سلامت

سردرد های مدام را جدی بگیرید

سردرد را می توان از جمله یکی از عارضه هایی در نظر گرفت که معمولاً افراد ممکن است که به آن مبتلا شوند. در متن زیر به بررسی سردرد و انواع آن پرداخته شده است و راهکارهایی برای کمک به درمان و بهبود آن ارائه شده است که افراد با استفاده از آن ها می توانند به درمان آن کمک کنند.

توضیحاتی درباره سردرد

سردرد دردی در سر و یا صورت می باشد که اغلب به عنوان فشاری ضربان دار، ثابت، تیز یا کسل کننده توصیف می شود. سردرد می تواند از نظر نوع درد، شدت، محل و فراوانی درد بسیار متفاوت باشد. باید بیان کرد که سردرد یک بیماری بسیار شایع می باشد که اکثر افراد در طول زندگی خود بارها آن را تجربه می کنند. آن ها شایع ترین شکل درد می باشند و دلیل اصلی برای روزهای غیبت در محل کار یا مدرسه و هم چنین بازدید از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی می باشد. در صورتی که بسیاری از سردردها خطرناک نمی باشد، انواع خاصی از آن ها وجود دارند که می توانند جدی تر باشند.

سردرد به دو نوع اولیه و ثانویه تقسیم می شوند. سردرد اولیه به اختلال در عملکرد یا فعالیت بیش از حد ویژگی های حساس به درد در سر فرد باعث ایجاد سردردهای اولیه می شود. آن ها نشانه یک بیماری زمینه ای نمی باشند و برخی از افراد ممکن است که دارای ژن هایی باشند که آن ها را بیش تر در معرض ابتلا به سردردهای اولیه قرار می دهد. از قبیل سردردهای تنشی، سردردهای میگرنی.

هم چنین، نوعی از بیماری زمینه ای است که باعث سردردهای ثانویه می شود و آن ها به عنوان یک علامت یا نشانه یک بیماری در نظر گرفته می شوند از جمله سردرد کم آبی، سردرد سینوسی.

باید بیان کرد که سردرد معمولاً یک شکل بسیار رایج از درد می باشد و زمانی که فردی به آن دچار می شود، می تواند این برای وی بسیار آزار دهنده باشد و به جای دستیابی به مسکن های بدون نسخه، روش های طبیعی بسیاری وجود دارد که افراد می توانند برای خلاص شدن از شر سردرد به آن ها کمک کند.

راه های زیادی برای کمک به بهبود و درمان سردرد وجود دارد که افراد می توانند از آن ها استفاده کنند و برخی از آن ها ممکن است که پیشگیری از سردرد در آینده کمک کند. در زیر به بررسی برخی از راه حل ها برای کمک به درمان سردرد پرداخته شده است:

نوشیدن آب: افراد باید در جریان باشند که نوشیدن آب کافی می تواند به پیشگیری از سردرد و یا کاهش شدت آن کمک های بسیار مؤثر و مفیدی نماید. باید بیان کرد که یکی از دلایل اصلی بسیاری از سردردهای ساده کم آبی می باشد و هم چنین ممکن است که احساس، رفتار و یا تفکر یک فرد را تغییر دهد. علاوه بر این، حتی کم آبی خفیف هم چنین می تواند نحوه تفکر و عملکرد افراد را تغییر دهد و باعث بدتر شدن آن ها شود، با سردرد و یا بدون سردرد. بنابراین، آب ممکن است که به ایجاد احساس بهتری در فرد در این شرایط کمک کند و اگرچه برخی مطالعات محتاط تر می باشند.

هیدراته ماندن می تواند به سادگی حمل یک بطری آب و یا نوشیدن آن در طول روز باشد. افراد می توانند هم چنین با خوردن غذاهای حاوی مایعات بالا، از قبیل میوه ها، اسموتی ها و هم چنین سوپ ها به هیدراتاسیون بدن خود کمک کنند و منجر به بهبودی آن شوند.

سردرد را می توان از جمله یکی از عارضه هایی در نظر گرفت که معمولاً افراد ممکن است که به آن مبتلا شوند.

استفاده از کمپرس سرد: یک کمپرس سرد می تواند یک راه حل بسیار ساده برای سردرد افراد باشد که در دسترس می باشد. استفاده کردن از یک کیسه یخ با یک ماده سرد دیگر بر روی سر یا گردن می تواند به منقبض شدن رگ های خونی و کاهش التهاب در ناحیه کمک کند. انجام این کار می تواند به صورت موقت درد سردرد را تسکین دهد. طبق بررسی های صورت گرفته، قرار دادن کیسه های یخ بر روی گردن به مدت 30 دقیقه به طور قابل توجهی می تواند باعث کاهش درد در افراد مبتلا به میگرن شود.

کمپرس گرم: در موارد دیگر، مانند سردردهای تنشی که ماهیچه ها خیلی سخت هستند، یک کمپرس گرم می تواند به شل شدن ان ماهیچه ها و تسکین سردرد کمک کند. یک کمپرس گرم می تواند به سادگی یک حوله گرم شده باشد. افراد ممکن است بتوانند همان اثر را از دوش آب گرم یا حمام دریافت کنند.

افراد باید هر گونه فشار از روی سر را از بین ببرند: در برخی از موارد، یک دلیل فیزیکی برای سردرد وجود دارد. هر چیزی که فشار زیادی به سر وارد می کند را باید بررسی شود که می تواند یک کلاه و یا هدبند باشد که خیلی طولانی روی آن بوده است.

کم کردن چراغ ها: لازم است بیان شود که برخی از افرادی که دچار سردرد می شوند، به نور حساس می شوند و نورهای روشن دفتر و یا حتی نور روشن از تلفن هوشمند نیز ممکن است که علائم را در فرد بدتر کند. برای از بین بردن این علائم بهتر است که افراد استراحت در یک اتاق تاریک یا کم نور را در حین بهبودی از سردرد استفاده کند.

امتحان کردن مقداری چای گیاهی: ممکن است که چای گیاهی راهی بسیار مؤثر و مفید برای افزودن آب به رژیم غذایی باشد و در عین حال از مزایای سایر ترکیبات طبیعی نیز بهره مند باشد. برای مثال استفاده از چای زنجبیل می تواند به درمان میگرن کمک کند. علاوه بر این می توان بیان کرد که استفاده از یک چای ساده آب گرم و پودر زنجبیل می تواند به رفع علائم کمک های بسیار مؤثری نماید.

کلام آخر

در این متن به تعریف سردرد و انواع آن پرداخته شده است و بیان شده است که روش های زیادی برای کمک به بهبود و درمان این نوع عارضه ناراحت کننده و آزار دهنده در فرد وجود دارد که به آن ها معرفی شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *