سلامت

راه های بالا بردن متابولیسم و سوخت و ساز بدن

کپسول ردوکسا یک کپسول برای کمک به کاهش وزن است که می تواند در لاغری و چربی سوزی بیشتر نقش موثری داشته باشد.

هر یک از بدن ما انسان ها دارای یک متابولیسم پایه می باشد. متابولیسم پایه در واقع میزان انرژی است که ارگان های بدن برای انجام فعالیت های مناسب خودشان مصرف می کنند. به غیر از این متابولیسم پایه، یک دسته دیگر از متابولیسم در بدن وجود دارد در اثر افزایش فعالیت های جسمی افزایش پیدا می کند. در صورتی که متابولیسم پایه بدن و همچنین، متابولیسم ناشی از فعالیت های ورزشی افزایش پیدا کند، لاغری و کاهش وزن اتفاق می افتد. کپسول ردوکسا، یکی از انواع کپسول هایی است که برای افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

در ادامه این مقاله قصد داریم بیشتر در رابطه با راه های بالا بردن متابولیسم و سوخت و ساز بدن صحبت کنیم. بنابراین، اگر شما هم با توجه به شرایط جسمی خودتان، نیاز به لاغری و کاهش وزن دارید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

چرا سوخت و ساز بدن خود را افزایش دهیم؟

بسیاری از افراد به دلیل اینکه وزن بالایی دارند، به دنبال روش های افزایش سوخت و ساز بدن خودشان می باشند. زمانی که متابولیسم و یا سوخت و ساز بدن افزایش پیدا می کند، بدن چربی بیشتری سوزانده است. زیرا در این حالت، میزان انرژی بدن افزایش پیدا می کند و این افزایش انرژی در اثر سوختن چربی ها می باشد.

با سوختن چربی ها که به آن به اصطلاح “چربی سوزی” می گوییم، کاهش وزن اتفاق می افتد. بنابراین، افزایش سوخت و ساز بدن اگر به صورت اصولی باشد، باعث کاهش وزن مناسب خواهد شد. در کنار کاهش وزن، اینکه چربی های اضافه بدن از بین می روند و می سوزند، بسیار مفید خواهد بود.

سوخت و ساز بدن خود را افزایش می دهیم تا بتوانیم به حد مطلوب انرژی و کاهش وزن برسیم. بنابراین، به طور خلاصه دلایلی که می توان برای افزایش سوخت و ساز بدن ذکر کرد، شامل موارد زیر می باشند.

 • کمک به کاهش وزن
 • موثر در افزایش چربی سوزی
 • رسیدن به تناسب اندام دلخواه
 • رسیدن به وزن ایده آل
 • بهبود عملکرد ورزشی ورزشکاران
 • کاهش احتمال چاقی های بی دلیل

راه های بالا بردن متابولیسم و سوخت و ساز بدن

شاید برای شما جالب باشد که بدانید هر یک از انسان ها دارای متابولیسم پایه خاص خودشان می باشند. یعنی میزان انرژی که بدن شما برای انجام امور مختلف صرف می کند، متفاوت از میزان انرژی است که بدن دوست شما مصرف می کند. بنابراین، بسیاری از افراد با یک فعالیت مشخص، راحت تر لاغر می شوند، ولی برخی از افراد با همان فعالیت ها، نه تنها لاغر نمی شوند، بلکه اضافه وزن را تجربه می کنند. این موضوع، دقیقا تفاوت میان متابولیسم های پایه افراد را نشان می دهد.

راه های مختلفی وجود دارند که برای افزایش سوخت و ساز بدن مورد استفاده قرار می گیرند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

 • ورزش کردن و داشتن فعالیت جسمی بیشتر

داشتن فعالیت های جسمی و بدنی و ورزشی، باعث افزایش متابولیسم و سوخت و ساز می شود. این روش یکی از بهترین روش ها برای افزایش سوخت و ساز بدن است. زیرا بدون اینکه به بدن آسیبی وارد کند، باعث افزایش سوخت و ساز و به دنبال آن چربی سوزی می شود.

 • مصرف گیاهان دارویی افزایش دهنده سوخت و ساز

برخی از گیاهان دارویی وجود دارند که می توانند باعث افزایش سوخت و ساز و متابولیسم بدن افراد شوند. بهتر است که افراد این گیاهان را با مشورت پزشک مصرف کنند و هرگز زیاده روی در مصرف این گیاهان نکنند.

 • مصرف کافئین بیشتر

کافئین یک چربی سوز و افزایش دهنده متابولیسم در بدن است. افرادی که می خواهند متابولیسم بدن خودشان را افزایش دهند، می توانند کافئین بیشتری در طول روز مصرف کنند. قهوه، چای و برخی از نوشیدنی ها دارای کافئین می باشند.

 • مصرف مکمل های تغذیه ای

مکمل های تغذیه ای مختلفی وجود دارند که می توانند باعث افزایش سوخت و ساز و متابولیسم بدن شوند. این مکمل ها یا از گیاهان دارویی تشکیل شده اند یا دارای کافئین می باشند.  

کپسول ردوکسا؛ کپسولی با دو ترکیب گیاهی

یکی از انواع مکمل های تغذیه ای که می تواند باعث افزایش سوخت و ساز و متابولیسم بدن شود، کپسول ردوکسا می باشد. این کپسول به دلیل داشتن ترکیبات متنوع، نقش موثری در بهبود شرایط بدن دارد و می تواند باعث افزایش متابولیسم و چربی سوزی شود.

کپسول ردوکسا ساخت کشور ایران بوده و در شرکت پارس حیان به تولید رسیده است. کیفیت بالای این محصول باعث شده است که بسیاری از مردم برای کاهش وزن اصولی و چربی سوزی بیشتر، از این کپسول استفاده کنند. این کپسول دارای دو عصاره گیاهی بسیار عالی می باشد که در ادامه نام آن ها را ذکر می کنیم.

 • گل استرانتوس ایندیکوس
 • پوسته میوه گارسینیا منگوستاتا

کدام عصاره گیاهی به کار رفته در کپسول ردوکسا باعث افزایش سوخت و ساز می شود؟

پوسته میوه گارسینیا منگوستاتا یکی از بهترین ترکیباتی است که در مکمل های تغذیه ای به کار می رود. در کپسول ردوکسا نیز این ترکیبات به کار رفته است. این میوه نقش موثری در افزایش سوخت و ساز بدن دارد. به همین خاطر، کپسول ردوکسا را به عنوان یک کپسول افزایش دهنده متابولیسم ذکر کردیم.

گل استرانتوس ایندیکوس از جنبه دیگری باعث کاهش وزن می شود. این گیاه می تواند اشتهای کاذب افراد را کاهش دهد و باعث تنظیم کردن اشتها شود. مصرف این گل در بهبود شرایط جسمی، پیشگیری از خستگی های جسمی موثر بوده و نقش موثری در درمان اضافه وزن دارد. این گیاه می تواند با ایجاد احساس سیری در افراد، پرخوری در افراد چاق را کاهش دهد و باعث تنظیم کردن وزن افراد گردد.

نتیجه گیری

با توجه به اینکه افزایش سوخت و ساز بدن، باعث افزایش انرژی و چربی سوزی می شود، بسیاری از افراد به دنبال این هستند که با افزایش متابولیسم، کاهش وزن داشته باشند. به طور کلی، توصیه می شود که هر روشی که برای افزایش متابولیسم استفاده می کنید را مطابق با نظر پزشک پیگیری کنید. زیرا افزایش متابولیسم بدن آن هم به مقدار زیاد، می تواند برای بدن مضر هم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *