سلامت

اهمیت امگا 3 در کمک به حفظ سلامت قلب و عروق

امگا 3 یا روغن ماهی از جمله یکی از مؤثرترین مکمل های قابل استفاده برای افراد می باشد که با استفاده از آن می توان به بهبود و حفظ سلامتی قلب و عروق و تقویت عملکرد آن در برابر ابتلای به انواع بیماری ها کمک کرد.

توضیحاتی درباره امگا 3 و اهمیت آن در حفظ سلامت قلب و عروق  

اقدامات و فعالیت های ورزشی و بدنسازی بسیار زیادی وجود دارد که افراد با انجام دادن آن ها می توانند به بهبود و تقویت سیستم ایمنی بدن خود کمک و به دنبال آن منجر به بهبود در عملکرد آن در برابر بیماری هایی از قبیل بیماری های قلبی و عروقی شوند و با استفاده از آن ها می توان به حفظ سلامت قلب و عروق کمک کرد. علاوه بر این، می توان بیان کرد که افراد می توانند همواره با استفاده از رژیم غذایی سرشار از میوه ها و سبزیجات و هم چنین محصولات غذایی و مکمل های سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی، منجر به حفظ سلامت قلب و عروق خود شوند و به بهبود در عملکرد آن در برابر انواع بیماری ها و ناراحتی کمک کنند. افراد با داشتن یک سبک زندگی سالم می توانند خطر ابتلا به بیماری های عروق کرونر قلب و هم چنین حمله قلبی را کاهش دهند.

اگرچه ممکن است که شواهد حاکی از آن باشد که استفاده از رژیم های غذایی حاوی چربی می تواند برای سلامت قلب و عروق افراد خطرناک باشد و باید از آن ها پرهیز کرد، در این بین باید هم چنین بیان کرد که وجود برخی از چربی های غیر اشباع برای بهبود عملکرد قلب و عروق و حفظ سلامت آن ها بسیار مفید می باشند و این چربی های اشباع شده می باشند که برای عملکرد قلب و سلامتی آن مضر می باشند. این چربی های غیر اشباع مفید برای قلب که تحت عنوان اسیدهای چرب امگا 3 شناخته شده هستند و باید بیان کرد که از بین چربی ها 3 نوع اسید چرب اصلی امگا 3 که می توان از آن ها برای کمک به بهبود و حفظ سلامت قلب و عروق استفاده کرد عبارتند از: لینولئیک اسید، ایکوز اپنتانوئیک اسید و هم چنین اسید دوکوزاهگزانوئیک.

لینولئیک اسید یا ALA که معمولاً در غذاهایی گیاهی از قبیل روغن زیتون، سویا، کلزا، روغن بذر کتان، گردو و هم چنین در بذر کتان به وفور یافت می شود و هم چنین ایکوزاپنتانوئیک اسید یا EPA و هم چنین اسید دوکوزاهگزانوئیک یا DHA به طور معمول در غذاهای دریایی از قبیل انواع ماهی های چرب مانند ماهی تن، سالمون، ماهی خال مخالی، شاه ماهی، قزل آلا، هالیبوت و ماهی کاد به وفور یافت می شود. بنابراین استفاده از آن ها می تواند تأثیرات بسیار مؤثر و مفیدی برای بهبود و حفظ سلامتی قلب و عروق داشته باشد.

در ارتباط با روغن ماهی یا امگا 3 نیز باید بیان کرد که بر اساس بررسی ها و مطالعات صورت گرفته، افرادی که چند بار در طول هفته از روغن ماهی استفاده می کردند، با کاهش 15 درصدی مرگ، حمله قلبی و هم چنین سکته رو به رو شده اند. علاوه بر کمک به حفظ سلامت قلب و عروق، می توان بیان کرد که با استفاده از امگا 3 می توان میزان فشار خون را در حالت استراحت به میزان متوسطی کاهش داد و هم چنین منجر به کاهش سطح چربی بدن فرد شد که هر دوی این عوامل می توانند بر بهبود و حفظ سلامت قلب و عروق فرد اثرگذار باشند.

علاوه بر این، باید بیان کرد که اسیدهای چرب امگا 3 می تواند باعث کاهش سطح تری گلیسیرید و افزایش سطح لیپوپروتئین با چگالی بالا یعنی کلسترول خوب شود. آن ها هم چنین ممکن است تجمع پلاکتی را کاهش دهند که این می تواند از انسداد عروق کرونر پیشگیری کند چرا که انسداد می تواند منجر به جلوگیری یا کاهش جریان خون به قلب می شود. بنابراین، می توان بیان کرد که اسیدهای چرب امگا 3 می تواند احتمال ریتم غیر طبیعی قلب را کاهش دهند و هم چنین انطباق شریان ها را نیز افزایش دهد، علاوه بر این، تصلب شرایین را از طریق تأثیرشان بر متابولیسم کاهش دهند و هم چنین نشانگرهای التهابی در بدن را نیز کاهش دهد.

افراد بهتر است که امگا 3 را با وعده های غذایی خود مصرف کنند به خاطر این که این مکمل نوعی از روغن می باشد که به همراه با غذا بهتر جذب بدن می شود. علاوه بر این باید بیان کرد که استفاده از این محصول برای زنان در دوران بارداری نیز به جهت کمک به رشد و نمو مغز در نوزادان بسیار مهم می باشد و دریافت آن در دوران بارداری می تواند منجر به بهبود مهارت های ارتباطی و اجتماعی، کاهش خطر ابتلا به ADHD، اوتیسم و فلج مغزی، کاهش مشکلات رفتاری، کاهش خطر تأخیر در رشد و هم چنین هوش بالاتر شود. علاوه بر این، استفاده از امگا 3 برای کمک به رشد و نمو کودکان نیز بسیار اساسی و مهم می باشد و در بسیاری از زمینه های سلامتی آن ها نقش بسیار اساسی و مهمی دارد که با استفاده از آن می توان به تقویت عملکرد مغز و شبکیه چشم نوزادان کمک های بسیار مؤثر و مفیدی نمود. پس به طور کلی لازم است بیان شود که از سن 1 سالگی به بعد برای کمک به بهبود و رشد مغزی و هم چنین پیشگیری از ابتلای به بیماری ها، استفاده از مکمل امگا 3 می تواند بسیار مناسب و ضروری باشد.

حال لازم است بیان شود که در صورتی که افراد سابقه ابتلا به بیماری های قلبی را داشته باشند باید برای استفاده از این مکمل با پزشک خود در این زمینه مشورت کنند.  

کلام آخر

باید بیان کرد که با استفاده از اسیدهای چرب امگا 3 یا روغن ماهی، به خاطر دارا بودن خاصیت ضد التهابی، می توان به بهبود و تقویت قلب و عروق افراد کمک و منجر به بهبود در عملکرد آن شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *