سلامت

اسپری بینی کلداماریس یک راه حل مناسب

اسپری بینی کلداماریس به گونه ای ساخته شده است که رطوبت مخاط بینی را حفظ می کند. این اسپری باید در جای خنک نگهداری شود.

مقدمه

یکی از رایج ترین بیماری ها در طول فصول سرد سال، سرماخوردگی ها هستند. آبریزش بینی و کیپ شدن دماغ از جمله علائم سرماخوردگی است؛ که بسیار هم آزار دهنده می باشند. اسپری بینی کلداماریس، درمان این مشکل آزار دهنده است. در طول این محتوا ما سعی می کنیم شما را با اسپری بینی کلداماریس و مزیت ها و فواید آن آشنا کنیم. در صورتی که علاقمند به دانستن ویژگی های خاص این محصول هستید تا پایان این محتوا ما را همراهی کنید.

اسپری بینی کلداماریس چیست؟

همانطور که ذکر کردیم سرماخوردگی زمانی که شدت پیدا می کند موجب گرفتگی بینی و سخت شدن تنفس می شود. اسپری بینی کلداماریس محصولی است که به شما کمک می کند با این مشکل کنار آمده و آن را رفع کنید. پوشش درونی بینی از مخاط پوشیده شده است. مخاط برای این که بهترین عملکرد را داشته باشد، لازم است همواره مرطوب بماند. مخاط مرطوب درون بینی، مانع از ورود مواد آلاینده و خارجی به درون ریه ها می شود. در واقع این مخاط نوعی سد طبیعی است که از بیمار شدن ما جلوگیری به عمل می آورد.

اسپری بینی کلداماریس به گونه ای ساخته شده است که رطوبت مخاط بینی را حفظ می کند. این اسپری حاوی مقادیر مناسبی نمک دریایی است که شامل مرطوب کننده تیلاکسوپول نیز می باشد. در واقع این اسپری یک محلول ایزوتونیک است که رطوبت مخاط بینی را تامین می کند. مرطوب بودن همیشگی مخاط بینی خطر ابتلا به انواع بیماری های ویروسی مانند انواع سرماخوردگی، آنفلونزا و کرونا را کاهش می دهد.

اسپری بینی

اسپری بینی

انواع اسپری بینی کلداماریس

همانطور که در پاراگراف قبل اشاره کردیم اسپری بینی کلداماریس رطوبت بینی و گلو را تامین می کند. با این کار از بیمار شدن و ابتلا به ویروس ها جلوگیری به عمل می آورد. این اسپری را در اشکال مختلف ساخته و روانه بازار مصرف می کنند. مهمترین انواع این اسپری را در زیر نام برده و سپس در خصوص هر یک به اختصار توضیحاتی ارائه می دهیم.

 • اسپری بینی کلداماریس پلاس
 • اسپری بینی کلداماریس پروفیلاکتیک
 • اسپری کلداماریس بیبی
 • اسپری دهانی کلداماریس

هر یک از اسپری های ذکر شده در بالا ویژگی های شیمیایی مخصوص به خود را دارند. بنابراین برای موارد خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه در مورد ویژگی های هر یک از این اسپری ها توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

اسپری بینی کلداماریس پلاس

اسپری بینی کلداماریس پلاس را با نام فلو سیگما فارم نیز می شناسند. برای استفاده از این اسپری لازم است طبق دستورالعمل صادر شده از سوی پزشک عمل کرد. در غیر این صورت می توانید برای پیشگیری از سرماخوردگی در فصل سرد سال روزانه سه مرتبه آن را درون بینی اسپری کنید. در صورت بروز علائم سرماخوردگی می توانید تعداد دفعات استفاده را افزایش دهید. در هر بار استفاده فقط کافی است یک پاف درون بینی اسپری کنید. مهمترین مزیت های استفاده از اسپری بینی کلداماریس پلاس به شرح زیر می باشند.

 • جلوگیری از تکثیر ویروس سرماخوردگی
 • جلوگیری از انتشار عفونت های مجاری تنفسی
 • جلوگیری از خشک شدن بینی

برای نگهداری از اسپری بینی کلداماریس ذکر شده کافی است آن را در جای خشک و خنک قرار دهید. بهترین مکان برای نگهداری این اسپری درون کابینت ها و قفسه های آشپزخانه است. این اسپری فاقد هر گونه ماده نگهدارنده می باشد. ترکیبات کلی این محصول شامل محلول آب و نمک و کارا ژلوز می باشند. کارا ژلوز نوعی ماده شیمیایی است که از جلبک های قرمز استخراج می شود. این ماده برای مقابله با سرماخوردگی مورد استفاده قرار می گیرد.

 این اسپری کاملا بی رنگ و شفاف است. همچنین عاری از هر گونه بو و مزه می باشد. استفاده از این اسپری برای کودکان بالای دو سال مجاز است. زنان باردار و شیرده لازم است برای استفاده از این محصول با پزشک متخصص مشورت کنند. به دلیل این که برای استفاده از اسپری بینی باید آن را درون بینی قرار داد، توصیه می شود هر نفر فقط از یک اسپری استفاده کند. در صورت بروز حساسیت به فرآورده های به کار رفته در این اسپری مصرف آن را قطع کنید.

اسپری بینی کلداماریس پروفیلاکتیک

طریقه مصرف اسپری بینی کلداماریس ذکر شده دست شبیه به اسپری پلاس است که در بالا توضیح دادیم. ترکیبات به کار رفته در این اسپری، کارا ژلوز و محلول سدیم کلراید می باشند. این اسپری فاقد ماده نگهدارنده است. محلول اسپری بینی کلداماریس شفاف، بی رنگ و بدون بو است. این اسپری را در جای خشک و خنک و از دسترس کودکان دور نگهداری کنید. برخی از مهمترین مزیت های این اسپری به شرح زیر می باشند.

 • جلوگیری از بروز عفونت مجاری تنفسی
 • ممانعت از خشک شدن بینی
 • ممانعت از تحریک مخاط بینی در بیماری هایی از قبیل سینوزیت و سندرم سیکا
 • رفع خشکی بینی پس از جراحی بینی

مصرف این اسپری برای زنان باردار و شیرده باید با نظر پزشک متخصص انجام گیرد. همچنین کودکان کمتر از دو سال نباید از این فرآورده دارویی استفاده کنند.

اسپری بینی کلداماریس بیبی

همانطور که از نام این اسپری پیدا است برای کودکان مورد استفاده قرار می گیرد. اسپری بینی کلداماریس بیبی موجب بهبود علائم خشکی و التهاب بینی می گردد. همچنین موجب بهبود و کاهش عفونت های ویروسی ناشی از خشکی مخاط بینی می شود. علاوه بر این مصرف مداوم این اسپری از خشک شدن مخاط بینی جلوگیری به عمل می آورد. ساختار فیزیکی این محصول به گونه ای است که می توان به آسانی آن را برای کودکان مورد استفاده قرار داد. ترکیبات این اسپری نیز شامل محلول سدیم کلراید و کارا ژلوز است.

اسپری دهانی کلداماریس

ما در بالا انواع اسپری بینی کلداماریس را نام برده و توضیح دادیم. یکی از انواع اسپری های این برند، اسپری مخصوص دهان است. این اسپری ترکیباتی از قبیل یوتا کاراگینان و محلول آب و نمک رقیق و کولیتول دارد. علاوه بر این حاوی عطر گیلاس و بافر و مقادر مناسبی آب مقطر است. در صورت استفاده از اسپری دهانی کلداماریس فواید زیر شامل حال شما خواهد شد.

 • جلوگیری از بروز عفونت ویروسی در گلو
 • جلوگیری از بروز عفونت ویروسی در مجرای تنفسی
 • ممانعت از خشکی گلو
 • پاکسازی کننده سیستم تنفسی ( افراد سیگاری)
 • جلوگیری از سرماخوردگی

برای استفاده از این اسپری می توانید در طول روز سه مرتبه آن را مورد استفاده قرار دهید. هر بار کافی است یک پاف درون دهان اسپری کنید. در صورتی که دارای علامت سرماخوردگی و خشکی گلو هستید می توانید تعداد دفعات استفاده از این اسپری را افزایش دهید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *