سلامت

با کپسول کورکومین رازک آشنا شوید

در این بخش تصمیم داریم تا شما را با یکی از محصولات لابراتوار رازک، یعنی کپسول کورکومین رازک آشنا کنیم. این کپسول دارای خواص ضد التهابی و تسکین دهنده درد مفاصل می باشد و برای درمان بیماری های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. در خصوص مصرف این کپسول، مواردی به عنوان منع مصرف تعریف شده که حتما باید به آنها توجه داشت.

با کپسول کورکومین رازک آشنا شویم

 کپسول کورکومین رازک یکی از مکمل های گیاهی حاوی زردچوبه است که برای درمان بسیاری از بیماری ها موثر عمل می کند.لابراتوارهای رازک جزو پیشگامان صنعت داروسازی هستند. به همین علت می توان گفت محصولات تولیدی این لابراتوارها، بسیار دقیق و موثر می باشند. کپسول کورکومین رازک از عصاره خشک ریشه زردچوبه تهیه شده است. مصرف این دارو به درمان مشکلاتی همچون التهابات و درد مفصل کمک می کند.

این محصول، دارای مقادیر بسیار بالایی از آنتی اکسیدان های بسیار قوی است به همین علت به بهبود عملکرد کبد نیز کمک بسیار زیادی می کند. همچنین مصرف این کپسول از ابتلا به بیماری هایی نظیر بیماری های قلبی و عروقی، آلزایمر، دیابت و… جلوگیری می کند. قرص کورکومین رازک، یکی از داروهای گیاهی به شمار می رود که عوارض بسیار ناچیزی دارد. مصرف این قرص به عنوان یک مکمل گیاهی، می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند و به عنوان مکمل برای درمان بسیاری از بیماری های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. خوب است تا بدانید این محصول باعث تسریع در بهبود زخم می شود.

از آنجایی که وجود آنتی اکسیدان ها برای بدن بسیار ضروری و حیاتی هستند، می توان گفت کورکومین رازک می تواند به واسطه آنتی اکسیدان های موجود در ترکیباتش، به بافت های آسیب دیده بدن بهبود ببخشد. به طور کلی مصرف این دارو به تقویت عمومی کل بدن کمک می کند و باعث تسریع در روند بهبود بیماری ها در بدن می شود.

ویژگی های کپسول کورکومین رازک

ضد التهاب مفاصل

یکی از مهمترین دلایلی که باعث درد مفاصل می شود، خشکی و التهاب است. گیاه زردچوبه دارای خواص ضد التهابی است. بنابراین می توان گفت مصرف کپسول کورکومین رازک به کاهش التهابات مفاصل کمک می کند. در صورتی که مفاصل شما التهاب نداشته باشد، مصرف این قرص از بروز التهابات مفاصل جلوگیری می کند.

 1. ارتقا سلامت عمومی بدن

یکی دیگر از ویژگی های کپسول کورکومین رازک این است که به سلامت عمومی بدن بهبود می بخشد. به طور کلی زمانی که بدن در برابر بیماری های مختلف مقاومت لازم را داشته باشد، از سلامتی عمومی بالایی برخوردار است و می توان گفت در برابر بیماری ها آسیب پذیر نیست. مصرف این کپسول به بهبود سلامت عمومی بدن کمک می کند.

 1. برخورداری از آنتی اکسیدان های قوی

وجود آنتی اکسیدان در بدن لازم و ضروری است. همانطور که به آن اشاره کردیم، قرص کورکومین رازک دارای مقادیر بسیار زیادی از آنتی اکسیدان های قوی می باشد. آنتی اکسیدان از ابتلا به سرطان جلوگیری می کند و بدن را در برابر ابتلا به بیماری های مختلف ایمن می سازد.

 1. کاهش عوارض سندروم پیش از قاعدگی

با مصرف کپسول کورکومین رازک، از اختلالات پیش از قاعدگی جلوگیری می شود. سندروم پیش از قاعدگی عبارت است از اختلالاتی همچون خشم، اضطراب، افسردگی و… این اختلالات می تواند تاثیرات بسیار منفی بر روی کیفیت زندگی خانم ها بگذارد. یکی از ویژگی های قرص کورکومین رازک این است که از بروز اختلالات پیش از قاعدگی جلوگیری می کند و عوارض ناشی از آن را تا حد بسیار بالایی کاهش می دهد.

 1. تسکین دهنده درد مفاصل

یکی دیگر از ویژگی های قرص کورکومین رازک این است که درد مفاصل را کاهش می دهد. درد مفاصل اگر در مراحل اولیه درمان نشود، قطعا باعث بروز مشکلات شدیدتری می شود. مصرف کپسول کورکومین رازک می تواند تا حد بسیار زیادی از بروز دردهای مفاصل جلوگیری کند و در صورتی که این دردها وجود داشته باشد، باعث تسکین آنها می شود.

 1. خنثی کردن رادیکال های آزاد

رادیکال های آزاد به روند ترمیم سلول های آسیب دیده بدن کمک می کنند و باعث تسریع در این بهبود می شوند. برای اینکه این رادیکال ها در بدن آزاد شوند، به آنتی اکسیدان نیاز دارند. همانطور که میدانید قرص کورکومین رازک دارای مقادیر بسیار زیادی آنتی اکسیدان است که این موضوع باعث آزاد شدن این رادیکال ها و در نهایت بهره بردن از خواص آن می شود.

نکاتی درباره استفاده از کپسول کورکومین رازک

هر دارویی در پزشکی، مواردی را برای منع مصرف دارد. هر چند که این دارو گیاهی و بدون عوارض باشد اما باز هم افرادی که شرایط خاصی دارند، باید در خصوص مصرف آن احتیاط کنند. حتما قبل از اینکه بخواهید کپسول کورکومین رازک را استفاده کنید، در خصوص موارد منع مصرف آن اطمینان حاصل کنید. موارد منع مصرف این کپسول گیاهی به شرح زیر می باشند:

 • در دوران بارداری و شیردهی استفاده نشود.
 • بدون تجویز و مشورت پزشک از قرص کورکومین رازک استفاده نشود.
 • به هیچ وجه این دارو را به طور همزمان با داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین، استفاده نکنید.
 • به هیچ وجه این محصول را به همراه داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن، ناپروکسن، ایندومتاسین و… استفاده نکنید.
 • کسانی که به مشکلات صفراوی و کلیوی مبتلا هستند، نباید از این دارو استفاده کنند. همچنین کسانی که سابقه سنگ صفراوی و کلیوی داشته اند، به هیچ وجه نباید این محصول را استفاده کنند.
 • در صورتی که عمل جراحی در پیش دارید و یا به تازی یک جراحی را پشت سر گذاشتید، نباید از این دارو استفاده کنید.
 • مصرف این قرص به بیماران دیابتی توصیه نمی شود.

همچنین در صورتی که سابقه حساسیت به داروهای گیاهی داشته اید، نباید این دارو را مصرف کنید و یا باید حتما در این خصوص با پزشک مشورت کنید.  به طور کلی برای کپسول کورکومین رازک عوارض خاصی تعریف نشده است، اما در صورتی که مصرف این دارو تداوم پیدا کند، ممکن است یک سری اختلالات گوارشی مانند تهوع، اسهال و… به وجود بیاید و یا به سرگیجه مبتلا شوید. همینطور کسانی که سابقه حساسیت های گوارشی مثل رفلاکس را دارند، بهتر است از این فراورده با احتیاط استفاده کنند.

به خاطر داشته باشید از آنجایی که این محصول کاملا ایرانی است، شما می توانید به راحتی آن را از کلیه داروخانه های سراسر کشور تهیه کنید. پس از خرید این محصول، حتما آن را در دمای زیر 30 درجه سانتی گراد نگهداری کنید و حتما پس از هر بار مصرف، درب ظرف را کاملا ببندید. توجه داشته باشید این دارو باید دور از دسترس اطفال نگهداری شود.

شیوه مصرف:

در خصوص زمان مصرف کپسول کورکومین رازک باید بگوییم بهتر است این محصول را به همراه غذا میل کنید. حتی اگر فراموش کردید به همراه غذا قرص کورکومین رازک را استفاده کنید، بهتر است زمانی که معده شما تقریبا پر است آن را میل کنید تا به مشکلاتی همچون سوزش معده مبتلا نشوید. در خصوص مقدار مصرف این دارو، پزشک معالج تصمیم گیری می کند اما به طور کلی و با توجه به شدت مشکل، می توان روزانه 3 الی 4 کپسول کورکومین رازک را مصرف کرد. حتما این قرص را به همراه یک لیوان آب میل کنید تا برای شما مشکلی پیش نیاید.

ترکیبات:

نام ترکیب مقدار در گرم
عصاره گیاه زردچوبه 370 میلی گرم

نتیجه گیری:

محصولی که در این بخش به معرفی آن پرداختیم، کپسول کورکومین رازک، یک کپسول گیاهی بود که دارای خواص درمانی ارزشمندی است. این کپسول برای درمان بسیاری از مشکلات و بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین متوجه شدیم که قرص کورکومین رازک دارای مقادیر بالایی از آنتی اکسیدان ها است. مصرف این دارو برای خانم های باردار و شیرده توصیه نمی شود. همچنین به طور کلی باید بگوییم افرادی که به بیماری های کلیوی، صفراوی، دیابت و… مبتلا هستند نباید از این محصول استفاده کنند.

بهتر است تا این فرآورده به همراه غذا و یک لیوان آب میل شود تا فرد مصرف کننده به مشکلاتی همچون سوزش معده مبتلا نشود. مصرف این دارو به هیچ وجه برای کودکان مناسب نیست. بهتر است تا در خصوص مقدار مصرف روزانه با پزشک معالج مشورت شود. زیرا از سوی شرکت داروسازی، مقدار مصرف مشخصی تعیین نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *