سلامت

با قطره خوراکی زیره باریج بیشتر آشنا شویم

قطره زیره باریج یکی از انواع قطره هایی است که می تواند برای کاهش وزن مورد استفاده قرار گیرد. این قطره دارای اسانس زیره است و نقش موثری در کاهش وزن، کاهش توده های چربی و کنترل و تثبیت وزن خواهد داشت. این قطره می تواند برای بزرگسالان مورد استفاده قرار گیرد.

با توجه به تحقیقات بسیار گسترده ای که بر روی اسانس زیره و اثر آن بر روی کاهش وزن شده است، مشخص شد که مصرف به اندازه اسانس زیره می تواند در کاهش وزن افراد دارای اضافه وزن بسیار موثر باشد. به همین منظور کارخانه داروسازی باریج اسانس اقدام به تولید قطره زیره باریج کرده است. این قطره حاوی مقادیر کافی ماده موثر موجود در اسانس زیره می باشد.

اثربخشی این محصول در کاهش وزن، کنترل وزن، کاهش کلسترول خون و کاهش تری گلیسیرید خون مشاهده شده است. بنابراین، قطره زیره باریج هم می تواند برای کاهش وزن مورد استفاده قرار گیرد و هم می تواند عوارض ناشی از اضافه وزن را کاهش دهد. در ادامه شما را با ویژگی های مختلف این قطره آشنا می کنیم.

با قطره زیره باریج بیشتر آشنا شویم

چاقی یکی از مهم ترین مشکلاتی است که در سال های اخیر بسیاری از مردم جهان را درگیر کرده است. متاسفانه آمارها نشان می دهند که تعداد افرادی که به بیماری چاقی مبتلا شده اند روز به روز در حال افزایش است. اگرچه که بیماری چاقی به علت مصرف بی اندازه غذاهای مضر، کم تحرکی و نداشتن تغذیه مناسب به وجود می آید؛ اما می توان برای درمان چاقی از روش های مختلفی استفاده کرد.

استفاده از گیاهان دارویی نقش بسیار موثری در کاهش وزن افرادی که دارای اضافه وزن هستند، دارد. زیره از جمله گیاهان دارویی است که می تواند برای کاهش وزن مورد استفاده قرار گیرد. اسانس زیره در کاهش وزن بسیار موثر است؛ چرا که هم می تواند اشتهای افراد را کاهش دهد و هم می تواند باعث افزایش سوخت و ساز در بدن شود. زمانی که سوخت و ساز بدن افزایش پیدا کند، بدن برای تامین انرژی مورد نیاز خود مجبور به مصرف کالری بیشتری می باشد و به واسطه مصرف کالری بیشتر توسط بدن، چربی های بیشتری برای تامین کالری سوخته می شوند.

از طرفی زیره می تواند در کاهش کلسترول و تری گلیسیرید خون هم موثر باشد. با توجه به اینکه بسیاری از افراد دارای اضافه وزن با مشکل چربی خون مواجه هستند، می توان با مصرف این گیاه دارویی هم وزن افراد را کاهش داد و هم عوارض مربوط به چاقی را کاهش داد.

کومين آلدئيد نام ماده موثری است که در عصاره زیره قرار دارد. این ماده می تواند در کاهش وزن، کاهش توده چربی، کاهش کلسترول خون، کاهش تری گلیسیرید، کاهش نفخ معده و دستگاه گوارش موثر باشد. اثربخشی عصاره زیره به علت وجود این ماده موثر در آن می باشد.

قطره زیره باریج یکی از انواع داروهایی است که می تواند برای کاهش وزن مورد استفاده قرار گیرد. این قطره حاوی اسانس زیره می باشد و برای کاهش وزن افراد دارای اضافه وزن و یا کنترل وزن افراد دارای استعداد چاقی مورد استفاده قرار گیرد. در حال حاضر این قطره به یکی از بهترین قطره های دارویی برای کاهش وزن تبدیل شده است؛ چرا که کاملا بدون عوارض است و در عین حال اثربخشی بسیار خوبی دارد.

قطره زیره باریج ساخت کشور عزیزمان ایران است و در کارخانه داروسازی باریج اسانس به تولید رسیده است. هر یک از بسته بندی های این محصول حاوی 15 میلی لیتر قطره است که می تواند بسته به نیاز افراد تا مدت زمان مشخصی مورد استفاده قرار گیرد.

ویژگی های قطره زیره باریج

هر یک از محصولات لاغری که در کارخانه داروسازی باریج اسانس به تولید رسیده اند، به دلیل ترکیبات خاصی که دارند می توانند برای اهداف پیشگیری کننده و یا درمانی مختلفی مورد استفاده قرار گیرند. قطره زیره باریج یکی از قطره هایی است که در گروه داروهای لاغری قرار گرفته است. این قطره می تواند اثربخشی بسیار خوبی در کاهش وزن داشته باشد؛ اما ویژگی های مختلف این محصول فقط محدود به لاغری و کاهش وزن نیست. در ادامه شما را با ویژگی های مختلف قطره زیره باریج آشنا می کنیم.

 • کاهش اشتها و سرکوب گرسنگی کاذب
 • افزایش سوخت و ساز بدن (متابولیسم)
 • مصرف کالری بیشتر برای تامین انرژی مورد نیاز سوخت و ساز
 • کمک به کاهش وزن افراد دارای اضافه وزن
 • کمک به کنترل وزن افراد دارای استعداد چاقی
 • کمک به تثبیت کاهش وزن انجام شده

نکاتی درباره استفاده از قطره زیره باریج

زیره از جمله گیاهان دارویی ایمن است که می تواند برای افراد بسیار زیادی مورد استفاده قرار گیرد. با توجه به اینکه قطره زیره باریج حاوی عصاره زیر می باشد، جزء داروهای لاغری ایمن و بی خطر است؛ اما به هر حال در صورتی که قصد استفاده از این قطره را دارید، بهتر است که به نکات زیر توجه داشته باشید.

 • تداخلات دارویی: کارخانه داروسازی باریج اسانس هیچ تداخل دارویی و یا غذایی مشخصی را برای مصرف این دارو گزارش نکرده است.
 • بازه سنی مصرف: قطره زیره باریج برای افراد بزرگسال مناسب می باشد. بدیهی است که این دارو برای مصرف کودکان مناسب نیست.
 • منع مصرف: در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر منع مصرف این دارو گزارش نشده است؛ اما در صورتی که شما به زیره و اسانس آن حساسیت دارید، نباید از این قطره استفاده کنید.
 • مصرف در مادران باردار و شیرده: در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر اینکه مصرف زیره برای مادران باردار و یا شیرده ایمن می باشد، وجود ندارد. بنابراین، نباید از این قطره برای مادران باردار و یا شیرده استفاده کرد.
 • عوارض جانبی دارو: مصرف به اندازه این دارو هیچ گونه عارضه جانبی خاصی نخواهد داشت؛ اما در صورتی که بیش از اندازه از این قطره استفاده کنید، احتمال بروز یک سری عوارض در بدن شما وجود دارد. در صورت بروز هر نوع واکنش حساسیت زا مصرف این دارو را قطع نمایید و با پزشک داروساز مشورت کنید.

شیوه مصرف

در صورتی که پزشک متخصص برای مصرف قطره زیره باریج دوز روزانه مشخص را تعیین کرده است، می تواند طبق نظر پزشک خود از این دارو استفاده کنید. در غیر این صورت می توانید 2 بار در روز و هر بار به میزان 20 قطره از این دارو را استفاده نمایید.

بهترین زمان مصرف داروهای لاغری، قبل از غذا است. بنابراین، توصیه می کنیم که قبل از هر وعده غذایی ناهار و شام 20 قطره از این محصول را به همراه مایعات مصرف نمایید. در صورتی که پس از مصرف این دارو احساس سوزش معده کردید، می توانید این قطره را بعد از غذا مصرف کنید.

ترکیبات

قطره زیره باریج از جمله داروهایی است که در کارخانه داروسازی باریج اسانس برای کاهش وزن تولید شده است. اثربخشی این دارو به علت ماده موثری است که در عصاره زیره وجود دارد. در جدول زیر می توانید میزان ماده موثر به کار رفته در این دارو را مشاهده کنید.

نام ترکیب مقدار در 1 میلی لیتر
کومين آلدئيد حداقل 7 میلی گرم

 

نتیجه گیری

بهترین روش برای لاغری استفاده از داروهای گیاهی مانند زیره است. زیره می تواند در کاهش وزن بسیار موثر باشد؛ چرا که هم باعث کاهش اشتها می شود و هم سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد. قطره زیره باریج یکی از انواع داروهایی است که در کارخانه داروسازی باریج به تولید رسیده است. این قطره برای افرادی که تمایلی به استفاده از کپسول نرم زیره باریج ندارند، مناسب می باشد.

بهترین است که برای اثربخشی هر چه بهتر این دارو، در کنار این دارو از رژیم غذایی کم چربی و کم کربوهیدرات استفاده کنید. داشتن رژیم غذایی مناسب در کنار ورزش و مصرف این دارو، می تواند بهترین روش برای لاغری باشد.

به هر حال در صورتی که قصد استفاده از یک روش ایمن برای لاغری را دارید، توصیه می کنیم که از قطره زیره باریج استفاده کنید. این قطره در صورتی که به اندازه مصرف شود، مشکل خاصی را برای افراد ایجاد نخواهد کرد.

 

قطره خوراکی زیره باریج اسانس ۱۵ میلی ‎لیتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *