سلامت

اهمیت استفاده از مکمل بینایی آی ویت پلاس هلث اید

همه ما اهمیت حس بینایی را می دانیم و تلاش می کنیم تا در سلامت چشم ها نهایت تلاش مان را داشته باشیم. روش های مختلفی برای مراقبت از چشم ها وجود دارد که یکی از آن ها مصرف مکمل بینایی آی ویت پلاس هلث اید است. این مکمل شامل ویتامین های بسیاری است که هر کدام نقش مهمی را در سلامت چشم ها و تقویت بینایی دارند.

اهمیت سلامت چشم ها

از مهم ترین و حساس ترین حواس پنجگانه انسان حس بینایی است که برای مراقبت از آن باید نکاتی را رعایت کنیم. ما به کمک این حسن می توانیم از خود محافظت کرده و تعادل مان را حفظ کنیم و از همه مهم تر از دیدن زیبایی های محیط اطراف لذت ببریم. حس بینایی نعمت بسیار بزرگی که به انسان ها عطا شده است و باید در مراقبت از آن تلاش کنیم. اگر از چشم های خود مواظبت نکنیم بینایی ما با مشکل مواجه می شود.

با رعایت نکات زیر می توانید سلامت چشم ها را حفظ کرده و از آسیب رسیدن به آن ها جلوگیری کنید:

 • مراجعه به چشم پزشک : این باور اشتباه در بین مردم وجود دارد که حتکا بایددچار عارضه بینایی شوند و سپس به چشم پزشک مراجعه کنند. در حالی که بهتر است حداقل هر سه سال یکبار به چشم پزشک مراجعه کنید. با فزایش سن تعدا مراجعات نیز افزایش می باید.
 • استفاده از عینک آفتابی: قرارگرفتن در مقابل نورخورشید به چشم ها آسیب می رساند و در بسیاری از مواقع موجب ابتلا به آب مروارید، آسیب به بافت شبکیه، ناخنک و پینگوکولا می شود. توصیه می شود از عینک هایی استفاده کنید که ویژگی محافظتی آن ها در برابر اشعه ماورا بنفش 99 یا 100 باشد.
 • خواب کافی: خواب کم موجب سوزش چشم، خشکی چشک، دوبینی، عدم تمرکز، حساسیت به نور و همچنین خستگی چشم می شود. افراد بزرگسال باید 7 الی 8 ساعت در شبانه روز را بخوابند.
 • قانون 20-6-20: اگر جز افرادی هستید که ساعت های طولانی با رایانه کار می کنید، بهتر است بعد از 20 دقیقه کار به یک شی که 6 متر از شما فاصله دارد به مدت 20 ثانیه خیره شوید.
 • ورزش: یکی دیگر از روش هایی که موجب سلامت چشم ها می شود، ورزش کردن است. ورزش منظم احتمال ابتلا به آب سیاه را کاهش می دهد.
 • مصرف مکمل بینایی: مکمل های بینایی به دلیل وجود ویتامین های مورد نیاز، برای سلامت چشم و بینایی مفید هستند.

 

مکمل بینایی چیست؟

مکمل های بینایی برای تقویت چشم مورد استفاده قرار می گیرند که مورد تایید بسیاری از متخصصان هستند. ذکر این نکته ضروری است که باید نحوه استفاده درست از آن ها را بدانید تا دچارعارضه  نشوید. مکمل بینایی انواع مختلفی دارد و هر کدام شامل یک یا دو ویتامین مفید برای سلامت چشم هستند. شما با انتخاب و خرید قرص های مولتی ویتامین می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید. یکی از این مکمل های بینایی که تقریبا تمامی ویتامین های مورد نیاز برای چشم را داراست، کپسول آی ویت پلاس هلث اید است. مواد تشمیل دهنده این مکمل بینایی بسیار مغذی بوده و برای تاثیر چشمگیری در سلامت چشم ها دارد.

موارد مصرف کپسول آی ویت پلاس هلث اید

کپسول آی ویت پلاس یک کپسول مکمل بینایی است که از مواد مغذی ترکیب شده است. این مواد تاثیرات فوق ا لعاده مفیدی در حفظ و بهبود بینایی دارند. این کپسول حاوی اسدهای چرب امگا 3 و لوتئین است که از تبخیر اشک چشم جلوگیری کرده و همچنین موجب کاهش ابتلا به خشکی و تورم چشم می شود. علاوه بر آن، کپسول آی ویت پلاس هلث اید دارای ویتامین E و روی بوده و از طریق خاصیت آنتی اکسیدانی از ایجاد آژنراسیون ماکولا جلوگیری می کند. ویتامین E و روی موجود در این مکمل بینایی سبب می شود اطراف چشم دچار چین و چروک نشود.

ویتامین D3 موجود در مکمل بینایی آی ویت پلاس هلث اید  دید چشم را تقویت کرده و بیوفلاونوئیدها نیز از مویرگ های شبکیه چشم محافظت می کنند. این کپسول به سلامت چشم کمک می کند و موجب جذب بهتر ترکیبات می شود. آی ویت برای افراد میانسال و همچنین افراد مبتلا به بیماری های چشمی توصیه می شود. حتما در دوران بارداری و شیردهی قبل از مصرف با پزشک مشورت نمایید. در افراد سیگاری با نظر پزشک مصرف شود.

 

ترکیبات مکمل بینایی آی ویت پلاس هلث اید

کپسول آی ویت پلاس هلث اید یک مکمل بینایی است که دارای آنتی اکسیدان بوده و برای پیشگیری و یا درمان از آن استفاده نمی شود. ترکیبات موجود در این کپسول در جدول زیر ارائه شده است:

عنوان مقدار نیاز روزانه
زینک 10 میلی گرم 100%
ویتامین D3 10 میلی گرم 200%
ویتامین E 15 میلی گرم 125%
ترکیبات بیوفلاونوئید 60 میلی گرم
عصاره هسته انگور 100 میلی گرم
لوتئین 10 میلی گرم
زآگزانتین 500 میلی گرم
امگا 3 400 میلی گرم
ایکوزاپنتانوئیک اسید 80 میلی گرم
دوکوزاهگزانوئیک اسید 160 میلی گرم
پودر زغال اخته 100 میلی گرم

 

 • نیاز مصرف روزانه مشخص نشده است.
 • مکمل بینایی آی ویت پلاس هلث اید دور از دسترس کودکان و در جای خشک و خنک نگهداری شود.
 • در صورتی که از داروی دیگری استفاده می کنید، حتما قبل از مصرف کپسول با پزشک مشورت کنید.
 • مقدار مصرف روزانه را فقط با مشورت پزشک و یا داروساز افزایش دهید.
 • افراد بالای 12 سال می توانند مکمل بینایی را روزانه یک عدد به همراه صبحانه میل کنند.

نقش ویتامین های آی ویت پلاس هلث اید در سلامت چشم

 • ویتامین های گروه B: این گروه از ویتامین ها نقش بسیار ممی در رساندن اکسیژن به بافت چشم دارند. به عنوان مثال اگر ویتامین B2 در بدن کم شود موجب خستگی و سوزش چشم شده و همچنین افراد به نور حساس تر می شوند. ویتامین B2 وظیفه تنظیم بینایی و ایجاد تعادل در حساسیت چشم را دارد. همچنین این ویتامین نقش بسیار موثری در انتشار مواد مغذی به عدسی چشم را نیز دارد. ناگفته نماند کمبود ویتامین B2 موجب بروز بیماری آب مروارید می شود. بنابراین ویتامین های گروه B باعث جلوگیری از بیماری هایی مثل سوزش چشم، ریزش اشک و ابتلا به آب مروارید می شوند.
 • روی: یکی از ویتامین هایی که نقش مهمی در متابولیسم شبکیه دارد، روی است که عملکرد آنزیم های آنتی اکسیدانی را نیز سهولت می بخشد. روی موجب عملکرد صحیح شبکیه شده و سلامت چشم را تامین می کند. علاوه بر آن سبب آزاد شدن ویتامین A از کبد می شود.
 • ویتامین E: ویتامین ای از جمله ویتامین هایی که از ابتلا به آب مروارید و تحلیل شبکیه چشم جلوگیری می کند. توجه داشته باشید که کمبود این ویتامین در بدن موجب تخریب ماکولای چشم می شود. این بیماری در سنین بالا بیشتر اتفاق می افتد و به همین جهت توصیه می شود بزرگسالان حتما ویتامین ای مصرف کنند تا علاوه بر پیشگیری از تخریب ماکولای چشم، از احتمال بروز آب مروارید نیز جلوگیری به عمل آید.
 • ویتامین A: ویتامین آ از جمله ویتامین های محلول در چربی است که نقش بسیار مهمی در سلامت چشم ها دارد. وجود ویتامین آ در بدن موجب عملکرد صحیح سلول های استوانه ای چشم شده و قدرت بینایی را افزایش می دهد. کمبود ویتامین آ در بدن باعث شب کوری می شود که در صورت عدم درمان به موقع باعث زخم های قرنیه و تورم پلک ها می شود. همچنین ویتامین آ مانع از بروز آب مروارید می شود.
 • ویتامین D: یکی از ویتامین هایی که نقش مهمی در سلامتی بافت صلبیه یا اسکلرا دارد ویتامین دی است که کمبود آن موجب کاهش بینایی می شود.
 • ویتامین C: با افزایش سن مقدار ویتامین سی در عدسی چشم کاهش می یابد و با مصرف روزانه مکمل بینایی آی ویت پلاس هلث اید این مقدار تامین شده وبه دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی که دارد ازاحتمال ابتلا به آب مروارید جلوگیری می کند. همچنین ویتامین سی می تواند اشعه فرابنفش را جذب کرده و مانع رسیدن آسیب به چشم ها می شود. لازم به ذکر است که ویتامین سی جریان خون را تنظیم می کند و باعث تاثیر مثبت در عملکرد عدسی چشم می شود. با توجه به این که این ویتامین در بدن ذخیره نمی شود بنابراین توصیه می شود که این ویتامین به صورت روزانه مصرف شود.

 

سخن آخر

همان طور که گفته شد مکمل های بینایی تاثیر بسیار خوبی در سلامت چشم ها دارند ولی این نکته را فراموش نکنید که باید در مصرف آن ها دقت کرده و در صورت لزوم با پزشک مشورت کنید. به عنوان مثال زنان باردارحتما باید قبل از مصرف کپسول آی ویت پلاس هلث اید  با پزشک متخصص خود مشورت کنند. یکی دیگر از نکاتی که باید در خرید و مصرف مکمل های بینایی دقت کنید تاریخ مصرف محصول است. همیشه تاریخ انتقضای روی بسته را کنترل کرده و از سالم بودن آن مطمئن شوید. همچنین میزان مصرف دارو روی بسته کپسول نوشته می شود. به هیچ عنوان بیشتر از مقدار توصیه شده مصرف نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *