مادر و کودک

بررسی ویژگی های شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس

رفلاکس یکی از شایع ترین مشکلات گوارشی است که به شدت آزار دهنده می باشد. به دنبال این مشکل، یک سری ناراحتی های دیگری برای دستگاه گوارش و خصوصا مری به وجود می آید که ممکن است عواقب بدی داشته باشد. محصولی که می خواهیم به شما معرفی کنیم، شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس است که درمان کننده مشکلات معده و خصوصا رفلاکس است.

با شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس آشنا شویم:

یکی از شایع ترین مشکلات دستگاه گوارش، برگشت محتویات اسیدی معده به مری است. این مشکل می تواند به مرور زمان، آسیب هایی برای دستگاه گوارش داشته باشد که از جمله آنها می توانیم به زخم مری و سوزش مری اشاره کنیم. شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس یک محصول دارویی برای برطرف کردن این نوع مشکلات است. این شربت دارای خواصی است که می توان گفت باعث بهبود عملکرد دستگاه گوارش می شود و ترشحات اسیدی معده را کنترل می کند.

این محصول در دسته مکمل های دارویی و گیاهی قرار می گیرد که به تقویت معده و گوارش کمک بسیار زیادی می کند. همچنین این دارو در درمان بسیاری از مشکلات ناشی از برگشت اسید معده به مری موثر است. شما می توانید این محصول ایرانی را از کلیه داروخانه ها با قیمتی مناسب تهیه کنید و مورد استفاده قرار دهید. علاوه بر مواردی که در بالا به آن اشاره شد، شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس در تنظیم اسید معده نیز نقش موثری دارد. بنابراین این محصول هم به نوعی از بروز بیماری های مختلف جلوگیری می کند و هم درمان کننده است.

به خاطر داشته باشید مشکلاتی همچون رفلاکس معده اگر در مراحل اولیه درمان نشوند، به مرور زمان مشکلات بزرگتری برای سلامتی دستگاه گوارش به وجود می آورند. بنابراین شما می توانید با مصرف این محصول، از بروز بسیاری از مشکلات گوارشی جلوگیری کنید و برگشت اسید معده را نیز درمان کنید. به خاطر داشته باشید مصرف این دارو فقط برای بزرگسالان توصیه می شود و به هیچ وجه برای کودکان تجویز نمی شود. بنابراین از مصرف خودسرانه این دارو برای کودکان پرهیز کنید.

ویژگی های شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس:

  1. برطرف کننده سوزش معده

یکی از شایع ترین و آزاردهنده ترین مشکلاتی که برای معده به وجود می آید، سوزش است. سوزش معده ناشی از ترشح بیش از حد اسید معده و یا به طور کلی اسیدی شدن معده می باشد. مصرف مواد غذایی اسیدی همچون گوجه، آبلیمو و… می تواند اسید معده را بیشتر کند و سوزش بدی را در معده و مری به وجود بیاورد. با مصرف شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس، شما می توانید سوزش معده را درمان کنید. حتی جالب است تا بدانید این دارو، به تنظیم ترشح اسید در معده کمک می کند و این موضوع از بروز مشکلاتی همچون سوزش معده جلوگیری می کند.

  1. رفع التهابات مری

التهابات مری، زمینه مناسبی برای به وجود آمدن بیماری های دیگر است. این التهابات اگر تداوم داشته باشند، عملکرد کلی دستگاه گوارش را مختل می کنند و باعث به وجود آمدن زخم مری و یا عفونت می شوند. شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس یکی از آن دسته محصولاتی است که می تواند این التهابات مری را از بین ببرد و آن را درمان کند. خوب است تا بدانید مصرف این دارو حتی از به وجود آمدن این التهابات نیز جلوگیری می کند.

  1. درمان کننده رفلاکس معده

در هر سن و سالی، رفلاکس معده بسیار آزاردهنده است و به دنبال خود مشکلات دیگر نیز به وجود می آورد. یکی دیگر از ویژگی های شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس درمان رفلاکس معده است. این شربت باعث درمان و پیشگیری از گسترش رفلاکس و تبعات بعدی آن می شود.

  1. کمک به ترمیم بافت های آسیب دیده مری

شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس به نوعی درمان کننده آسیب های موجود در بافت مری می باشد. ممکن است به دلایل مختلفی، بافت مری آسیب ببیند. در این صورت با مصرف این محصول می توان این آسیب ها را درمان کرد.

  1. التیام بخش زخم معده

کسانی که زخم معده دارند، معمولا با ترشح اسید معده درد و سوزش زیادی را در معده خود احساس می کنند. مصرف شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس می تواند تا حد زیادی التیام بخش زخم معده باشد و از بروز چنین دردها و ناراحتی هایی جلوگیری کند.

  1. کاهش علائم سندروم روده تحریک پذیر

یکی دیگر از ویژگی های شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس این است که علائم سندروم روده تحریک پذیر را در بدن کاهش می دهد. سندروم روده تحریک پذیر یک بیماری مزمن است که با علائمی همچون دردهای شکمی، نفخ  و به طور کلی احساس درد و ناراحتی در ناحیه شکم همراه است. مصرف این دارو می تواند علائم بروز این بیماری را تا حد بسیار بالایی کاهش دهد.

نکاتی درباره استفاده از شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس

به طور کلی شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس، یک محصول درمان کننده برای شایع ترین مشکلات دستگاه گوارش است. از آنجایی که این محصول، دارای ترکیباتی گیاهی است، عوارض چندانی ندارد. اما در هر صورت، هر چند ناچیز باید عوارض احتمالی آن در نظر گرفته شود.

مصرف طولانی مدت این دارو ممکن است باعث تغییر رنگ ادرار شود. در صورتی که چنین اتفاقی بیفتد، رنگ ادرار قهوه ای و یا مایل به قرمز می شود. البته ناگفته نماند این موضوع مشکلی به وجود نمی آورد و این تغییر رنگ صرفا به جهت وجود ترکیباتی همچون آنتراکینون در این دارو است. در بعضی از موارد مشاهده شده که مصرف این دارو باعث کاهش سطح سرمی هورمون های T3 و T4 شده است.

به خاطر بسپارید مصرف این دارو در دوران بارداری مجاز نیست و برای دوران شیردهی نیز بهتر است استفاده نشود. در صورتی که در چنین شرایطی هستید، بهتر است تا قبل از مصرف خودسرانه این دارو، با پزشک و یا داروساز مشورت کنید. همچنین لازم به ذکر است تا به این نکته اشاره داشته باشیم که افرادی که قصد بارداری دارند، نباید از این محصول استفاده کنند.

در صورتی که افراد سابقه حساسیت های غذایی و دارویی داشته باشند، خصوصا حساسیت به آلوئه ورا، نباید از این دارو استفاده کنند. در ضمن به یاد داشته باشید که مصرف این دارو به هیچ وجه نباید با داروهای دیگر، تداخل داشته باشد. در صورتی که شما روزانه از داروهای ضد دیابت، ضد انعقاد خون، ضد افسردگی، داروهای ملین و… استفاده می کنید، برای کاهش عوارض احتمالی به دلیل تداخل دارویی بهتر است تا نظر پزشک را جویا شوید. شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس، یک داروی ضد رفلاکس است بنابراین به طور همزمان از سایر داروهای آنتی رفلاکس استفاده نکنید.

شیوه مصرف:

بهترین زمان مصرف این محصول، قبل از صرف صبحانه و یا قبل از خواب شبانه است. شما می توانید این محصول را روزی 1 الی 2 قاشق مرباخوری مصرف کنید. بهتر است این دارو با یک لیوان آب مصرف شود. نکته ای که لازم است تا به آن اشاره کنیم، این است که حتما قبل از مصرف این محصول را به خوبی تکان دهید تا محتویات ته نشین شده آن به خوبی با سایر ترکیبات مخلوط شوند. همچنین پس از باز شدن درب شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس بهتر است تا آن را در یخچال نگهداری کنید و حتما بعد از مصرف این دارو، درب آن را به خوبی ببندید.

ترکیبات:

نام ترکیب مقدار در گرم
ژل برگ آلوئه ورا *

 

نتیجه گیری:

شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس محصولی بود که در این بخش آن را بررسی کردیم. این شربت دارای خاصیت آنتی رفلاکس است و ترشح اسید معده را نیز کنترل می کند. این محصول، مقوی کبد، معده و دستگاه گوارش است و می توان گفت از بروز بسیاری از مشکلات معده و مری و دستگاه گوارش جلوگیری می کند.

در خصوص موارد منع مصرف این دارو، ما مفصلا توضیحاتی را داده ایم. حتما به این موارد توجه داشته باشید و در صورتی که قصد استفاده از این دارو را با وجود ممنوعیت های مصرف داشتید، بهتر است تا حتما با پزشک خود مشورت کنید. به خاطر داشته باشید این دارو هم درمان کننده است و هم از بروز بسیاری از مشکلات گوارشی جلوگیری می کند.

 

شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *