سلامت

شربت موکوزیفت مد دارو چیست

شربت موکوزیفیت مد دارو، یک ترکیب گیاهی موثر در بهبود علائم بیماری کرونا می باشد. این شربت کاملا گیاهی است و دارای مجوز وزارت بهداشت بوده و می تواند نقش موثری را در بهبود شرایط بالینی بیماران و کاهش دوره نقاهت بیماری با افزایش اشتها و کاهش خستگی داشته باشد.

بیماری های ویروسی معمولا با بی اشتهایی، لاغری و مشکلات مربوط به تغذیه به همراه هستند. از طرفی بدن برای مبارزه با عوامل بیماری های ویروسی، نیاز به انرژی و تغذیه مناسب دارد. به همین خاطر، بسیار اهمیت دارد که در هنگام ابتلا به بیماری های ویروسی بتوانیم اشتهای از دست رفته افراد را بازگردانیم. شربت موکوزیفیت مد دارو، به عنوان یک شربت فوق العاده عالی جهت تامین انرژی مورد نیاز و اشتها آور برای بیماران مبتلا به کووید 19 شناخته می شود. این شربت کاملا گیاهی بوده و بر اساس کارآزمایی های بالینی، توانسته است مجوزهای لازم را اخذ کند.

این شربت در حال حاضر، به عنوان یک شربت گیاهی کمک کننده به درمان بیماری کرونا شناخته می شود و توسط پزشکان زیادی تجویز خواهد شد. شربت موکوزیفیت مد دارو، راه درمانی اصلی برای کرونا نبوده و لازم است که تمامی افراد این شربت را به منظور کمک به درمان بیماران استفاده کنند.

با شربت موکوزیفیت مد دارو بیشتر آشنا شویم

از بدو ورود کرونا به کشورهای مختلف جهان، بسیاری از کشورهای خارجه به دنبال روش های درمانی این بیماری بودند؛ اما متاسفانه تا به امروز، هیچ روش درمانی قطعی برای بیماری کرونا وجود ندارد و تنها افراد می توانند از روش های کمک کننده برای درمان علائم این بیماری استفاده کنند.

بیماری کرونا، باعث بی اشتهایی و عدم غذا خوردن در افراد می شود و همین موضوع می تواند سیستم ایمنی افراد مبتلا به بیماری کرونا بسیار پایین بیاورد. این در حالی است که مصرف برخی از شربت ها و گیاهان می تواند باعث بهبود شرایط بیماری کرونا شود و در عین حال علائم این بیماری را کاهش دهد.

شربت موکوزیفیت مد دارو، پس از کارآزمایی های بالینی، توسط دانشمندان و فعالان کشور ایران راه اندازی شده است. این شربت دارای ترکیبات گیاهی و خاصی بوده و می تواند باعث بهبود شرایط عمومی بدن بیماران شود. این شربت گیاهی، از جنبه های مختلفی برای کمک به درمان بیماران دارای کرونا تجویز می شود و البته یک روش درمانی قطعی برای این بیماری نیست.

این در حالی است که در کارآزمایی های بالینی مشخص شده است که مصرف شربت موکوزیفیت مد دارو، می تواند نقش بسیار موثری در بهبود شرایط جسمی بدن و در عین حال تقویت سیستم ایمنی بدن در دوران کرونا داشته باشد.

این شربت با داشتن ترکیبات گیاهی خاص، اشتهای از دست رفته افراد را بر می گرداند و همین موضوع باعث می شود که افراد بتوانند با مصرف این شربت سیستم ایمنی بدن خودشان را تقویت کنند. دلیل این موضوع این است که بدن در پی ابتلا به بیماری های ویروسی با مشکلات و بیماری های مختلفی مواجه می شود که متاسفانه، اکثر این مشکلات و علائم در اثر نداشتن تغذیه مناسب تشدید خواهند شد.

شربت موکوزیفیت مد دارو، یک مکمل تغذیه ای است که از ترکیبات گیاهی ساخته شده است و می تواند باعث تامین انرژی مورد نیاز بدن جهت مبارزه با عوامل بیماری زا شود. افرادی که از این شربت در دوران بستری خود در بیمارستان استفاده می کنند، می توانند زودتر به زندگی خود بازگردند؛ چرا که مصرف این شربت باعث کوتاه شدن دوره بیماری کرونا و زمان بستری خواهد شد.

از طرفی مصرف شربت گیاهی ذکر شده، باعث کاهش خستگی های مفرط ناشی از بیماری کرونا می شود و همین موضوع باعث خواهد شد که افراد راحت تر بتوانند به زندگی روزمره خودشان برگردند؛ چرا که حتی بعد از اتمام دوره نقاهت این بیماری، امکان بازگشت بیماری و حتی علائم بیماری مانند خستگی و ضعف وجود دارد.

تمامی خواص ذکر شده برای شربت موکوزیفیت مد دارو، برای کمک به درمان بیماری کرونا بودند؛ اما این شربت با ترکیبات خاصی که دارد، می تواند نقش بسیار مهمی را در بهبود شرایط جسمی بدن ایفا کند و در عین حال باعث پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا شود. به همین خاطر مصرف این شربت در دوران کرونا برای فرد مبتلا و یا حتی اطرافیان فرد مبتلا، می تواند بسیار مهم باشد و در کاهش علائم این بیماری نقش موثری داشته باشد.

شربت موکوزیفیت مد دارو، پس از سال ها تحقیق و پژوهش در کشور ایران ساخته شده است و کارآزمایی های بالینی مربوط به این بیماری را طی کرده است. مصرف این شربت برای مبتلایان به بیماری کرونا بسیار توصیه می شود و در عین حال افراد دیگر نیز می توانند به عنوان یک شربت پیشگیری کننده از این شربت استفاده کنند. حجم شربت 120 میلی لیتر  است که به راحتی می تواند نیاز افراد را در دوران بیماری کرونا تامین کند.

ویژگی های شربت موکوزیفیت مد دارو

در دوران بیماری کووید 19، بسیاری از دانشمندان و داروسازان کشور ایران، اقدام به تولید مکمل های تغذیه ای و یا داروهای کمک به درمان این بیماری کرده اند و همه این موضوعات باعث شده اند که افراد مبتلا به بیماری کرونا بتوانند در مدت زمان بسیار کوتاهی، بهبود پیدا کنند.

شربت موکوزیفیت مد دارو، یکی از انواع داروهای گیاهی دارای مجوز در کشور ایران بوده که امکان مصرف آن برای کلیه افرادی که مبتلا به این بیماری می باشند و یا قصد پیشگیری از این بیماری را دارند، وجود دارد. این محصول کاملا گیاهی است و می تواند خواص و ویژگی های مختلف زیادی داشته باشد. در ادامه به برخی از ویژگی های شربت موکوزیفیت مد دارو، اشاره می کنیم.

 • قابل مصرف برای کودکان و بزرگسالان
 • مناسب برای مصرف در زمان مبتلا شدن به بیماری کرونا
 • پیشگیری از ابتلا به بیماری ویروسی کرونا
 • موثر در کاهش سرفه های ممتد در این بیماری
 • کمک به افزایش اشتها در دوران ابتلا به ویروس کرونا
 • موثر در کاهش زمان بستری افراد بیمار
 • بهبود علائم عفونی در زمان ابتلا به این بیماری
 • موثر در بهبود علائم خستگی ناشی از بیماری کرونا

نکاتی درباره استفاده از شربت موکوزیفیت مد دارو

در سال های گذشته، برخی از داروهایی که می توانند در بهبود علائم بیماری کرونا موثر باشند، مجوز وزارت بهداشت و درمان پزشکی را دریافت کرده اند. شربت موکوزیفیت مد دارو، از جمله داروهای گیاهی دارای مجوز وزارت بهداشت و درمان است.

این شربت کاملا گیاهی بوده و عمدتا نمی تواند باعث ایجاد عوارض جانبی برای افراد شود. در صورتی که قصد مصرف این شربت گیاهی را دارید، بهتر است که ابتدا به نکات زیر توجه داشته باشید و سپس از این شربت گیاهی استفاده کنید.

 • تداخلات دارویی: این داروی گیاهی ممکن است با برخی از داروها، تداخل ایجاد کند؛ لذا در صورتی که تحت درمان با داروی دیگری می باشید، بهتر است که قبل از مصرف شربت موکوزیفیت مد دارو حتما با پزشک متخصص مشورت کنید.
 • بازه سنی مصرف: این شربت می تواند بسته به نظر پزشک برای کودکان و بزرگسالان مورد استفاده قرار گیرد و موثر باشد.
 • منع مصرف: در صورت حساسیت به هر یک از فرآورده های موجود در این شربت، از مصرف شربت خودداری نمایید. همچنین، در صورت دارا بودن هر نوع بیماری زمینه ای، بهتر است که قبل از مصرف این شربت با پزشک متخصص مشورت کنید.
 • مصرف در مادران باردار و شیرده: شربت موکوزیفیت مد دارو برای مصرف در دوران شیردهی و بارداری منع مصرف دارد.
 • عوارض جانبی دارو: تاکنون عوارض جانبی خاصی ناشی از مصرف شربت موکوزیفیت مد دارو مشاهده نشده است؛ اما در صورت بروز واکنش های آلرژیک حاد و شدید بعد از مصرف دارو، مصرف دارو را قطع نمایید.

شیوه مصرف

شربت موکوزیفیت مد دارو می تواند به سه طریق زیر مورد استفاده قرار گیرد.

 • نحوه مصرف برای پیشگیری از ابتلا: افراد برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری می توانند حداکثر 3 بار در روز و بعد از گذشت 15 دقیقه از هر وعده غذایی 1 قاشق غذاخوری از شربت موکوزیفیت مد دارو را استفاده کنند.
 • نحوه مصرف برای فاز خفیف تا متوسط کرونا: مبتلایان بیماری کرونا با علائم خفیف تا متوسط، می توانند روزانه 3 بار بعد از هر وعده غذایی 2 قاشق از این شربت را استفاده کنند.
 • نحوه مصرف برای فاز حاد بیماری: مبتلایان بیماری کرونا به فرم شدید، می توانند سه قاشق غذاخوری بعد از هر وعده غذایی از این شربت را استفاده کنند.
 • بهتر است که شربت موکوزیفیت مد دارو به همراه یک لیوان آب ولرم و یا با سوپ رقیق شود و سپس مورد استفاده قرار گیرد.

ترکیبات

در جدول زیر ترکیبات به کار رفته در شربت موکوزیفیت مد دارو را مشاهده می کنید.

نام ترکیب مقدار در 5 میلی لیتر
Trachyspermm ammi (L.) Sprague ex Turrill مشخص نشده است.
تام فنولی 0.36 میلی گرم

 

نتیجه گیری

شربت موکوزیفیت مد دارو، یک شربت 120 میلی لیتری است که به عنوان یک داروی موثر در بهبود علائم خستگی، ضعف، بی اشتهایی و سرفه های کرونایی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

شربت موکوزیفت به دانه باران 120 میلی لیتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *