پوست،مو و ناخن

بهترین روش برای پاکسازی طبیعی پوست

برای داشتن یک صورت زیبا، باید پوستی شاداب و شفاف داشته داشته باشید زیرا پوست تاثیر زیادی روی زیبایی شما دارد. یکی از بهترین روش ها برای داشتن یک پوست سالم و زیبا، استفاده از پاکسازی پوست می باشد. پاکسازی پوست صورت به روش های مختلفی انجام می شود که در این قسمت بهترین و موثرترین آن ها را به شما معرفی می کنیم.

بهترین روش برای پاکسازی طبیعی پوست

برای داشتن یک صورت زیبا، باید پوستی شاداب و شفاف داشته داشته باشید زیرا پوست تاثیر زیادی روی زیبایی شما دارد. یکی از بهترین روش ها برای داشتن یک پوست سالم و زیبا، استفاده از پاکسازی پوست می باشد. پاکسازی پوست صورت به روش های مختلفی انجام می شود که در این قسمت بهترین و موثرترین آن ها را به شما معرفی می کنیم.

پاکسازی پوست یکی از کارهایی است که برای پوست بسیار ضروری است و حتما باید آن را روی پوست خود انجام دهید. از مهم ترین دلایلی که باید عمل پاکسازی را انجام داد می توان به موارد زیر اشاره کرد.

حذف گرد و غبار، حذف باکتری ها، از بین بردن سلول های مرده، حفظ سلامت پوست، جلوگیری از چین و چروک، تنظیم PH پوست، روشن شدن پوست، رطوبت رسانی پوست و ….

 

معرفی بهترین روش های پاکسازی پوست

همانطور که بیان کردیم برای پاکسازی پوست می توان از روش های مختلفی استفاده کرد در این قسمت برخی از محبوب ترین و تاثیرگذار ترین روش ها را برای شما بازگو می کنیم تا بتوانید به وسیله ی آن ها پوستی زیبا و شفاف داشته باشید.

پاکسازی پوست با عسل

یکی از بهترین روش ها برای پاکسازی استفاده از عسل می باشد. زیرا عسل می تواند باعث شود که چربی اضافه ای روی پوست ایجاد نشود. به همین سبب افرادی که پوستی بسیار چرب دارند، می توانند از عسل برای کم کردن چربی آن استفاده کنند. برای استفاده از عسل به عنوان پاک کننده ی صورت می توانید به چند روش عمل کنید. بهترین این روش ها به صورت زیر می باشد.

می توانید عسل را به تنهایی روی پوست خود بزنید و اجازه دهید این ماده برای چند دقیقه روی پوست شما باقی بماند. بعد از آن می توانید آن را به آرامی و با آب ولرم از روی پوست خود پاک کنید. این کار را می توانید دو بار در هفته انجام دهید تا نتایج آن را مشاهده کنید.

روش دیگری نیز برای استفاده از عسل وجود دارد. می توانید دو قاشق عسل را با مقدار کمی پودر دارچین مخلوط کنید و آن را به حالت خمیری در آورید. این خمیر را به پوست خود ماساژ دهید و اجازه دهید 20 دقیقه روی پوستتان باقی بماند. این ماسک برای از بین بردن آلودگی و چربی روی پوست بسیار مناسب می باشد.

یکی دیگر از راه های استفاده از عسل، مخلوط کردن یک قاشق عسل با مقداری روغن زیتون و دو قاشق ماست می باشد. تمام این مواد را مخلوط کنید و آن را به پوست خود بزنید. این مخلوط می تواند برای 15 دقیقه روی پوست شما باقی بماند. تنها کافیست یک مرتبه از ماسک  عسل در هفته استفاده کنید.

 

پاکسازی پوست با جوش شیرین

یکی از بهترین روش های طبیعی برای پاکسازی پوست، استفاده از جوش شیرین می باشد. جوش شیرین یکی از موادی است که می تواند به خوبی عمل لایه برداری پوست را انجام دهد. از فواید مهم جوش شیرین می توان به رفع آلودگی ها، از بین بردن سلول های مرده، جلوگیری از بسته شدن منافذ و …. اشاره کرد. همه ی این موارد باعث می شود که شما پوست سالم تر و شفاف تری داشته باشید. برای استفاده از جوش شیرین باید به روش های زیر عمل کنید.

یکی از روش های مناسب برای استفاده از جوش شیرین مخلوط کردن آن با آب می باشد. دو قاشق جوش شیرین را با یک قاشق آب مخلوط کنید و یک خمیر فوق العاده بسازید. این خمیر را به پوست صورت خود ماساژ دهید و اجازه دهید برای مدت 5 دقیقه روی پوست شما باقی بماند. این ماسک را می توانید یک بار در هفته استفاده کنید تا عمل پاکسازی پوست به خوبی انجام شود.

یکی دیگر از روش های استفاده از جوش شیرین مخلوط کردن دو قاشق از آن با یک قاشق پودر دارچین می باشد. به این مخلوط باید چند قاشق عسل و کمی آب لیمو نیز اضافه کنید. این مواد را برای حدود 5 دقیقه روی صورت خود قرار دهید تا اثرات آن را مشاهده کنید.

 

پاکسازی پوست صورت با شکر

برای پاکسازی پوست می توان از شکر استفاده کرد زیرا شکر یک عامل مهم برای لایه برداری طبیعی پوست به شمار می رود و می تواند به خوبی از بسته شدن منافذ جلوگیری کند. اگر احساس می کنید که پوست شما نیاز به پاکسازی دارد حتما باید از مواد طبیعی مانند شکر استفاده کنید. برای استفاده از شکر باید به روش زیر عمل کنید.

برای پاکسازی پوست با استفاده از شکر باید دو قاشق از آن را با کمی آب لیمو و کمی آب قاطی کنید تا یک خمیر به دست آورید. این خمیر را به پوست صورت خود بزنید و اجازه دهید حدود 5 دقیقه روی پوست شما باقی بماند تا اثرات خود را روی پوست بگذارد. در این زمان می توانید آن را روی پوست خود ماساژ دهید. ماسک شکر را می توانید یک بار در هفته مصرف کنید.

پاکسازی پوست با سفیده ی تخم مرغ

یکی از بهترین مواد طبیعی برای پاکسازی پوست، استفاده از سفیده ی تخم مرغ می باشد. اگر احساس می کنید که منافذ پوست شما بسته شده اند و یا شفافیت پوست شما کاهش پیدا کرده است، می توانید از سفیده ی تخم مرغ استفاده کنید زیرا این ماده کمک می کند که پوست شما شفاف تر شود و منافذ آن نیز باز شوند. برای استفاده از این ماده می توانید به دو روش زیر عمل کنید.

برای استفاده از سفیده ی تخم مرغ به روش اول، باید آن را به خوبی هم بزنید تا کف کند. بعد از این کار باید آن را برای مدت 5 دقیقه درون یخچال بگذارید. بعد از این زمان کمی آب لیمو را به آن اضافه کنید و مخلوط مورد نظر را روی پوست صورت خود بزنید. اجازه دهید 10 دقیقه روی پوست شما باقی بماند تا این ماده خشک شود.

روش دیگری نیز برای استفاده از تخم مرغ وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید. سفیده ی تخم مرغ را با یک قاشق بادام زمینی و یک قاشق عسل مخلوط کنید و یک ترکیب و خمیر به دست آورید. این ماده را روی پوست خود بزنید و اجازه دهید حدود 10 دقیقه روی پوست بماند. ماسک سفیده ی تخم مرغ را می توانید یک یا نهایت دوبار در هفته به کار ببرید.

 

پاکسازی پوست صورت با لیمو ترش

یکی از بهترین روش ها برای پاکسازی پوست به صورت طبیعی، استفاده از لیمو ترش تازه می باشد. زیرا این ماده می تواند به خوبی آلودگی ها روی پوست را از بین ببرد و پوست شما را سفت و جوان کند. برای استفاده از این ماده باید به روش های زیر عمل کنید تا بهترین نتیجه را از آن بگیرید.

می توانید آب لیمو ترش را به صورت تازه به دست آورید و آن را برای مدت 10 دقیقه روی پوست خود ماساژ دهید. بعد از این زمان آن را از روی صورت خود بشویید و از مرطوب کننده های استاندارد استفاده کنید.

می توانید با استفاده از آب لیمو ترش و مواد دیگری مانند عسل، شکر و ماست یک مخلوط به دست آورید و آن را روی پوست خود بزنید. این ماده را برای دو تا سه دقیقه روی پوست خود ماساژ دهید و اجازه دهید حدود 10دقیقه روی پوست شما باقی بماند. از این ماسک می توانید دوبار در هفته استفاده کنید زیرا بیشتر از این حد مجاز نمی باشد و ممکن است پوست شما آسیب ببیند.

پوست لیمو در کنار آب لیمو می تواند برای پوست بسیار مناسب باشد و اثرات مثبتی روی آن داشته باشد. تمام اثراتی که آب لیمو دارد، پوست لیمو نیز دارا می باشد و می توانید از آن نیز استفاده کنید.

 

پاکسازی پوست با جعفری

جعفری یکی از مواد طبیعی به شمار می رود که برای پوست بسیار مناسب است و می توان از آن به عنوان یک پاک کننده ی خوب استفاده کرد.

باید جعفری را بشویید و درون آب داغ قرار دهید. بعد از این کار آب به دست آمده را از برگ ها جدا کنید و به روی پوست خود بزنید. این آب را برای 15 دقیقه روی پوست خود بزنید تا اثرات خود را نشان دهد. ماسک جعفری را یک بار در روز می توانید استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید