سلامت

بهترین مکمل برای رفع خستگی روزانه

مولتی ویتامین یکی از مهم ترین مکمل هایی است که حاوی انواع مواد معدنی و مولتی ویتامین های مورد نیاز بدن افراد است و می تواند نقش بسیار مؤثری در کمک به رفع خستگی های فرد داشته و استرس و فشارهای روحی را از بین برده و موجب تقویت تمرکز و حافظه فرد شود، با این وجود، در متن زیر به اطلاعات بیش تری در این باره اشاره شده است.

 

بهترین مکمل برای رفع خستگی روزانه

خستگی روزانه یکی از اختلالاتی است که بسیاری از افراد در طول روز به خاطر انجام فعالیت و کارهای زیاد به آن مبتلا می شوند. در این گونه موارد افراد به عوارضی مبتلا می شوند و باعث از دست دادن انرژی آن ها می شود و این باعث می شود که نتوانند فعالیت ها و کارهای خود را به نحو احسن انجام دهند. هم چنین، بسیاری از موارد خستگی ناشی از استرس، کم خوابی، رژیم غذایی نامناسب و سایر عوامل سبک زندگی است. بنابراین، افراد می بایست برای از بین بردن خستگی روزانه و غلبه بر آن به یک سری از نکات توجه خاصی داشته باشند.

اگر افراد احساس می‌ کنند که از خستگی رنج می ‌برند، و خستگی آن ها به قدری شدید است که با استراحت و خواب تسکین نمی‌ یابد، ممکن است یک بیماری زمینه‌ ای داشته باشد و بهترین اقدام در این باره این است که با پزشک مورد نظر خود مشورت کنند. در متن زیر به ارائه توضیحاتی بسیار مناسب در مورد دلایل ایجاد خستگی در افراد پرداخته می شود و هم چنین راه هایی برای غلبه بر آن ارائه می شود.

تحقیقات نشان داده اند که افراد باید برای غلبه بر خستگی اغلب غذا بخورند؛ یک راه بسیار خوب و مناسب برای حفظ انرژی در طول روز این است که هر 3 تا 4 ساعت یک بار به جای خوردن یک وعده غذایی پر حجم و یا کمتر، از وعده های غذایی منظم و میان وعده های سالم استفاده کنند.

یکی از روش ها برای رفع خستگی انجام ورزش می باشد؛ افراد باید در جریان باشند که انجام دادن ورزش به صورت منظم باعث می شود که در دراز مدت کمتر احساس خستگی کنند، بنابراین انرژی بیش تری خواهند داشت. حتی یک پیاده روی 15 دقیقه ای می تواند انرژی فرد را افزایش دهد و با فعالیت های بدنی مکرر فواید آن افزایش می یابد.

افراد باید با مقدار کمی ورزش شروع کنند؛ سپس آن را به تدریج در طول هفته ها و ماه ها افزایش دهند تا زمانی که به هدف توصیه شده 2 ساعت و 30 دقیقه ورزش هوازی با شدت متوسط، مانند دوچرخه سواری یا پیاده روی سریع، در هر هفته برسند.

افراد می توانند هم چنین برای به دست آوردن انرژی وزن خود را کاهش دهند؛ اگر بدن فرد به گونه ای است که وزن اضافی را تحمل می کند، ممکن است این خسته کننده باشد. هم چنین فشار اضافی به قلب فرد وارد می کند که می تواند وی را خسته کند. افراد با کاهش وزن می توانند احساس انرژی بسیار بیش تری داشته باشند. بنابراین، باید در نظر داشت که جدای از تغذیه سالم، بهترین راه برای کاهش وزن و حفظ آن، داشتن تحرک بدنی بیش تر و هم چنین ورزش های بیش تر است.

زمانی که افراد به خوبی بخوابند، می توانند به رفع خستگی های خود کمک های بسیار مؤثری کنند. از آن جایی که بسیاری از مردم در طول روز به خوابی که برای هوشیاری نیاز دارند، نمی رسند، باعث می شود که دچار خستگی های بسیار شدیدی شوند. بنابراین، از مهم ترین نکاتی که افراد باید برای خوب خوابیدن در نظر داشته باشند این است که در ساعات مشخصی از شب به رختخواب بروند و صبح در ساعت معینی هر روز از خواب بیدار شوند و هم چنین، قبل از رفتن به رختخواب زمانی را برای استراحت اختصاص دهند و از چرت زدن در روز اجتناب کنند.

یکی دیگر از راه های غلبه بر خستگی و افزایش انرژی این است میزان استرس خود را کاهش دهند؛ همان طور که می دانیم، استرس انرژی زیادی از فرد را مصرف می کند. با این وجود، افراد با انجام فعالیت های آرامش بخش از قبیل ورزش کردن در باشگاه، یوگا یا تای چی، گوش دادن به موسیقی یا خواندن کتاب، وقت گذرانی با دوستان و هم چنین انجام دادن فعالیت ها و اقدامات آرامش بخش، میزان انرژی موجود در بدن خود را افزایش دهند.

محققان هم چنین بیان کرده اند که گفتار درمانی می تواند به رفع خستگی کمک های بسیار مؤثری کند. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد درمان های گفتاری مانند مشاوره یا درمان شناختی رفتاری (CBT) ممکن است به مبارزه با خستگی، یا خستگی ناشی از استرس، اضطراب یا خلق و خوی ضعیف کمک کند.

افراد باید برای رفع خستگی، مصرف کافئین را قطع کنند؛ کالج سلطنتی روان پزشکان توصیه می کند هر کسی که احساس خستگی می کند باید کافئین را قطع کند. هم چنین می گوید که بهترین راه برای انجام این کار این است که به تدریج مصرف تمام نوشیدنی های کافئین دار را در یک دوره 3 هفته ای متوقف کنند.

کافئین در قهوه، چای، کولا، برخی مسکن ها و داروهای گیاهی و هم چنین نوشیدنی های انرژی زا وجود دارد. افراد باید سعی کنند که به مدت یک ماه کاملاً از کافئین خودداری کنند تا ببینند آیا بدون آن کمتر احساس خستگی می کنند یا خیر. ممکن است افراد متوجه شوند که با عدم مصرف کافئین باعث سردرد شوند. اگر این اتفاق افتاد، مقدار کافئینی که می نوشند را باید به آرامی کاهش دهند.

افراد باید در جریان باشند که کمتر الکل بنوشند؛ اگرچه یک یا دو لیوان شراب در شب می تواند به فرد کمک کند که به خواب بروند، اما بعد از نوشیدن الکل کمتر می خوابند. روز بعد آن ها خسته تر خواهند بود، حتی اگر 8 ساعت کامل بخوابند. افرادی که قبل از خواب مصرف الکل را کاهش می دهند، استراحت شبانه بهتر و هم چنین انرژی بیش تری خواهند داشت. NHS توصیه می کند که مردان و زنان نباید به طور منظم بیش از 14 واحد در هفته الکل بنوشند، این معادل 6 لیوان آبجو با قدرت متوسط ​​یا 10 لیوان کوچک شراب کم قدرت است. افراد باید سعی کنند هر هفته چندین روز بدون الکل داشته باشند.

یکی از مهم ترین اقدامات دیگر برای داشتن انرژی بهتر این است که افراد آب بیش تری را بنوشند؛ گاهی اوقات پیش می آید که افراد فقط به این دلیل که دچار کم آبی شده اند، احساس خستگی می کنند. نوشیدن یک لیوان آب به خصوص بعد از ورزش می تواند در این زمینه بسیار مؤثر واقع شود.

یکی از انواع مکمل های مورد استفاده افراد که دربرگیرنده ترکیبی از مواد معدنی و مولتی ویتامین ها است، کپسول مولتی ویتامین می باشد که دارای همه ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن است. استفاده از این کپسول به خاطر وجود مواد معدنی و انواع ویتامین ها می تواند به بهبود و تقویت سیستم عصبی بدن کمک های مؤثری کند و به دنبال آن موجب بهبود و  سلامت و تندرستی استخوان ها و دندان ها شود. این مکمل حاوی ویتامین های مورد نیاز بدن است که یکی از مهم ترین مواد تشکیل دهنده آن جنسینگ می باشد.

مکمل مورد بررسی دارای ویتامین ها و مواد معدنی ضروری و مورد نیاز برای بدن افراد می باشد که این مولتی ویتامین به خاطر دارا بودن عصاره گیاه جنسینگ دارای نقش بسیار مؤثری در حفظ تعادل و رفع خستگی و تولید انرژی بیشتر در بدن و بازیابی انرژی از دست رفته بدن بر اثر فعالیت های انجام شده در طول روز ایفاء می کند. بنابراین، از مهم ترین ویژگی های استفاده از این مکمل غذایی بسیار قوی این است که به خاطر دارا بودن مواد معدنی و مولتی ویتامین های مؤثر، همچنین دارا بودن عصاره گیاه مغذی جنسینگ، به سلامت عمومی بدن کمک کرده و مواد مغذی مورد نیاز بدن را تأمین می کند. همچنین به حفظ تعادل بدن و رفع خستگی های روزانه فرد و بهبود عملکردهای ذهنی و جسمی افراد کمک های بسیار مؤثری می کند و بنابراین، با این وجود، مصرف این مکمل می تواند باعث بالا بردن سطح انرژی بدن، بهبود حافظه و یادگیری فرد و برطرف کردن علائم خستگی در افراد مصرف کننده این مکمل شود. ویتامین A موجود در این مکمل، عاملی مؤثر برای شکل گیری و تقویت بافت های استخوانی و اسکلتی و دندان های فرد می باشد. دارا بودن گروه ویتامین B موجود در این مکمل نیز، عنصری مؤثر برای بهبود عملکردهای طبیعی قلب و سیستم عصبی و عضلات است. ویتامین B12 موجود در این مکمل غذایی، عنصری مؤثر در تشکیل گلبول های قرمز خون و تقویت سیستم عصبی مرکزی و فولیک اسید به عنوان ترکیبی بسیار مؤثر در ساخت این مکمل و کمک به تولید پروتئین و تشکیل گلبول های قرمز خون است.

استفاده از این کپسول برای استفاده افراد بزرگسال بالای 12 سال بسیار مناسب است. روش مصرف این محصول به این گونه است که افراد باید روزانه 1 عدد کپسول را در روز به همراه غذا مصرف کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *