سلامت

توصیه برای موفقیت در رژیم

داشتن رژیم غذایی مناسب، موضوعی است که افراد باید همواره به آن توجه خاصی داشته باشند تا بتوانند از مصرف غذاهای ناسالم دوری کنند.

توضیحاتی درباره رژیم غذایی   

بسیاری از افراد به دنبال کاهش وزن خود و رسیدن به وزن نرمال و ایده آل می باشند و برای رسیدن به این مهم، باید بیان کرد که از باید از رژیم غذایی استفاده کنند. زمانی که افراد به رژیم غذایی روی می آورند باید در این زمینه توصیه هایی را در نظر بگیرند که در ادامه متن به آن ها پرداخته می شود:

  • فیبر را پر کنید: فیبر در غذاهای سالم از قبیل سبزیجات، میوه ها و هم چنین لوبیاها و غلات کامل یافت می شود و برخی از مطالعات انجام شده حاکی از این است که خوردن غذاهای غنی از فیبر، می تواند به طور بیش تری به کاهش وزن افراد کمک های بسیار مؤثر و مفیدی نماید. افزایش میزان مصرف، به آسانی با اضافه کردن لوبیا به سالاد، خوردن جو برای صبحانه و یا میان وعده های آجیل و هم چنین دانه های غنی از فیبر می باشد.
  • افراد باید شکر اضافه شده را رها کنند: شکر اضافه شده، به ویژه از نوشیدنی های شیرین، دلیل اصلی افزایش وزن ناسالم و مشکلات سلامتی از قبیل دیابت و بیماری قلبی می باشد و علاوه بر این، غذاهایی مانند آب نبات، نوشابه و محصولات پخته شده که حاوی مقدار زیادی قند اضافه شده می باشند، دارای مواد مغذی بسیار کمی می باشند که بدن فرد برای سالم ماندن به آن نیاز دارد. بنابراین، باید بیان کرد که حذف مواد غذایی سرشار از قندهای افزوده راهی بسیار عالی برای کمک به کاهش وزن اضافی می باشد. علاوه بر این، افراد باید هم چنین به این نکته نیز توجه خاصی داشته باشند که حتی غذاهایی که به عنوان رژیم غذایی سالم و یا ارگانیک تبلیغ می شوند نیز می توانند حاوی قند بسیار بالایی باشند و بنابراین، افراد باید همواره در نظر داشته باشند که برچسب های تغذیه ای را بخوانند چرا که خواندن آن ها ضروری می باشد.
  • ایجاد کردن فضایی برای چربی سالم: در حالی که چربی اغلب اولین چیزی است گه هنگام تلاش برای لاغری کاهش پیدا می کند، چربی های سالم در واقع می توانند به فرد در رسیدن به اهداف کاهش وزن کمک های بسیار مؤثر و مفیدی کنند. در حقیقت پیروی کردن از یک رژیم غذایی پرچرب که سرشار از مواد غذایی از قبیل روغن زیتون، آووکادو و هم چنین آجیل می باشد، طبق نتایج از مطالعات انجام شده، می تواند کاهش وزن در افراد را به حداکثر برساند. علاوه بر این باید بیان کرد که چربی ها به فرد کمک می کنند که برای مدت طولانی تری سیر بمانند و اشتهای فرد را کاهش داده که این می تواند بسیار مؤثر در زمینه کمک به فرد در راستای رسیدن به مسیر درست باشد.
  • به حداقل رساندن عوامل حواس پرتی: در حالی که خوردن وعده های غذایی جلوی تلویزیون و یا رایانه ممکن است که به نظر خرابکاری در رژیم غذایی نباشد، اما غذا خوردن در حالی که حواس افراد پرت می باشد، ممکن است که باعث شود کالری بیش تری مصرف شود و وزن اضافه شود. بنابراین، افراد باید در جریان باشند که غذا خوردن پشت میز شام به دور از حواس پرتی های احتمالی، نه تنها راه بسیار خوبی برای کاهش وزن می باشد، بلکه به فرد این فرصت را می دهد تا دوباره با عزیزان خود نیز ارتباط برقرار کند. علاوه بر این باید بیان کرد که گوشی های هوشمند نیز وسیله دیگری می باشند که به هنگام غذا خوردن باید آن ها را کنار گذاشت و پیمایش در ایمیل ها و یا فید اینستاگرام یا فیسبوک نیز به اندازه تلویزیون و یا کامپیوتر حواس پرت کننده می باشد.
  • قدم برداشتن در راه سلامتی: بسیاری از مردم اعتقاد دارند که برای شروع سریع رژیم غذایی و کاهش وزن باید یک برنامه ورزشی سخت را در نظر گرفت و در حالی که انواع مختلف فعالیت برای رسیدن به اندام های مهم و نرمال می تواند بسیار مؤثر و مفید باشد، باید بیان کرد که پیاده روی می تواند یک راه بسیار عالی و آسان برای سوزاندن کالری باشد. به طور کلی نشان داده شده است که افراد می توانند با داشتن تنها 30 دقیقه پیاده روی در طول روز به کاهش وزن خود کمک های بسیار مؤثر و مفیدی نمایند. به علاوه، این یک فعالیت لذت بخش می باشد که فرد می تواند در هر زمانی از روز هم در داخل و هم در خارج از خانه انجام دهد.
  • آشپز درونی خود را بیرون آوردن: تحقیقات صورت گرفته حاکی از آن می باشد که پختن وعده های غذایی بیش تر در خانه باعث کاهش وزن و تغذیه سالم می شود و اگرچه خوردن وعده غذایی در رستوران لذت بخش می باشد و می تواند در یک رژیم غذایی و برنامه غذایی سالم قرار بگیرد، اما تمرکز بر پختن وعده های غذایی بیش تر در خانه راهی بسیار عالی برای کنترل و هم چنین کنترل وزن می باشد. علاوه بر موارد ذکر شده، باید بیان کرد که تهیه غذا در خانه به فرد این امکان را می دهد که مواد جدید و سالم را آزمایش کند و در عین حال در هزینه های خود صرفه جویی نماید.
  • میل کردن یک صبحانه غنی از پروتئین: تحقیقات صورت گرفته نشان داده است که گنجاندن غذاهای سرشار از پروتئین از قبیل تخم مرغ در صبحانه می تواند برای کمک به کاهش وزن بسیار مؤثر و مفید باشد و به سادگی جایگزین کردن کاسه غلات روزانه خود با یک مخلوط پروتئینی که با تخم مرغ و سبزیجات سرخ شده درست شده است می تواند بسیار مؤثر و مفید باشد. افراد باید هم چنین در جریان باشند که برای کمک به رژیم غذایی، افزایش مصرف پروتئین در صبح نیز می تواند به فرد کمک کند که از میان وعده های غذایی ناسالم اجتناب و کنترل اشتهای خود را در طول روز بهبود بخشد.
  • عدم نوشیدن کالری: در حالی که بسیاری از مردم می دانند که باید از نوشابه ها و میلک شیک ها اجتناب کنند، اما بسیاری از مردم متوجه نیستند که حتی نوشیدنی هایی که برای تقویت عملکرد ورزشی و یا بهبود سلامتی تبلیغ می شوند می توانند مملو از مواد ناخواسته باشند.

کلام آخر

در این متن به بررسی رژیم غذایی و توصیه های بسیار مؤثری در این زمینه برای افراد پرداخته شده است که افراد با استفاده از آن می توانند ضمن کمک به بهبود سیستم بدنی خود همواره از غذاهای سالم در رژیم غذایی خود دست یابند و بتوانند به دنبال آن به وزن ایده آل و نرمال خود دست پیدا کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *