مادر و کودک

معرفی شربت سینه توسیان اطفال

عصاره گیاه آویشن و شاخه های گل دار آن، باعث بهبود سرفه و گلودرد می شود. شربت سینه توسیان اطفال، یک محصول تخصصی است که برای بهبود علائم سرماخوردگی و بیماری های درگیر کننده دستگاه تنفسی فوقانی مورد استفاده قرار می گیرد. این شربت باعث تسکین گلودرد شده و می تواند خاصیت ضد سرفه و ضد التهابی داشته باشد.

 

در سال های گذشته، پژوهش های علمی مختلفی پیرامون مصرف گیاهان دارویی اثرات بسیار خوب آن ها برای درمان سرماخوردگی و دیگر بیماری های درگیر کننده دستگاه تنفسی فوقانی انجام شده اند و در بسیاری از این پژوهش های علمی مشخص شده که مصرف گیاهان دارویی نه تنها برای بدن ضرری ندارد، بلکه می تواند در کاهش دوره نقاهت بیماری های مختلف ویروسی و عفونی مانند سرماخوردگی موثر باشد. شربت سینه توسیان اطفال، پس از سال ها تحقیق و تجربه در شرکت گل دارو به تولید رسیده است.

این شربت مخصوص اطفال تولید شده است؛ اما خواص دارویی آن به گونه ای است که حتی بزرگسالان هم می توانند از این شربت استفاده کنند و شاهد اثرات مفید این شربت باشند. شربت ذکر شده دارای عصاره گیاه آویشن و سرشاخه های گلدار این گیاه بوده است و می تواند در درمان سرفه، کاهش التهاب گلو و … موثر باشد.

با شربت سینه توسیان اطفال بیشتر آشنا شویم

اگرچه بیماری سرماخوردگی و یا برخی از بیماری های ویروسی و عفونی که باعث درگیری دستگاه تنفسی فوقانی می شوند، می توانند با استراحت درمان شوند؛ اما به هر حال در صورت مبتلا شدن به فرم شدید بیماری، احتمال ایجاد درگیری شدید برای افراد وجود خواهد داشت.

همین موضوع ایجاب می کند که اشخاص برای جلوگیری از درگیری شدید دستگاه تنفسی خودشان، از داروهای ضد سرفه استفاده کنند. متاسفانه، یکی از بیماری های شایع در میان کودکان سرماخوردگی است که این سرماخوردگی می تواند با بروز تب و یا سرفه خود را نشان دهد. سرفه های خشک و خلط دار، همواره برای کودکان ناخوشایند می باشند و باعث بی قراری و بی خوابی کودکان می شوند.

گیاهان دارویی زیادی وجود دارند که می توانند برای کودکان و بزرگسالان مورد استفاده قرار گیرند و باعث بهبود شرایط فیزیکی و جسمی کودکان و بزرگسالان در زمان ابتلا به بیماری های تنفسی باشند که در میان تمامی این گیاهان، گیاه آویشن در اولین رتبه ها قرار دارد. گیاه آویشن می تواند باعث بهبود سرفه های خلط دار شود و در عین حال سرفه های خشک را درمان کند.

این عصاره و شاخه های برگدار آن در شربت سینه توسیان اطفال به کار رفته است. این شربت بر پایه گیاه آویشن به تولید رسیده است و دارای دو ماده موثر به نام های تیمول و کارواکرول می باشد. این دو ماده موثر می توانند باعث بهبود گلو درد و کاهش التهاب ایجاد شده در گلو باشند. در میان این دو ماده، تیمول نقش بسیار مهمی را در کاهش گلو درد و التهاب ایجاد شده در گلو خواهد داشت.

این دو ماده موثر می توانند باعث تحریک مژک های تنفسی برای به حرکت در آمدن شوند و همین موضوع باعث خارج شدن ویروس ها، عفونت ها و هر نوع کامل تحریک کننده سرفه می شود. عصاره گیاه آویشن، باعث درمان حساسیت های فصلی نیز می شود. از قدیم این گیاه برای درمان سرماخوردگی، آسم و برونشیت های تنفسی استفاده می شد و در حال حاضر نیز پژوهش های علمی، اثربخشی  این گیاه دارویی را برای درمان این مشکلات اثبات کرده اند.

همچنین، عصاره گیاه آویشن می تواند نقش موثری را در بهبود علائم بیماری های مسدود کننده تنفسی یا COPD داشته باشد. معمولا افراد دارای این نوع بیماری ها، دارای تنفس سخت هستند و نمی توانند به صورت عادی زندگی روزمره خود را داشته باشند. به همین خاطر، این افراد می توانند با مصرف شربت سینه توسیان اطفال، عوارض ناشی از بیماری های مسدود کننده تنفسی را تا حد زیادی کاهش دهند.

موکوس یک مایع خاص است که در مجاری تنفسی ترشح می شود تا حرکت مجاری تنفسی و باز و بسته شدن ریه به درستی انجام شود. در اثر بروز برخی از بیماری ها، موکوس به اندازه کافی ترشح نشده و همین موضوع باعث خشکی تنفس و سختی تنفس خواهد شد. شربت سینه توسیان اطفال، می تواند باعث ترشح موکوس شود و دارای اثر خلط آوری باشد.

بنابراین، شربت سینه توسیان اطفال از جنبه های مختلفی برای بهبود شرایط بیماری سرماخوردگی مورد استفاده قرار می گیرد و می توان با کمک آن، دوره نقاهت بیماری های تنفسی را در کودکان کاهش داد. این شربت ساخت کشور ایران بوده و در شرکت گل دارو به تولید رسیده است. حجم هر یک از بسته بندی های این محصول 60 میلی لیتر می باشد.

ویژگی های شربت سینه توسیان اطفال

سرفه، التهاب گلو و گلودرد ناشی از بروز بیماری های مختلفی از جمله بیماری های تنفسی، بیماری های عفونی، سرماخوردگی، آنفولانزا، بیماری های مسدود کننده تنفسی یا COPD ها و … می باشند. مصرف برخی از گیاهان دارویی می تواند نقش موثری را در کاهش گلودرد و التهاب سینه داشته باشد و در عین حال باعث کاهش تعداد سرفه ها شود.

شربت سینه توسیان اطفال، یک محصول تخصصی است که با گیاه آویشن به تولید رسیده است. این شربت برای کودکان به تولید رسیده و دوز گیاه دارویی به کار رفته در این شربت، مناسب کودکان می باشد. البته بزرگسالان نیز می توانند برای بهره مندی از خواص این شربت، از این شربت گیاهی مصرف کنند. از جمله ویژگی ها و خواص شربت سینه توسیان اطفال، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • موثر در رفع سرفه های اطفال
 • موثر در بهبود برونشیت ها
 • موثر در رفع تنگی نفس و سختی نفس
 • کمک به بهبود لارنژیت
 • کاهش التهاب ایجاد شده در گلوی کودکان و اطفال
 • بهبود علائم بیماری های سرماخوردگی
 • موثر در کاهش گلودرد و ناراحتی سینه
 • نرم کننده گلو و سینه
 • موثر در افزایش حرکت مژک های تنفسی برای خروج ویروس ها و عفونت ها
 • دارای اثر ضد عفونی کنندگی گیاهی
 • بهبود علائم بیماری های تنفسی و در عین حال کاهش دوره نقاهت بیماری ها

نکاتی درباره استفاده از شربت سینه توسیان اطفال

گیاه آویشن ماده موثر به کار رفته در شربت سینه توسیان اطفال می باشد. به همین خاطر این شربت کاملا گیاهی است و بدیهی است که مصرف آن عوارض جانبی جدی را برای کودکان و اطفال در پی نخواهد داشت. اگرچه طیف وسیعی از کودکان می توانند از این شربت استفاده کنند؛ اما بهتر است که والدین به نکات زیر برای مصرف این شربت توجه داشته باشند.

 • تداخلات دارویی: تداخل دارویی خاصی برای مصرف شربت سینه توسیان اطفال گزارش نشده است. در صورت مصرف هر نوع دارو توسط کودک شما، بهتر است که برای مصرف این شربت سینه با پزشک متخصص و یا داروساز مشورت کنید.
 • بازه سنی مصرف: شربت سینه توسیان اطفال برای مصرف کودکان 1 تا 13 سال به تولید رسیده است، اما بزرگسالان نیز می توانند در صورت تجویز پزشک از این شربت استفاده نمایند.
 • منع مصرف: این شربت حاوی شکر می باشد؛ لذا کودکان دارای دیابت و قند خون بالا، باید با احتیاط بیشتری از محصول استفاده کنند.

افرادی که به هر گونه از گیاه آویشن حساسیت دارند، از مصرف این شربت حاوی گیاه آویشن خودداری کنند.

 • مصرف در مادران باردار و شیرده: مادران باردار و شیرده در صورت تجویز پزشک می توانند از شربت سینه توسیان اطفال استفاده کنند.
 • عوارض جانبی دارو: بروز عوارض جانبی شدید و حاد بعد از مصرف این شربت، بسیار محدود و تقریبا غیر ممکن است؛ اما در موارد خاصی احتمال بروز تنگی نفس، استمرار تب بعد از یک هفته و خلط های عفونی و خونی، حتی بعد از مصرف این شربت وجود دارد. در صورت بروز این علائم، حتما مصرف شربت را قطع نموده و با پزشک مشورت کنید.

شیوه مصرف

شیوه مصرف شربت سینه توسیان اطفال برای کودکان در بازه های سنی متفاوت، به شرح زیر می باشد.

 • نحوه مصرف شربت سینه برای کودکان 1 تا 6 سال: کودکان 1 تا 6 سال می توانند روزانه 3 بار و هر بار یک قاشق مرباخوری از شربت سینه توسیان اطفال را مصرف کنند.
 • نحوه مصرف شربت سینه برای کودکان 7 تا 13 سال: کودکان 7 تا 13 سال می توانند روزانه 3 بار و هر بار دو قاشق مرباخوری از شربت سینه توسیان اطفال را مصرف کنند.

ترکیبات

جدول زیر ترکیبات به کار رفته در شربت سینه توسیان اطفال را مشاهده می کنید.

نام ترکیب مقدار در 5 میلی لیتر
عصاره مايع برگ ها و سرشاخه ‌های گلدار آويشن 750 میلی گرم

 

نتیجه گیری

والدین می توانند برای بهبود علائم سرماخوردگی و هر نوع بیماری تنفسی، از شربت سینه توسیان اطفال استفاده کنند. این شربت دارای منشاء کاملا گیاهی است و با داشتن عصاره آویشن می تواند برای بهبود عملکرد ریه ها و دستگاه تنفس استفاده شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *