بدنسازی

باید ها و نباید های پودر کراتین

پودر کراتین را می توان نوعی مکمل بدنسازی در نظر گرفت که افراد با استفاده از آن می توانند به بهبود و تقویت عضلات خود کمک و منجر به بهبود فعالیت های ورزشی خود شوند.

توضیحاتی درباره بایدهای استفاده از پودر کراتین

ورزشکاران و بدنسازان برای بهبود فعالیت های ورزشی و بدنسازی خود معمولاً از مکمل های زیادی استفاده می کنند که یکی از مؤثرترین آن ها پودر کراتین می باشد. باید بیان کرد که این افراد می توانند با استفاده از این مکمل بسیار اساسی و مهم به بهبود و هم چنین حفظ سلامت استخوان ها و عضلات خود کمک و از ایجاد هر گونه عوارض و اختلال در آن ها از قبیل تحلیل، نرمی و هم چنین عدم انعطاف پذیری پیشگیری کنند.

باید بیان کرد که پودر کراتین یک اسید آمینه بسیار ضروری تولید شده توسط بدن می باشد که افراد با استفاده از آن می توانند به افزایش در قدرت و استقامت عضلات خود کمک و هم چنین منجر به بهبود فعالیت های خود شوند. علاوه بر این، با استفاده از این پودر به عنوان یک مکمل بدنسازی، افراد می توانند به تولید انرژی بیش تر در بدن خود قبل از انجام فعالیت های ورزشی و تمرینات بدنسازی و هم چنین در حین انجام فعالیت های ورزشی، کمک های بسیار مؤثر و مفیدی نمایند و هم چنین، خستگی ها و ضعف های عضلانی را از بدن خود رفع کنند و این باعث می شود که ورزشکاران بدن خود را به سمت عملکردهای بسیار بالا سوق دهند و منجر به افزایش در میزان کیفیت فعالیت های ورزشی و بدنسازی خود شوند.

باید بیان کرد که پودر کراتین، یک نوع مکمل بدنسازی برای انجام فعالیت های بدنسازی و هم چنین تقویت عضلات و افزایش در تراکم و حجم آن ها می باشد و به عنوان یک مکمل بدنسازی پذیرفته شده و شناخته شده در جامعه بدنسازی و تناسب اندام شناخته شده می باشد که با استفاده از آن می توان به افزایش توده های عضلانی و بازسازی آن ها کمک و هم چنین به افزایش عضلات بدون بافت چربی کمک کرد.

از دیگر خاصیت های استفاده از پودر کراتین این است که توانایی انجام تمرینات یا تکرارهای بیش تر و بلند کردن وزنه های سنگین تر در هر جلسه تمرینی را فراهم می کند و مقدار وزنه برداشته شده نیز خود نشان دهنده رشد عضلانی فرد در طولانی مدت خواهد بود.

افزایش دادن میزان توانایی ها و قدرت افراد نیز از دیگر ویژگی های استفاده از پودر کراتین می باشد. باید بیان شود که انرژی ATP، منبع اصلی سوخت برای تمرینات با شدت بالا می باشد و از آن جایی که ترکیب کراتین می تواند سطح فسفو کراتین را افزایش دهد، در نتیجه، می تواند منجر به افزایش تولید انرژی ATP شود. این که پودر کراتین به عنوان یک مکمل بدنسازی می تواند قدرت را در عضلات افزایش دهد، بارها به اثبات رسیده است.

نبایدهای پودر کراتین

باید بیان کرد که استفاده از پودر کراتین به عنوان یک مکمل بدنسازی بسیار مؤثر، علاوه بر مزایایی که برای افراد دارد، هم چنین می تواند دارای عوارضی نیز باشد.

افرادی که قصد استفاده از مکمل بدنسازی مورد بررسی یعنی پودر کراتین را داشته باشند، باید علاوه بر مزایای آن برای بدن، باید هم چنین عوارض ناشی از مصرف آن را نیز در نظر داشته باشند. بسیاری از افراد بر این باور هستند که ممکن است که استفاده از مکمل کراتین، منجر به کم آبی بدن شود، اگرچه که هیچ گونه قطعیتی در این باره وجود ندارد، بنابراین، افرادی که بدن آن ها دچار کم آبی می باشد، باید در جریان باشند که قبل از استفاده از پودر کراتین، با پزشک و یا مربی خود در این زمینه مشورت کنند. 

هم چنین لازم به ذکر است که تمام افرادی که به بیماری های کلیوی و یا کبدی مبتلا می باشند، باید برای استفاده از این محصول، قبل از مصرف، با پزشک خود در این زمینه مشورت کنند.

لازم به ذکر است که افراد بزرگسالی که به فعالیت های ورزشی نپرداخته اند و قصد استفاده از این مکمل بدنسازی را داشته باشند، باید در این زمینه احتیاط های لازم را انجام دهند. چرا که هیچ گونه بررسی و تحقیقاتی در این زمینه صورت نگرفته است و افراد بهتر است که برای پیشگیری از ابتلای به انواع عارضه ها با پزشک مشورت کنند.

ویژگی های استفاده از پودر کراتین

  • کمک کننده به سلول ها برای تولید انرژی بیش تر در بدن؛
  • افزایش دهنده میزان بازدهی بدن برای انجام تمرینات شدید؛
  • افزایش دهنده سرعت رشد عضلات؛
  • کمک به کاهش در میزان قند خون و مبارزه کننده با دیابت؛
  • بهبود بخشیدن به عملکرد مغز افراد؛
  • کاهش دادن میزان خشکی ها؛
  • کمک به کاهش دادن علائم بیماری پارکینسون؛
  • افزایش در میزان تراکم و حجم عضلات افراد؛
  • بازسازی عضلات و کمک به افزایش در توده های عضلانی؛

مواد تشکیل دهنده پودر کراتین

کراتین: تقویت فعالیت های بدنسازی و ماهیچه های عضلانی، کمک به بلند کردن اجسام سنگین یا انجام ورزش های با شدت بسیار بالا، افزایش دهنده تراکم و حجم عضلات، افزایش قدرت و بهبود عملکرد ورزشی؛

کلام آخر

پودر کراتین به عنوان یک مکمل بدنسازی قابل استفاده برای افراد ورزشکار و بدنساز، می تواند به بهبود و تقویت عضلات افراد کمک و منجر به افزایش در تراکم و حجم عضلات آن ها شود و با استفاده از این مکمل، افراد می توانند به تولید انرژی بیش تر در بدن خود کمک و هم چنین به رفع خستگی ها و ضعف های بدنی کمک کنند. باید بیان کرد که افراد باید در جریان باشند که در صورتی که به بیماری های خاصی مبتلا می باشند و یا در حال استفاده از داروهای خاصی هستند، باید قبل از استفاده از این پودر، با پزشک خود در این زمینه مشورت کنند و نباید میزان استفاده از پودر کراتین را بدون تجویز پزشک خود افزایش دهند چرا که در غیر این صورت ممکن است که به عوارض و اختلالاتی در بدن خود مبتلا شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *