سلامت

اسپری کلداماریس تروت را بیشتر بشناسیم

اسپری کلداماریس تروت، یک اسپری دهانی است که برای پیشگیری  از ابتلا به بیماری های ویروسی و تنفسی مورد استفاده قرار می گیرد. این اسپری ساخت کشور اتریش بوده و می تواند حلق و گلو را مرطوب کند و باعث جلوگیری از تکثیر عوامل عفونی و ویروسی در گلو شود.

 

خشکی گلو یکی از مشکلاتی است که می تواند در اثر صحبت کردن زیاد، مصرف دخانیات و یا سرماخوردگی و بیماری های ویروسی به وجود بیاید؛ اگرچه خشکی گلو به تنهایی نمی تواند باعث شیوع یک بیماری ویروسی شود؛ اما می تواند باعث تشدید شدن علائم بیماری های مختلف مانند بیماری سرماخوردگی و بیماری های تنفسی شود. اسپری کلداماریس تروت، یک اسپری مرطوب کننده حلق و دهان است که می تواند برای درمان و پیشگیری از خشکی دهان و برخی از بیماری های عفونی و ویروسی مورد استفاده قرار گیرد.

این اسپری در دو رنگ آبی و قرمز به تولید رسیده است که رنگ آبی آن برای استفاده از طریق حلق و مرطوب کردن حلق و دهان مناسب می باشد. در حال حاضر، این اسپری دارای طرفداران بسیار زیادی می باشد؛ چرا که بسیاری از افراد تصور می کنند مصرف این اسپری به صورت روزانه می تواند مانع از تکثیر ویروس کرونا در حلق و دهان شود. البته بسیاری از آمارها نشان می دهند که مصرف این اسپری، تا حد زیادی باعث کاهش علائم بیماری های تنفسی و یا پیشگیری از آن ها خواهد شد.

با اسپری کلداماریس تروت بیشتر آشنا شویم

بیماری های ویروسی عمدتا در اثر قرار گرفتن در محیط های شلوغ و پر ازدحام به وجود می آیند و همین موضوع باعث می شود که افراد به صورت زنجیره ای به این بیماری ها مبتلا شوند و کم کم کل جامعه به یک ویروس ناشناخته مانند کرونا مبتلا شوند و نیاز به درمان داشته باشند.

از بدو ورود بیماری کرونا در کشور ایران و کشورهای مختلف، همه کشورها در تلاش بودند تا با ارائه خدمات درمانی، تلفات این بیماری را به حداقل برسانند و از طرفی داروها و اسپری های مختلفی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا تست شدند و برخی از آن ها، توانستند نظرات بسیاری از افراد را برای پیشگیری از کرونا را جلب کنند.

اسپری کلداماریس تروت، یکی از انواع اسپری هایی بود که در دوران کرونا مورد استفاده بسیاری از مردم قرار می گرفت و خوشبختانه اثربخشی خوبی ناشی از مصرف این اسپری مشاهده شد. این اسپری نقش مرطوب کننده گلو و حلق دارد و می تواند با خشکی گلو مبارزه کند.

نکته حائز اهمیتی که برای این اسپری وجود دارد، این است که این اسپری فقط برای درمان و یا پیشگیری از کرونا ویروس تولید نشده است و قبل از ورود کرونا در کشورها، این اسپری مورد استفاده قرار می گرفته است؛ اما کارایی اسپری کلداماریس تروت متفاوت از حال بوده است.

این اسپری در واقع، با خشکی دهان و گلو مبارزه می کند و می تواند باعث بهبود شرایط جسمانی در زمان خشکی گلو و گرفتگی صدا شود. در گذشته این اسپری برای خوانندگان، افرادی که صحبت زیادی می کنند و … برای جلوگیری از خشکی گلو و آسیب به تارهای تنفسی مورد استفاده قرار می گرفت و در حال حاضر هم مورد استفاده قرار می گیرد؛ اما با این تفاوت که مصرف اسپری کلداماریس تروت، می تواند باعث بهبود شرایط جسمانی در زمان ابتلا به کرونا ویروس هم باشد.

البته دلیل اثربخشی این اسپری در زمان ویروس کرونا، تقریبا ساده است. بیماری کرونا و یا همان ویروس کرونا از طریق حلق و گلو به بدن وارد می شود و در صورتی که حلق و گلو و به طور کلی سیستم تنفسی دارای خشکی زیادی باشد، ویروس به راحتی تکثیر می شود و می تواند با رشد خود در پشت گلو، علائم بیماری کرونا را تشدید کند.

حال اسپری کلداماریس تروت، می تواند باعث مرطوب شدن گلو و حلق شود. از طرفی سرعت تکثیر کرونا ویروس، در محیط های مرطوب پایین است و همین موضوع باعث می شود که مصرف اسپری های مرطوب کننده، عوارض بیماری کرونا ویروس را به حداقل برساند.

اسپری کلداماریس تروت، یک اسپری دهانی بوده که برای پیشگیری از عفونت های ویروسی در دهان مورد استفاده قرار می گیرد. البته این اسپری در واقع، مرطوب کننده دهان و حلق است، اما به واسطه توضیحات داده شده، می تواند باعث بهبود شرایط جسمی در زمان ابتلا به کووید 19 شود؛ چرا که از دوز ویروس پشت حلق در زمان ابتلا به این ویروس می کاهد.

اسپری کلداماریس تروت ساخت کشور اتریش بوده و در شرکت مونو کم فارم به تولید رسیده است. این اسپری در بسته بندی های 20 میلی لیتری به تولید رسیده است و می تواند حتی برای کودکان بالای 1 سال هم مورد استفاده قرار گیرد و کارایی مناسبی داشته باشد.

ویژگی های اسپری کلداماریس تروت

خشکی گلو و دهان، می تواند در اثر آلودگی هوا، صحبت کردن زیاد، خواندن آواز و حتی سرماخوردگی و بیماری های تنفسی رخ دهد. خشکی گلو، یک عامل بسیار کمک کننده برای تکثیر عوامل بیماری های سرماخوردگی و بیماری های دستگاه تنفس فوقانی است و همین موضوع ایجاب می کند که افراد برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های عفونی و تنفسی، از روش های مرطوب کننده استفاده کنند.

اسپری کلداماریس تروت، یک اسپری دهانی و حلقی است که برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های تنفسی مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند رطوبت مورد نیاز حلق و گلو را تامین کند. مصرف این اسپری برای افرادی که در معرض خشکی گلو هستند و افرادی که قصد پیشگیری از بیماری های ویروسی تنفسی را دارند، بسیار توصیه می شود. از جمله ویژگی ها و خواص اسپری کلداماریس تروت، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • موثر در مرطوب نمودن مخاط نواحی دهان و حلق
 • جلوگیری از خشکی مخاط گلو و حلق
 • پیشگیری از تحریک دهان و حلق در اثر خشکی شدید
 • درمان کمکی برای خشکی مخاط و تحریک دهان و حلق و گلو
 • پیشگیری از عفونت های ویروسی مجاری تنفسی فوقانی مانند کرونا و آنفولانزا
 • کمک به درمان درمان عفونت های ویروسی

نکاتی درباره استفاده از اسپری کلداماریس تروت

اسپری کلداماریس تروت، به عنوان یک اسپری موثر در پیشگیری از ابتلا به بیماری های تنفسی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا و کرونا شناخته می شود و عمدتا دارای نکات مصرف خاصی نیست. در هر صورت، بهتر است که برای مصرف این اسپری دهانی، به نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم، توجه داشته باشید.

 • تداخلات دارویی: تداخل دارویی خاصی برای مصرف این اسپری دهانی مشخص نشده است. لذا بهتر است برای جلوگیری از هر گونه تداخل دارویی، در صورت مصرف هر نوع اسپری و یا داروی دیگر، قبل از مصرف این اسپری با پزشک متخصص مشورت کنید.
 • بازه سنی مصرف: اسپری کلداماریس تروت می تواند برای کودکان بالای 1 سال، نوجوانان و بزرگسالان و بسته به نیاز آن ها مورد استفاده قرار گیرد.
 • منع مصرف: آن دسته از افرادی که به هر یک از ترکیبات به کار رفته در اسپری کلداماریس تروت حساسیت دارند، مجاز به مصرف این محصول نمی باشند.
 • مصرف در مادران باردار و شیرده: اسپری کلداماریس، می تواند در دوران بارداری و شیردهی هم مورد استفاده قرار گیرد و تاکنون گزارشی مبنی بر عدم مصرف این محصول در این دوران گزارش نشده است.
 • عوارض جانبی دارو: تاکنون گزارشی ناشی از عوارض مصرف اسپری کلداماریس تروت وجود نداشته است. در صورت مصرف این محصول و بروز واکنش های حاد و یا در صورت تداوم علائم بیماری، بهتر است که با پزشک متخصص برای مصرف این محصول مشورت کنید.

 

شیوه مصرف

اسپری کلداماریس تروت می تواند بسته به نیاز بازه های سنی مختلف، چند بار در روز مورد استفاده قرار گیرد. نحوه مصرف این اسپری به شرح زیر است.

 • برای مصرف این اسپری در اولین بار، ابتدا چند بار این محصول را در هوا اسپری کنید تا به طور یکنواخت اسپری کند.
 • حال اسپری را به صورت عمودی نگه دارید و در دهان خود اسپری کنید.
 • با توجه به نکات ایمنی و پزشکی و بهداشتی، لازم است که هر اسپری برای یک نفر مورد استفاده قرار گیرد.

ترکیبات

ترکیبات زیر، از جمله ترکیباتی هستند که در اسپری کلداماریس تروت به کار رفته اند.

نام ترکیب مقدار در 20 میلی لیتر
کاراژینان 1.6 میلی گرم
یوتا کاراژینان 1.2  میلی گرم
کاپا کاراژینان 0.4 میلی گرم
سدیم کلرید مشخص نشده است.
زایلیتول مشخص نشده است.
آب مقطر مشخص نشده است.

نتیجه گیری

اسپری کلداماریس تروت، یک محصول خارجی است که تحت لیسانس کشور اتریش به تولید رسیده است. این اسپری 20 میلی لیتری می تواند برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های تنفسی فوقانی مورد استفاده قرار گیرد.

اسپری دهانی کلداماریس تروت سیگما فارم 20 میلی لیتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *