سلامت

تفاوت اسپری کلداماریس پرو و بی بی

 آیا درباره اسپری کلداماریس پرو و بی بی اطلاعاتی دارید؟ این محصولات با مرطوب کردن مخاط بینی، موجب بهبود عملکرد تنفسی افراد می شوند.

توضیحاتی درباره اسپری کلداماریس پرو و بی بی

هر دو اسپری کلداماریس پرو و بی بی،  برای مرطوب نگهداشتن مخاط بینی و بهبود عملکرد سیستم تنفسی کاربرد دارند. اصلی ترین مسیر ورود ویروس های سرماخوردگی به بدن بینی می باشد. ویروس ها بعد از ورود بینی، به گیرنده های مخاط بینی متصل شده و رشد و تکثیر می کنند و موجب بروز بیماری می شوند.

تفاوت اسپری کلداماریس پرو و بی بی

در موقع خرید کلداماریس به تفاوت اسپری کلداماریس پرو و بی بی دقت کنید. اسپری بی بی برای تمام افراد و نوزادان بالاتر از 6 ماه قابل استفاده است ولی اسپری پرو را افراد بالاتر از یک سال می توانند استفاده کنند.  اسپری پرو را در دوران بارداری و شیردهی باید با مشورت پزشک استفاده کرد. اما اسپری بی بی محصولی بی خطر و ایمن است و خانم های باردار و شیرده هم می توانند، از آن  استفاده کنند.

اسپری کلداماریس پروفیلاکتیک

اسپری بینی کلداماریس پرو یک محصول فوق العاده موثر برای مرطوب نگهداشتن مخاط بینی است. استفاده از این اسپری کمک می کند تا از ورود ویروس ها و سایر عوامل بیماریزا به داخل بدن جلوگیری شود. این اسپری می تواند از انتشار، رشد و تکثیر ویروس های ایجاد کننده بیماری های سرماخوردگی، کرونا و آنفولانزا در مخاط بینی و ورود به سیستم تنفسی جلوگیری کند.

اسپری کلداماریس پرو برای استفاده تمام رده های سنی بالاتر از یک سال مناسب است. برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های سیستم تنفسی می توانید از این اسپری در هر روز 3 بار و در هر بار یک پاف از اسپری را در هر مجرای بینی استفاده کنید.

چگونگی عملکرد اسپری بینی پرو

به دلایل مختلفی مانند قرار گرفتن در معرض آلودگی ها، حضور در مکان های شلوغ، قرار گرفتن در ترافیک شهری، حضور در مکان های با رطوبت کم برای ساعت های طولانی مانند ماشین، هواپیما، قطار و یا مکان های بسته گرم که دارای دستگاه های تهویه می باشند، موجب التهاب و خشکی مخاط بینی می شود.

آلودگی هوا و رطوبت کم موجود در هوای اطراف دو عامل اصلی خشکی مخاط بینی می باشد. در نتیجه خشکی مخاط،  توانایی و قدرت مخاط بینی برای محافظت از بدن در برابر ورود عوامل بیماریزا کاهش می یابد و فرد به انواع مختلف بیماری های مرتبط با سیستم تنفسی مبتلا می شود. مخاط بینی مانند یک فیلتر موجب به دام افتادن ویروس ها، باکتریها و ذرات معلق موجود در هوا عمل می کند. عملکرد مخاط بینی در صورتی به نحو صحیح انجام می شود که رطوبت کافی وجود داشته باشد.

اسپری کلداماریس پرو دارای یک ترکیب فوق العاده موثر به نام کاراژلوز می باشد. کاراژلوز یک ترکیب گیاهی است که از جلبک دریایی قرمز گرفته می شود. کاراژلوز از انتشار و تکثیر ویروس ها در سطح مخاط بینی جلوگیری می کند.

بعد از استفاده از اسپری کلداماریس و مرطوب کردن مخاط بینی، کاراژلوز موجود در ترکیب اسپری، یک لایه غشاء در سطح مخاط بینی تشکیل می دهد. این لایه غشاء مانند یک لایه محافظ و سد دفاعی مانع ورود ویروس ها،  ذرات گرد و غبار و سایر عوامل بیماریزا به داخل بدن می شود. این لایه جذب بدن نمی شود و عملکرد حمایتی فیزیکی دارد.

روش مصرف اسپری بینی کلداماریس پرو

برای استفاده از اسپری کلداماریس درپوش محافظ آن را بردارید و چند بار در هوا اسپری کنید. در زمان استفاده از اسپری آن را به صورت عمودی در دست نگهدارید و سپس در بینی اسپری کنید. اگر پمپ محصول دچار مشکل شد، اسپری را به صورت عمودی گرفته و چند بار اسپری کنید تا مشکل برطرف شود. در مواقعی که مبتلا به سرماخوردگی هستید، می توانید بیش از یک پاف از اسپری در مجرای بینی استفاده کنید. بعد از استفاده از محصول درپوش را روی اسپری بگذارید.

کاربرد اسپری پروفیلاکتیک

 • برطرف کردن خشکی مخاط بینی
 • جلوگیری از رشد و تکثیر ویروس های آنفولانزا، کرونا و سرماخوردگی در محیط بینی
 • بهبود عوارض عفونت های سیستم تنفسی فوقانی
 • بهبود مشکلات بیماران بعد از رادیوتراپی
 • بهبود علائم رینیت
 • پاکسازی بینی در افراد سیگاری
 • بهبود علائم سینوزیت
 • بهبود مشکلات تنفسی

اسپری کلداماریس بی بی

اسپری کلداماریس بی بی برای جلوگیری از خشکی مخاط بینی و کاهش علائم عفونت های مجاری تنفسی موثر است. این اسپری دارای اثرات ضد ویروسی فوق العاده قوی می باشد. این اسپری با دارا بودن ترکیب کارژینان یا کاراژلوز که از مشتقات جلبک قرمز دریایی می باشد، می تواند از انتشار و تکثیر ویروس های سرماخوردگی در سطح مخاط بینی جلوگیری کند.

اسپری کلداماریس بی بی با خاصیت رطوبت رسانی خود به مخاط بینی، از ایجاد خارش و خشکی مخاط جلوگیری می کند. از این اسپری بدون رنگ،  بو و مواد نگهدارنده می توان برای درمان خشکی شدید مخاط بینی افرادی که عمل جراحی بینی انجام داده اند، استفاده کرد.

استفاده از اسپری کلداماریس بی بی

اسپری کلداماریس بی بی بسیار ایمن است و می توان برای نوزادان بالاتر از 6 ماه استفاده کرد. برای جلوگیری از بروز سرماخوردگی می توان در هر روز 3 بار از این اسپری استفاده کنید. برای استفاده از اسپری چند بار در هوا اسپری کنید تا محلول داخل اسپری، به صورت یکنواخت از داخل اسپری خارج شود. اسپری را به صورت عمود نگهداشته و سپس اسپری کنید.

در زمان استفاده از اسپری کلداماریس بی بی در نوزادان دقت کنید که سر نوزاد ثابت نگهداشته شود. سپس نازل اسپری را در داخل مجرای بینی قرار دهید تا آسیبی به بینی نوزاد وارد نشود. از فرو بردن نازل در داخل مجرای بینی نوزاد پرهیز کنید.

کاربرد اسپری بی بی

 • موثر در کاهش علائم عفونت های ویروسی سیستم تنفسی
 • مرطوب کننده مخاط بینی
 • پیشگیری از بروز عفونت های باکتریایی و ویروسی
 • درمان خشکی و خارش مخاط بینی
 • بهبود علائم رینیت حاد
 • بهبود سینوزیت کاتارال حاد
 • بهبود علائم سندرم سیکا
 • مناسب برای درمان خشکی شدید مخاط بینی بعد از عمل بینی
 • اثرات ضد ویروسی در مقابل ویروس های ایجاد کننده بیماری سرماخوردگی

کلام آخر

هر دو اسپری کلداماریس پرو و بی بی برای بهبود عملکرد سیستم تنفسی کاربرد دارند. این دو محلول با ایجاد رطوبت کافی در مخاط بینی موجب می شوند تا مخاط مانند یک سد دفاعی از ورود هر گونه عامل خاجی به سیستم تنفسی جلوگیری کنند. کاراژلوز موجود در دو اسپری باعث به دام انداختن و از بین بردن ویروس های سرماخوردگی می شوند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *