پوست،مو و ناخن

اهمیت هیرویت در پوست و مو

آیا درباره مکمل هیرویت اطلاعاتی دارید؟ مکمل هیرویت مواد غذایی مورد نیاز برای داشتن موهایی ضخیم، قوی و زیبا را فراهم می کند.

توضیحاتی درباره مکمل هیرویت

مکمل هیرویت یک مکمل مناسب برای حفظ سلامتی موها می باشد. این مکمل با داشتن ترکیبات مهم اعم از ویتامین های گروه B و مواد معدنی آهن و زینک موجب بهبود تغذیه موها می شود. مصرف این مکمل موجب توقف ریزش موها و افزایش تحریک رویش مجدد موها می گردد.

ریزش مو یا کم پشتی موها به دلایل مختلفی مانند افزایش سن، ابتلا به بیماری های مختلف، داشتن رژیم غذایی نامناسب، ابتلا به سوء تغذیه، اختلالات هورمونی، استرس زیاد، آلودگی هوا و … ایجاد می شود.

فواید استفاده از مکمل هیرویت

مصرف مکمل هیرویت برای افراد بالاتر از 16 سال مناسب است. این مکمل بدون گلوتن، مواد نگهدارنده و مواد طعم دهنده می باشد. به همین دلیل این مکمل برای مصرف مبتلایان به بیماری سلیاک و عدم تحمل لاکتوز مناسب بوده و مشکلی ایجاد نمی کند.

 • بهبود تغذیه فولیکول های مو
 • افزایش درخشندگی موها
 • تقویت رشد و استحکام ریشه موها
 • افزایش ضخامت تارهای مو
 • بهبود تارهای موی آسیب دیده
 • توقف ریزش موی ناشی از کمبود مواد مغذی، آلودگی هوا و استرس
 • مناسب برای رویش مجدد موها
 • موثر برای رشد موهای جدید در دوران بعد از کاشت مو
 • افزایش سلامتی پوست و مو
 • جلوگیری از سفید و یا خاکستری شدن زودرس موها

برخی از ترکیبات موجود در مکمل هیرویت

ترکیبات موجود در مکمل هیرویت به صورت مستقیم و یا به صورت غیر مستقیم بر سلامتی مو ها تاثیر می گذارند.

ویتامین های گروه B

ویتامین های گروه B در حفظ سلامتی پوست، مو و ناخن بسیار تاثیرگذار می باشند. این ویتامین ها در عملکردهای دیگر بدن که به صورت غیر مستقیم بر رشد و سلامتی مو تاثیر می گذارند، هم نقش مهمی را ایفا می کنند. این ویتامین ها موجب بهبود رشد و تقسیم سلولی، تقویت سیستم ایمنی بدن، انجام واکنش های متابولیکی بدن و بهبود عملکرد سیستم عصبی می شوند.

ویتامین B1

کمبود تیامین یا ویتامین B1 موجب کاهش خونرسانی به پوست سر می شود. در نتیجه تغذیه فولیکول های مو به درستی انجام نشده و باعث ریزش مو و تاخیر در روند رشد تارهای جدید مو می گردد. تیامین باعث حفظ سلامت پوست و مو می گردد.

ویتامین B2

 ریبوفلاوین موجود در مکمل هیرویت برای رویش مجدد مو، رشد تارهای مو، ترمیم بافت های آسیب دیده پوست، مو و ناخن لازم است. ریبوفلاوین با افزایش ترشح موکوس در لایه های مختلف پوست از بروز آکنه جلوگیری می کند. کمبود این ویتامین باعث افزایش تولید سبوم و تضعیف ریشه مو می شود.

 ویتامین B3

نیاسین موجود در مکمل هیرویت موجب گشاد شدن عروق شده، در نتیجه خونرسانی به پوست سر با سرعت بیشتری انجام می شود.  در نتیجه افزایش خونرسانی، تغذیه فولیکول های مو بهتر انجام شده و رشد موها تقویت می شود. نیاسین  با کاهش سطح چربی در پوست سر، موجب بهبود رشد مو می گردد. نیاسین هم در درمان و جلوگیری از بروز آکنه موثر است.

ویتامین B7

بیوتین از طریق  افزایش تحریک تولید کراتین که پروتئین مو محسوب می شود، از  ریزش مو جلوگیری می کند. بیوتین موجب افزایش تولید هموگلوبین، افزایش خونرسانی و انتقال اکسیژن به سلول های پوست می شود.  این ویتامین در بهبود متابولیسم پروتئین، چربی و کربوهیدرات موثر است. کمبود بیوتین باعث کاهش متابولیسم و ایجاد سوء تغذیه سلول های پوست و مو شده، در نتیجه نازک شدن تارهای مو رخ می دهد.  بیوتین جهت حفاظت از استحکام بافت مو موثر می باشد.

ویتامین B12

 کوبالامین در ساخت گلبول های قرمز خون و  انتقال اکسیژن رسانی به تمام سلول های بافت های بدن مؤثر است.  با بهبود روند اکسیژن رسانی به سلول های فولیکول های مو،  رشد مو تقویت شده و از ریزش مو جلوگیری می شود. این ویتامین موجب  بهبود اکسیژن رسانی به پوست، حفظ سلامت و شادابی پوست می شود.

فسفر

فسفر موجود در مکمل هیرویت موجب افزایش عملکرد ویتامین های گروه B می شود. فسفر در متابولیسم چربی ها، کربوهیدرات ها و پروتئین ها نقش دارد. تامین مواد مغذی مورد نیاز رشد فولیکول های مو، موجب بهبود سلامت موها می شود. وجود این ماده موجب بهبود ترمیم بافت های آسیب دیده مانند تارهای موی آسیب دیده می گردد.

روی

روی یا زینک موجود در مکمل هیرویت در ایجاد تعادل هورمونی، سنتز پروتئین، حفظ ترشح غدد چربی، تشکیل کلاژن، رشد و تقسیم سلولی موثر است. روی از نازک شدن و ریزش مو، بروز آکنه و اگزمای پوستی جلوگیری می کند. روی با تقویت سیستم ایمنی و افزایش تعداد گلبول های سفید خون، باعث حفظ سلامتی پوست و مو می شود.

ترکیب PABA

پارا آمینو بنزوئیک اسید یک آنتی اکسیدان فوق العاده موثر است. این ترکیب باعث تثبیت غشای سلولی فولیکول های مو می شود. در نتیجه از خاکستری و سفید شدن زودرس موها جلوگیری می کند.

مس

مس موجود در مکمل هیرویت در ساخت هموگلوبین های خون موثر است. مس موجب تامین اکسیژن مورد نیاز سلول های  بدن می شود. اکسیژن رسانی مناسب موجب بهبود رشد فولیکول های مو می گردد. مس در ساخت پروتئین مو، ملانین مو و تقویت رشد مو موثر است.

 

طریقه استفاده از مکمل هیرویت

تمام افراد بالاتر از 16 سال اعم از خانم یا آقا می توانند برای تقویت و سلامتی موهای خود از مکمل هیرویت در هر روز یک عدد همراه با وعده صبحانه مصرف کنند.

نکات مهم درباره استفاده از مکمل هیرویت

 • اگر به هریک از اجزای تشکیل دهنده این مکمل حساسیت دارید، از مصرف این مکمل خودداری کنید.
 • خانم های باردار و مادران شیرده قبل از استفاده از این محصول با پزشک مشورت کنند.
 • مقدار توصیه شده را افزایش ندهید.
 • اگر به بیماری زمینه ای مبتلا هستید و یا از داروهای خاصی استفاده می کنید، با پزشک خود مشورت کنید.
 • این مکمل را همزمان با مکمل های غذایی دیگر مصرف نکنید. رعایت فاصله 2 الی 4 ساعت بین مصرف دو مکمل  الزامی می باشد.  

عوارض هیرویت

اگر مکمل هیرویت به اندازه توصیه شده مصرف شود، بدون ایجاد عوارض خواهد بود. اما اگر این مکمل بدون تجویز پزشک،  بیش از مقدار مجاز مصرف شود، می تواند باعث بروز مشکلاتی شود.

 • افزایش احتمال آسیب به اندام های داخلی بدن به دلیل افزایش سطح آهن: آهن زیاد در بدن موجب آسیب به مغز، کبد، ایجاد عفونت و سرطان می شود.
 • افزایش احتمال مسمومیت به دلیل مصرف بیش از اندازه روی: علائم مسمومیت با زینک عبارتند از: از دست دادن اشتها، حالت تهوع و استفراغ، سردرد، دردهای شکمی و تضعیف سیستم ایمنی
 • ایجاد حساسیت های دارویی: برخی افراد به برخی از ترکیبات مکمل حساسیت دارند و با مصرف آن دچار مشکل می شوند.
 • ایجاد مشکلات گوارشی: در برخی از افراد با مصرف این مکمل سوزش معده، معده درد و حالت تهوع ایجاد می شود.
 • افزایش وزن: مصرف مکمل های دارای ویتامین های B و روی موجب افزایش اشتها می شوند. در صورت عدم رعایت رژیم غذایی سالم و مصرف زیاد مواد غذایی، اضافه وزن رخ می دهد.

کلام آخر

بهترین راه جلوگیری از ریزش موها و درمان نازک شدن موها استفاده از مکمل هیرویت می باشد. موهای انسان برای حفظ ساختار و استحکام خود به انواع مختلف مواد مغذی اعم از ویتامین ها، اسیدهای آمینه، مواد معدنی و سایر ریز مغذی ها نیاز دارند.

 

کپسول هیرویت هلث اید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *