سلامت

آیا داروخانه آنلاین، داروخانه رسمی است؟

آیا درباره داروخانه آنلاین اطلاعاتی دارید؟ داروخانه آنلاین اکثر محصولاتی که در داروخانه ها وجود دارد، را برای شما در هر ساعتی از شبانه روز تامین می کند.

داروخانه آنلاین، داروخانه ای در منزل

داروخانه آنلاین بیشتر محصولات موجود در داروخانه های بیمارستان و داروخانه های سطح شهر،  البته به غیر از داروهای نیازمند نسخه پزشک، را برای شما در هر ساعتی از شبانه روز تامین می کند. تمام محصولات آرایشی، بهداشتی، تجهیزات پزشکی، محصولات بهداشت جنسی، مکمل های رژیمی غذایی، غذای نوزاد و کودک و … در این داروخانه ارائه می شوند.

هدف متخصصین و پزشکان داروساز داروخانه آنلاین، افزایش ارتقای سطح سلامتی تمام افراد جامعه می باشد. در این داروخانه، بهترین و با کیفیت ترین محصولات دارای مجوز وزارت بهداشت وجود دارند. امکان مقایسه قیمت و کیفیت محصولات با یکدیگر در این نوع خرید وجود دارد.

بدون مراجعه به داروخانه های سطح شهر از طریق اینترنتی محصولات مورد نیاز خود را از داروخانه آنلاین خرید کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن تحویل بگیرید. بیشتر سفارشات توسط پیک موتوری به دست خریدار می رسد.

در دوران شیوع کرونا، فروشگاه های اینترنتی و داروخانه آنلاین رواج بیشتری یافتند. اهمیت وجود این نوع داروخانه، در آن دوره زمانی برای همگان آشکار شد. کاهش رفت و آمد برای خرید داروهای بدون نسخه و سایر محصولات بهداشتی، موجب جلوگیری از انتقال بیماری کرونا شد.

آیا داروخانه آنلاین معتبر است؟

داروخانه های آنلاین در کشور ایران بر اساس تاییدیه و مجوز وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو تاسیس می شوند. قبل از ثبت سفارش باید به نشان و نماد سازمان غذا و دارو در وب سایت دقت کنید.

داروخانه آنلاین

 داروخانه آنلاین

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و آشنایی بیشتر مردم با فضای مجازی، وجود داروخانه آنلاین می تواند در حل بسیاری از مسائل و مشکلات مرتبط با سلامتی موثر باشد. تعدادی از  داروخانه های آنلاین معتبر در ایران عبارتند از:

  • داروخانه اینترنتی مثبت سبز
  • داروخانه اینترنتی داروکده
  • داروخانه اینترنمتی داروبوم
  • داروخانه آنلاین دارو دات کام
  • داروخانه اینترنتی داروشاپ
  • داروخانه ۲۴ (com)
  • داروخانه اینترنتی (com)
  • داروخانه اینترنتی مهتا طب (com)
  • داروخانه اینترنتی دارو دراگ (com)
  • داروخانه اینترنتی دارو پلاس (com)

مزایای استفاده از داروخانه آنلاین

در گذشته افراد برای خرید محصولات مورد نظر خود و داروهای مورد نیاز،  به داروخانه های سطح شهر یا داروخانه بیمارستان مراجعه می کردند. در برخی مواقع به دلیل موجود نبودن محصول یا داروی مورد نیاز در داروخانه، باید به تمام داروخانه های سطح شهر مراجعه می کردند تا نسخه پزشک را تهیه کنند.

اما امروزه با خرید دارو به صورت اینترنتی از داروخانه آنلاین، دیگر نیازی نیست، از منزل خارج شوید.، پشت چراغ قرمز بایستید، نگران جای پارک باشید و یا مدت زمان طولانی در صف داروخانه منتظر بمانید. از طریق اینترنتی و خیلی راحت و آسان با چند کلیک ساده، دارو یا محصولات مورد نظر خود را خریداری کرده و ثبت کنید. پیک سفارش مورد نظر شما را در کوتاهترین زمان، درب منزل تحویل می دهد. خرید اینترنتی کاملا از هر نظر مقرون به صرفه می باشد.

با چند کلیک ساده می توانید از داروخانه آنلاین، تمام داروهای بدون نسخه، محصولات بهداشتی، مکمل های تقویتی بدن و … را خریداری کنید. از مزایای دیگر خرید اینترنتی این است که در لحظه می توان قیمت و کیفیت چند محصول را با هم مقایسه کرده و سپس خرید کنید.

خرید از داروخانه آنلاین این امکان را فراهم ساخته است که بتوان بدون قرار گرفتن در معرض آلودگی های شهر و عوامل بیماریزا، محصولات و داروهای مورد نیاز خود را خریداری کنید. برخی افراد ممکن است در مناطق روستایی باشند و یا به دلیل معلولیت جسمی، نتوانند رانندگی کنند، خرید از این داروخانه می تواند مناسب ترین روش برای خرید باشد.

داروخانه آنلاین

مشاوره آنلاین  با خرید از داروخانه آنلاین

مشاوره آنلاین یکی از مزیت های داروخانه آنلاین است که خدمات زیادی به مشتریان ارائه می دهد. کارشناسان و پزشکان داروساز با انجام مشاوره می توانند به حل مشکلات افراد کمک شایانی کنند. متخصصین داروخانه با اطلاع رسانی مناسب و کامل، درباره کیفیت و کاربرد محصولات و داروهای موجود در داروخانه می توانند، به انتخاب درست مشتریان کمک کنند.

برخی افراد برای خرید داروها و محصولات جنسی احساس شرم می کنند. در داروخانه آنلاین این امکان فراهم آمده است که فرد به صورت ناشناس و کاملا محرمانه خرید خود را انجام دهد. محصولات جنسی به صورت کاملا محرمانه و در بسته بندی های معتبر به دست مشتریان می رسد. در این داروخانه ها امکان انجام مشاوره با یک متخصص داروساز در مورد چگونگی مصرف محصولات جنسی، با حفظ حریم شخصی وجود دارد.

ممنوعیت خرید اینترنتی دارو

بر اساس آیین نامه و قوانین وزارت بهداشت، فروش دارو به صورت اینترنتی ممنوع می باشد. زیرا شرایط حمل دارو مشخص نیست. برخی از داروها برای حمل و نقل نیاز به یخچال دارند. ممکن است دارو در بین مسیر با داروی تقلبی تعویض شود. همچنین ممکن است  از داروهای غیر مجاز استفاده شود.

امروزه بیشتر قاچاقچیان دارو از طریق اینترنتی، داروهای خود را به فروش می رسانند. می توان گفت یک بازار دارو ناصر خسرو، در فضای مجازی به راه افتاده است که با جان بیماران بازی می کنند.

هشدار در زمان خرید اینترنتی دارو

در زمان خرید اینترنتی از داروخانه آنلاین دقت داشته باشید که به داروخانه های آنلاین معتبر مراجعه کنید. در برخی از آدرس های اینترنتی، داروهای تقلبی و تاریخ مصرف گذشته به فروش می رسد. برخی از این وب سایت ها با گرفتن اطلاعات شخصی افراد، آنها را در معرض خطر قرار می دهند. در زمان خرید اینترنتی قبل از کلیک کردن بر روی گزینه خرید دارو و یا سفارش دارو، حتما از معتبر بودن سایت اطمینان حاصل کنید.

برخی از وبسایت هایی که اقدام به فروش اینترنتی دارو می کنند، اصلا داروخانه آنلاین نیستند و مجوز داروخانه ندارند. ممکن است اطلاعات دارویی اشتباه را در اختیار فرد قرار دهند و سلامتی او را به خطر بیندازند.

داروهایی که در داروخانه های آنلاین تقلبی به فروش می رسد، ممکن است به درستی تولید نشده باشند و یا خیلی قوی باشند که موجب ایجاد عوارض جانبی شدیدی شوند.

در برخی موارد هم دارو آنقدر ضعیف است که هیچ تغییری در حال بیمار ایجاد نمی شود.  در برخی موارد هم ترکیبات مضر و خطرناک به مشتریان تحویل داده می شوند که آسیب زیادی به بدن آنها وارد می کنند. در برخی مواقع هم مصرف محصولات و داروهای تجویز شده، توسط کارشناسان این نوع وب سایت ها، تداخل دارویی ایجاد می کنند.

کلام آخر

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره داروخانه آنلاین می توانید از انجمن ملی داروسازی یا NAPB مشاوره دریافت کنید. حدود 15 داروخانه آنلاین معتبر در ایران وجود دارد. در این داروخانه ها، اطلاعات محرمانه افراد محافظت می شود و داروها و محصولات دارای مجوز ارائه می شود.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *