پوست،مو و ناخن

برای فصل سرما موهایمان را چه رنگی کنیم؟

آیا درباره رنگ مو مناسب برای فصل سرما اطلاعاتی دارید؟ انواع رنگ موی قهوه ای برای ایجاد تغییرات و زیبایی بیشتر موها در فصل زمستان مناسب است.

توضیحاتی درباره رنگ مو مناسب برای فصل سرما

رنگ مو موجب ایجاد تغییرات زیادی در چهره فرد می شود. انتخاب درست رنگ می تواند بر افزایش جذابیت و نشاط چهره فرد، تاثیرگذار باشد.  رنگ باید با توجه به شرایط و فصل انتخاب شود. مثلا موهای دارای رنگ فانتزی، مناسب مجالس عروسی و عقد نمی باشند. در برخی موارد رنگ، سن فرد را بالاتر از سن واقعی و یا کمتر از سن واقعی نشان می دهد. انتخاب رنگ مناسب باید با توجه به رنگ پوست و سن باشد.  

 در فصل سرما باید از رنگ موهایی استفاده شود که خاصیت گرما بخشی دارند. انواع رنگ مو قهوه ای برای ایجاد زیبایی بیشتر موها، در فصل زمستان مناسب است. رنگ های زمستانی شامل رنگ شرابی، نسکافه ای، مسی، عسلی، فندقی، زیتونی و بلوطی هم می باشد.  اما برای فصل گرما رنگ های روشن مانند بلوند روشن، رنگ های فانتزی، رنگ رز بلوند و … مناسب می باشند.

در گذشته هم از رنگ مو استفاده می شد. رنگ های طبیعی مانند برگ حنا، خضاب، روناس، بابونه و … موجب خوشرنگ شدن و تقویت موها می شود. تنها مشکل استفاده از رنگ های طبیعی این است که رنگ دلخواه برای موها ساخته نمی شود.

امروزه انواع مختلف رنگ مو در بازار وجود دارد. بهترین نوع آنها رنگ بدون آمونیاک است. در این نوع رنگ از روغن های مخصوص مانند روغن آرگان استفاده می شود. ترکیبات موجود در این رنگ علاوه بر ایجاد درخشش و زیبایی بیشتر موها، موجب جلوگیری از ریزش مو و خشکی مو می گردند.

رنگ مو

زمستانی بودن رنگ مو مشکی

رنگ مو مشکی یکی از انواع رنگ زمستانی است. البته به یاد داشته باشید در صورت رنگ کردن موها با رنگ مشکی، برای مدت طولانی نمی توانید از رنگ دیگری استفاده کنید. بعد از مشکی کردن مو، توانایی مو برای دریافت رنگ دیگر کاهش می یابد و باید تا زمان رویش مجدد موها، برای رنگ کردن موها صبر کنید.

کسانی که رنگ موهای طبیعی آنها، مشکی است و قصد رنگ کردن مو را برای مدت طولانی ندارند، می توانند از رنگ مشکی استفاده کنند. اما کسانی که مایل هستند در فصل زمستان موهای تیره رنگ داشته باشند، از قهوه ای بسیار تیره یا قهوه ای بلوطی استفاده کنند. رنگ قهوه ای بلوطی  به چهره سرد و بی روح، جان تازه و طراوت می بخشد. این رنگ پایه مناسبی برای هایلایت است.

 

انواع رنگ مو در فصل زمستان

رنگ مو خاکستری

رنگ خاکستری و یا رنگ نقره ای از رنگ های مناسب فصل زمستان هستند. این رنگ ها موجب ایجاد تغییرات زیادی در چهره شما می گردند. این رنگ خنثی بوده و با هر رنگ و مدل لباس هماهنگ است.

رنگ  قرمز

رنگ مو قرمز از رنگ هایی است که در فصل سرما مورد استقبال زیادی قرار می گیرد. رنگ های مسی، دارچینی، ماهگونی و بورگاندی هم در این فصل کاربرد زیادی دارند.

آمبره کاراملی

آمبره از انواع رنگ مویی است که طرفداران خاص خود را دارد. این مدل رنگ در هر فصل تغییر می کند. در زمستان دو رنگ بلوند تیره و قهوه ای تیره بیشترین کاربرد را دارند.  

بلوند عسلی

کسانی که می خواهند با استفاده از رنگ مو تغییر زیادی در چهره خود ایجاد کنند، بهتر است از رنگ بلوند عسلی استفاده کنند. این مدل رنگ ترکیبی از قهوه ای و بلوند روشن است.

رنگ مو

رنگ قهوه ای تیره با هایلایت عسلی

این دو نوع رنگ، زیبایی و جذابیت ویژه ای برای موهای شما به ارمغان می آورد. هایلایت عسلی در کنار قهوه ای تیره، موها را از یکنواختی درآورده و حالتی دلنشین تر به موها می بخشد.

رنگ هلویی

خانم های جوان برای رنگ کردن موهای خود می توانند در فصل زمستان از رنگ مو هلویی استفاده کنند. این رنگ علاوه بر ایجاد چهره ای خیره کننده، موجب شاداب و روشن شدن پوست می گردد.

نکات مهم برای داشتن موهایی زیبا و خوشرنگ در زمستان

 • در فصل سرما از طیف رنگ های بلوند استفاده نکنید.
 • اگر مایل هستید که بر روی موهای خود لایت استفاده کنید، از لایت های مسی، نسکافه ای و عسلی بر روی هر نوع رنگ مو  استفاده کنید.
 • اگر دوست دارید، موهای خود را دکلره کنید به جای تناژ زیتونی و دودی که مخصوص فصل گرما می باشند، از دکلره های هلویی و گلبهی استفاده کنید که مختص فصل زمستان هستند.
 • اگر دارای پوست برنزه هستید، از رنگ های زمستانی مسی، نخودی، فندقی، زرد سوخته و عسلی استفاده کنید.

تاثیر استفاده از رنگ های شیمیایی بر سلامت مو

امروزه اکثر خانم ها و آقایان از رنگ های شیمیایی برای رنگ کردن مو استفاده می کنند. افراط در هر کاری عواقب زیادی دارد. زیاده روی در استفاده از رنگ مو هم موجب بروز مشکلات زیادی برای موها می شود.  میزان اثرگذاری رنگ های شیمیایی بر سلامت موها بستگی به مدت زمان گذاشتن رنگ بر روی موهای سر و تکرار آن دارد. برخی از عوارض رنگ بلافاصله بعد از رنگ کردن مو نمایان شده ولی برخی عوارض بعد از گذشت مدتی مشاهده می شوند.

 • ایجاد واکنش های آلرژیک: قرمزی، التهاب، خارش و سوزش پوست سر می تواند نشانه های ایجاد واکنش های حساسیتی بعد از استفاده از رنگ مو باشد.
 • شکننده شدن موها: از بین رفتن چربی مو به دلیل استفاده زیاد از رنگ های شیمیایی، موجب خشکی مو، زبری مو و شکننده شدن آنها می شود. شکنندگی مو باعث ایجاد موخوره مو می گردد.
 • ایجاد موخوره : به دلیل استفاده زیاد و یا نادرست از رنگ، چربی مو از بین رفته و موخوره ایجاد می شود.
 • تحریک پذیر شدن موها: به دلیل استفاده نادرست و یا بیش از حد از رنگ های شیمیایی، عوارضی مانند تورم پوست سر همراه با خارش، قرمزی و پوسته پوسته شدن پوست سر رخ می دهند.
 • ریزش مو: در اثر آسیب به بافت پوست، ریشه موها تضعیف شده و ریزش مو رخ می دهد. بهتر از از رنگ مو به دفعات زیاد و پشت سر هم استفاده نکنید.
 • ایجاد ضایعات پوستی: استفاده زیاد از رنگ های شیمیایی مو باعث ایجاد عوارض پوستی، شوره سر، خارش سر و قرمزی پوست سر می گردد.
 • ابتلا به سرطان: طبق تحقیقات انجام شده اگر کسی در هر سال بیشتر از 9 بار از رنگ مو استفاده کند، در معرض خطر ابتلا به سرطان مثانه و سرطان خون از نوع لنفوم می باشد.
 • آسم: کسانی که برای مدت طولانی با رنگ های شیمیایی در تماس هستند، در معرض خطر ابتلا به آسم می باشند.

کلام آخر

رنگ مو مناسب موجب ایجاد چهره ای زیبا، جذاب و فریبنده می شود. اما توجه داشته باشید سلامتی موهای خود را فدای ایجاد زیبایی موقتی نکنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *