سلامت

ماسک های مرغوب چه ویژگی هايي دارند؟

با وجود شرایط شیوع ویروس کرونا رعایت مسائل بهداشتی اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌ کند. به ویژه اکنون که ویروس جهش یافته کرونا دلتا شیوع بیشتری پیدا کرده است و انتشار آن نسبت به دیگر ویروس‌ ها سریع تر می باشد و مرگ و میر و آن نیز شدت بیشتری دارد، باید مراقبت های بهداشتی را جدی تر بگیرید. به همین دلیل ممکن است بسیاری از افراد با این سوال که ماسک های مرغوب چه ویژگی هایی دارند؟ مواجه گردند.ددر واقع می توان گفت تمامی ماسک هایی که در بازار وجود دارند مرغوب هستند و همه این ماسک ها کارها یکسانی که محافظت ما در برابر ویروس ها می باشد دارند. اما بهتر است بدانید ماسک های سه لایه کیفیت بالا تری دارند. همچنین ماسک های یکبار مصرف یا ماسک هایی که قابل شستشو می باشد، گزینه مناسبی برای جلوگیری از ورود میکروب یا ویروس هستند. البته شما می توانید در هنگام خروج از منزل از دو ماسک استفاده نمایید. اما دقت داشته باشید ماسکی که استفاده می کنید باید برای انجام دادم بازم به شما کاملا مناسب باشد و باعث زیاد شدن دی اکسید کربن و یا کاهش اکسیژن در بدن نگردد. در ادامه اطلاعات بیشتری در مورد ماسک های مرغوب در اختیار شما دوستان عزیز قرار می دهیم تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

ویژگی های ماسک های مرغوب:

در واقع می توان گفت به ماسکی که از ورود میکروب ها و ویروس ها جلوگیری می کند و باعث می گردد تا بیماری ها از بدن انسان دور شوند ماسک مرغوب می گویند. در کل ماسک های مرغوب باعث می گردند تا انسان از تمامی بلا ها و ویروس های خطرناک در امان بماند. همچنین این ماسک ها باید به شکل صحیح و اصولی بر روی دهان و بینی شخص قرار بگیرند.

یک راه دیگر تشخیص ماسک مرغوب آن است که میزان تقاضای افراد نسبت به درخواست این ماسک افزایش پیدا می‌ کند. زیرا این مردم می باشند که در طول روز از ماسک ها استفاده می کنند و متوجه می‌ شوند که کدام یک از ماسک ها کیفیت بالاتری دارد و می تواند آن ها را در برابر ویروس کرونا دلتا محافظت نماید. همچنین افراد متخصص میکروب شناس و بعضی از پزشکان اعتقاد دارند که ماسک های مرغوب به انواعی از ماست گفته می شود که در تمامی مراحل تولید و حتی در زمان استفاده از آن همه نکات بهداشتی رعایت شده باشد و ویروس ها نتوانند در آن نفوذ کنند. در کل به دلیل این که ماسک بر روی بینی و دهان افراد قرار می‌ گیرد پس می توان گفت بهترین ماسک باید کاملاً استریلیزه باشد.

 

تولید یا توزیع ماسک های مرغوب:

یک موضوع بسیار مهم دیگر که باید به آن دقت کنید تولید ماسک های مرغوب و با کیفیت می باشد. به همین دلیل این موضوع که برای تولید این ماسک‌ ها از چه محصولاتی استفاده می‌ شود؟ و حتی توزیع آن به چه صورت می باشد؟ نیز اهمیت پیدا می‌ کند. متاسفانه در جامعه امروزی شاهد هستیم که بسیاری از افراد در فروشگاه های غیر بهداشتی به توزیع ماسک ها می پردازند. همان طور که می دانید ویروس کرونا دلتا بسیار کوچک می باشد و قطعاً با چشم قابل دیدن نیست. بنابراین ورود این ویروس به ماسک به راحتی انجام می گردد. همچنین ممکن است در فروشگاه ها فروشنده ماسک را به صورت تکی و با دستان آلوده در اختیار خریدار قرار دهد و پس از آن نیز خریدار ماسک را به راحتی استفاده خواهد کرد. تمامی این موارد خطرناک می باشد و باعث بیمار شدن شخص می گردد. البته بعضی از ماسک آن نیز ممکن است در خیاطی های تولید گردند که نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت نمی کنند و یا ماسک ها تا زمان مصرف چند بار دست به دست می شوند. همه این موارد باعث می شود تا آلودگی ها وارد ماسک گردند. بنابراین بهتر است ماسک های مرغوب و با کیفیت را حتما از فروشگاه های معتبر یا داروخانه ها تهیه کنید.

 

چگونگی استفاده از ماسک های مرغوب:

دقت داشته باشید که در زمان استفاده از ماسک های مرغوب نیز باید تمامی پروتکل های بهداشتی و اصول ایمنی را رعایت کنید. یعنی این که به هیچ عنوان دست‌ های آلوده خود را به ماسک نزنید و حتما ماسک ‌هایی که دارای بسته بندی می باشند را خریداری نمایید.  داشته باشید که خرید ماسک باید حتماً از فروشگاه های لوازم بهداشتی یا داروخانه‌ها انجام گردد و به هیچ عنوان ماسک را از افراد که با شبکه‌ های بهداشت ارتباطی ندارند یا دست فروشان خریداری نکنید. همچنین بهتر است ماسک را از بازار سیاه یا دلالان ماسک خریداری نکنید و به این موضوع که ماسک آلوده به ویروس کرونا نباشد دقت نمایید. تمامی این موارد به شما کمک می کند تا از دریافت ویروس کرونا دلتا، انتشار آن و همچنین زیاد شدن مرگ و میر جلوگیری نمایید.

همانطور که می دانید امروزه افراد بسیاری هستند که به دلیل وجود ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند یا این که با این بیماری درگیر هستند. در واقع هر چه سلاح های بیولوژیکی و علوم شیمیایی توسعه بیشتری پیدا می‌ کند میکروب ها و ویروس های جدیدتری که جهش یافته هستند وارد زندگی انسان ها می گردند و باعث ایجاد مشکلاتی در زندگی آن ها می‌ شوند. البته تحقیقات بسیار زیادی در باره این موضوع شده است. اما با این حال ساخت سلاح‌ های میکروبی ادامه دارد و برای این که بتوانیم در این جامعه زندگی کنیم باید از ماسک های مرغوب استفاده نماییم. در واقع می توان گفت ماسک مرغوب، ماسکی می باشد که پزشکان و پرستاران در بیمارستان ها استفاده می کنند.

 

انتخاب ماسک های مرغوب با توجه به نظر پزشکان یا پرستاران:

مدت زمان زیادی از زمان انتشار ویروس کرونا می ‌گذرد و در این زمان پرستاران و پزشکان توانستا اند اطلاعات بسیار زیادی در مورد این ویروس به دست آورند. پس می توان گفت بهترین و حقیقی ترین مشاوران برای خرید ماسک های مرغوب پرستاران یا پزشکان می باشند. زیرا آن ها در خط مقدم جنگ با این ویروس منحوس هستند و به طور کامل می دانند که ماسک های مرغوب باید چه ویژگی هایی داشته باشند. همچنین آن ها اطلاع دارند که کدام شرکت ها با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی اقدام به تولید ماسک با کیفیت کرده اند. علاوه بر تمام این موارد آن ها دریافت اند که از کدام ماسک ها برای محافظت خود استفاده نمایند، زیرا ماسک های بسیار زیادی را امتحان کرده اند تا بتوانند ماسکی که در برابر این ویروس مقاوم است را پیدا کنند. می ‌توان گفت ماسک های مرغوب در واقع ماسک هایی هستند که توسط پرستاران و پزشکان مورد تایید قرار بگیرند و آن ها از این ماسک ها استفاده کنند. یک موضوع بسیار مهم دیگر که باید به آن توجه نمایید آن است که امروزه بعضی از شرکت های تجاری و با واسطه به توزیع ماسک می‌ پردازند که این شرکت ها هیچ دخالتی در تولید ماسک ندارد و هدف اصلی آن ها دلال بازی و درآمدزایی می باشد. پس بهتر است ماسک ها را تنها از مراکز بهداشتی تهیه کنید. زیرا این مراکز تمامی پروتکل های بهداشتی را برای تهیه و توزیع ماسک ها رعایت خواهند کرد و همچنین شورا های نظارتی بر نحوه عملکرد آن ها نظارت خواهند داشت.

 

نتیجه گیری:

در جامعه امروزی و با جهش هایی که در ویروس کرونا ایجاد شده است و ویروس های خطرناک تری مانند کرونا دلتا ایجاد گردیده است، انتخاب و استفاده از ماسک های مرغوب و با کیفیت اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌ کند. در واقع یک ماسک فوق العاده باید دارای ویژگی های مختلفی باشد. از جمله این ویژگی‌ ها می‌ توان گفت باید در محیط های کاملاً بهداشتی و با استفاده از محصولات با کیفیت بالا تهیه گردد و همچنین بهتر است ماسک ها را از داروخانه‌ ها یا مراکز بهداشتی که توسط وزارت بهداشت تایید شده است تهیه کنید. زیرا این مراکز توزیع ماسک ها را به صورت کاملا بهداشتی انجام می دهند. دقت داشته باشید که بهترین ماسک را می ‌توان ماسکی دانست که توسط پزشکان یا پرستاران مورد تایید قرار گرفته باشد و توسط آن ‌ها استفاده گردد. زیرا این پزشکان با افرادی که دچار بیماری کرونا هستند در ارتباط می باشند و برای محافظت خود از بهترین محصولات استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *