سلامت

رابطه جنسی چه تاثیری در آرامش دارد

رابطه جنسی سالم می تواند به شما کمک کند تا آرامش داشته باشید و ذهن شما را از نگرانی ها و اضطراب های روزمره دور کند. در طول رابطه جنسی، بدن شما اندورفین و اکسی توسین ترشح می‌کند و این هورمون‌های حس خوب باعث ایجاد احساس آرامش و صمیمیت می‌شوند و همچنین به جلوگیری از اضطراب و افسردگی کمک می‌کنند.

بیایید در مورد رابطه جنسی سالم صحبت کنیم،   به نظر می رسد که رابطه جنسی می تواند سلامت ما را تقویت کند.

با توجه به اینکه بسیاری از ما زندگی پرمشغله‌ای داریم، زمان صمیمی با شریک زندگی‌مان می‌تواند بسیار کم باشد. استرس های روزانه با محوریت کار، خانواده و زمان آزاد محدود به این معنی است که ما اغلب رابطه جنسی را به خطر می اندازیم. اما شاید اگر بیشتر ما از فواید فوق العاده داشتن رابطه جنسی برای سلامتی می دانستیم، آن را در اولویت قرار می دادیم.

مانند دویدن یا رفتن به باشگاه، سکس یک نوع ورزش هوازی است که مقداری از هورمون سروتونین بدن را آزاد می کند – با این تفاوت که این تمرین بسیار لذت بخش تر از 30 دقیقه روی تردمیل است.

رابطه جنسی نه تنها می تواند به بهبود روابط ما کمک کند، بلکه علم به ما نشان می دهد که می تواند به سلامت ما هم از نظر عاطفی و هم از نظر جسمی کمک کند.

در اینجا برخی از مزایای سلامتی که از رفتن به اتاق خواب حاصل می شود، علاوه بر اینکه لبخند بر لبان شما می نشاند، آورده شده است.

رابطه جنسی برای قلب مفید است
حدود 30 دقیقه در اتاق خواب ضربان نبض شما را افزایش می دهد و به حفظ تناسب اندام شما کمک می کند.

این به این دلیل است که رابطه جنسی شکل خوبی از ورزش است: به طور متوسط، مردان در طول رابطه جنسی 4.2 کالری در دقیقه و زنان 3.1 کالری در دقیقه می سوزانند.

رابطه جنسی استرس را کاهش می دهد
سکس می تواند به شما کمک کند تا آرامش داشته باشید و ذهن شما را از نگرانی ها و اضطراب های روزمره دور کند.

در طول رابطه جنسی، بدن شما اندورفین و اکسی توسین ترشح می‌کند و این هورمون‌های حس خوب باعث ایجاد احساس آرامش و صمیمیت می‌شوند و همچنین به جلوگیری از اضطراب و افسردگی کمک می‌کنند.

رابطه جنسی می تواند از بیمار شدن ما جلوگیری کند
یک مطالعه در پنسیلوانیا نشان داد که عشق ورزی هفتگی به تولید ایمونوگلوبولین A در بدن کمک می کند.

این آنتی بادی است که سیستم ایمنی بدن ما را تقویت می کند، بنابراین به ما در دفع بیماری کمک می کند.

رابطه جنسی مانع از سردرد ما می شود
اگرچه سردرد و میگرن اغلب به‌عنوان بهانه‌ای برای عدم سر در زیر پوشش استفاده می‌شوند، اما ارگاسم در واقع جریان خون سریعی را به سر می‌رساند که این دردهای مغزی را از بین می‌برد

رابطه جنسی به شما کمک می کند بخوابید
زنان اغلب از به خواب رفتن  همسرشان پس از مقاربت شکایت دارند، و علم  طرف مردان است.

رابطه جنسی باعث بهبود باروری می شود
کارشناسان نشان داده اند که انزال مکرر آسیب به اسپرم را کاهش می دهد. آنها فکر می کنند که این اتفاق می افتد زیرا هر چه اسپرم طولانی تر در بیضه بماند، احتمال آسیب دیدن DNA آن بیشتر می شود.

رابطه جنسی مغز ما را تیزتر می کند
 رابطه جنسی منظم باعث رشد اعصاب جدید می شود که به نوبه خود ما را هوشیارتر می کند. این امر به ویژه در مراحل اولیه یک رابطه صادق است.

رابطه جنسی از بی اختیاری جلوگیری می کند
داشتن رابطه جنسی یک ورزش عالی برای عضلات کف لگن زنان است.

رابطه جنسی باعث شاد می شود
مانند مدیتیشن، رابطه جنسی به ما احساس خوب و همه جانبه سالم و شاد بودن می دهد.

رابطه جنسی شما را شادتر می کند
اندورفین ها هورمون هایی هستند که به طور طبیعی در طول رابطه جنسی ترشح می شوند. شناخته شده است که آنها خلق و خوی شما را بهبود می بخشند، در نتیجه سطح شادی شما را افزایش می دهند و به شما کمک می کنند از نظر عاطفی سالم بمانید.

بر اساس آنچه تاکنون می‌دانیم، به نظر می‌رسد که حملات میگرنی و سردردهای خوشه‌ای می‌توانند در برخی افراد به تسلیم جنسی تبدیل شوند.

همچنین گزارش های حکایتی زیادی از افرادی وجود دارد که می گویند رابطه جنسی انواع دیگر سردردها را نیز تسکین داده است.

محققان هنوز دقیقاً مطمئن نیستند که رابطه جنسی چگونه سردرد را تسکین می دهد، اما گمان می کنند که هجوم اندورفین در هنگام برانگیختگی و ارگاسم نقش دارد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *