پوست،مو و ناخن

انواع ژل شوینده پوست و کارایی

آیا درباره ژل شوینده پوست اطلاعاتی دارید؟ استفاده از ژل شوینده پوست برای تمیز کردن هر نوع آلودگی از روی پوست، یکی از روش های مراقبت از پوست می باشد.

توضیحاتی درباره ژل شوینده پوست

یکی از مهمترین و کاربردی ترین روش های مراقبت از پوست، استفاده از ژل شوینده پوست می باشد.  با استفاده از این ژل در هر روز می توانید آلودگی های موجود بر روی پوست خود که به دلایل مختلف ایجاد شده اند، را پاک کنید. استفاده از مواد آرایشی، قرار گرفتن در هوای آلوده و ترافیک شهری، حضور در مکان های شلوغ و پر ازدحام، قرار گرفتن در محل های آلوده به مواد شیمیایی، قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید و … می توانند موجب آلوده شدن پوست شوند.

ژل شوینده پوست یکی از محصولات مراقبتی پوست است که تمام خانم ها و آقایان می توانند از آن  برای پاکسازی پوست خود از هر نوع آلودگی استفاده کنند. داشتن پوستی شاداب و بدون از لکه های پوستی، آکنه و جوش مورد پسند تمام افراد است. استفاده از این ژل به جای آب و صابون علاوه بر پاکسازی پوست از هر نوع آلودگی محیطی، باعث افزایش رطوبت رسانی به پوست می شود.

ژل شوینده پوست برای پاکسازی پوست در انواع مختلف تولید می شود. برای انتخاب شوینده مناسب باید نوع پوست خود را بشناسید. وظیفه انواع ژل شوینده علاوه بر تمیز کردن هر نوع آلودگی از سطح پوست، جلوگیری از بروز بیماری و حساسیت های پوستی می باشد.

انتخاب ژل شوینده پوست متناسب با نوع پوست

در زمان استفاده از ژل شوینده پوست توجه داشته باشید، مواد آرایشی موجود بر روی پوست خود مانند کرم ها و کرم پودر را با محصولات پاک کننده آرایشی تمیز کرده و سپس از این محصول استفاده کنید. انجام این عمل موجب افزایش درخشندگی و لطافت پوست می گردد. ژل شوینده  باید با نوع پوست فرد سازگار باشد. این ژل یک جایگزین عالی برای صابون می باشد. انواع پوست خشک، معمولی، چرب و مختلط نیازمند ژل شستشوی مخصوص به خود هستند.

طریقه استفاده از ژل شوینده پوست

بعد از تمیز کردن مواد آرایشی از روی پوست می توانید از ژل شوینده پوست استفاده کنید. پوست باید حتما در زمان استفاده از ژل، خیس باشد. مقداری از ژل شوینده مناسب با پوست،  را به صورت دورانی بر روی پوست خود بمالید تا هنگامی که کف کند. بعد از چند دقیقه پوست خود را شسته و با استفاده از حوله نرم پوست را خشک کنید. توجه داشته باشید در حین ماساژ دادن و یا خشک کردن پوست ،  فشاری به پوست وارد نکنید.  از ژل شوینده بر روی تمام قسمت های پوست صورت به غیر از لب ها و اطراف چشم بمالید.

ویژگی های یک ژل شوینده پوست عالی

 • پاکسازی پوست از هر نوع آلودگی
 • رطوبت رسانی به پوست
 • جلوگیری از ایجاد حالت خشکی و کشیدگی پوست
 • نرم کننده
 • افزایش درخشندگی و شفافیت پوست
 • ایجاد لطافت و شادابی در پوست
 • جلوگیری از بروز حساسیت و التهاب پوست
 • افزایش استحکام پوست
 • ایجاد تعادل PH پوست
 • حفظ چربی های طبیعی و مفید پوست
 • تغذیه کننده پوست
 • تسکین دهنده و آرامش بخش پوست
 • جلوگیری از بروز جوش های پوستی
 • جلوگیری از بروز آکنه
 • تمیز نگهداشتن منافذ پوستی

 

انواع ژل شوینده پوست

هر نوع ژل شوینده پوست فرمولاسیون ویژه خود را دارد. واکنش انواع پوست در برابر مصرف محصولات بهداشتی متفاوت است.  در زمان خرید ژل شوینده پوست حتما به نوع شوینده و سازگار بودن آن با پوست خود، توجه کنید.

ژل شوینده پوست مناسب پوست خشک

پوست خشک بعد از شستشو، دچار التهاب و پوسته پوسته می شود. ژل شوینده پوست خشک باید دارای نرم کننده ملایم و بدون الکل باشد. همچنین پوست خشک در فصل سرما بسیار حساس و شکننده می شود. به همین دلیل انتخاب شوینده مناسب از اهمیت ویژه ای برخوردار است.  شوینده مناسب برای پوست خشک باید به گونه ای باشد که چربی های ضروری و طبیعی پوست را از بین نبرد و رطوبت کافی برای پوست تامین کند.

بعد از مصرف ژل شوینده پوست توجه داشته باشید که حتما از مرطوب کننده مناسب استفاده کنید. شستشوی پوست خشک باید با آب ولرم انجام شود.

ژل شوینده مناسب برای پوست معمولی

پوست معمولی دارای رطوبت و چربی متعادل تری می باشد. رنگ این پوست روشن و مطلوب است. با افزایش سن نشانه های خشکی پوست در آن ایجاد می شود. استفاده از محصولات مراقبتی پوست جهت حفظ سلامتی پوست  مهم خواهند بود.

ژل شوینده پوست معمولی باید با شویندگی ملایم ولی قدرت پاک کنندگی عالی، باعث حذف آلودگی ها و چربی ها از روی پوست شود اما چربی طبیعی پوست را از بین نبرد. به این ترتیب پوست بعد از شستشو، خشک و کشیده نمی شود. محصولات مناسب برای پوست معمولی با آبرسانی به پوست باعث برطرف شدن خشکی و التهابات پوست می گردند.

ژل شوینده مناسب پوست چرب

پوست های چرب معمولا دارای جوش های زیاد و آکنه هستند. این نوع پوست به صورت غیر طبیعی براق بوده و مواد آرایشی بر روی آن باقی نمی ماند. شستشوی پوست چرب با شوینده های نامناسب و قوی موجب تحریک پوست و خشک شدن آن می گردد.

ژل شوینده پوست در بین افراد دارای پوست چرب طرفداران بیشتری دارد. این محصولات با ترکیبات موثر خود باعث نظافت بهتر پوست و ایجاد تعادل PH  در پوست می شوند.

استفاده منظم از ژل شوینده پوست مناسب می تواند از تشکیل سبوم اضافی در پوست جلوگیری کند و پاکسازی عمیق منافذ پوستی را انجام دهد. در نتیجه از بروز جوش های پوستی و آکنه پیشگیری می شود.

منافذ پوستی در پوست های چرب، محل تجمع چربی و آلودگی هستند.  به همین دلیل جوش های سرسیاه یا سرسفید و آکنه بر روی پوست ایجاد می شوند. ژل شوینده مناسب باعث از بین رفتن چربی ها و آلودگی های اضافی موجود بر روی پوست شده، در نتیجه منافذ پوستی تمیز می شوند.

ژل شوینده مناسب برای پوست های ختلط

پوست مختلط ترکیبی از پوست معمولی، خشک، چرب و لکه دار است.  آلودگی یکی از مهمترین عوامل تخریب کننده پوست انسان است. آلودگی های محیطی و یا آلودگی مواد آرایشی، باعث بسته شدن منافذ پوستی و کاهش رطوبت پوست می شوند. استفاده از ژل شوینده مناسب می تواند علاوه بر پاکسازی پوست، باعث ایجاد پوستی ملایم و شاداب شود.

کلام آخر

برای  داشتن پوستی زیبا و جذاب باید مراقبت های روزانه پوست را به بهترین شکل انجام دهید.  ژل شوینده پوست یکی از محصولات مراقبتی پوست است که می تواند باعث رفع التهابات پوست و ایجاد لطافت و نرمی پوست شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *