سلامت

قارچ شیتاکه و خواص آن

اگر بخواهیم درباره قارچ شیتاکه  بگویم باید بگوییم یکی از محبوب ترین قارچ ها در سراسر جهان حتما شما در عطاری هاویا برخی مکمل ها مانند پاورفیت این قارچ را دیده ایید

به دلیل طعم و خواص بیشمار این قارچ می توان گفت مصرف آن پیشنهاد می شود  ترکیبات موجود در قارچ شیتاکه ممکن است به مبارزه با سرطان، تقویت ایمنی ، زگیل تناسلی، مفاصل  و قلب کمک کند.

قارچ شیتاکه چیست؟
شیتاکه قارچ یک قارچ خوراکی بومی آسیای شرقی است.

شیتاکه قارچ قهوه ای مایل به زرد تا قهوه ای تیره هستند و کلاهک هایی بین 5 تا 10 سانتی متر شد می کنند.  مانند سبزیجات خورده می شود، شیتاکه قارچ هایی هستند که به طور طبیعی روی درختان چوب سخت در حال پوسیدگی رشد می کنند.

تقریبا 83 درصد شیتاکه در کشور ژاپن کشت می شود، اگرچه ایالات متحده، کانادا، سنگاپور و چین نیز آنها را تولید می کنند

شیتاکه کالری کمی دارد. آنها همچنین مقادیر خوبی از فیبر و همچنین ویتامین های B و برخی مواد معدنی را ارائه می دهند.

شیتاکه دارای بسیاری از اسیدهای آمینه مشابه گوشت است

قارچ شیتاکه

چگونه مورد استفاده قرار می گیرند؟

قارچ شیتاکه دو کاربرد اصلی دارد : به عنوان غذا و به عنوان مکمل مانند مکمل پاورفیت

شیتاکه به عنوان غذا :

می توانید با شیتاکه تازه و خشک آشپزی کنید، از یک غذای لذت بخش بهره ببرید 

شیتاکه خشک شده ا می توان با طعم اومامی وصیف کرد . طعم اومامی را می توان به صورت مرزه یا گوشتی توصیف کرد. اغلب طعم پنجم را در کنار طعم شیرین، ترش، تلخ و شور در نظر می گیرند.

شیتاکه به عنوان مکمل

شیتاکه به عنوان مکمل را می توان مانند کپسول پاورفیت تهیه کرد 

قارچ شیتاکه

ویژگی های کپسول پاورفیت هولیستیکا

  1. کمک به تقویت سیستم ایمنی بدن

یکی از مهمترین ویژگی های کپسول پاورفیت هولیستیکا کمک به تقویت سیستم ایمنی بدن است. این مکمل بدن را از ابتلا به بسیاری از بیماری های میکروبی و ویروسی، از جمله کرونا در امان نگه می دارد. همانطور که می دانید سیستم ایمنی بدن مانند یک سپر محافظتی در برابر ویروس ها و میکروب ها عمل می کند. در صورتی که سیستم ایمنی بدن ضعیف باشد، انسان به بیماری ها و ویروس های بسیار زیادی مبتلا می شود. این مکمل دارای ترکیبات بسیار ویژه ای است که تاثیرات بسیار قوی بر تقویت سیستم ایمنی بدن دارند.

  1. جلوگیری از پوکی استخوان

کپسول پاورفیت هولیستیکا دارای مقادیر بسیار بالایی از کلسیم، مس و ویتامین ها است. این ویتامین ها و مواد معدنی بدن باعث تقویت استخوان های بدن می شود. همچنین از بروز بیماری های مربوط به استخوان مانند پوکی استخوان جلوگیری می کند. همانطور که میدانید استخوان های بدن نقش بسیار مهمی دارند و از بسیاری از اندام های بدن محافظت می کنند. بیماری های استخوان با درد بسیار زیادی همراه است که زندگی فرد را به شدت تحت تاثیر خود قرار می دهد. بنابراین مصرف این مکمل تقویتی علاوه بر کمک به حفظ سلامت استخوان ها از بروز بیماری ها و مشکلات مربوط به استخوان جلوگیری می کند.

  1. کمک به افزایش سطح انرژی بدن

از آنجایی که کپسول پاورفیت هولیستیکا از قارچ شیتاکه تهیه شده است، باعث کمک به افزایش سطح انرژِ بدن می شود. مقادیر بالایی از ویتامین ها و مواد معدنی که در این قارچ وجود دارد، باعث تقویت اندام ها و ارگان های بدن می شود. در نتیجه خستگی را از بین می برد و به افزایش سطح انرژی بدن کمک زیادی می کند.

  1. کمک به حفظ سلامت دندان ها

قارچ شیتاکه دارای خواص ضد میکروبی است. به همین علت به حفظ سلامت دندان ها کمک می کند و از پوسیدگی دندان ها و بیماری های مربوط به لثه جلوگیری می کند. کپسول پاورفیت هولیستیکا مانع رشد باکتری ها در دندان می شود و این موضوع به سلامت دندان ها کمک زیادی می کند.

  1. درمان زگیل تناسلی

زگیل تناسلی یک بیماری ویروسی است که اگر درمان نشود، عواقب بسیار بد و خطرناکی را برای بیمار به همراه دارد.  پاورفیت در درمان زگیل تناسلی تاثیر بسیار زیادی دارد. این محصول دارای خاصیت ضد ویروسی می باشد و مقادیر بالایی آنتی اکسیدان دارد. به همین علت در درمان زگیل تناسلی موثر است.

  1. جلوگیری از ابتلا به کلسترول خون

کلسترول خون سلامت قلب و عروق بدن را به شدت تهدید می کند. یکی دیگر از خواص پاورفیت جلوگیری از ابتلا به کلسترول خون است. این محصول به دلیل ترکیبات ویژه ای که دارد، به سلامت عروق بدن کمک می کند و از بروز کلسترول خون جلوگیری می کند.

  1. کمک به حفظ سلامت قلب و عروق

قلب یکی از اعضای بسیار مهم بدن است. فعالیت این عضو مهم سلامت و حیات اندام های دیگر بدن را تضمین می کند.  پاورفیت به حفظ سلامت قلب و عروق بدن کمک می کند. همچنین ترکیبات این محصول از بروز مشکلات و بیماری های قلبی در بدن جلوگیری می کند.

  1. پیشگیری از عفونت

کپسول پاورفیت هولیستیکا به پیشگیری از ابتلا به عفونت کمک زیادی می کند. عفونت ها گاهی کاملا بی علامت در بدن بروز پیدا می کنند. این موضوع یک تهدید جدی برای سلامت انسان به حساب می آید. مصرف این مکمل، علاوه بر تقویت بدن، به پیشگیری از ابتلا به عفونت های مختلف کمک می کند.

در کل خاصیت این قارچ بسیار بالاست و مصرف آن به همه افراد توصیه می شود البته حتما موارد مصرف را مطالعه بفرمایید که در پشت بسته درج شده است 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید