ضد آفتاب

بررسی فلوئید ضد آفتاب فیزیکال سان سیف

در این مقاله به بررسی کرم ضد آفتاب فلوئید فاقد چربی سان سیف می پردازیم. بخش قابل توجهی از تابش های نور خورشید شامل اشعه های UVA  (حدود ۹۵ درصد اشعه های تابیده شده) و درصد بسیار اندکی هم شامل اشعه UVB  می شود. لایه اوزون که در اطراف کره زمین قرار دارد می تواند بخش قابل توجهی از اشعه های UVB و تمام اشعه های UVC تابیده شده را جذب کند.

آشنایی با کرم ضد آفتاب فلوئید فاقد چربی سان سیف

در این مقاله به بررسی کرم ضد آفتاب فلوئید فاقد چربی سان سیف می پردازیم. بخش قابل توجهی از تابش های نور خورشید شامل اشعه های UVA  (حدود ۹۵ درصد اشعه های تابیده شده) و درصد بسیار اندکی هم شامل اشعه UVB  می شود. لایه اوزون که در اطراف کره زمین قرار دارد می تواند بخش قابل توجهی از اشعه های UVB و تمام اشعه های UVC تابیده شده را جذب کند. همان مقدار اشعه UVB که از لایه اوزون عبور می کند می تواند به بخش فوقانی لایه درم پوست افراد نفوذ کند. اشعه های یو وی سی طول موج بیشتری نسبت به اشعه های یو وی بی دارند به همین دلیل اگر از لایه اوزون عبور کنند می توانند به بخش های عمقی تر درم نفوذ کنند. برخورد این اشعه های فرابنفش با پوست که منشا اکثر ان ها خورشید می باشد، باعث بروز آسیب ها و عوارض ناخوشایندی مثل لکه ها پوستی، افزایش ضخامت لایه شاخی پوست افراد، قرمزی و التهاب پوست، بروز بیماری های حساس به نور آفتاب، پیری پوست، بروز سرطان های پوستی و … می شود. هنگام قرارگیری در مقابل نور مستقیم آفتاب در یک بازه زمانی طولانی و تابش پرتو های فرابنفش به پوست، لکه ها  و ضایعات تیره ای بر روی قسمت هایی از پوست که توسط لباس پوشیده نشده اند پدید می آید. در کنار این لکه ها چین و چروک های عمقی نیز بر روی پوست افرادی که در یک مدت زمان طولانی زیر نور آفتاب قرار میگیرند به وجود می آید. عواقب و اثراتی که پرتو های فرابنفش بر روی پوست افراد می گذارند باعث میشود زیبایی  و سلامت این افراد به خطر بیفتد . کرم ضد آفتاب فلوئید فاقد چربی سان سیف   یکی از بهترین محصولات حال حاضر برای جلوگیری از آسیب های ناشی از اشعه های فرابنفش نور خورشید می باشد. کرم ضد آفتاب فلوئید فاقد چربی سان سیف دارای بازتابنده های فیزیکی می باشند که میتوانند بخشی از پرتو های فرابنفش خورشید را بازتاب کنند. به علاوه مواد به کار رفته در کرم ضد آفتاب فلوئید فاقد چربی سان سیف خاصیت جذب پرتو های خورشید را نیز دارند. تکنولوژی به کار رفته در این کرم یکی از فناوری ها و تکنولوژی ها به روز دنیا در زمینه تولید کرم های محافظ پوست صورت می باشد. کرم ضد آفتاب فلوئید فاقد چربی سان سیف در برابر تمام اشعه های یو وی بی به طور کامل به مدت ۴ ساعت مقاومت میکند. این محصول دارای PA+++  در سیستم اندازه گیری بین المللی کشور ژاپن و دارای ۴ ستاره در سیستم اندازه گیری BOOTS می باشد. کرم ضد آفتاب فلوئید قدرت حفاظتی بسیار بالایی در برابر اشعه ها یو وی ای دارد و در نتیجه مانع به وجود آمدن ضایعات پوستی، تکثیر باکتری ها روی پوست، بروز آکنه در پوست و … جلوگیری می شود.

ویژگی های کرم ضد آفتاب فلوئید فاقد چربی سان سیف

1-  فاقد چربی بودن

2-  درصد خلوص بالا و پایداری بسیار مناسب ترکیبات به کار رفته در کرم

3-  قابلیت استفاده برای افرادی که برروی صورت ان ها جوش های فراوانی وجود دارد

4-  قابلیت مصرف توسط افرادی که پوست چربی دارند

5-  کاهش الودگی های پوست

6-  مقاومت در برابر تعریق افراد در روز های گرم

7-  مقاومت در برابر شستش و شو با آب

8-  فاقد هر گونه رنگ و پارافن

9-  محافظت طولانی مدت و قدرت حفاظتی بسیار بالا

10-                مقاومت در برابر اشعه های UVB و UAV

همان طور که نام محصول پیداست، در کرم ضد آفتاب فلوئید فاقد چربی سان سیف از لیپید و چربی استفاده نشده است. عدم وجود چربی باعث می شود که منافذ روی پوست باز بمانند و بسته نشوند. این خاصیت سبب جلوگیری از اجتماع باکتری ها بر روی پوست، جلوگیری از بروز آکنه بر روی پوست، جلوگیری از تجمع چربی ها روی پوست و …. می شود. ویژگی های فوق سبب شده است این محصول برای افراد با پوست حساس و پوست های مستعد جوش قابل استفاده باشد. به علاوه عوارض مصرف کرم های به اصطلاح چرب نیز در این محصول وجود ندارد.

نکاتی درباره استفاده از کرم ضد آفتاب فلوئید فاقد چربی سان سیف

کرم ضد آفتاب فلوئید فاقد چربی سان سیف را باید هر ۲ الی ۴ ساعت یکبار تجدید کنید. در زمان استفاده از این محصول دقت داشته باشید که کرم را در ناحیه ای دور از چشم ها استفاده کنید و محتویات کرم نباید وارد چشم شود. از کرم ضد آفتاب فلوئید فاقد چربی سان سیف بر روی زخم های تازه و باز استفاده نکنید. اگر پس از اولین بار مصرف، حساسیت یا آلرژی نسبت به این محصول مشاهده کردید، مصرف ان را متوقف نماید و بدون مشورت با پزشک پوست و مو برای مصرف دوباره ان اقدام نکنید. در انتها به این نکته توجه داشته باشید که رنگ نسبتا زرد محصول کاملا طبیعی می باشد و نشانه خرابی یا فاسد بودن محصول نمی باشد.

روش مصرف:

از کرم ضد آفتاب فلوئید فاقد چربی سان سیف قبل از قرارگیری در معرض نور آفتاب استفاده می شود. شما باید حجم مناسبی از این کرم را صورت کاملا یکنواخت بر روی سطح پوست خود پخش کنید و مراقب باشید که به درون چشم ها، بینی و دهان شما نفوذ نکند.

ترکیبات:

نام ترکیب مقدار در محصول
آووبنزن
ویتامین سی
عصاره گیاه لیکوریس
ویتامین E
عصاره میوه سابال
آلفابیزابولول
لاکتوفرین

 

هیچکدام از ترکیبات نام برده شده و سایر ترکیبات به کار رفته در کرم ضد آفتاب فلوئید فاقد چربی سان سیف باعث بروز جوش نشده و خاصیت جوش زایی ندارند. عصاره میوه سابال یکی از ترکیبات به کار رفته در کرم ضد آفتاب فلوئید فاقد چربی سان سیف می باشد که دارای خاصیت آنتی آندروژنی می باشد و باعث کاهش چربی پوست در افرادی می شود که  پوست نسبتا چربی دارند. این ماده برای جلوگیری و رفع آکنه های پوست نیز مفید است. ویتامین E و آلفا بیزابولول نیز از دیگر ترکیبات به کار رفته در این محصول می باشند که با توجه به خاصیت ضد التهابی خود می توانند باعث رفع قرمزی و التهاب های پوست و مرطوب کردن آن شوند. لاکتوفرین استفاده شده در کرم ضد آفتاب فلوئید فاقد چربی سان سیف از شیر گاو تهیه می شود. این ماده دارای ترکیبات آنتی اکسیدانی می باشد که به رفع التهابات پوستی، ترمیم سطح خارجی پوست، از بین بردن باکتری ها و قارچ های روی پوست می شود. عصاره گیاه شیرین بیان یا همان عصاره گیاه لیکوریس برای رفع لک های روی پوست و روشن سازی پوست به کرم کرم ضد آفتاب فلوئید فاقد چربی سان سیف اضافه شده است. آووبنزن یکی دیگر از مهم ترین و اصلی ترین ترکیبات به کار رفته در کرم ضد آفتاب فلوئید فاقد چربی سان سیف می باشد که قابلیت محافظت از پوست در برابر تمام اشعه های UVB را دارد. حضور این ماده در کرم ضد آفتاب فلوئید فاقد چربی سان سیف باعث اضافه کردن خواص ضد سرطانی، مقابله با پیری پوست، جلوگیری از چین و چروک ها و … شده است.

نتیجه گیری:

در انتها به این نتیجه میرسیم که کرم ضد آفتاب فلوئید فاقد چربی سان سیف نه تنها باعث جلوگیری از تخریب بافت پوست  توسط نور خورشید و اشعه های فرابنفش آن می شود بلکه با توجه به ترکیبات به کار رفته در ان دارای مزیت ها و خواص بی نظیری نیز می باشد. به این نکته توجه داشته باشید که وقتی از خاصیت ضد باکتریایی این محصول صحبت می شود، هدف ما باکتری هایی مضر و مخرب پوست افراد می باشد. زیرا بر روی پوست افراد باکتری های بسیار مفیدی نیز حضور دارند که عملکرد آن ها برای حفظ ایمنی بدن بسیار ضروری است. باکتری های مفید بر روی پوست بر سر غذا با باکتری های مضرو مخرب پوست رقابت می کنند و به مرور زمان باعث مرگ تدریجی آن ها می شوند در نتیجه محصولاتی مانند کرم ضد آفتاب فلوئید فاقد چربی سان سیف باید به صورتی عمل کنند که موجب از بین رفتن باکتری های مضر پوست شوند و آسیبی به باکتری ها مفید پوست وارد نکنند. در انتها توجه داشته باشید که هنگام خرید این محصول به تاریخ انقضای درج شده بر روی آن دقت کنید زیرا استفاده از محصول تاریخ گذشته میتواند عوارض مخرب و تاثیرات بسیار بدی بر روی پوست شما داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید