سلامت

تاثیر ساشه سابولار فرابیوتیک بر مشکلات گوارشی

در این مقاله با عنوان «ساشه سابولار فرابیوتیک» مجموعه ای از اطلاعات درباره این قرص گردآوری کرده ایم و در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم. مخاطب ما، افرادی هستند که تصمیم دارند برای مصرف این ساشه اقدام کنند و به دنبال دانستن در این باره هستند. با مطالعه این مقاله می‌توانند ابتدا آگاهی های لازم را کسب کنند.

ساشه سابولار فرابیوتیک

ساشه سابولار فرابیوتیک یکی از داروهای موثر برای بهبود اسهال می‌باشد.

با ساشه سابولار فرابیوتیک بیشتر آشنا شویم:

اسهال در کودکان و بزرگسالان، دلایل مختلفی ممکن است داشته باشد. گاهی افراد به دلیل مصرف آنتی بیوتیک ها، مسافرت و همچنین ورود عوامل عفونی به بدن، دچار اسهال می‌شوند. در شرایطی که فرد به اسهال مبتلا شده، بدن در حال از دست دادن مقادیر زیادی آب است و ضرورت انجام اقدامات فوری برای مقابله با کم آبی، اهمیت پیدا می‌کند. یکی از راه حل های فوری برای مقابله با کم آبی ناشی از اسهال، مصرف ساشه سابولار فرابیوتیک است.

ساشه سابولار فرابیوتیک با دارا بودن پروبیوتیک های مخمر، یکی از مکمل های دارویی مناسب برای گوارش و کبد محسوب می‌شود. این مکمل دارویی برای درمان انواع مختلف اسهال در کودکان و بزرگسالان کاربرد دارد.

مزیت بزرگی که ساشه سابولار فرابیوتیک از آن برخوردار است، داشتن طعم دهنده کرن بری است. این طعم دهنده طبیعی، بدون اینکه تاثیر این دارو را تغییر دهد، تحمل مزه آن را برای مصرف کننده آسان تر می‌کند. با وجود این طعم دهنده، پذیرش مزه ساشه سابولار فرابیوتیک از سمت بیماران راحت تر می‌باشد.

یکی دیگر از مزیت های این دارو که آن را به محصولی فوق العاده برای درمان اسهال تبدیل کرده است، عدم برخورداری آن از گلوتن از، تالک، انواع شیرین کننده ها و ترکیبات شیر است. از آنجایی که برخی از افراد به علت مبتلا بودن به سلیاک، آلرژی و… تحمل گلوتن، شیرین کننده ها و… را ندارند، ساشه سابولار فرابیوتیک برای مصرف در چنین افرادی کاملا مناسب و بی خطر است.

ساشه سابولار فرابیوتیک با دارا بودن مقادیر مناسبی مخمر لیوفیلیزه ساکارومایسس بولاردی برای درمان انواع مختلف اسهال بسیار کاربردی است. این ترکیب درمانی طراحی شده است که اسهال حاد، اسهال عفونی و اسهال مسافرتی را درمان کند. در واقع هر ساشه حاوی مقدار 250 میلی گرم از مخمر ساکارومایسس است.

ساشه سابولار فرابیوتیک نه تنها برای درمان انواع اسهال کاربرد دارد، بلکه برای پیشگیری از بروز اسهال نیز مناسب است. این محصول به گونه ای طراحی شده است که با مصرف آن، می‎‌توان از بروز انواع اسهال مربوط به مصرف آنتی بیوتیک ها و همچنین بروز اسهال در طول مسافرت پیشگیری می‌کند.

ساکارومایسس بولاری گونه ای از مخمرها است که خواص درمانی بسیاری به همراه دارد. این گونه از قارچ ها در حوزه دارو و درمان کاربرد زیادی دارد و سبب ارتقای سلامتی می‌شود. این گونه از قارچ ها، پرکاربردترین مخمر پروبیوتیک است. پروبیوتیک در واقع، باکتری ها و مخمرهایی هستند که تعادل سیستم گوارش را حفظ می‌کنند. وجود مواد پروبیوتیک در سیستم گوارشی اهمیت زیادی دارد. یکی از مکمل های دارویی که با داشتن پروبیوتیک ها، برای سیستم گوارشی بسیار مفید است، ساشه سابولار فرابیوتیک می‌باشد.

ویژگی های ساشه سابولار فرابیوتیک

 1. موثر برای بهبود وضعیت اسهال حاد و عفونی
 2. بهبود دهنده و همچنین پیشگیری کننده از اسهال حاد در طول مسافرت
 3. بهبود دهنده و همچنین پیشگیری کننده از ابتلا به اسهال ناشی از مصرف آنتی بیوتیک ها
 4. فاقد هرگونه شیرین کننده، گلوتن، ترکیبات شیر و یا تالک
 5. حاوی طعم دهنده کرن بری (طعم دهنده ای کاملا طبیعی)
 6. مناسب برای مصرف در کودکان بالای 2 سال و بزرگسالان

نکاتی درباره استفاده از ساشه سابولار فرابیوتیک

 • مقدار مصرفی دارو را بدون مشورت با پزشک خود یا داروساز، افزایش ندهید. (در صورتی که بدون نسخه آن را تهیه کرده اید، طبق نحوه مصرفی که روی بروشور داخل جعبه درج شده است دارو را استفاده کنید)
 • مصرف این فراورده دارویی برای کودکان زیر 2 سال ممنوعیت دارد.
 • در دوران بارداری و شیردهی، مصرف این فراورده دارویی را با مشورت با پزشک، شروع کنید.
 • اگر به خاطر بیماری خاصی تحت دارو درمانی هستید، بهتر است قبل از مصرف ساشه سابولار فرابیوتیک، پزشک خود را در جریان بگذارید.
 • در صورتی که مصرف دارو را برای یک نوبت، فراموش کردید، به محض یادآوری باید آن را مصرف کنید. اما در صورتی که زمان دوز بعدی مصرف دارو، نزدیک است، باید تنها همان دوز را مصرف کرده و از دو برابر کردن میزان مصرف دارو، خودداری کنید.
 • در صورتی که دارای سابقه آلرژی و حساسیت نسبت به این فراورده دارویی هستید، از مصرف خودسرانه خودداری کرده و قبل از شروع دوره مصرف، پزشک خود را در جریان بگذارید.
 • دارو را در محل خشک و خنک نگهداری کنید.
 • این فراورده دارویی را دور از دسترس کودکان نگهداری کنید.
 • هشدارهای روی جعبه و آنچه که روی بروشور مربوط به دارو نوشته شده را جدی بگیرید.
 • در صورت بروز هرگونه عوارض به دنبال مصرف این دارو، مصرف را قطع کرده و پزشک خود را مطلع کنید.
 • توجه کنید که محتویات هر ساشه را به شکل کامل مورد استفاده قرار دهید و از نگه داشتن باقیمانده محتویات هر ساشه خودداری کنید.

شیوه مصرف ساشه سابولار فرابیوتیک

شیوه مصرف ساشه سابولار فرابیوتیک به این صورت است که باید محتوای یک ساشه را به صورت کامل درون مایعات یا مواد غذایی نیمه جامد مانند ماست حل کنید و پس از حل شدن آن به طور کامل، محتوای حاصل را نهایتا تا 30 دقیقه بعد میل کنید.

دقت کنید که از حل کردن محتوای ساشه درون مواد غذایی داغ و همچنین نوشیدنی های تخمیری و گازدار، خودداری نمایید. زیرا این مواد غذایی سبب می‌شوند سلول های پروبیوتیک موجود در فراورده دارویی، نابود شود و اثر دارو کاهش یابد.

ترکیبات ساشه سابولار فرابیوتیک

ترکیبات مقدار در هر 1 ساشه (1 گرم)
Lyophilized Saccharomyces boulardii yeast 250 mg

 

مشخصات فنی ساشه سابولار فرابیوتیک

 • نام تولید کننده : فرابیوتیک
 • جنس مصرف کننده: عمومی
 • نوع محصول عرضه شده: ساشه
 • نام انگلیسی محصول: Farabiotic Sabular 10 Sachets
 • نوع بسته بندی: جعبه مقوایی
 • نام برند: Farabiotic، فرابیوتیک
 • کشور سازنده: ایران
 • هر جعبه مقوایی حاوی 10 عدد ساشه

نتیجه گیری

مصرف ساشه سابولار فرابیوتیک در دو جهت پیشگیری و درمان کاربرد دارد. افرادی که به انواع اسهال مبتلا هستند می‌توانند از این محصول برای درمان آن استفاده کنند. به علاوه افرادی که به علت مسافرت یا مصرف آنتی بیوتیک ها در معرض خطر ابتلا به اسهال هستند، می‌توانند برای پیشگیری از بروز آن، از ساشه سابولار فرابیوتیک استفاده کنند. این محصول با دارا بودن پروبیوتیک ها تعادل سیستم گوارشی را حفظ می‌کند تا از بروز اسهال جلوگیری شود.

اسهال در صورتی که به سرعت درمان نشود، می‌تواند ضررهای جبران ناپذیری بر بدن انسان وارد کند. اولین و مهمترین خطری که اسهال برای افراد به دنبال دارد، دهیدراته شدن بدن است. دهیدراته شدن یا از دست دادن آب بدن، به سرعت به دنبال اسهال اتفاق می‌افتد. برای جلوگیری از چنین اتفاقی، می‌توان از ساشه سابولار فرابیوتیک استفاده کرد.

ساشه سابولار فرابیوتیک به خاطر نوع مصرف، محصول دارویی بسیار مناسبی برای درمان اسهال می‌باشد. این فراورده دارویی به علت اینکه در آب، انواع آشامیدنی ها و حتی برخی از غذاها، قابل حل شدن است، به راحتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و سبب بهبود وضعیت بیمار خواهد شد. از آنجایی که بسیاری از افراد، از خوردن قرص و کپسول اجتناب می‌کنند و حتی به شربت های دارویی علاقه ای ندارند، طراحی این دارو، برای آنها بسیار مناسب است زیرا در مایعات و غذا حل می‌شود و مزه آن اصلا حس نمی‌شود. البته این فراورده دارویی با داشتن طعم دهنده طبیعی، کاملا مزه دلنشینی دارد و برای کودکان نیز، استفاده از آن مطلوب خواهد بود.

اگر سابقه اسهال در مسافرت را دارید، بهتر است از روز قبل از شروع مسافرت، طبق توصیه مصرف موجود روی جلد، از ساشه سابولار فرابیوتیک استفاده کنید تا به اسهال مسافرتی مبتلا نشوید. مصرف این مکمل دارویی، به حفظ تعادل سیستم گوارشی شما در طول مسافرت، کمک زیادی خواهد کرد.

اگر ناچار هستید دوره طولانی مدتی، از آنتی بیوتیک ها استفاده کنید، احتمالا دچار عوارض جانبی مصرف آنها خواهید شد. از جمله عوارض جانبی مصرف انواع آنتی بیوتیک ها می‌توان به بروز اسهال اشاره کرد. برای درمان اسهال ناشی از مصرف آنتی بیوتیک ها، ساشه سابولار فرابیوتیک می‌تواند موثر باشد.

برای کودکان زیر 2 سال، مصرف ساشه سابولار فرابیوتیک ممنوعیت دارد. اما در مواردی که پزشک تجویز کند، مانعی ندارد. از مصرف خودسرانه آن برای کودکان زیر 2 سال، جدا خودداری کنید.

برای داروی مورد نظر، عوارض خاصی گزارش نشده است. مصرف این فراورده دارویی کاملا بی خطر است. اما در صورتی که پس از مصرف، هرگونه عارضه غیرعادی مشاهده کردید، پزشک خود را از این موضوع، مطلع سازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *