بدنسازی

بازسازی عضلات و تاثیر پودر گینر

گینر از جمله یکی از مکمل های ورزشی می باشد که افراد با استفاده از آن می توانند به بازسازی عضلات خود و افزایش آن ها کمک کنند.

توضیحاتی درباره گینر

افرادی که به فعالیت های ورزشی و یا تمرینات بدنسازی می پردازند، بدون شک از مکمل های زیادی برای بهبود کیفیت فعالیت های ورزشی و بدنسازی خود استفاده می کنند که یکی از معروف ترین و شناخته شده ترین آن ها استفاده از مکمل گینر می باشد که افراد با استفاده از آن می توانند به بازسازی عضلات خود و افزایش در تراکم و حجم آن ها کمک کنند و از ایجاد هر گونه عارضه و اختلال در عضلات از قبیل تحلیل های عضلانی و یا عدم انعطاف پذیری و نرمی آن ها پیشگیری نمایند.

مکمل گینر، علاوه بر بازسازی عضلات، می تواند به افزایش در میزان وزن افراد نیز کمک کند. پس کسانی که به دنبال افزایش در میزان وزن خود می باشند و برای رسیدن به این هدف به انجام فعالیت های ورزشی می پردازند، باید در نظر داشته باشند که استفاده از گینر نیز می تواند در این زمینه بسیار مؤثر باشد. محصول مورد بررسی با دارا بودن سطح بالا و متنوعی از اسیدهای آمینه ضروری برای بدن، کربوهیدرات های ساده و پیچیده و هم چنین بسیاری از مولتی و ویتامین ها و مواد معدنی، دارای اهمیت بسزایی برای استفاده افراد به ویژه ورزشکاران و بدنسازان می باشد به گونه ای که فرد با استفاده از آن می تواند به وزن نرمال و ایده آل خود دست یابد و با لاغری و کاهش وزن مقابله کند.

باید بیان شود که دو نوع گینر وجود دارد، یکی برای افزایش وزن و دیگری برای عضله سازی و این دو نوع از نظر مقدار و نوع ترکیبات با یکدیگر تفاوت دارند و افراد باید هنگام خرید، بسته به نوع مورد استفاده یعنی عضله سازی و یا افزایش وزن انتخاب خود را انجام دهد.

ممکن است بپرسیم که علت افزایش وزن با استفاده از گینر چیست، باید بیان کرد که در این مکمل، نسبت کربوهیدرات ها بیش تر از پروتئین می باشد و به همین خاطر است که کالری بالاتری دارد و می تواند بسیار مناسب برای استفاده افرادی باشد که وزن آن ها به سختی افزایش پیدا می کند و افرادی که قصد استفاده از این محصول جهت افزایش وزن خود را دارند باید اطلاعات کافی در مورد آن و نحوه استفاده از آن را داشته باشند.

حال باید بیان کرد که اگر در گینر، نسبت پروتئین ها بیش تر از کربوهیدرات ها باشد، استفاده از آن می تواند منجر به افزایش در میزان حجم بافت های عضلانی شود و علاوه بر داشتن کالری بالا و افزایش در میزان وزن فرد، می توانند هم چنین به بازسازی عضلات نیز کمک کنند.

از مهم ترین خواص و ویژگی های استفاده از گینر این است که می تواند انرژی لازم را برای بدن جهت انجام فعالیت ها فراهم کند و از افت شدید و ناگهانی قند خون فرد در حین انجام فعالیت های ورزشی یا بدنسازی پیشگیری نماید. هم چنین این محصول، می تواند با تأمین میزان کالری لازم و اضافی برای بدن،  منجر به افزایش در میزان وزن و مقابله با کاهش وزن شود.

با استفاده از گینر با دارا بودن ویتامین ها و مواد معدنی و هم چنین اسیدهای آمینه و غیره، می توان میزان نیاز بدن را به بسیاری از ریز مغذی ها فراهم کرد و کمبود آن ها را در بدن تأمین نمود.

افرادی که به قصد بازسازی عضلات، قصد تهیه مکمل های گینر را دارند، باید توجه داشته باشند که گینری را تهیه کنند که دارای خاصیت عضله سازی می باشد و با افزایش وزن اشتباه نگیرند. چرا که این دو نوع دارای تفاوتی در نوع موادشان می باشند و از مهم ترین مواد و ترکیبات تشکیل دهنده گینرهای بازسازی عضلات، می توان به BCAA، گلوتامین، کراتین، کازئین، پروتئین های تحریک کننده افزایش آب و ویتامین ها اشاره کرد. به طور کلی باید بیان کرد که تفاوت گینر افزایش بازسازی عضلات نسیت به افزایش وزن، در مقدار نسبت پروتئین به کربوهیدرات باز می گردد یعنی این که پروتئین نسبت به کربوهیدرات بیش تر می باشد.  

ویژگی های گینر

  • کمک به افزایش در میزان تراکم و حجم عضلات بدن افراد؛
  • تأمین کننده میزان انرژی موردنیاز بدن ورزشکاران و بدنسازان؛
  • بهبود در کارایی و توانایی ورزشی افراد برای انجام دادن فعالیت ها؛
  • افزایش دهنده سرعت ریکاوری بدن و تولید کننده گلیکوژن پس از انجام تمرینات ورزشی؛
  • کمک به بازسازی عضلات افراد؛
  • محصولی بسیار مؤثر جهت ساخت عضلات جدید در بدن؛
  • سرشار از مواد معدنی و مولتی ویتامین ها و هم چنین ریز مغذی های موردنیاز بدن افراد؛
  • تأمین کننده میزان نیاز بدن به مولتی ویتامین ها و مواد معدنی و ریز مغذی ها و جبران کمبود آن در بدن؛
  • افزایش در سرعت ترمیم عضلات و بافت های عضلانی آسیب دیده افراد در حین انجام فعالیت ها؛

مواد تشکیل دهنده گینر

کالری: گینر بازسازی عضلات نسبت به افزایش وزن، کالری کم تری دارد.

پروتئین: گینر نوع بازسازی عضلات نسبت به افزایش وزن، پروتئین بیش تری دارند.

کربوهیدرات: در نوع گینر افزایش وزن کربوهیدرات بیش تری نسبت به بازسازی عضلات وجود دارد.

فیبر: فیبر که دارای خاصیت بهبود و تقویت سیستم گوارشی افراد می باشد، باید بیان کرد که این ترکیب در گینرهای افزایش وزن کم تر از نوع عضله ساز می باشند.

کلام آخر

در این متن به بررسی و معرفی مکمل گینر پرداخته شد. باید توجه داشته باشیم که استفاده از گینر برای یا افزایش وزن می باشد و یا عضله سازی که این دو نوع گینر از نظر مقدار مواد و ترکیبات تشکیل دهنده با هم فرق می کنند. در این متن به بررسی گینر از نوع بازسازی عضلات پرداخته شده است و به تفاوت هر دو نوع اشاره شد. افراد باید در هنگام تهیه این نوع مکمل، باید بر اساس نوع نیاز آن ها، بدانند که باید از کدام نوع استفاده کنند و متناسب با نوع نیاز خود آن را خریداری کنند.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *