سلامت

عمل زانو و مراقبت های بعد آن

در متن زیر به بررسی عمل زانو و تکنیک های مراقبتی که افراد باید پس از آن به آن ها توجه داشته باشند پرداخته شده است.

توضیحاتی درباره عمل زانو  

پس از عمل زانو، مواردی وجود دارد که افراد باید برای ایمنی، بهبودی و راحتی خود آن ها را در نظر داشته باشند. دستورالعمل هایی در مورد تغذیه، داروها، برنامه ورزشی، سطح فعالیت، تجهیزات ترخیص، قرار ملاقات و هم چنین علائم و نشانه هایی که باید در نظر گرفته شود.

پس از انجام عمل زانو، افراد باید در جریان باشند که تورم بعد از جراحی بسیار شایع می باشد و کاهش در میزان تورم می تواند میزان درد فرد را نیز کاهش دهد.

پس از انجام دادن عمل زانو، ممکن است مدتی طول بکشد تا فرد احساس عادی خود را پیدا کند و بهبودی یابد و حال این که باید بیان کرد که بهبودی برای هر فردی متفاوت می باشد و افراد باید هم چنین در نظر داشته باشند که در مورد اقدامات احتیاطی که ممکن است بعد از جراحی داشته باشد با جراح خود صحبت کند.

افراد باید در نظر داشته باشند که 10 تا 14 روز پس از انجام عمل زانو، با جراح خود یک قرار ملاقات را داشته باشند و روزی که بیمارستان را پس از انجام عمل زانو ترک می کنند، جراح و یا فیزیوتراپیست در مورد برنامه ورزشی خانگی که فرد می تواند انجام دهد با وی صحبت می کند و در این مورد، فرد باید هر دستور العملی که به وب داده می شود را انجام دهد و این می تواند تأثیر بسیار زیادی در بهبودی هر چه سریع تر وی داشته باشد.

باید بیان کرد که تورم بعد از انجام عمل زانو کاملاً شایع می باشد و ممکن است که بین 7 تا 10 روز پس از جراحی، فرد بیش ترین تورم را تجربه کند و با قرار دادن یک بالش به زیر ساق پا، نه زانوی خود، می تواند پای خود را بالاتر از سطح قلب خود قرار دهد و برای کمک به کاهش دادن میزان تورم، می توانند یخ را به مدت 20 دقیقه، 3 تا 4 بار در طول روز بمالند و در صورت افزایش درد ساق پا، فوراً با جراح خود تماس بگیرند.

احتمالاً پس از جراحی، فرد میزان انرژی خود را از دست خواهد داد، بنابراین، باید اطمینان حاصل کرد که فعالیت خود را با استراحت متعادل کرده و به برنامه ورزشی خانگی خود ادامه دهند. افراد باید در جریان باشند که پس از عمل جراحی، کمی درد، ناراحتی و یا سفتی خواهند داشت و ایجاد یک برنامه درد برای پیگیری درد در خانه می تواند بسیار مهم باشد و بهتر است که افراد دستورالعمل های جراح خود را برای داروی درد دنبال کنند. افراد ممکن است که در چند هفته اول پس از انجام عمل زانو، تمایلی به خوردن نداشته باشند و با این حال، تغذیه خوب می تواند برای بهبودی فرد بسیار مهم باشد. افراد باید سعی کنند که در اسرع وقت خوردن وعده های غذایی و میان وعده های سالم را از سر بگیرند و اطمینان حاصل کنند که هر روز شش تا هشت لیوان مایعات می نوشند و پروتئین هایی از قبیل گوشت، مرغ، ماهی، لوبیا، آجیل و دانه ها را در وعده های غذایی و میان وعده های خود می گنجانند تا به بهبودی کامل بدن خود کمک کنند.

افراد ممکن است که به یبوست مبتلا شوند که این عارضه با مصرف داروهای ضد درد ایجاد می شود و باید در این گونه موارد با جراح خود در مورد راه های مدیریت آن صحبت کرد. علاوه بر این، افراد پس از انجام عمل زانو، ممکن است که اندکی بی حسی در پوست اطراف برش خود احساس کنند و این عارضه معمولاً با گذشت زمان بهتر می شود.

یکی دیگر از اقداماتی که افراد پس از انجام عمل زانو باید به آن توجه خاصی داشته باشند این است که زمان مصرف داروها را به موقع در نظر داشته باشند چرا که مصرف داروها و زمان مصرف آن ها بسیار مهم می باشد. علاوه بر این، افراد نباید قبل از مصرف داروها منتظر تشدید درد باشند. شروع کار قرص ها ممکن است که تا 30 دقیقه طول بکشد و اگر احساس می کند که درد وی با فعالیت بدتر می شود، باید قبل از انجام دادن فعالیت از داروهای ضد درد خود مصرف نماید.

علاوه بر مصرف داروها، باید بیان کرد که افراد می توانند هم چنین بعد از انجام عمل زانو، از راه های غیر دارویی برای تسکین درد خود استفاده کنند که از جمله این راه ها می توان به آرام بخش، گوش دادن به موسیقی، تغییر موقعیت، پیاده روی، حواس پرتی (از قبیل خواندن، تماشا کردن تلویزیون، صحبت کردن با تلفن و یا با بازدید کنندگان) و هم چنین رایحه درمانی اشاره کرد.

افراد بهتر است که در فاصله سه تا شش هفته پس از عمل زانو، به برنامه ورزش های خانگی خود ادامه دهند، چرا که این می تواند دارای تأثیر بسیار مؤثر و زیادی در بهبودی فرد باشد. اگرچه که ممکن است که فرد هم چنان درد، ناراحتی، سفتی و تورم داشته باشد، این رایج است و باید با گذشت زمان بهبود پیدا کند. افراد در صورتی که درد جدیدی را احساس کردند و یا دردشان بدتر شود، باید هر چه سریع تر با جراح خود تماس بگیرند و به وی اطلاع دهند تا اقدامات درمانی مؤثر را به آن ها پیشنهاد دهد.

علاوه بر این، افراد باید از داشتن استرس قبل از خواب پرهیز کنند و هم چنین اگر مشکل خواب دارند، با جراح خود در این زمینه تماس بگیرند و در صورتی که فرد داروی درد مصرف نمی کند و یا با نظر جراح، می تواند رانندگی کند.      

کلام آخر

در متن فوق به ارائه اطلاعاتی در مورد عمل زانو و تکنیک ها و روش های مراقبتی بعد از آن پرداخته شده است که افراد با رعایت کردن آن ها می توانند به بهبود هر چه سریع تر خود کمک های مؤثری نمایند.

 

کپسول آوودین هولیستیکا ۳۲ عدد

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *