سلامت

روش های تقویت استخوان ها و مفاصل

آیا درباره روش های مختلف تقویت استخوان ها و مفاصل اطلاعاتی دارید؟ داشتن استخوان هایی قوی و سالم برای حفظ سلامتی عمومی بدن بسیار مهم است.

توضیحاتی درباره روش های تقویت استخوان ها و مفاصل

روش های مختلف تقویت استخوان ها و مفاصل موجب افزایش کیفیت زندگی می شود. تراکم استخوانی در سنین کودکی، نوجوانی و جوانی افزایش می یابد. در این دوره زمانی اکثر مواد معدنی موجود در بدن، در بافت استخوانی جمع می شوند. تراکم استخوانی تا سنین 25 الی 30 سالگی در حال افزایش می باشد. اما بعد از این سن تراکم استخوانی به تدریج کمتر می شود.

اگر افراد در سنین پایین تراکم استخوانی خوبی داشته باشند، در سنین بزرگسالی، کمتر دچار بیماری های استخوانی و مفصلی خواهند شد.  یکی از بیماری های مرتبط با کاهش تراکم استخوانی، بیماری استئوپروز یا پوکی استخوان است. در این بیماری استخوان های بیمار بسیار ضعیف و شکننده می شوند. این بیماری در ابتدا بدون علامت است. به همین دلیل به پوکی استخوان، بیماری خاموش می گویند.

ابتلا به پوکی استخوان در میان خانم های یائسه شیوع بیشتری دارد. برخی از خانم ها از بیماری خود مطلع نیستند. این گروه از افراد با بروز صدمات و شکستگی استخوان ها به ویژه ناحیه لگن و ران، پی به وجود این بیماری می برند.

روش های مختلف تقویت استخوان ها و مفاصل

مصرف سبزیجات تازه و رنگارنگ

سبزیجات سرشار از ویتامین C موجب تحریک تولید سلول های استخوان ساز می شوند. آنتی اکسیدان ویتامین C از بروز استرس اکسیداتیو در سلول های بافت استخوانی جلوگیری می کند. مواد معدنی موجود در سبزیجات زرد و سبز رنگ موجب افزایش تراکم استخوانی می شود. مصرف سبزیجات در تمام دوران زندگی، موجب حفظ توده استخوانی می شوند. مصرف زیاد سبزیجاتی مانند جعفری، گل کلم و کلم بروکلی موجب افزایش تراکم استخوانی می گردد.

مصرف پروتئین کافی

حدود 50 درصد ساختار استخوان از پروتئین ها می باشد. برای تقویت استخوان ها و مفاصل، از پروتئین کافی استفاده کنید زیرا پروتئین به جذب بیشتر کلسیم از روده کمک می کند. البته توجه داشته باشید که مصرف پروتئین باید به اندازه باشد زیرا مصرف زیاد پروتئین موجب افزایش اسیدیته خون و آسیب به استخوان ها می گردد.

مصرف مواد مغذی دارای کلسیم موثر در تقویت استخوان ها و مفاصل

کلسیم مهمترین و اصلی ترین ماده معدنی موجود در ساختار استخوان می باشد. سلول های استخوانی به صورت مداوم در حال تخریب بوده، سلول های جدید استخوانی تشکیل شده و جایگزین آنها می گردند. به همین دلیل مصرف روزانه کلسیم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مصرف کلسیم علاوه بر افزایش تراکم استخوانی از ابتلا به بیماری های قلبی جلوگیری می کند.

استفاده از ویتامین D

وجود ویتامین دی در بدن به تقویت استخوان ها و مفاصل کمک شایانی می کند.  ویتامین دی موجب افزایش جذب کلسیم از روده می گردد. منابع تامین این ویتامین، مواد غذایی مانند پنیر، جگر و ماهی های چرب می باشد. قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید هم از روش های  افزایش سطح ویتامین دی در بدن است.

استفاده از ویتامین K

یکی از پروتئین های وابسته به ویتامین کا به نام استئوکلسین، موجب تشکیل استخوان قوی می شود. پروتئین استئوکلسین و ویتامین دی به املاح معدنی موجود در ساختار استخوانی متصل شده و از تجزیه سلول های استخوانی جلوگیری می کنند. این ویتامین به مقدار کم در پنیر، تخم مرغ، جگر و گوشت ها وجود دارند.

کنترل وزن و انجام تمرینات ورزشی استقامتی

یکی از عوامل موثر بر تقویت استخوان ها و مفاصل، داشتن وزن متعادل است. افراد با وزن ایده آل، کمتر به بیماری پوکی استخوان مبتلا می شوند. داشتن رژیم غذایی مناسب همراه با انجام تمرینات ورزشی تحمل وزن، موجب بهبود سلامت استخوان ها می شود. انجام تمرینات ورزشی مانند کوه پیمایی، طناب زنی،و  ورزش های قدرتی مانند وزنه برداری و … می تواند موجب افزایش تراکم استخوانی شوند.

استفاده از مکمل آپاکل های هلث برای تقویت استخوان ها و مفاصل

کپسول آپاکل های هلث دارای ترکیب کلسیم هیدروکسی آپاتیت می باشد که به حفظ سلامتی استخوان ها و مفاصل کمک می کند. فرم کلسیم موجود در این مکمل همانند فرم کلسیم موجود در ساختار استخوان ها و دندان ها می باشد.

امروزه مشکلات استخوانی زیادی در بین مردم ایجاد شده است که بیشتر به دلیل بی تحرکی، نشستن برای مدت طولانی، انجام فعالیت های بدنی سخت و شدید، انجام فعالیت های پر فشار برای مدت زمان طولانی، گرم نکردن بدن قبل از انجام تمرینات ورزشی، سرد نکردن بدن بعد از انجام تمرینات ورزشی، نداشتن تغذیه مناسب و … می باشد.

بروز مشکلات استخوانی سن و جنس نمی شناسد و ممکن است در هر رده سنی ایجاد شود. مصرف آپاکل های هلث می تواند مشکلات استخوانی را درمان و از بروز آنها جلوگیری کند. کلسیم هیدروکسی آپاتیت موجود در این مکمل ماده اصلی موجود در ساختار مینا و عاج دندان است.

وجود کلسیم و فسفر در ترکیب آپاکل های هلث از بروز بیماری پوکی استخوان در خانم های یائسه و کودکان جلوگیری می کند. مصرف این مکمل به حفظ تراکم استخوانی کمک کرده و از شکنندگی و تضعیف ساختار استخوان ها جلوگیری می کند.

 

مزایای استفاده از آپاکل های هلث

  • موثر در حفظ سلامتی استخوان ها و دندان ها
  • افزایش استحکام استخوان ها
  • تامین مواد معدنی کلسیم و فسفر مورد نیاز برای حفظ سلامتی ساختار استخوانی
  • درمان و جلوگیری از ابتلا به بیماری پوکی استخوان
  • کاهش دردهای استخوانی و مفصلی
  • کاهش درد و التهاب استخوان ها و مفاصل

طریقه مصرف کپسول آپاکل های هلث

کودکان بالاتر از 12 سال و افراد بالغ می توانند از کپسول آپاکل های هلث در هر روز یک عدد استفاده کنند. مصرف بیشتر از این محصول باید با مشورت پزشک انجام شود.

نکات مهم درباره استفاده از آپاکل های هلث

اگر بعد از مصرف آپاکل های هلث دچار حساسیت شدید، حتما مصرف محصول را قطع کرده و به پزشک مراجعه کنید.

  • از مصرف همزمان آپاکل با سایر مکمل ها و یا داروهای آنتی بیوتیک اجتناب کنید. رعایت فاصله 2 تا 4 ساعت بین مصرف این مکمل با سایر داروها الزامی است.
  • استفاده از این مکمل برای خانم های باردار و مادران شیرده باید با مشورت پزشک انجام شود.
  • اگر مبتلا به مشکلات کلیوی هستید، قبل از استفاده با پزشک مشورت کنید.

کلام آخر

مکمل آپاکل های هلث یکی از مکمل های تقویت استخوان ها و مفاصل می باشد. وجود مواد معدنی مهمی مانند کلسیم و فسفر در ترکیب این مکمل، موجب پیشگیری و درمان بیماری پوکی استخوان می شود. این مکمل در بهبود دردهای استخوانی و مفصلی تاثیرگذار است.

 

آپاکل های هلث

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *