پوست،مو و ناخن

رابطه مکمل هیرویت با موی زیبا

زمانی که موها دچار ریزش می شوند نشانه کمبود مواد مغذی در بدن می باشد. به طور کلی زیبایی و درخشش موها برای خانم ها و آقایان اهمیت بسیار زیادی دارد و به همین دلیل برای جلوگیری از ریزش موها و سلامت آن ها بهتر است از مکمل‌ های تغذیه ‌ای مانند مکمل هیرویت استفاده کنید.

خانم های بسیاری هستند که با مشکل ریزش مو مواجه می گردند. این موضوع برای افراد بسیاری رخ می دهد و ممکن است بسیار شدید باشد. برای این که متوجه ریزش موی شدید در آن ها شوید می توانید به کف اتاقشان نگاهی بیندازید. در صورتی که ریزش مو بیش از اندازه باشد همیشه کف اتاق آن ها تارهای مو دیده می شود. این مشکل به دلایل متفاوتی ایجاد می گردد. از جمله این دلایل می‌ توان به کمبود ریز مغذی ها همچون مواد معدنی و ویتامین ها، مشکلات هورمونی، وجود استرس و حتی استفاده از محصولات شوینده نامناسب اشاره کرد. اگر مشکل ریزش مو درمان گردد زیبایی شخص را تحت تاثیر قرار می دهد. اما امروزه از داروهای مختلفی برای تقویت موها استفاده می شود.  یکی از بهترین این داروها مکمل هیرویت است. در این مقاله قصد داریم این موضوع را به صورت تخصصی برای شما توضیح دهیم با ما همراه باشید.

 

مکمل هیرویت چیست؟ 

 

همانطور که در قسمت ابتدایی مقاله گفته شد عوامل متفاوتی موجب ریزش مو می‌ شوند و ریزش مو در افراد مختلف به صورت ضعیف یا شدید رخ می دهد. البته بعضی از افراد به دلیل بارداری یا ابتلا به بیماری ‌های خاص  به مواد مغذی بیشتری نیاز دارند. به همین دلیل باید از یک رژیم غذایی مناسب استفاده کنند تا مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدن خود را دریافت کنند. اما ممکن است در بعضی از افراد رژیم غذایی که رعایت می‌ کنند برای پاسخگویی به نیازهای بدن آن ها کافی نباشد. همین موضوع باعث افزایش ریزش مو می گردد.

در این زمان بهتر است از مکمل ها برای جلوگیری از ریزش مو، تقویت و محافظت موها استفاده کرد. مکمل هیرویت با توجه به این موضوع فرمول شده پس می‌ توان گفت که در آن ترکیبات غذایی که برای داشتن موی زیبا نیاز می باشد وجود دارد. بنابراین شما می توانید با استفاده از این مکمل فوق العاده از ریزش موهایتان که به دلیل فقر غذایی می باشد جلوگیری نمایید.

 

ترکیبات مکمل هیرویت: 

 

همانطور که می دانید ویتامین خانواده b را به عنوان تخصصی ‌ترین ویتامین در زمینه پوست، مو و ناخن می داند. بنابراین دریافت روزانه این ویتامین برای سلامتی پوست،  مو و ناخن بسیار مهم است و باعث زیبایی این اندام ها می گردد. جالب است بدانید زمانی که ویتامین ‌های خانواده b با مواد معدنی و همچنین ترکیبات غذایی دیگری در کنار یک دیگر قرار بگیرند اثربخشی بسیار بالاتری خواهند داشت و موجب متوقف شدن ریزش مو، ضخیم تر شدن موها، پرپشت شدن آن ها، جلوگیری از موخوره و همچنین افزایش درخشش و زیبایی موها می گردند. به طور کلی می‌ توان گفت مکمل هیرویت شامل مواد زیر می باشد:

 

 • ماده زینک یا روی که برای رشد موها مناسب است.
 • ماده کولین که به عنوان افزایش دهنده زیبایی و سلامت موها استفاده می‌ شود.
 • فسفولیپید لسیتین که می‌ توان آن را بهترین تقویت کننده فولیکول های مو دانست.
 • ویتامین های b۱ ،b۲ و b۳ که برای بالا بردن سرعت رشد موها استفاده می شود.
 • بیوتین یا ویتامین b۷ که در واقع افزایش دهنده کراتین در موها می باشد و بر روی رشد سریع تر موها موثر است.
 • ویتامین b۱۲ نیز باعث تولید گلبول‌ های قرمز می‌ شود. در نتیجه اکسیژن رسانی به فولیکول‌ های مو افزایش پیدا می کند.
 • کلسیم و فسفر نیز از ترکیبات بسیار مهم و ضروری در مکمل هیرویت هستند که موجب ساخت کراتین می شوند و باعث استحکام، سلامت، درخشش و زیبایی مو می شوند.
 • منگنز و آهن نیز در این مکمل فوق‌ العاده وجود دارد و باعث می ‌شود تا گردش خون در فولیکول های مو و همچنین پوست سر افزایش پیدا کند. در نتیجه رشد موها بیشتر شده و از ریزش آن جلوگیری می گردد.
 • پانتوتنیک اسید یا ویتامین b۵ نیز برای تولید برخی از هورمون ها و همچنین کلسترول خوب در آن وجود دارد. بنابراین موجب سلامت عمومی موها می ‌گردد.

 

علاوه بر تمام عواملی که در بالا نام برده شده مکمل هیرویت دارای ترکیبات دیگری نیز می ‌باشد که از جمله این ترکیبات می توان به ال سیستین،  اسید فولیک، روغن سویا  عصاره مخمر، هیدروکلراید، سولفات آهن، ژلاتین و همچنین روغن نخل اشاره کرد. هر یک از این مواد و ترکیبات می‌ تواند تاثیر فوق ‌العاده ‌ایی در متوقف کردن ریزش مو یا کاهش آن داشته باشد. علاوه بر آن به رشد بهتر موها نیز کمک می ‌کند.

مکمل هیرویت چه خواص و فوایدی دارد؟ 

 

مکمل هیرویت می ‌تواند بر روی زیبایی مو تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. از جمله فواید و خواصی که این مکمل بر روی موها دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • تقویت موها و کاهش شکنندگی موها
 • کمک به ضخیم تر و قوی تر شدن موها
 • محافظت و مراقبت از مو و همچنین پوست سر در برابر آلاینده های متفاوت
 • پیشگیری از کم پشتی ریش و همچنین افزایش رشد ریش آقایان
 • افزایش خون رسانی و همچنین اکسیژن رسانی به فولیکول مو
 • تقویت فولیکول مو
 • ایجاد درخشندگی، زیبایی و لطافت در موها و همچنین بهبود رنگ طبیعی مو
 • کمک به تقویت سیستم ایمنی بدن به دلیل وجود ویتامین‌ های خانواده b
 • پیشگیری از ایجاد موخوره
 • تولید کراتین و حفظ موهای طبیعی
 • تنظیم هورمون ها و کلسترول هایی که در پرپشت شدن موها موثر هستند به دلیل وجود ویتامین‌ های خانواده b
 • تحریک فولیکول های مو برای رویش دوباره آن ها
 • جلوگیری از ریزش مو در آقایان که با کمبود ویتامین ها و مواد معدنی مواجه هستند.
 • تقویت فولیکول های مو پس از کاشت مو

نکته مهم: 

 

البته به این موضوع دقت داشته باشید اگر ریزش ریش در مردان به دلایلی همچون بیماری های خود ایمنی مثل آلوپسی باربا باشد یا این که ریزش مو به دلیل مشکلات هورمونی ایجاد شده باشد. استفاده از مکمل هیرویت نمی‌ تواند تاثیری در جلوگیری از ریزش موها داشته باشد.

 

آیا مکمل هیرویت باعث رویش دوباره مو می گردد؟ 

 

به طور کلی می ‌توان گفت فرمولاسیونی که برای مکمل هیرویت تعیین شده است به گونه ای می باشد که همه مواد مغذی که برای رشد، سلامتی و زیبایی مو نیاز است را تامین می کند. تمامی این اجزا به گونه ای خاص و ویژه در نظر گرفته شده اند که موجب می گردند تا فولیکول های مو تحریک شوند. بنابراین می توان گفت زمینه را برای رشد مجدد موها فراهم می کند. پس یکی از اصلی ‌ترین خواص مکمل هیرویت تاثیر فوق العاده آن در رشد مجدد موها می باشد.

به همین دلیل پزشکان به افرادی که کاشت مو داشته ‌اند توصیه می کنند از مکمل هیرویت استفاده نمایند. زیرا این مکمل باعث می شود که میزان تاثیر گذاری کاشت مو افزایش پیدا کند. با توجه به این نکاتی که گفته شد در صورتی که شما نیز قصد کاشت مو دارید یا از این عمل برای بازگرداندن زیبایی به چهره خود استفاده کرده اید بهتر است با توجه به نظر پزشکتان از این مکمل برای رشد بهتر موهایتان کمک بگیرید.

مدت زمان استفاده از مکمل هیرویت چقدر است؟ 

 

بهتر است بدانید کمبود مواد مغذی که برای سلامتی بدن مورد نیاز است در طول یک روز یا یک هفته به وجود نمی آید و عدم استفاده از مواد غذایی به صورت طولانی مدت این مشکل را ایجاد می‌ کند. به همین دلیل شما نمی توانید با استفاده کوتاه مدت از مکمل هیرویت مشکل تغذیه خود را به طور کامل برطرف کنید. هرچند در برخی افراد پس از گذشت چند هفته نتایج استفاده از مکمل هیرویت شروع به دیده شدن می کند و میزان ریزش مو در آن ها کاهش پیدا می‌ کند. ولی اگر می خواهید که نتیجه دائمی و طولانی مدتی داشته باشید یا این که ریزش موهایتان به طور کامل متوقف گردد، باید دوره درمانی خود را به طور کامل بگذرانید تا کمبود تغذیه ای که دارید به طور کامل برطرف شود.

در این جا توصیه می‌ کنیم که برای دریافت دوره صحیح و مناسب جهت استفاده از مکمل هیرویت به پزشک مراجعه کنید تا با توجه به کمبود مواد مغذی بدنتان این دوره مشخص شود. اما اگر می خواهید به صورت عمومی از آن استفاده کنید بهتر است حدود ۳ ماه از این کپسول استفاده کرده، سپس حدود دو هفته مصرف آن را متوقف کنید و پس از گذشت این مدت سه ماه دیگر از آن استفاده نمایید.

اگر پس از گذراندن دوره درمان باز هم با مشکل ریزش مواجه بودید، باید حتماً به پزشک مراجعه کنید و موهایتان تحت بررسی قرار بگیرد. اما در صورتی که ریزش موی شما به طور کامل متوقف شده است برای قطع دارو باید با پزشک مشورت کنید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *