سلامت

تاثیر کلداماریس در پیشگیری از ابتلا به انواع عفونت های ویروسی

آیا درباره اسپری های کلداماریس و تاثیر آنها جهت جلوگیری از ابتلا به عفونت های ویروسی اطلاعاتی دارید؟ کلداماریس با تقویت سیستم ایمنی به افزایش سطح سلامتی کمک می کند.

توضیحاتی درباره تاثیر کلداماریس در پیشگیری از ابتلا به انواع عفونت های ویروسی

اسپری کلداماریس با تقویت سیستم ایمنی بدن از ابتلا به عفونت های ویروسی و بیماری های سرماخوردگی، آنفولانزا و کرونا جلوگیری می کند. مخاط بینی جزو مهم ترین و اصلی ترین سدهای دفاعی بدن در برابر ورود عوامل بیماریزا، ویروس ها و عفونت ها به داخل سیستم تنفسی و ریه ها می باشد. مرطوب نگهداشتن مخاط موجب بهبود عملکرد مخاط بینی می شود.

اسپری کلداماریس به دلیل داشتن  ترکیبات گیاهی با خواص بی نظیر،  موجب  درمان خشکی مخاط و پیشگیری از ابتلا به عفونت های ویروسی سیستم تنفسی می شود. مرطوب کردن مخاط بینی موجب به دام انداختن انواع عفونت ویروسی و ذرات آلاینده مضر موجود در هوا می شود. اگر مخاط بینی خشک باشد، ذرات گرد و غبار، عفونت های ویروسی و عوامل بیماریزای دیگر به راحتی از مخاط عبور کرده و سیستم تنفسی را دچار اختلال می کند.

خشکی مخاط بینی

به دلایل مختلف مانند آلودگی هوا، قرار گرفتن در محیط های بسته، ماندن برای مدت طولانی در داخل ماشین و یا قطار، ماندن در مکان هایی که سیستم تهویه دارند، قرار گرفتن در معرض سموم و کودهای شیمیایی و … می تواند موجب ایجاد خشکی مخاط بینی شود. در صورت خشک شدن مخاط، مژک های موجود در بینی به درستی عمل نمی کنند. در نتیجه نمی توانند مانع ورود ویروس ها و عوامل بیماریزا به سیستم تنفسی شوند.

استفاده از اسپری بینی کلداماریس آنتی ویروس می تواند با پیشگیری از ابتلا به  عفونت ها و بیماری های ویروسی از طریق بینی، از بین بردن ویروس های جذب شده و گرفتار شده در لایه مخاط بینی و مرطوب نگهداشتن مخاط بینی، به حفظ سلامتی سیستم تنفسی فوقانی کمک شایانی کند.

روش های مختلف جهت پیشگیری از ابتلا به انواع عفونت ویروسی

رعایت سبک زندگی سالم یعنی داشتن رژیم غذایی مناسب، انجام تمرینات ورزشی به طور منظم، استراحت و خواب کافی در شب، رعایت بهداشت فردی و کنترل استرس می تواند جهت پیشگیری از ابتلا به انواع عفونت موثر باشد. همه این عوامل در جهت تقویت سیستم ایمنی بسیار تاثیرگذار هستند.

انجام فعالیت ورزشی علاوه بر حفظ سلامتی قلب و عروق، پیشگیری از بروز بیماری افسردگی، ایجاد روحیه ای شاد،  مدیریت استرس، تنظیم قند خون و فشار خون، می تواند بدن را در برابر ورود عوامل بیماریزا اعم از ویروس ها و باکتری ها ایمن کند.

چگونگی عملکرد کلداماریس

اسپری کلداماریس توسط اکثر پزشکان برای کاهش مدت زمان دوره نقاهت بیماری های ویروسی تجویز می شود. علاوه بر این استفاده از این اسپری، در پیشگیری از ابتلا به عفونت های ویروسی موثر است.

اسپری های کلداماریس شامل دو نوع اسپری دهانی و اسپری بینی هستند. بعد از استفاده از اسپری یک لایه محافظتی بر روی سطح مخاط بینی تشکیل می شود که مانع از ورود عوامل بیماریزا به سیستم تنفسی می گردد.

اسپری دهانی کلداماریس نوعی اسپری دهانی گلو و حلق است. این اسپری با مرطوب نگهداشتن مخاط دهان و حلق می تواند در درمان علائم بیماری های تنفسی موثر باشند. مصرف این اسپری موجب بهبود خشکی، سرفه ها و خارش گلو می شود. افرادی که دچار خشکی مخاط به دلیل صحبت کردن زیاد، آواز خواندن و یا سیگار کشیدن هستند، می توانند از این اسپری استفاده کنند. این اسپری هم دارای ترکیب کاراژینان مشتق شده از جلبک قرمز دریایی می باشد.

مصرف اسپری های دهانی کلداماریس موجب فعالیت بیولوژیکی در سیستم گوارشی می شود. این اسپری موجب مهار انواع عفونت باکتریایی و ویروسی همچون ایدز، کووید 19، سارس، آنفولانزا و … می گردد. مصرف این اسپری برای کودکان زیر یک سال مجاز نمی باشد. ویروس های سرماخوردگی بعد از ورود به دهان، به غشاء مخاطی متصل شده و رشد و تکثیر می کنند. استفاده از این اسپری موجب از بین بردن ویروس ها و ایجاد یک لایه محافظتی در دهان جهت به دام انداختن ویروس ها می شود.

فواید استفاده از کلداماریس

اسپری کلداماریس به علت داشتن عصاره گیاهی جلبک قرمز دریایی،  یک ترکیب ایمن و موثر جهت استفاده تمام افراد برای پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی می باشد.

 • مرطوب نگهداشتن مخاط بینی
 • جلوگیری و درمان خشکی مخاط بینی
 • موثر در کاهش نشانه های مشکلات مخاط بینی به دلیل التهاب، خشکی و یا تحریک پذیری مخاط بینی
 • بهبود علائم بیماری رینیت حاد
 • بهبود علائم سینوزیت حاد
 • بهبود و کاهش علائم بیماری های سیستم تنفسی
 • پیشگیری از ابتلا به بیماری های سرماخوردگی، آنفولانزا و کرونا
 • مناسب برای درمان سندروم سیکا بعد از انجام روش درمانی رادیوتراپی
 • موثر برای پیشگیری از ابتلا به عفونت های ویروسی و بیماری سرماخوردگی قبل از انجام جراحی بینی
 • مناسب برای بهبود علائم ابتلا به عفونت های ویروسی و جلوگیری از ابتلا به بیماری های سیستم تنفسی بعد از انجام جراحی بینی
 • مناسب برای افرادی که دچار نقص سیستم ایمنی هستند.
 • قابل مصرف برای افرادی که برای مدت طولانی در محیط های شلوغ و سر بسته قرار دارند.

طریقه استفاده از اسپری کلداماریس

درب اسپری کلداماریس بینی و یا اسپری دهانی را باز کرده و چند پاف از آن را در هوا بزنید.  سپس اسپری را به طور عمودی در دست نگهداشته و چند پاف از آن را در هر سوراخ بینی و یا دهان اسپری کنید. مقدار مصرف این نوع اسپری باید توسط پزشک مشخص شود.  اگر هدف از مصرف این اسپری جلوگیری از ابتلا به عفونت های ویروسی باشد، می تواند در هر روز 3 بار از این محصول  و در هر بار یک پاف اسپری کنید.

نکات مهم درباره استفاده از اسپری کلداماریس

یکی از بهترین اسپری های مرطوب کننده مخاط بینی، اسپری کلداماریس است. مصرف این اسپری در درمان مشکلات سیستم تنفسی و پیشگیری از ابتلا به عفونت های تنفسی موثر است.

 • تا کنون تداخل دارویی ناشی از مصرف این اسپری گزارش نشده است.
 • تمام افراد در سنین مختلف می توانند طبق دستور پزشک از این اسپری استفاده کنند.
 • افرادی که به ترکیبات استفاده شده در اسپری، آلرژی دارند، نباید از این اسپری استفاده کنند.
 • برای رعایت بهداشت فقط یک نفر از هر اسپری استفاده کند.
 • خانم های باردار و مادران شیرده باید با مشورت پزشک، از این اسپری استفاده کنند.

کلام آخر

اسپری های بینی و دهانی کلداماریس با کیفیت عالی و ترکیبات شگفت انگیز، در درمان و پیشگیری از ابتلا به انواع عفونت ویروسی موثر می باشند. مصرف این اسپری ها موجب بهبودی سریعتر بیماری های ویروسی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *