سلامت

اسپری کلداماریس پلاس

اسپری کلداماریس پلاس، یک اسپری خاص است که برای درمان بیماری های ویروسی و تنفسی مورد استفاده قرار می گیرد. این اسپری قادر به رطوبت رسانی به مخاط بینی بوده و می تواند در جهت پیشگیری از عفونت های ویروسی تنفسی مانند کرونا، سرماخوردگی و آنفولانزا استفاده شود.

مخاط بینی یک عامل محافظت کننده از بدن بوده که می تواند از ورود ذرات بیماری زا به بدن جلوگیری کند. در واقع، برای جلوگیری از ورود ذرات به بینی و به سیستم تنفسی نیاز است که مخاط دارای رطوبت کافی باشد تا بتواند از ورود این ذرات به سیستم تنفسی جلوگیری کند. در اثر کاهش رطوبت مخاط، احتمال تکثیر عوامل بیماری زا در پشت بینی وجود خواهد داشت و لازم است که افراد برای جلوگیری از خشکی بینی و مخاط آن از اسپری کلداماریس پلاس استفاده کنند.

این اسپری، یک اسپری بینی است که برای کاهش مضرات ناشی از خشکی مخاط بینی مورد استفاده قرار می گیرد. در سال های گذشته، پژوهش های مختلفی در رابطه با اثربخشی  این محصول جهت جلوگیری از ورود کرونا ویروس و یا ویروس های سرماخوردگی ساده، انجام شده اند و بسیاری از این تحقیقات اثربخشی این محصول را تایید کرده اند. مصرف اسپری کلداماریس پلاس برای پیشگیری از بیماری های ویروسی و یا حتی کمک به درمان آن ها، بسیار توصیه می شود.

با اسپری کلداماریس پلاس بیشتر آشنا شویم

بهترین راه برای سالم ماندن، انجام اقدامات پیشگیری کننده است. بیماری های ویروسی و عفونی که عمدتا باعث درگیری سیستم تنفسی فوقانی می شوند، در اثر ورود از دهان و یا بینی، در بدن تکثیر خواهند شد. بنابراین، یکی از بهترین روش های پیشگیری کننده این بیماری ها، استفاده از روش های پیشگیری کننده برای جلوگیری از ورود ذرات بیماری زا به بینی است.

استفاده از ماسک و یا جلوگیری از قرار گرفتن در محیط های شلوغ و پر ازدحام، از جمله روش های پیشگیری کننده کرونا و یا دیگر بیماری های ویروسی تنفسی شناخته می شوند؛ اما در کنار همه این روش ها، در صورتی که مخاط بینی بدن نتواند کار خود را به عنوان یک سد دفاعی برای جلوگیری از ورود ذرات بیماری زا به بدن انجام دهد، احتمال تکثیر عوامل بیماری زا در بدن بسیار افزایش پیدا می کند.

زمانی مخاط بینی قادر به انجام وظیفه خود به طور صحیح می باشد که بتواند رطوبت و چسبندگی مورد نیاز خود را تامین کند؛ اما در اثر عوامل مختلفی، امکان خشکی مخاط وجود دارد و خشکی مخاط می تواند باعث تکثیر عوامل بیماری زا در یک مدت زمان بسیار کوتاه و محدود شود.

اسپری کلداماریس پلاس، یک محصول بسیار عالی در جهت کاهش عوارض ناشی از بیماری های ویروسی و سرماخوردگی محسوب می شود. این اسپری یک لایه محافظتی بر روی بینی و مخاط آن ایجاد می کند که می تواند باعث جلوگیری از تکثیر عفونت ها و ویروس ها در بینی شود و در عین حال رطوبت مورد نیاز مخاط را تامین می کند.

مصرف این اسپری به عنوان یک محصول پیشگیری کننده و در عین حال کمک به درمان، بسیار مفید خواهد بود؛ چرا که این محصول در اثر رطوبت رسانی به مخاط بینی، می تواند تکثیر عوامل بیماری زا را در بینی محدود کند و از طرف دیگر، با مصرف آن، دوز ویروس های وارد شده به بینی تا حد زیادی کاهش پیدا می کند.

در زمان شیوع ویروس کرونا، مصرف این اسپری در بینی بسیار رواج پیدا کرد و همین موضوع باعث شد که استفاده از این محصول بسیار برای پیشگیری از کرونا باب شود. از طرفی طبق آمارهای مشخص شده و با توجه به قوانین علمی که وجود دارد، مصرف این اسپری می تواند بسیار برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا موثر واقع شود.

در حال حاضر، بسیاری از افراد از این اسپری برای پیشگیری از بیماری های ویروسی استفاده می کنند؛ اما در گذشته، اسپری کلداماریس برای بهبود بیماری های تنفسی مانند سرماخوردگی و کاهش علائم این بیماری ها مورد استفاده قرار می گرفت. این اسپری می تواند باعث کاهش گرفتگی نفس شود و مسیر تنفسی را برای نفس کشیدن در بیماری سرماخوردگی بهبود ببخشد. مصرف این اسپری باعث رفع گرفتگی بینی شده و می تواند دوره نقاهت بیماری های مختلفی را مانند سرماخوردگی کاهش دهد.

اسپری کلداماریس پلاس ساخت کشور اتریش بوده و در شرکت مونو کم فارم به تولید رسیده است. حجم هر یک از بسته بندی های این محصول، 20 میلی لیتر می باشد که مصرف می تواند باعث بهبود شرایط جسمی و شرایط فیزیکی بدن شود.

ویژگی های اسپری کلداماریس پلاس

اسپری های کلداماریس در انواع مختلفی به تولید رسیده اند و می توانند به صورت دهانی و یا از طریق بینی مورد استفاده قرار گیرند. اسپری کلداماریس پلاس، یکی از انواع اسپری های کلداماریس بوده که می تواند باعث بهبود علائم بیماری سرماخوردگی شود و در عین حال از تکثیر عوامل عفونی و یا ویروسی در زمان سرماخوردگی و یا دیگر بیماری ها، جلوگیری کند.

این اسپری از طریق بینی قابل استفاده می باشد و مصرف دهانی آن مجاز نیست. افرادی که تمایل به استفاده از این اسپری از طریق دهانی دارند، می بایست که از انواع دیگر اسپری کلداماریس استفاده کنند. در ادامه ویژگی های مختلف و خواصی که برای اسپری کلداماریس پلاس وجود دارند، را ذکر می کنیم. لازم به توضیح است که خواص ذکر شده برای این اسپری به علت ایجاد یک لایه محافظتی بر روی مخاط بینی در اثر مصرف این اسپری می باشد که این لایه محافظتی هیچ گونه عارضه جانبی را برای افراد ایجاد نخواهد کرد.

 • جلوگیری از به وجود آمدن علائم عفونت های ویروسی مجاری تنفسی فوقانی
 • کمک به کاهش علائم ایجاد شده در عفونت هاب ویروسی مجاری تنفسی
 • موثر در رفع خشکی و رطوبت رسانی به مخاط بینی
 • ایجاد یک لایه محافظ بر روی مخاط بینی برای کاهش عوارض بیماری های ویروسی
 • موثر در رفع خشکی بینی
 • کاهش تکثیر عفونت های ویروسی در بینی
 • کمک به کاهش پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، سرماخوردگی و آنفولانزا

نکاتی درباره استفاده از اسپری کلداماریس پلاس

بیماری های ویروسی در اثر تجمع در بینی شیوع پیدا می کنند. این در حالی است که خشکی مخاط بینی می تواند باعث تشدید علائم این بیماری ها شود. اسپری کلداماریس پلاس می تواند باعث رطوبت رسانی به مخاط بینی شود و در عین حال هیچ عارضه جانبی نداشته باشد.

با توجه به اینکه یک سری فاکتورها می توانند در مصرف این اسپری تاثیرگذار باشند، در ادامه اقدام به توضیح در رابطه با نکات مصرف اسپری کلداماریس پلاس می کنیم.

 • تداخلات دارویی: تداخل دارویی خاصی برای مصرف اسپری کلداماریس پلاس گزارش نشده است؛ اما در صورت استفاده از اسپری های بینی در زمان شیوع بیماری های ویروسی، بهتر است که قبل از مصرف این اسپری با پزشک داروساز مشورت کنید.
 • بازه سنی مصرف: بازه سنی مشخصی برای مصرف اسپری کلداماریس پلاس تعیین نشده است. لذا می توان این اسپری را برای افراد بزرگسال مورد استفاده قرار داد. همچنین، کودکان می توانند در صورت تجویز پزشک از این اسپری استفاده کنند.
 • منع مصرف: افرادی که به هر یک از ترکیبات به کار رفته در اسپری کلداماریس پلاس حساسیت دارند، از مصرف این محصول خودداری نمایند.

این محصول یک دارو نیست و در صورتی که در اثر مصرف این محصول، تداوم علائم داشتید، بهتر است که از ادامه مصرف محصول خودداری کنید و با پزشک متخصص مشورت نمایید.

به علت رعایت موارد بهداشتی، لازم است که این اسپری فقط برای یک نفر مورد استفاده قرار گیرد.

 • مصرف در مادران باردار و شیرده: مادران باردار و شیرده می توانند به صورت ایمن از اسپری کلداماریس پلاس استفاده کنند.
 • عوارض جانبی دارو: تاکنون عارضه جانبی جدی ناشی از مصرف این اسپری گزارش نشده است. مصرف این محصول ایمن بوده و می تواند در طولانی مدت مورد استفاده قرار گیرد؛ اما در صورتی که بعد از مصرف این اسپری با تشدید علائم مواجه شدید، بهتر است که از ادامه مصرف اسپری خودداری کنید.

شیوه مصرف

 • برای استفاده از اسپری، نازل اسپری را در درون بینی قرار دهید و به صورت عمودی اسپری کنید.
 • جهت پیشگیری از بیماری های سرماخوردگی، می توانید روزانه 3 بار از این محصول استفاده کنید و یا در صورت ابتلا به بیماری، تعداد دفعات مصرف اسپری قابل افزایش خواهد بود.

ترکیبات

در جدول زیر لیست ترکیبات به کار رفته در اسپری کلداماریس پلاس را مشاهده می کنید.

نام ترکیب مقدار در 1 میلی لیتر
کاراژینان 1.6 میلی گرم
کاپا کاراژینان 0.4 میلی گرم
یوتا کاراژینان 1.2 میلی گرم

 

نتیجه گیری

اسپری کلداماریس پلاس به عنوان یک اسپری پیشگیری کننده شناخته می شود که می تواند علائم بیماری های ویروسی و سرماخوردگی را تا حد زیادی کاهش دهد. این اسپری از طریق بینی قابل استفاده می باشد.

اسپری بینی کلداماریس فلو پلاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *