سلامت

عوارض اسپری کلداماریس قرمز

آیا درباره اسپری کلداماریس قرمز اطلاعاتی دارید؟ اسپری دهانی کلداماریس یک محصول مناسب جهت جلوگیری از رشد و تکثیر عفونت های ویروسی در دهان می باشد.

توضیحاتی درباره اسپری کلداماریس قرمز

اسپری دهانی کلداماریس قرمز فضای دهان را ضد عفونی می کند. اسپری دهانی از رشد و گسترش انواع عفونت ویروسی در دهان جلوگیری می کند. با استفاده از این اسپری از بروز بیماری های مختلف سیستم تنفسی به ویژه بیماری سرماخوردگی جلوگیری می شود.

حضور در اماکن پر ازدحام و شلوغ، قرار داشتن در مکان های با رطوبت کم مانند قطار، ماشین، اتوبوس و هواپیما، ماندن در محل های سربسته و دارای سیستم تهویه  که رطوبت کافی ندارند، باعث بروز خشکی دهان و گلو می شود. برخی افراد هم در اثر صحبت کردن زیاد، آواز خواندن و یا سیگار کشیدن، دچار خشکی دهان می شوند.

خشک شدن غشاء مخاطی دهان و گلو باعث می شود تا انواع ویروس، باکتری و عوامل بیماریزا موجود در این اماکن، خیلی سریع وارد بدن شده و بیماری های مختلف سیستم تنفسی ایجاد شوند. خشکی دهان باعث ایجاد گلودرد، التهاب تارهای صوتی، خشونت صدا ، گرفتگی صدا و سرفه های خشک پی در پی می شود.

بینی و دهان دو راه اصلی ورود عوامل بیماریزای سیستم تنفسی به بدن می باشند. مخاط بینی و مخاط گلو در صورتی می توانند عملکرد طبیعی خود را انجام دهند که مرطوب باشند. مرطوب بودن مخاط موجب گرفتار شدن میکروب ها و از بین رفتن آنها می گردد.  فصول سرما و قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا، موجب بروز خشکی مخاط می گردد. به همین دلیل آمار ابتلا به بیماری سرماخوردگی و دیگر بیماری های سیستم تنفسی در این فصول افزایش می یابد.  

اسپری کلداماریس قرمز

اسپری کلداماریس قرمز با مرطوب کردن فضای دهان و گلو باعث می شود تا غشاء مخاطی عملکرد صحیح  جهت به دام انداختن عوامل بیماریزا داشته باشد. انواع مختلف ویروس سرماخوردگی از طریق دهان و بینی موجب ایجاد بیماری در افراد می شوند. خشکی مخاط بینی و دهان باعث می شود تا عملکرد مخاط مختل شود و ویروس ها خیلی راحت وارد بدن شوند.

اما در اسپری کلداماریس قرمز ترکیب فوق العاده موثر کاراژلوز که از جلبک قرمز دریایی به دست آمده، وجود دارد. استفاده از اسپری دهانی موجب می شود تا کاراژلوز یک لایه غشایی غیر قابل نفوذ برای ورود ویروس ها و دیگر عوامل بیماریزا به بدن  ایجاد کند. این لایه غشایی مانند یک سد فیزیکی مانع ورود تحریک کننده های تنفسی و عوامل بیماریزا به دهان و حلق می شود.

ویروس ها و باکتری های ایجاد کننده بیماری پس از ورود به داخل دهان در داخل لایه غشایی ایجاد شده به دام می افتند و از بین می روند. این ترکیب از رشد و تکثیر ویروس های سرماخوردگی جلوگیری می کند.

مزایای استفاده از اسپری کلداماریس قرمز

برای جلوگیری از بروز بیماری سرماخوردگی می توانید از اسپری دهانی کلداماریس قرمز استفاده کنید. البته این اسپری برای کاهش علائم بیماری سرماخوردگی هم مورد استفاده قرار می گیرد. به محض مشاهده اولین نشانه های بیماری سرماخوردگی و یا عفونت در گلو می توانید، تعداد دفعات استفاده از اسپری را افزایش دهید.

 • جلوگیری از بروز تحریک و خشکی دهان و حلق
 • جلوگیری از ابتلا به بیماری های ویروسی تنفسی
 • افزایش رطوبت رسانی به دهان و گلو
 • پیشگیری از بروز سرفه های خشک، التهاب تارهای صوتی و گرفتگی صدا
 • جلوگیری از بروز سرماخوردگی
 • کاهش علائم بیماری سرماخوردگی
 • جلوگیری از رشد و تکثیر انواع عفونت ویروسی
 • تسکین گلودرد
 • حفظ رطوبت طبیعی غشاء مخاط دهان و گلو
 • مناسب برای بهبود عملکرد سیستم تنفسی افراد خواننده، افراد معتاد به سیگار و کسانی که به دلایل شغلی مجبور هستند در محیط های سربسته و دارای رطوبت کم، فعالیت کنند.

 

ترکیبات موجود در اسپری دهانی

اسپری کلداماریس قرمز برای تمام افراد در تمام رده های سنی بالاتر از 1 سال مناسب است. این اسپری بدون مواد نگهدارنده، شفاف، بی رنگ، بی بو و ویسکوز است. در هر میلی لیتر از محلول  6/1 میلی گرم اسپری، حدود 2/1 میلی گرم ترکیب کارژلوز یا یوتا کاراژینان و حدود 4/0  کاپا کاراژینان وجود دارد.

کاراژلوز

کارژینان صمغی است که از گیاه جلبک قرمز دریایی به دست می آید.  کاراژلوز به کار رفته در ترکیب اسپری دهانی کلداماریس قرمز از نوع یوتا کارژینان یا کاراژلوز می باشد.  انواع مختلف ترکیب کاراژینان در پخت و پز استفاده می شود. برخی از ترکیبات جلبک دریایی هم در تهیه خمیر و کره مورد استفاده قرار می گیرند و حالت ژله ای ایجاد می کنند. کاراژینان به دلیل داشتن خاصیت حفاظتی می تواند از بدن در برابر ورود ویروس های مختلف بیماری سرماخوردگی، آنفولانزا و کرونا محافظت کند.

طریقه استفاده از اسپری دهانی

اسپری کلداماریس قرمز دارای فیلتر استریل عالی بوده که باعث استریل ماندن اسپری می گردد. از این اسپری با توجه به نیاز و مشکل می توانید چند بار در روز استفاده کنید.

قبل از استفاده از اسپری کلداماریس قرمز در داخل دهان، آن را در هوا اسپری کنید تا محلول داخل محصول به صورت یکنواخت اسپری شود. در هنگام استفاده، اسپری دهانی را به صورت عمودی نگهدارید. اگر پمپ اسپری دهانی دچار مشکل شد، اسپری را به حالت عمودی در دست گرفته  و در هوا چندین بار اسپری کنید تا مشکل برطرف شود.  این محصول تا 12 ماه بعد از باز کردن درب اسپری قابل استفاده بوده و استریل باقی می ماند.

عوارض مصرف اسپری کلداماریس قرمز

اگر به هر یک از اجزای تشکیل دهنده اسپری کلداماریس قرمز حساسیت دارید، از مصرف این اسپری خودداری کنید.

 • اسپری کلداماریس قرمز یک محصول کاملا ایمن و بی خطر است. به همین دلیل می توان با اطمینان خاطر برای مدت طولانی از آن استفاده کنید.
 • خانم های باردار و مادران شیرده هم می توانند از این اسپری استفاده کنند.
 • برای جلوگیری از انتقال بیماری ها و رعایت بهداشت فردی باید هر یک از اعضای خانواده از یک اسپری دهانی استفاده کنند.
 • تاکنون گزارشی درباره عوارض جانبی ناشی از مصرف این اسپری ثبت نشده است. همچنین این اسپری هیچگونه تداخل دارویی و یا غذایی ایجاد نمی کند.
 • اسپری دهانی نوعی دارو محسوب نمی شود و فقط موجب کاهش علائم بیماری سرماخوردگی می گردد. در صورت تداوم و یا تشدید علائم بیماری به پزشک مراجعه کنید.

کلام آخر

اسپری دهانی کلداماریس قرمز یک محصول فوق العاده موثر جهت مرطوب نگهداشتن فضای دهان و گلو می باشد. این اسپری با ترکیبات خارق العاده خود در جلوگیری از ابتلا به بیماری های تنفسی و بهبود علائم بیماری های تنفسی بسیار موثر است. این اسپری یک محصول کاملا ایمن است که مصرف آن فقط برای کودکان زیر یک سال مناسب نیست.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *