پوست،مو و ناخن

دلیل ریزش بیشتر مو در فصل سرما

در فصل زمستان به خاطر خشکی هوا، موهای افراد دچار خشکی و شکنندگی می شود که نتیجه حاصل از آن ریزش مو می باشد.

توضیحاتی درباره ریزش مو  

باید بیان کرد که فصل زمستان فصلی است که به نظر می رسد همه چیز خشک شده است، لب های فرد، پوست فرد و هم چنین موهای فرد. به طور کلی می توان بیان کرد که فصل زمستان زمانی است که مشکلات پوست سر و مو به اوج خود می رسد. از آن جایی که در فصل زمستان هوای بیرون بسیار خشک می باشد، بنابراین، رطوبت را از پوست سر می کشد و باعث ایجاد مشکلاتی در پوست سر فرد و هم چنین موهای وی می شود. باید بیان کرد که در زمستان، هوای بیرون خشک می شود و این باعث می شود که به دنبال آن نیز، پوست سر و موهای فرد نیز حساس و خشک شوند که منجر به ایجاد عارضه هایی از قبیل خارش، شوره سر و هم چنین بد بو شدن پوست سر افراد می شود و زمانی که شوره سر نیز افزایش پیدا می کند، منجر به نازک شدن تار موهای فرد و به دنبال آن افزایش در ریزش مو می شود.

دلیل ریزش بیشتر مو در فصل سرما

باید بیان کرد که به دنبال خشک شدن موها، هم چنین آن ها مبتلا به شکنندگی شده و باعث می شود که نوک موها شکافته شود و همه این عوامل زمینه ای است که ریزش مو در فصل زمستان افزایش پیدا کند. پس در این متن متوجه شدیم که یکی از دلایل ریزش مو در فصل زمستان می تواند ناشی از خشکی هوا باشد و افراد باید برای مقابله با این علائم و عوارض از روش هایی بسیار مؤثر در این زمینه استفاده کنند که در ادامه به بررسی آن ها پرداخته می شود.

  • مرطوب نگه داشتن موها؛ از آن جایی که هوای سرد، منجر به خشک شدن موهای افراد می شود، بنابراین، باید برای کمک به احیای موها، همواره فرد آن ها را مرطوب نگه دارد تا از ریزش آن ها پیشگیری کند. ماساژ دادن موها با روغن می تواند روشی بسیار مناسب در این زمینه باشد و به فرد کمک می کند تا موهای خود را همواره هیدراته و سالم نگه دارد. افراد باید حداقل، یک بار در هفته زمانی را برای حالت دهی عمیق به موهای خود پیدا کنند و از انواع ماسک های موی مناسب در این زمینه استفاده کنند. علاوه بر این، می توان بیان کرد که استفاده از شامپوی ضد شوره می تواند در این زمینه بسیار مؤثر باشد و فرد با استفاده از آن ها می توانند شوره های موجود در سر خود را کنترل کند و از سالم بودن و هم چنین سلامتی پوست سر خود اطمینان حاصل نماید. برای پیشگیری از ریزش مو در فصل زمستان هم چنین روش های خانگی زیادی برای کمک به تقویت و افزایش در میزان استحکام موهای افراد وجود دارد که در زیر به بررسی مهم ترین آن ها پرداخته می شود.
  • استفاده کردن از ماست و آب لیمو؛ افراد باید در این مرحله، چند قطره آب لیمو معادل با یک قاشق چای خوری را در یک کاسه ماست ریخته و آن را به خوبی مخلوط کنند. سپس ماسک به دست آمده را تا انتها بر روی پوست سر خود مالیده و پس از گذشت نیم ساعت، آن را به طور کامل بشویند. استفاده از این عمل، می تواند به عنوان یک نرم کننده طبیعی در نظر گرفته شود که منجر به مرطوب شدن پوست سر و هم چنین موها می شود و ریزش مو را کاهش می دهد.
  • استفاده کردن از مخلوط ماست و برگ چریش؛ افراد باید در مرجله اول، چند برگ چریش را له کرده و آب را در یک کاسه ماست اضافه کنند. سپس آن را به خوبی با یک دیگر مخلوط کنند و سپس ماسک به دست آمده را از روی پوست سر تا نیمه ها بمالند و پس از گذشت نیم ساعت، آن را شست و شو دهند. از مزایای استفاده از این ماسک، این است که چریش دارای خاصیت ضد قارچ می باشد و با عفونت های قارچی ناشی از شوره سر مقابله می کند و در نتیجه منجر به نرم و مرطوب شدن موها و پوست سر فرد می شود و از ریزش مو پیشگیری می نماید.
  • استفاده کردن از ماسک برگ چریش و روغن نارگیل؛ در این مورد، افراد باید چند برگ چریش را برداشته و آن ها را با یک کاسه روغن نارگیل جوشانده تا دم بکشد و سپس روغن را صاف کرده و در حالی که هنوز گرم است، از روی پوست سر خود تا نیمه ها بمالند. افراد باید با این کار، یک ماساژ خیلی خوب به خود بدهند و پس از گذشت حداقل دو ساعت، آن را شست و شو دهند. این ماسک نیز به خاطر موجود بودن چریش در آن، دارای خاصیت ضد قارچ بوده که در برابر قارچ های پوست سر ناشی از شوره سر مقاومت می کند و می تواند از خارش و هم چنین بد بو شدن پوست سر جلوگیری کند. روغن نارگیل موجود در این ماسک هم چنین منجر به مرطوب شدن پوست سر و تارهای سر می شود و این باعث می شود که از ریزش مو پیشگیری نماید.
  • استفاده از اصطلاح خوب خوردن، خوب خوابیدن و هم چنین خوب ماندن؛ زمانی که افراد از غذاهای بسیار مناسب و مقوی استفاده کنند و هم چنین خوب بخوابند، می توانند به حفظ سلامت موهای خود کمک و از ریزش مو پیشگیری کنند. افراد با خوردن غذاهای مغذی و سرشار از ویتامین ها می توانند موهای خود را در برابر سرمای زمستان مقاوم کنند و از ریزش مو و سایر اختلالات و عوارض دیگر از قبیل خشکی و شکننده شدن آن ها پیشگیری نمایند.

کلام آخر

فصل زمستان به خاطر سرما، منجر به خشک شدن موهای فرد و هم چنین نازک شدن تار آن ها می شود و این باعث می شود که شرایط لازم را برای ریزش مو فراهم کند که افراد باید اقدامات بسیار مؤثری را در این زمینه انجام دهند که در متن به برخی از آن ها جهت پیشگیری از ریزش مو در فصل زمستان پرداخته شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *