سلامت

دلیل سردردهای ادامه دار چیست؟

برای درمان سردردهای ادامه دار، می توان از مولتی ویتامین ها استفاده کرد. مولتی ویتامین ها با تامین ویتامین های ضروری، باعث کاهش سردرد می شوند.

متاسفانه، بسیاری از افراد از سردردهای ادامه دار رنج می برند و نمی دانند که باید برای رفع این مشکل چه کاری انجام دهند. دلایل مختلفی وجود دارند که می توانند باعث ایجاد سردردهای ادامه دار شوند. به طور مثال، میگرن، تنش های عصبی و … باعث ایجاد سردردهای ادامه دار و ناخوشایند می شوند. برخی از افرادی که به بیماری کرونا مبتلا بوده اند نیز با سردردهای ادامه دار مواجه هستند. در میان تمامی این دلایل، کمبود برخی از ویتامین ها و مواد معدنی در ایجاد سردردهای ادامه دار موثر هستند. مولتی ویتامین ها می توانند از سردردهای ادامه دار جلوگیری کنند و باعث ایجاد حس آرامش در افراد شوند.

البته شاید بسیاری از افراد تصور کنند که کمبود ویتامین ها و یک سری از مواد معدنی در بدن، نمی تواند عامل ایجاد سردرد باشد. ولی واقعیت چیز دیگری را نشان می دهد!

در ادامه این مقاله قصد داریم تاثیر مصرف مولتی ویتامین را بر روی سردردهای ادامه دار ذکر کنیم. پس اگر با مشکل سردرد مواجه هستید، در ادامه این مقاله با ما همراه شوید.

دلیل سردردهای ادامه دار چیست؟

امروزه بسیاری از افراد با سردردهای ادامه دار مواجه هستند. سردردهای ادامه دار دلایل بسیار مختلفی را به خودشان اختصاص می دهند و موضوع حائز اهمیتی که وجود دارد، روش های کاهش سردردهای ادامه دار است! قبل از اینکه بخواهیم روش های درمان سردردهای ادامه دار را بررسی کنیم. اول باید بدانیم که دلیل سردردهای ادامه دار چیست؟

  • سردردهای عصبی

برخی از سردردها به علت تنش های عصبی رخ می دهند. بیشتر این سردردها عصبی هستند و در زمانی که فرد به خاطر تنش های روحی، در فشار زیادی است، تشدید می شوند. سردردهای عصبی معمولا بخش بالایی پیشانی را درگیر می کنند.

  • سردردهای میگرنی

برخی از سردردها از نوع میگرنی می باشند. این نوع سردردها عمدتا یک طرف صورت را درگیر می کنند و به راحتی نیز درمان نمی شوند. برخی از افراد دارای میگرن هر روز با حملات میگرن مواجه هستند و برخی دیگر میگرن کنترل شده دارند. معمولا قبل از اینکه مداخلات درمانی برای میگرن انجام شود، افراد دارای سردردهای ادامه دار میگرنی می باشند.

  • سردردهای ناشی کرونا

ویروس کرونا با انواع مختلفی که دارد، توانسته عوارض زیادی را در بدن افراد ایجاد کند. سردردهای ناشی از کرونا می تواند ادامه دار باشد و حتی روزها افراد را درگیر خود کند. سردردهای ناشی از کرونا فقط به یک حالت نیست. انواع زیادی برای این نوع سردرد وجود دارند و این نوع سردرد می تواند تمامی صورت و پیشانی را درگیر خود کند.

روش هایی برای کاهش سردردهای ادامه دار

همانطور که توضیح داده شد، دلایل مختلفی می توانند باعث ایجاد سردردهای ادامه دار شوند. به همین خاطر، روش های درمانی سردردهای ادامه دار می تواند متفاوت باشد. معمولا می توان با یک سری از مداخلات درمانی، سردردهای میگرنی را کاهش داد.

برای کاهش سردردهای عصبی نیز باید تنش های روحی را کاهش داد و یا از روش های مناسبی برای کاهش استرس و اضطراب استفاده کرد. برای کاهش سردردهای عصبی نیز داروهای مختلفی وجود دارند. همچنین، برای درمان سردردهای ادامه دار ناشی از کرونا، باید صبر  کرد! معمولا این سردردها در یک مدت زمان کوتاهی خوب می شوند و بهبود پیدا می کنند.

اما بهترین روش برای درمان سردردهای ادامه دار، توجه به تغذیه و رژیم غذایی مناسب است. بسیاری از افراد به علت رژیم غذایی نامناسبی که دارند، با سردردهای ادامه دار مواجه هستند. به همین خاطر، مصرف مولتی ویتامین ها و یک سری از مکمل های غذایی برای رفع سردردهای ادامه دار توصیه می شود.

توجه بیشتر به تغذیه برای افراد دارای سردرد الزامی است!

در درجه اول، افرادی که دارای سردردهای ادامه دار می باشند، باید به تغذیه خودشان توجه بیشتری داشته باشند. سردردهای ادامه دار عمدتا به علت کمبود برخی از مواد مغذی در بدن رخ می دهند. به همین خاطر، رعایت رژیم غذایی مناسب و مصرف یک سری از مواد مغذی، برای کاهش سردردهای ادامه دار ضروری می باشد.

مصرف مولتی ویتامین ها برای درمان سردرد

برای تامین ویتامین ها و یک سری از مواد معدنی، لازم است که افراد در کنار رژیم غذایی مناسب خود، از مولتی ویتامین ها نیز استفاده کنند. مولتی ویتامین ها می توانند کمبود مواد معدنی و همچنین ویتامین ها را بهبود ببخشند و باعث کاهش یک سری عوارض ناشی از سردرد گردند.

چه نوع مولتی ویتامینی برای درمان سردردهای ادامه دار مفید است؟

حال که با اهمیت تغذیه و مصرف مولتی ویتامین برای درمان سردردهای ادامه دار آشنا شدیم، می بایست بدانیم که چه ویتامین ها و مواد معدنی می توانند برای درمان سردردهای ادامه دار مفید باشند؟

در واقع، کدام مولتی ویتامین ها می توانند این سردردها را کاهش و یا درمان کنند؟ از جمله مولتی ویتامین هایی که برای درمان سردرد استفاده می شوند، شامل موارد زیر می باشند.

  • مولتی ویتامین های حاوی منیزیم

منیزیم به عنوان یک ماده معدنی ضروری برای بدن شناخته می شود که خواص زیادی برای بدن دارد. برخی از محققان بر این باور هستند که منیزیم می تواند ارتباط مستقیمی با سردردهای میگرنی داشته باشد. در واقع، هر چقدر منیزیم در بدن کاهش پیدا کند، امکان حملات میگرنی افزایش پیدا خواهد کرد.

به همین خاطر، توصیه می شود که برای رفع سردردهای ادامه دار از مولتی ویتامین های حاوی منیزیم استفاده کنید. منیزیم می تواند فشارهای عضلانی ایجاد شده را کاهش دهد و باعث کاهش تنش های عصبی گردد.

  • مولتی ویتامین های حاوی آهن

آهن به عنوان یک ماده معدنی ضروری برای بدن شناخته می شود که از طریق برخی از مواد غذایی قابل مصرف می باشد. این ماده معدنی باعث انتقال اکسیژن در بدن شده و در ایجاد انرژی نقش بسیار موثری دارد. افرادی که با کمبود آهن مواجه هستند، معمولا دارای سردردهای ادامه دار می باشند. به همین خاطر، توصیه می شود که افراد برای رفع سردردهای ادامه دار، از مولتی ویتامین های حاوی آهن استفاده کنند.

  • ویتامین دی

ویتامین دی یک نوع ویتامین محلول در چربی است که خواص بسیار زیادی برای بدن دارد. برخی از مطالعات نشان می دهند که کمبود ویتامین دی می تواند منجر به ایجاد سردرد گردد. لذا در صورتی که دارای کمبود ویتامین دی می باشید و سردرد دارید، می توانید از مولتی ویتامین های حاوی ویتامین دی برای رفع سردردهای ادامه دار خود استفاده کنید.

ویتامین دی برای بدن بسیار مفید است. اگر کمبود ویتامین دی دارید، مصرف ویتامین دی از طریق مولتی ویتامین ها برای شما مضر نخواهد بود.

  • ویتامین آ

ویتامین A یکی از ویتامین های محلول در چربی در بدن است. برخی از مطالعات و آمارها نشان می دهند که مصرف ویتامین آ باعث کاهش سردرد می شود. این ویتامین را می توان به صورت خوراکی مورد استفاده قرار داد. ولی نباید در مصرف آن زیاده روی شود. سردردهای ادامه دار ناشی از کرونا با مصرف ویتامین آ بهبود پیدا می کنند.

به همین خاطر است که توصیه می شود در دوران ابتلا به کرونا، از آب هویج استفاده کنید. ویتامین آ مورد نیاز بدن را می توانید از طریق مصرف مولتی ویتامین ها برای بدن تامین کنید.

نحوه مصرف مولتی ویتامین ها برای درمان سردرد

همانطور که اشاره کردیم، مولتی ویتامین ها می توانند نقش بسیار موثری برای درمان سردرد داشته باشند. به همین خاطر، لازم است که افراد از مولتی ویتامین های مناسب برای رفع سردرد خودشان استفاده کنند.

نحوه مصرف مولتی ویتامین می تواند بسته به نوع مولتی ویتامین متفاوت باشد. معمولا مولتی ویتامین ها باید به صورت روزانه و روزانه 1 عدد مصرف شوند.

مصرف بیش از 1 عدد مولتی ویتامین در روز، باید توسط پزشک تعیین گردد. در هر صورت، اگر قصد مصرف مولتی ویتامین را دارید، باید به نحوه مصرف توصیه شده شرکت سازنده آن توجه بیشتری داشته باشید.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم دلایل سردردهای ادامه دار را بررسی کنیم و روش هایی را برای درمان این سردردها ارائه نماییم. به طور کلی، کمبود ویتامین ها ارتباط مستقیمی با ایجاد سردرد دارند. به همین خاطر، لازم است که افراد به تغذیه خودشان توجه بیشتری داشته باشند و همچنین، از یک سری مولتی ویتامین ها برای رفع سردردهای ادامه دار استفاده کنند.

طبق اطلاعات داده شده، مولتی ویتامین هایی که دارای منگنز، آهن، ویتامین دی، ویتامین آ و … می باشند، می توانند نقش بسیار موثری در درمان سردرد ایفا کنند.

به عنوان نکته آخر باید به شما تذکر دهیم که مولتی ویتامین ها باید به همراه آب زیادی مصرف شوند. کمبود آب در بدن، می تواند باعث ایجاد سردرد در بدن گردد. لذا می توانید برای کاهش سردرد خودتان، از آب کافی در روز نیز استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *