مادر و کودک

بهبود علائم بیماری های ویروسی تنفسی و ریوی در کودکان

شربت دوئوپکت فورت کوشان فارمد، یک شربت جدید است که برای بهبود علائم بیماری های ویروسی تنفسی و ریوی در کودکان مورد استفاده قرار می گیرد. این شربت در رفع التهاب گلو، کاهش سرفه و درمان گلو درد موثر بوده و می تواند برای کودکان بالای 2 سال و بزرگسالان نیز مورد استفاده قرار گیرد.

 

سرماخوردگی، آنفولانزا و کرونا سه بیماری ویروسی شایع هستند که همگی سیستم تنفسی فوقانی را به خود درگیر می کنند. این بیماری ها می توانند باعث تب، بی حالی، بدن درد، گلو درد، احساس ضعف و از همه مهم تر سرفه شوند. سرفه در اثر تحریک مخاط تنفسی در بدن به وجود می آید و یک واکنش طبیعی بدن برای خارج کردن ویروس ها و دیگر ترکیبات مضر برای بدن است. اگرچه سرفه می تواند به راحتی درمان شود؛ اما در صورت کهنه شدن آن، امکان درمان آن سخت خواهد شد. شربت دوئوپکت فورت کوشان فارمد، یک شربت گیاهی و منحصر به فرد است که برای درمان سرفه های کودکان مورد استفاده قرار می گیرد. این شربت ساخت کشور ایران بوده و از دو ترکیب گیاهی خاص تشکیل شده است.

ترکیبات گیاهی به کار رفته در شربت دوئوپکت فورت کوشان فارمد، می توانند باعث بهبود شرایط تنفسی و ریوی کودکان شوند و در عین حال دوره نقاهت بیماری های تنفسی را کاهش دهند. مصرف این شربت برای کودکان و بزرگسالان مجاز بوده و در حال حاضر، به عنوان یک شربت کاهش دهنده علائم بیماری کرونا نیز شناخته می شود.

با شربت دوئوپکت فورت کوشان فارمد بیشتر آشنا شویم

سرفه ها و گلو درد ناشی از واکنش طبیعی بدن در اثر ورود ویروس و عفونت های ویروسی در بدن به وجود می آیند. این دو علامت، می توانند بسیار خفیف باشند و در چند روز درمان شوند؛ اما می توانند به صورت کهنه در بیایند و تا چندین ماه ادامه داشته باشند. از بین تمامی سنین، کودکان دارای قدرت تحمل کمتری برای سرفه کردن و گلو درد هستند و همین موضوع ایجاب می کند که داروهای تسکین دهنده گلو درد و یا کاهش سرفه های آن ها، تجویز شود.

گیاهان مختلفی وجود دارند که می توانند به صورت ایمن برای درمان سرفه ها و گلو درد مورد استفاده قرار گیرند؛ اما نکته حائز اهمیتی که وجود دارد، این است که بسیاری از این گیاهان نمی توانند برای سنین پایین مورد استفاده قرار گیرند و شاید منع مصرف داشته باشند. به همین خاطر، والدین می بایست برای درمان علائم بیماری سرماخوردگی و یا دیگر بیماری های ویروسی، از شربت های گیاهی استفاده کنند که مناسب کودکان باشند.

شربت دوئوپکت فورت کوشان فارمد، یکی از انواع شربت هایی است که به عنوان شربت ضد سرفه شناخته می شود. این شربت دارای چندین خواص بوده و می تواند باعث خلط آوری و کاهش التهاب ایجاد شده در گلو شود. با توجه به اینکه التهاب ایجاد شده در گلو، عامل اصلی ایجاد گلو درد می باشد، می توان با مصرف ترکیبات ضد التهاب، گلو درد ایجاد شده در درمان و بهبود بخشید.

شربت دوئوپکت فورت کوشان فارمد از دو نوع گیاه به نام های گیاه عشقه یا پیچک و گیاه کاپیتیس به تولید رسیده است. هر یک از دو گیاه ذکر شده، دارای خواص بسیار زیادی هستند و می توانند باعث کم کردن التهاب های تنفسی و در عین حال کاهش سرفه های مکرر و ممتد شوند.

این دو گیاه با هم پوشانی خاصی که دارند، می توانند به خواص مفید یکدیگر اضافه کنند و باعث بهبود گلو درد و رفع سرفه ها شوند. این دو عصاره گیاهی، می توانند خلط ایجاد شده در گلوی کودکان و بزرگسالان را رقیق کنند و کم کم آن ها از بین ببرند.

از طرفی مصرف شربت دوئوپکت فورت کوشان فارمد، باعث کاهش عفونت های ایجاد شده در دستگاه تنفسی فوقانی شده و می تواند در درمان بیماری های ریوی موثر واقع شود. در واقع، ترکیبات به کار رفته در این محصول، دارای خاصیت ضد باکتریایی و ضد عفونی هستند و می توانند ریه را از هر نوع بیماری تمیز کنند.

از جمله ویژگی های بسیار خوب این شربت این است که می تواند برای بازه های سنی مختلفی مورد استفاده قرار گیرد و محدودیت سنی خاصی برای مصرف این شربت گیاهی گزارش نشده است. از طرفی این شربت با طعم میوه گیلاس و انگور به تولید رسیده است. به همین خاطر دارای طعم خوشمزه و دلپذیری است و از این جهت قابلیت پذیرش خوبی برای کودکان دارد.

شربت دوئوپکت فورت کوشان فارمد، یک شربت تولید شده تحت لیسانس کره جنوبی بوده که می تواند باعث بهبود شرایط جسمی در دوران ابتلا به بیماری های عفونی و ویروسی دستگاه تنفسی فوقانی شود. این شربت در بسته بندی های 120 میلی لیتری به تولید رسیده است و جزء شربت های به روز و منحصر به فرد شناخته می شود.

ویژگی های شربت دوئوپکت فورت کوشان فارمد

با توجه به اینکه بسیاری از گیاهان دارویی می توانند بدون ایجاد عوارض جانبی، باعث بهبود علائم بیماری های مختلف شوند؛ مصرف این گیاهان حتی برای کودکان هم مجاز است. البته در مصرف گیاهان دارویی برای درمان بیماری های مختلف از جمله سرماخوردگی، آنفولانزا و … برای کودکان باید احتیاط بیشتری داشت؛ چرا که کودکان می توانند به مصرف برخی از گیاهان حساسیت داشته باشند.

شربت دوئوپکت فورت کوشان فارمد یک شربت گیاهی است که منحصرا برای کودکان قابل استفاده نمی باشد؛ اما ویژگی های این شربت به گونه ای است که این شربت را به یک شربت گیاهی مناسب برای کودکان تبدیل کرده است. طعم دلپذیر، خاصیت فوق العاده و بدون عوارض جانبی بودن، از جمله ویژگی هایی هستند که برای این شربت گیاهی وجود دارند. از جمله ویژگی ها و خواص دارویی و درمانی که می توان برای شربت دوئوپکت فورت کوشان فارمد ذکر کرد، شامل موارد زیر هستند.

 • دارای خاصیت ضد التهابی و بهبود التهاب ایجاد شده در گلو
 • موثر در کاهش گلو درد ناشی از عفونت های ریوی و یا بیماری های ویروسی
 • بهبود سرفه های ممتد و مکرر و کاهش این سرفه ها
 • دارای خاصیت رقیق کنندگی خلط گلو
 • تسکین سرفه های خلط دار و عذاب آور برای کودکان
 • موثر در بهبود عفونت های حاد ریوی به علت داشتن ترکیبات موثر

نکاتی درباره استفاده از شربت دوئوپکت فورت کوشان فارمد

شربت دوئوپکت فورت کوشان فارمد یک شربت قوی و گیاهی است که می تواند برای رفع علائم بیماری های تنفسی مورد استفاده قرار گیرد. این شربت برای کودکان و بزرگسالان قابل استفاده می باشد و از سوی پزشکان برای کودکان و بزرگسالان تجویز می شود.

در صورتی که قصد مصرف این شربت را دارید، بهتر است که به نکات مصرف شربت دوئوپکت فورت کوشان فارمد توجه داشته باشید و سپس از این محصول گیاهی استفاده کنید.

 • تداخلات دارویی: تداخل دارویی خاصی برای مصرف شربت دوئوپکت فورت کوشان فارمد گزارش نشده است. لذا بهتر است که در صورت مصرف هر نوع داروی خلط آور، ضد اسپاسم و یا داروهای ضد سرفه، با پزشک متخصص مشورت کنید.
 • بازه سنی مصرف: شربت دوئوپکت فورت کوشان فارمد می تواند برای کودکان بالای 2 سال، نوجوانان و بزرگسالان مورد استفاده قرار گیرد.
 • منع مصرف: در صورت دارا بودن حساسیت به هر یک از فرآورده های این شربت، از مصرف آن خودداری کنید.

در صورت ابتلا به هر نوع بیماری زمینه ای از جمله دیابت، فشار خون، ناراحتی معده، سل، نقص شدید کبد و کلیه و … برای مصرف این شربت با پزشک خود مشورت کنید.

 • مصرف در مادران باردار و شیرده: ایمنی مصرف گیاهان به کار رفته در این شربت، در دوران بارداری و شیردهی اثبات نشده است. لذا مصرف شربت دوئوپکت فورت کوشان فارمد برای دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی شود.
 • عوارض جانبی دارو: در موارد نادری احتمال بروز واکنش های خفیف گوارشی مانند اسهال، تهوع و استفراغ بعد از مصرف شربت دوئوپکت فورت کوشان فارمد وجود دارد.

شیوه مصرف

شیوه مصرف شربت دوئوپکت فورت کوشان فارمد برای بازه های سنی مختلف به شرح زیر است.

 • نحوه مصرف برای کودکان 2 تا 6 سال: افراد 2 تا 6 سال می توانند روزانه 3 بار و هر بار به میزان 5 میلی لیتر از شربت دوئوپکت فورت کوشان فارمد را استفاده کنند.
 • نحوه مصرف برای کودکان 7 تا 14 سال: کودکان 7 تا 14 سال می توانند روزانه 3 بار و هر بار به میزان 10 میلی لیتر از شربت دوئوپکت فورت کوشان فارمد را استفاده کنند.
 • نحوه مصرف برای افراد بالای 15 سال: افراد بالای 15 سال می توانند روزانه 3 بار و هر بار به میزان 15 میلی لیتر از شربت دوئوپکت فورت کوشان فارمد را استفاده کنند.

ترکیبات

جدول زیر ترکیبات به کار رفته در شربت دوئوپکت فورت کوشان فارمد را نشان می دهد.

نام ترکیب مقدار در 5 میلی لیتر
عصاره ریشه کاپیتیس 4.375 میلی گرم
عصاره برگ عشقه 13.12 میلی گرم

 

نتیجه گیری

شربت دوئوپکت فورت کوشان فارمد، یک محصول گیاهی است که برای درمان سرفه، رفع گرفتگی گلو، کاهش گلو درد و التهاب ایجاد شده در گلو قابل مصرف بوده و می تواند برای کودکان بالای 2 سال مصرف شود.

شربت سرفه دوئوپکت فورت آهنگوک 120 میلی لیتر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *