پوست،مو و ناخن

اسپری بادی اسپلش چیست و طرز استفاده آن

یکی از بهترین خوشبو کننده های بدن، اسپری بادی اسپلش نام دارد که رایحه ی بسیار عالی دارد و می توان از آن برای خوشبو کردن بدن استفاده کرد. اسپری بادی اسپلش بر خلاف ادکلن و عطر، رایحه ی بسیار ملایمی دارد و به همین سبب می توان به صورت همیشگی از آن استفاده کرد. به طور مثال در زمان روابط زناشویی می توان از این اسپری استفاده کرد.

اسپری بادی اسپلش چیست و طرز استفاده آن

یکی از بهترین خوشبو کننده های بدن، اسپری بادی اسپلش نام دارد که رایحه ی بسیار عالی دارد و می توان از آن برای خوشبو کردن بدن استفاده کرد. اسپری بادی اسپلش بر خلاف ادکلن و عطر، رایحه ی بسیار ملایمی دارد و به همین سبب می توان به صورت همیشگی از آن استفاده کرد. به طور مثال در زمان روابط زناشویی می توان از این اسپری استفاده کرد.

این اسپری یکی از جدیدترین محصولات آرایشی و بهداشتی می باشد که توانسته است به سرعت افراد زیادی را جذب کند. این اسپری به حالت مایع می باشد و می توان از آن برای خوشبو کردن بدن استفاده کرد. بادی اسپلش همانند عطر و ادکلن نیست و ماندگاری کمتری نسبت به آن ها دارد اما به دلیل رایحه های بسیار خوب، بین مردم محبوب می باشد.

در ابتدا بادی اسپلش ها تنها با رایحه های گل های طبیعی و معطر تولید می شدند اما اکنون و با استقبال بسیاری از افراد از این اسپری ها، تنوع در رایحه های آن بسیار زیاد شده است و می توان آن ها را با رایحه ادکلن ها برند و معروف، رایحه درخشان و … در فروشگاه ها مشاهده کرد.

انواع بادی اسپلش

بادی اسپلش ها دارای دو مدل هستند که تفاوت زیادی با یکدیگر دارند. شما می توانید بر اساس نحوه ی استفاده از اسپری، یکی از این نمونه ها را انتخاب کنید.

بادی اسپلش بر پایه روغن

یکی از مهم ترین انواع بادی اسپلش ها، نمونه ی بر پایه ی روغن می باشد و می توان از آن به صورت مستقیم روی بدن استفاده کرد. این نمونه را به دلیل روغنی بودن نباید روی لباس استفاده کرد زیرا لکه ای از این اسپری روی لباس باقی می ماند.

بادی اسپلش بر پایه آب

یکی دیگر از انواع بادی اسپلش ها، نمونه ی بر پایه آب می باشد که می توان از آن برای لباس، ملحفه، مبل و … استفاده کرد. این نمونه به دلیل بر پایه ی آب بودن، لکه ای روی لباس باقی نمی گذارد و با خیالی آسوده می توانید از آن استفاده کنید.

 

ترکیبات مهم بادی اسپلش

در ساخت اسپری بادی اسپلش از مواد مختلفی استفاده می شود که از مهم ترین آن ها می توان به الکل، آب و عطر اشاره کرد. عطر موجود در این اسپری ها با یکدیگر متفاوت است، به همین سبب رایحه های این اسپری بسیار متنوع هستند. این اسپری ها علاوه بر خوشبو کنندگی خاصیت مرطوب کنندگی نیز دارند که می توان از آن ها نیز بهره برد.

عطر و رایحه در اسپری : مهم ترین وظیفه ی این اسپری، خوشبو کردن بدن می باشد که به خوبی می تواند این کار را انجام دهد و باعث شود که از بدن شما بوی خوشی به مشام برسد. رایحه و عطر این اسپری به خوبی به پوست نفوذ می کند و باعث می شود تا مدتی بدن شما بوی خوبی بدهد.

رطوبت و چربی در اسپری : در اسپری بادی اسپلش دو عنصر چربی و رطوبت نیز وجود دارد که تنها مخصوص این خوشبو کننده می باشد. زمانی که شما از این اسپری استفاده می کنید، علاوه بر خوشبویی بدن، می توانید از خاصیت نرم کنندگی آن نیز استفاده کنید. بعد از حمام رطوبت بدن تا حدی از بین می رود و شما می توانید با استفاده از آن، رطوبت را به بدن خود بازگردانید.

روش استفاده از اسپری بادی اسپلش

طرز استفاده از اسپری بادی اسپلش همانند دیگر خوشبو کننده ها نمی باشد و بهتر است آن را بعد از حمام استفاده کنید. زیرا استفاده از آن بعد از حمام، باعث می شود که پوست بدن شما شادابی و طراوت خود را حفظ کند. بعد از اینکه از حمام بیرون آمدید و بدن خود را خشک کردید، باید از یک مرطوب کننده یا لوسیون استفاده کنید. کرم مرطوب کننده یا لوسیون را به قسمت هایی از بدن که قرار است به آن اسپری بادی اسپلش بزنید، ماساژ دهید. اجازه دهید کرم به خوبی به پوست شما جذب شود. استفاده از کرم همراه با اسپری، میزان بو و ماندگاری آن را افزایش خواهد داد.

اکنون می توانید از اسپری استفاده کنید و آن را از فاصله ی چند متری به قسمت های مشخص شده بزنید. اگر از فاصله ی نزدیک این اسپری را استفاده کنید، تنها قسمتی از بدن رایحه را دریافت خواهد کرد و بوی آن به صورت متمرکز در یک قسمت باقی می ماند.

اجازه دهید اسپری به خوبی روی بدن شما خشک شود بعد از آن می توانید لباس خود را بپوشید. زیرا این اسپری به حالت مایع می باشد و اگر خشک نشود، به لباس برخورد می کند و ممکن است موجب لکه روی لباس شود و ماندگاری آن نیز کاهش پیدا کند.

گلو، مچ دست، پشت زانو، قفسه سینه و … از مهم ترین قسمت های بدن هستند که شما می توانید اسپری بادی اسپلش را به آن قسمت ها بزنید. به طور کلی قسمت های نبض دار بدن بهترین گزینه برای شما می باشند.

یکی از نکات مهم در مورد استفاده از این اسپری ها، استفاده نکردن از آن زمانی است که بدن تعریق زیادی داشته است. زیرا در این صورت بوی رایحه با بوی عرق مخلوط می شود و بوی بدی را به مشام می رساند.

همانطور که بیان کردیم میزان ماندگاری اسپری نسبت به عطر و ادکلن کمتر است به همین سبب می توانید با استفاده از روش بالا، میزان ماندگاری آن را بالا ببرید و یا اینکه در طول روز دو یا سه بار از این اسپری استفاده کنید.

تفاوت اسپری با دیگر خوشبو کننده های بدن چیست؟

اسپری بادی اسپلش با دیگر خوشبو کننده های بدن مانند، عطر، ادکلن، مام و اسپری های معمولی و … بسیار متفاوت است که در این قسمت برخی از مهم ترین تفاوت ها را برای شما بازگو می کنیم.

  • در ساخت ادکلن ها و عطر ها از روغن های گیاهی استفاده می شود که باعث می شود ماندگاری آن ها تا حد زیادی بالا رود. اما در ساخت اسپری بادی اسپلش از روغن گیاهی استفاده نمی شود به همین سبب ماندگاری آن پایین تر از عطر ها و ادکلن ها می باشد.
  • بهتر است عطر و ادکلن را روی لباس خود بزنید تا زمان بیشتری از بوی آن استفاده کنید. البته برخی از این خوشبو کننده ها برای پوست حساسیت دارند و به همین سبب بهتر است آن را به صورت مستقیم روی بدن نزنید. اما بادی اسپلش را می توان بدون نگرانی روی پوست بدن استفاده کرد.
  • مام یکی از خوشبو کننده های محبوب در بین افراد می باشد که باعث کاهش تعریق و بوی بد بدن می شود. اما اسپری به عرق کردن فرد کاری ندارد و فقط باعث می شود که بوی خوبی از بدن به مشام برسد.
  • اسپری بادی اسپلش با اسپری های معمولی نیز متفاوت است. به طور مثال اسپری های معمولی گازی هستند در حالی که بادی اسپلش به حالت مایع استفاده می شود. ماندگاری بادی اسپلش نیز از اسپری های معمولی بیشتر است.

محدودیت های استفاده از اسپری بادی اسپلش

این اسپری باید به صورت مستقیم روی بدن افراد استفاده شود به همین سبب ممکن است برای برخی از افراد مناسب نباشد و باید در مورد آن ها مراقب بود. از مهم ترین محدودیت های استفاده از بادی اسپلش می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • افرادی که از بیماری های پوستی رنج می برند، بهتر است این اسپری را استفاده نکنند و یا اینکه قبل از استفاده با پزشک خود مشورت داشته باشند. از مهم ترین این بیماری ها می توان به پسوریازیس، اگزما، خشکی غیر نرمال پوست و … اشاره کرد.
  • از اسپری بادی اسپلش نباید برای کودکان زیر 7 سال استفاده کرد زیرا احتمال دارد که پوست آن ها به دلیل حساسیت بالا، به این مایعات واکنش نشان دهد.
  • خانم هایی که شیر ده هستند، نباید از بادی اسپلش استفاده کنند زیرا ممکن است برای مادر ایجاد حساسیت کند و روی شیر او نیز تاثیر بگذارد.
  • افرادی که از بیماری های تنفسی، آسم، آلرژی و … رنج می برند، به طور کلی نباید از خوشبو کننده های بدن استفاده کنند زیرا این رایحه ها برای آن ها مضر می باشد و بیماری آن ها را تشدید می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *