مولتی ویتامین

اهمیت استفاده از اسپری بینی کلداماریس فلو پلاس در جلوگیری اومیکرون

اسپری بینی کلداماریس فلو پلاس یکی از مهم ترین مکمل های مورد استفاده برای مقابله با عفونت و خشکی بینی و سایر علائم ناشی از بیماری اومیکرون می باشد. در متن زیر به اطلاعات بیشتری در این باره اشاره شده است.  

 

اهمیت استفاده از اسپری بینی کلداماریس فلو پلاس در جلوگیری اومیکرون

این روزها همه مردم از سراسر دنیا با نام کرونا آشنا هستند نوعی از ویروس که تمام جهان و فعالیت های مردم جهان را با همه گیری خود تحت تأثیر قرار داد. با این وجود، یکی از بیماری هایی که  دو سال پیش، بیش تر افراد از سراسر دنیا با آن دست و پنجه نرم می کنند کرونا می باشد که در نوع های مختلف خود را نمایان می سازد. از زمان شیوع این نوع بیماری، بسیاری از افراد شاهد ضرباتی به کسب و کار خود شدند اگرچه که بسیاری از افراد نیز اقوام و خانواده خود را در این فاجعه از دست دادند. دلایل این کار و این همه خسارات و ضربه ای که بیشتر افراد در سراسر دنیا وارد شد، نبود وسایل و داروهای پیشگیری از آن بوده است. تا این که هر کدام از کشورها شروع به ساخت واکسن هایی با نام های مختلف کردند و شروع به آزمون واکسن های تولید شده بر روی انسان ها نمودند. حال این که، بعضی از این واکسن ها اثرگذار و برخی دیگر هیچ گونه تأثیری نداشته اند.

کرونا یک نوع ویروس است که این نوع ویروس در انواع مختلفی وجود دارد و در برخی از افراد باعث بیماری می شود. یک ویروس کرونا که در سال 2019 شناسایی شد، باعث ایجاد یک بیماری همه گیر تنفسی به نام 19 COVID-شده است.

در حال حاضر، محققان می‌دانند که ویروس کرونا از طریق قطرات و ذرات ویروس منتشر شده در هوا هنگام تنفس، صحبت کردن، خنده، آواز خواندن، سرفه یا عطسه فرد مبتلا منتشر می‌شود. قطرات بزرگ تر ممکن است در عرض چند ثانیه به زمین بیفتند، اما ذرات عفونی ریز می توانند در هوا باقی بمانند و در مکان های سرپوشیده، به ویژه جاهایی که افراد زیادی جمع شده اند و تهویه ضعیفی وجود دارد، جمع شوند. به همین دلیل است که استفاده از ماسک، بهداشت دست و فاصله گذاری فیزیکی برای پیشگیری از  19COVID- ضروری است.

با این وجود، در 24 نوامبر 2021 بود که یک نوع کووید جدید دیگری در آفریقای جنوبی شناسایی شد. این نوع جدید کووید که اومیکرون نام دارد، سازمان جهانی بهداشت یا سازمان بهداشت جهانی، نوع جدید کووید را به عنوان نوع نگران کننده معرفی کرده است. پس از دانستن این که نوع جدیدی از کووید شناسایی شده است، تمام جهان از این موضوع وحشتی ندارند. اکنون تحقیقات از سراسر جهان در یافتن این نوع کووید است، در واقع، مطالعات مختلفی برای درک این نوع نگرانی در حال انجام است. در 26 نوامبر 2021 توسط TAG-VE یا گروه مشاوره فنی سازمان جهانی بهداشت در مورد تکامل ویروس، نوع کووید به عنوان اومیکرون نام گذاری شد.

علائم موجود در کووید جدید به این شرح می باشد که علائم مورد نظر، علائم کمتر شایع و علائم جدی طبقه بندی می شوند. شایع ترین علائم برای نوع جدید کووید یعنی اومیکرون؛ تب، سرفه، خستگی، از دست دادن چشایی یا بویایی است. علائم کمتر رایج برای نوع جدید کووید این نوع بیماری عبارتند از گلودرد، سردرد، بدن درد، اسهال، بثورات پوستی، تغییر رنگ انگشتان دست یا پا. علائم جدی برای نوع جدید کووید، دشواری در تنفس یا تنگی نفس، از دست دادن تکلم یا تحرک، یا گیجی یا درد قفسه سینه است.

هنگامی که یک ویروس به طور گسترده در گردش است و باعث عفونت های متعدد می شود، احتمال جهش ویروس افزایش می یابد. هر چه یک ویروس فرصت های بیش تری برای انتشار داشته باشد، فرصت های بیش تری برای دستخوش تغییرات دارد.

بنابراین، مهم ترین چیزی که باید همه افراد به خاطر داشته باشند این است که همه انواع کووید-19 می توانند باعث بیماری شدید یا مرگ شوند، از جمله نوع دلتا که هنوز در سراسر جهان غالب است، به همین دلیل است که جلوگیری از انتشار ویروس و کاهش خطر قرار گرفتن در معرض ویروس بسیار مهم است.

نوع اومیکرون نسبت به انواع قبلی مسری تر است. با این حال، واکسینه شدن و انجام اقدامات احتیاطی مانند پرهیز از فضاهای شلوغ، حفظ فاصله با دیگران و استفاده از ماسک برای کمک به جلوگیری از شیوع ویروس مورد بررسی بسیار مهم است و تمامی افراد باید در نظر داشته باشند که این اقدامات در برابر انواع دیگر موثر بوده است. محققان در حال بررسی هرگونه تأثیر احتمالی این نوع ویروس، بر اثربخشی واکسن‌های 19COVID- هستند. اگرچه اطلاعات بیش تر در این زمینه محدود است، اما ممکن است کاهش اندکی در اثربخشی واکسن ها در برابر بیماری های شدید و مرگ، و کاهش در پیشگیری از بیماری خفیف و عفونت وجود داشته باشد. با این حال، WHO گزارش می دهد که تا کنون به نظر می رسد واکسن های موجود در حال حاضر محافظت قابل توجهی در برابر بیماری های شدید و مرگ دارند. مهم ترین کاری که می توان در این راستا انجام داد، کاهش خطر قرار گرفتن در معرض این نوع ویروس است. برای افراد برای این که بتوانند از خود و اعضای خانواده خود در برابر این نوع بیماری محافظت کنند باید به یک سری از نکات توجه داشته باشند که در ادامه بحث به مهم ترین این نکات پرداخته می شود:

– افراد باید در هر موقعیتی از ماسکی استفاده کنند که بتواند بینی و دهان آن ها را بپوشاند.

– افراد باید پس از هر بار استفاده کردن از ماسک، دست های خود را تمیز بشویند.

– یکی از نکات دیگر که افراد باید در نظر داشته باشند این است که زمانی که ماسک خود را می پوشند و پاک می کنند، دوباره تمیز کنند.

– ذکر این نکته ضروری است که افراد باید در برخورد با دیگران، حداقل 1 متر از دیگران فاصله فیزیکی داشته باشند.

– افراد باید برای جلوگیری از واگیر شدن به این ویروس، از قرار گرفتن در فضاهای با تهویه ضعیف یا شلوغ خودداری کنند.

– پنجره های اتاق بهتر است برای بهبود تهویه داخل خانه باز کنند.

– شستن دست ها به صورت مداوم و زدن الکل بر روی آن ها از اقدامات ضروری دیگری است که می تواند در این زمینه بسیار مؤثر باشد.

– واکسن های تایید شده توسط سازمان بهداشت جهانی برای کووید-19 ایمن و موثر هستند. بنابراین، افراد یکی از مهم ترین اقدامات و کارهایی که باید انجام دهند این است که دوزهای واکسن خود را زمانی که نوبتشان می رسد بزنند تا بتوانند از ابتلای به این ویروس پیشگیری کنند.

با توجه به فراگیری اومیکرون، لازم است در نظر داشته باشیم که افراد از راه های طبیعی نیز می توانند به بهبود بیماری مورد نظر کمک کنند. از جمله این روش ها این است که افراد باید دارای رژیم غذایی بسیار مناسبی باشند. افراد با داشتن رژیم غذایی بسیار مقوی سرشار از مواد معدنی و مولتی ویتامین ها، می توانند به تقویت سیستم ایمنی بدن خود کمک های حائز اهمیتی کنند. زمانی که سیستم ایمنی بدن قوی می شود، افراد می توانند در برابر ابتلای به این نوع ویروس مقاومت بسیاری را از خود نشان دهند.

 اسپری بینی کلداماریس فلو پلاس یکی از داروهای مؤثر در برابر اومیکرون و عوارض ناشی از آن می باشد. از مهم ترین خواص و ویژگی های این محصول این است که به پیشگیری از سرماخوردگی، خشکی شدید مخاط بینی و عفونت های ویروسی مجاری تنفسی کمک های حائز اهمیتی می کند و از انتشار ویروس در مخاط بینی جلوگیری می کند. از دیگر ویژگی های استفاده از اسپری بینی کلداماریس فلو پلاس این است که به کاهش علائم و طول مدت بیماری ویروسی کمک های بسیار مفیدی می کند. بنابراین، پیشگیری و کمک به کاهش مشکلات ناشی از خشکی و یا تحریک و رطوبت رسانی به بینی و جلوگیری از خشک شدن آن از دیگر مزایای استفاده از محصول مورد نظر است. از مهم ترین ترکیبات موجود در محصول مورد نظر، بدین گونه است که هر میلی لیتر از محلول موردنظر حاوی 1.6 میلی گرم کاراژینان به صورت 1.2 میلی گرم بوتا کاراژینان کارژلوز و 0.4 میلی گرم کاپا کاراژینان می باشد.

مناسب ترین روش استفاده از محصول مورد نظر این است که جهت جلوگیری از سرماخوردگی و سایر عفونت های ویروسی مجاری تنفسی، بایستی روزانه 3 بار و هر بار یک پاف داخل هر یک از مجاری بینی اسپری شود. لازم به ذکر است که افراد در صورت مشاهده اولین سرماخوردگی و علائم ناشی از اومیکرون، تعداد دفعات استفاده از محصول و تعداد پاف ها را افزایش دهند.

لازم به ذکر است که افراد می بایست محصول موردنظر را در دمای کمتر از 25 درجه سانتی گراد و به دور از نور خورشید نگهداری کنند. برخلاف سایر محصولات، استفاده از این مکمل در دوران بارداری و شیردهی نیز قابل مصرف می باشد. بهتر است به منظور رعایت بهداشت فردی، هر بطری از اسپری مخصوص یک نفر باشد. استفاده از داروی مورد نظر بسیار ایمن بوده و امکان استفاده طولانی مدت از آن نیز وجود دارد. استفاده از محصول مورد نظر برای کلیه افراد بالای یک سال مجاز می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید