پوست،مو و ناخن, ضد آفتاب

بهترین راه درمان لکهای صورت

استفاده از کرم ضد لک معمولا شامل دو مرحله است. در اولین مرحله از یک کرم ضد لک و یک روشن کننده ساده استفاده کنید.

مقدمه

کرم ضد لک، محصولی است که بسیاری از خانم ها آن را تجربه کرده اند. زیبایی پوست و موی شما اثر بسزایی در اعتماد به نفس شما خواهد داشت. پوست زیبا حتی بر روابط اجتماعی شما نیز اثرگذار است و می تواند به موفقیت شما کمک شایانی کند. مصرف غذاهای هورمونی و ناسالم، مصرف فست فودها و در معرض نور خورشید قرار گرفتن می تواند موجب بروز انواع لکه روی پوست گردد. برای این مشکل لازم است راه حل مناسبی یافت.

 لازم به ذکر است که بیان کنیم راه حل این مشکل نشستن در خانه و دوری از تابش خورشید و شرکت نکردن در مهمانی های دوستانه و خانوادگی نیست. بسیاری از خانم ها برای از بین بردن لک های صورت خود از کرم ضد لک استفاده می کنند. برخی دیگر نیز از روش های سنتی و خانگی برای حذف لکه های صورت بهره مند می شوند. قبل از این که بگوییم کرم های ضد لک بهتر است یا روش های دیگر لازم است در مورد علت به وجود آمدن این لکه ها صحبت کنیم. بنابراین توصیه می کنیم تا پایان این محتوا ما را همراهی کنید.

 

چرا لک صورت ایجاد می شود؟

همانطور که گفتیم کرم ضد لک زمانی مناسب عمل خواهد کرد که شما ریشه و منشا دلیل تشکیل لک را بدانید. هر گاه منافذ پوست به وسیله سلول ها مرده و چربی روی پوست مسدود شود، آکنه روی پوست ظاهر می شود. در نتیجه بروز آکنه روی پوست، پس از مدتی آکنه از بین رفته و لکه های ناشی از آن باقی خواهند ماند. البته لازم است بیان کنیم دلیل اصلی بروز لک و آکنه چربی زیاد پوست است. چربی زیاد منافذ پوست را می بندد. در نتیجه آکنه ایجاد شده و پس از نابودی آکنه ها، رد آن ها به صورت لکه روی پوست باقی می ماند.

 محل تجمع چربی ها اهمیت دارد. به طور م تجمع چربی روی لایه های بالای اپیدرم باعث تشکیل جوش های سرسیاه می شود. اما اگر تجمع چربی در لایه های عمیق پوست انجام گیرد منجر به تشکیل آکنه خواهد شد. علاوه بر چربی پوست، تجمیع سلول های مرده نیز می تواند منجر به تشکیل آکنه روی پوست گردد. از جمله مهمترین عواملی که موجب تشکیل آکنه روی پوست می شوند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • انواع عفونت ها
 • تغذیه
 • وضعیت هورمون های بدن
 • ژنتیک و وراثت
 • استرس و اضطراب
 • فشارهای روحی و رونی

استفاده از کرم ضد لک

همانطور که در بالا ذکر کردیم برای از بین بردن لک های صورت می توان از کرم ضد لک و روش های سنتی و خانگی بهره برد. این خود شما هستید که می توانید انتخاب کنید از کدام مورد برای حذف لکه های پوستی خود استفاده کنید. کرم ضد لک در شرکت های بزرگ تولید کننده لوازم آرایشی و بهداشتی تولید می شود. بنابراین شما می توانید از حسن سابقه شرکت مذکور و تجربه دیگر کاربران در خرید خود استفاده کنید. پیش از این که از کرم ضد لک استفاده کنید باید نوع لک ایجاد شده روی پوست را شناسایی کنید.

به طور مثال کرم ضد لک مورد استفاده برای لک های ناشی از آفتاب سوختگی متفاوت از انواع دیگر لک می باشند. همچنین لک های ناشی از بارداری و اختلال در میزان هورمون ها به کرم ضد لک مخصوص نیاز دارند. برخی از برندهای معتبر در زمینه تولید کرم های ضد لک را می توان به شرح زیر نام برد. کرم ضد لک سینره، کرم اریکه، دکتر مورد، MQ و غیره از جمله برندهای معتبر تولید انواع کرم ضد لک هستند. استفاده از ضد لک می بایست با توجه به سن و جنسیت افراد انجام شود.

 

مراحل استفاده از کرم ضد لک

استفاده از کرم ضد لک برای پوست معمولا شامل دو مرحله می شود. در اولین قدم توصیه می شود از یک کرم ضد لک و یک روشن کننده ساده برای این منظور استفاده کنید. مدت زمان مصرف این محصولات حدود دو تا سه ماه خواهد بود. در صورتی که از کرم ضد لک به همراه یک روشن کننده معمولی استفاده می کنید و پس از مدتی متوجه کمرنگ شدن لک ها شدید نیازی نیست مرحله بعد را انجام دهید. استفاده از کرم ضد لک پس از حداکثر سه هفته منجر به بروز تغییرات پوستی خواهد شد. در این صورت با نظر پزشک مصرف کرم ضد لک را تا از بین رفتن کامل لک های صورت ادامه دهید.

 اما اگر در مرحله اول استفاده از کرم ضد لک نتیجه دلخواه به دست نیامد باید از یک ضد لک مناسب برای کک و مک استفاده کنید. کرم ضد لک مخصوص کک و مک خاصیت پاک کنندگی بالایی دارد. در کنار این کرم ها بهتر است از یک روشن کننده قوی استفاده کنید. دوره درمان در صورت استفاده از کرم ضد لک مخصوص کک و مک حداقل شش ماه به طول خواهد انجامید. کرم ضد لک مخصوص کک و مک توانایی حف لکه های تیره و قدیمی روی پوست را دارد.

 

ترکیبات کرم ضد لک

دانستن این که از چه ترکیباتی برای تولید کرم ضد لک استفاده می کنند اهمیت دارد. به طور عمده در تولید انواع کرم های ضد لک از ترکیبات زیر استفاده می کنند.

 • ویتامین سی: این ویتامین به عنوان یک آنتی اکسیدان پر قدرت شناخته شده است. بنابراین یکی از بی خطرترین و پرفایده ترین روشن کننده های پوست محسوب می شود.
 • هیدروکینون: این ماده از تولید رنگدانه ملانین در پوست جلوگیری به عمل خواهد آورد. رنگدانه ملانین موجب بروز لکه های پوستی می شود. در واقع این ماده یکی از ترکیبات اصلی انواع کرم ضد لک است.
 • آربوتین: در برخی از کرم های ضد لک به جای استفاده از هیدروکینون از آربوتین استفاده می کنند. این ماده نیز مانع از تولید رنگدانه ملانین در پوست می شود.
 • اسید کوجیک: آنزیم های تیروزیناز موجب تیره شدن رنگ پوست خواهند شد. اسید کوجیک از تولید این آنزیم ها جلوگیری کرده و در نتیجه باعث روشن شدن پوست می شود.
 • عصاره جلبک: عصاره جلبک به طور کلی از تیره شدن پوست جلوگیری می کند.
 • عصاره شیرین بیان: عصاره این گیاه بی نظیر خاصیتی مشابه هیدروکینون دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *