سلامت

معرفی شربت گل بنفشه کیمیاگر طوس

شربت گل بنفشه کیمیاگر طوس، یک شربت کاملا گیاهی بوده که می تواند برای درمان سرماخوردگی و یا بیماری های ویروسی دستگاه تنفسی فوقانی مورد استفاده قرار گیرد. این شربت قادر به کاهش تب، درمان گلودرد، کاهش التهاب گلو و رفع سموم بدن (با خاصیت ملینی) می باشد.

سرفه و گلو درد از جمله مشکلات شایعی هستند که در اثر سرماخوردگی و درگیر شدن دستگاه سیستم تنفسی فوقانی به وجود می آیند. در مواردی احتمال طولانی شدن سرفه ها در بدن افراد وجود دارد و در عین حال این امکان وجود دارد که سرفه ها و گلودرد مبتلایان کهنه شود. به همین خاطر، توصیه می شود که همه افراد دارای سرفه و بیماری های سرماخوردگی و یا حتی حساسیت های فصلی از شربت های گیاهی و یا دمنوش های گیاهی استفاده کنند تا بتوانند بدون عوارض جانبی، مشکلات مربوط به بیماری خود را برطرف کنند. شربت گل بنفشه کیمیاگر طوس، یکی از انواع شربت های تولید شده در کشور ایران بوده که می تواند برای رفع سرفه و عوارض ناشی از آن مورد استفاده قرار گیرد.

این شربت دارای عصاره گل بنفشه است و می تواند در زمان سرماخوردگی و یا ابتلا به بیماری های ویروسی و عفونی مورد استفاده قرار گیرد. شربت گل بنفشه کیمیاگر طوس، در حال حاضر برای مقاصد درمانی مختلفی قابل استفاده می باشد و بدیهی است که می تواند برای درمان سرماخوردگی، درمان کرونا و آنفولانزا نقش مهم و موثری داشته باشد.

با شربت گل بنفشه کیمیاگر طوس بیشتر آشنا شویم

همزمان با شروع فصل سرما، احتمال بروز سرماخوردگی و دیگر بیماری های ویروسی بسیار تشدید می شود و همین موضوع باعث می شود که افراد زیادی به دنبال داروهای ضد سرماخوردگی و درمان کننده علائم این بیماری باشند. سرفه و گلو درد، از جمله مشکلات رایجی هستند که در اثر سرماخوردگی به وجود می آیند و گاها به همراه خلط و گاها بدون خلط و به صورت خشک هستند.

سرفه های خشک می توانند به تارهای صوتی آسیب برسانند و کم کم باعث خشکی گلو و گرفتگی صدا شوند. از طرفی سرفه های خشک دیرتر درمان می شوند و می توانند به صورت یک مشکل کهنه در بدن باقی بمانند. به همین خاطر لازم است که برای درمان سرفه های خشک از شربت ها و گیاهانی استفاده کنیم که باعث کاهش سرفه و گلودرد می شوند.

گیاه گل بنفشه به عنوان یک گیاه موثر در درمان سرفه و گلودرد شناخته می شود. این گیاه دارای ظاهر بسیار زیبایی است و می تواند برای درمان سرفه های خشک و ممتد مورد استفاده قرار گیرد. مصرف این گیاه به تنهایی موثر نبوده و لازم است که افراد مبتلا، دوز روزانه مشخصی را برای دریافت مقاصد درمانی این گیاه، استفاده کنند.

شربت گل بنفشه کیمیاگر طوس، یکی از انواع شربت های تولید شده در کشور ایران بوده که دارای گیاه گل بنفشه می باشد. این گیاه، یک ضد التهاب و یک گیاه ضد باکتری قوی می باشد و بدیهی است که مصرف آن باعث کاهش التهاب گلو و در عین حال درمان بیماری های باکتریایی می شود. با کاهش التهاب ایجاد شده در گلو، کم کم گلو درد نیز محو خواهد شد و دیگر افراد با مشکلات و بیماری های شدید مواجه نیستند.

مصرف شربت گل بنفشه کیمیاگر طوس، باعث کاهش سرفه ها خواهد شد؛ چرا که گیاه گل بنفشه دارای خاصیت ضد سرفه ای بوده و از جهت دیگر می تواند با نرم کردن گلو و سینه برای درمان خشکی گلو و در عین حال گرفتگی صدا موثر باشد. مصرف گل بنفشه با دوز درمانی مشخص، باعث بهبود سرفه های خشک شده و در عین حال می تواند غلظت خلط های پشت حلق را تا حد زیادی کاهش دهد.

گل بنفشه به عنوان یک ملین نیز شناخته می شود و می تواند تا حد زیادی سموم موجود در بدن را در اثر بیماری های مختلفی نظیر سرماخوردگی و بیماری های ویروسی دفع کند. این گیاه دارای طبع سرد است. به همین خاطر، مصرف آن باعث پایین آوردن تب شده و می تواند دمای بدن را به حالت عادی بازگرداند. مصرف شربت گل بنفشه کیمیاگر طوس، می تواند باعث بهبود شرایط بیماری های تنفسی، سرماخوردگی و … شود.

به همین خاطر، این شربت یک شربت بسیار موثر در زمان ابتلا به بیماری های تنفسی و سرماخوردگی به شمار می رود؛ چرا که از جنبه های مختلفی برای کمک به درمان علائم این بیماری ها، موثر می باشد. شربت گل بنفشه کیمیاگر طوس ساخت کشور ایران بوده و در شرکت کیمیاگر طوس به تولید رسیده است. این محصول در بسته بندی های 60 میلی لیتری به بازار دارویی کشور ایران عرضه می شود.

ویژگی های شربت گل بنفشه کیمیاگر طوس

گل بنفشه به عنوان یک گیاه موثر در زمان سرماخوردگی شناخته می شود که توجه زیادی به این گیاه نمی شود. این گیاه می تواند با طبع سرد، یک گیاه موثر در درمان علائم مختلف سرماخوردگی و یا دیگر بیماری های ویروسی باشد؛ اما به هر حال لازم است که برای مشاهده اثربخشی این گیاه، از شربت های گیاهی حاوی گل بنفشه استفاده نمود.

شربت گل بنفشه کیمیاگر طوس، یک شربت فوق العاده عالی است که در درمان علائم بیماری های تنفسی و سرماخوردگی مورد استفاده قرار می گیرد. این شربت به علت دارا بودن گل بنفشه، دارای خاصیت ضد التهابی و ضد باکتریایی قوی بوده و از این جهت، به عنوان یک شربت موثر در درمان سرماخوردگی شناخته می شود. از جمله خواص و ویژگی های مختلفی که می توان برای شربت گل بنفشه کیمیاگر طوس ذکر کرد، شامل موارد زیر می باشند.

 • موثر در تسکین گلودرد ناشی از التهاب گلو
 • دارای خاصیت ضد التهابی و کاهش ورم و تورم ایجاد شده در گلو
 • موثر در بهبود گرفتگی صدا
 • نرم کننده سینه و رفع خشکی گلو و سینه
 • موثر در کاهش تعداد سرفه ها و درمان انواع سرفه ها
 • بهبود سرفه های خشک و خلط دار
 • دارای خاصیت ملینی و از بین برنده سموم بدن
 • موثر در پایین آوردن تب در زمان ابتلا به بیماری های ویروسی و عفونی
 • کاهش دوره نقاهت بیماری های تنفسی فوقانی، ویروسی و عفونی مانند سرماخوردگی، آنفولانزا و یا کرونا

نکاتی درباره استفاده از شربت گل بنفشه کیمیاگر طوس

شربت های گیاهی عمدتا می توانند برای درمان بیماری های مختلف و یا کمک به درمان آن ها مورد استفاده قرار گیرند و خواص بسیار زیادی داشته باشند. از طرفی عوارض ناخواسته، شربت های گیاهی نسبت به دیگر داروها پایین تر می باشد. از جمله نکاتی که بهتر است برای مصرف شربت گل بنفشه کیمیاگر طوس، به آن ها توجه داشته باشید؛ می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • تداخلات دارویی: تداخل دارویی خاصی برای مصرف این شربت گیاهی حاوی گل بنفشه ذکر نشده است. در صورتی که از داروهای گیاهی و یا غیر گیاهی مصرف می کنید، بهتر است که برای مصرف این شربت با یک پزشک داروساز مشورت نمایید.
 • بازه سنی مصرف: شربت گل بنفشه کیمیاگر طوس به دلیل دارا بودن ماهیت گیاهی، می تواند برای کودکان و بزرگسالان مورد استفاده قرار گیرد.
 • منع مصرف: گیاه بنفشه، دارای طعم تلخی است. به همین خاطر در این شربت، از شیرین کننده و شکر استفاده شده است. لذا افراد دیابتی باید با احتیاط بیشتری از این شربت حاوی شکر استفاده کنند.

آن دسته از افرادی که دارای زخم معده فعال می باشند، باید با احتیاط بیشتری از شربت گل بنفشه کیمیاگر طوس استفاده کنند.

 • مصرف در مادران باردار و شیرده: شربت گل بنفشه کیمیاگر طوس می تواند برای دوران باردار و شیردهی مورد استفاده قرار گیرد؛ اما تجویز پزشک برای مصرف این شربت الزامی است.
 • عوارض جانبی دارو: تاکنون عارضه جانبی جدی ناشی از مصرف این شربت گزارش نگردیده است؛ اما احتمال بروز حساسیت در اثر مصرف گل بنفشه وجود دارد.

شیوه مصرف

شیوه و نحوه مصرف شربت گل بنفشه کیمیاگر طوس برای کودکان و بزرگسالان متفاوت بوده و به شرح زیر می باشد.

 • نحوه مصرف برای کودکان: کودکان می توانند روزانه 1 تا 3 بار و هر بار به میزان 5 میلی لیتر (معادل یک قاشق چایخوری) از شربت گل بنفشه کیمیاگر را مصرف کنند.
 • نحوه مصرف برای بزرگسالان: بزرگسالان می توانند روزانه 1 تا 3 بار و هر بار به میزان 10 میلی لیتر (معادل یک قاشق غذاخوری) از شربت گل بنفشه کیمیاگر را مصرف کنند.

ترکیبات

 

نام ترکیب مقدار در 5 میلی لیتر
Viola odorata مشخص نشده است.

 

نتیجه گیری

شربت گل بنفشه کیمیاگر طوس موثر در درمان گلودرد، رفع خشکی صدا و گرفتگی صدا می باشد. این شربت می تواند باعث کاهش التهاب ایجاد شده در گلو شود و در عین حال تب و بی حالی را کاهش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *