سلامت

معرفی قرص ویتامین B6 امی ویتال 100 عدد

قرص ویتامین B6 امی ویتال 100 عدد از مهم ترین مکمل ها و محصولات مورد استفاده افراد می باشد که به خاطر دارا بودن مواد معدنی و ویتامین های گروه B دارای خاصیت و ویژگی های بسیار مهمی در بدن فرد است. از مهم ترین ویژگی های این محصول می توان به کاهش میزان افسردگی ها و اضطراب در وجود فرد و هم چنین تقویت کننده سیستم ایمنی بدن در برابر انواع بیماری ها و بهبود عملکرد مغز و کاهش خطر آلزایمر و کمک به متابولیسم چربی ها اشاره کرد. در متن زیر به ارائه به اطلاعات کامل و جامع تری از مهم ترین ویژگی ها و خصوصیت های این محصول پرداخته شده است.  

امروزه یکی از مهم ترین معضلاتی که اکثر افراد به ویژه خانم ها با آن رو به رو هستند و به دنبال راهکارهایی برای مقابله با آن ها می باشند، چربی موجود در بدن و به ویژه دور پهلوهای آن ها می باشد. مهم ترین اقدامی که افراد برای کاهش دادن چربی های موجود در بدن و نیز دور پهلوها باید انجام دهند این است که میزان کالری مصرفی خود را کاهش داده و فرد باید میزان مصرف کالری روزانه خود را به 500 کالری محدود کند. با انجام این کار، علاوه بر این که کل چربی های موجود در بدن فرد کاهش پیدا می کند، منجر به کاهش وزن فرد شده و این عامل هم چنین عاملی بسیار مؤثر در کاهش چربی های موجود در دور پهلوها نیز می باشد. یکی دیگر از روش های مؤثر این است که افراد در هر وعده غذایی به اندازه غذا مصرف کنند. به گونه ای که با در نظر گرفتن یک وعده غذایی سالم، می توانند از افزایش میزان کالری ها در بدن خود جلوگیری کنند و این عاملی مؤثر برای کاهش چربی ها به ویژه چربی های زیر پوستی موجود در دور پهلوها می باشد. بهترین کاری که افراد در این جا باید انجام دهند این است که با استفاده از یک ترازوی آشپزخانه میزان کالری موجود در هر وعده غذایی و یا میان وعده خود را کنترل کنند تا بدین روش بر میزان کالری مصرفی خود نظارت کامل داشته باشند و میزان آن از حد نرمال خود بالاتر نرود. در این متن به بررسی یکی از مهم ترین مکمل های مورد استفاده افراد برای کمک به کاهش چربی های موجود در بدن افراد پرداخته شده است که با دارا بودن ترکیبات و مواد معدنی بسیار مهم و مغذی می تواند در این زمینه بسیار مؤثر و مفید باشد.

با قرص ویتامین B6 امی ویتال 100 عدد بیشتر آشنا شویم

ویتامین B6، که هم چنین به عنوان پیریدوکسین شناخته می شود، یک ویتامین محلول در آب است که بدن فرد برای چندین عملکرد مهم به آن نیاز دارد.  برای متابولیسم پروتئین، چربی ها و کربوهیدرات ها و ایجاد گلبول های قرمز و انتقال دهنده های عصبی مهم است. بدن فرد نمی تواند ویتامین B6  را تولید کند، بنابراین باید آن را از غذاها و یا مکمل ها دریافت کند. اکثر مردم از طریق رژیم غذایی خود ویتامین B6 کافی را دریافت می کنند، اما برخی از جمعیت ها ممکن است در معرض خطر کمبود باشند. مصرف مقادیر کافی ویتامین B6 برای سلامتی مطلوب مهم است و حتی ممکن است از بیماری‌ های مزمن پیشگیری و هم چنین به درمان آن ها نیز کمک کند. علاوه بر این می توان بیان کرد که قرص ویتامین B6 امی ویتال 100 عدد به خاطر دارا بودن ویتامین B6، علاوه بر ویژگی های ذکر شده در فوق، دارای خاصیت بسیار مهمی هم چنین در تقویت کردن و بهبود خلق و خوی افراد می باشد بنابراین، می تواند به عنوان یک مکمل بسیار مؤثر، خلق و خوی فرد را بهبود بخشد و علائم افسردگی را کاهش دهد. این تا حدودی به این دلیل است که این ویتامین برای ایجاد انتقال ‌دهنده ‌های عصبی که احساسات را تنظیم می ‌کنند، از جمله سروتونین، دوپامین و گاما آمینوبوتیریک اسید (GABA) ضروری است. با این وجود در ادامه متن، به بررسی مهم ترین ویژگی ها و خصوصیات استفاده از مکمل موردنظر پرداخته شده است.

ویژگی های قرص ویتامین B6 امی ویتال 100 عدد

با توجه به نقش و اهمیت بسیار مؤثر مکمل موردنظر به خاطر دارا بودن ویتامین B6، در زیر به بررسی مهم ترین ویژگی ها و خصوصیات این محصول پرداخته می شود:

 • نوعی مکمل و عاملی بسیار مؤثر برای کمک به بهبود خلق و خوی افراد و جلوگیری از علائم افسردگی در فرد؛
 • محصولی بسیار مناسب و مفید برای درمان اختلالات خلقی؛
 • مکملی بسیار مفید برای کمک به افزایش میزان سلامتی قلب افراد؛
 • محصولی بسیار مناسب و مفید برا کمک به کاهش دادن خطر آلزایمر؛
 • محصولی بسیار مفید برای کمک به تولید هموگلوبین و پیشگیری از کم خونی در فرد؛
 • ویتامین B6 موجود در مکمل موردنظر، مؤثر برای درمان علائم سندرم پیش از قاعدگی یا PMS؛
 • کمک به کاهش میزان اضطراب، افسردگی و تحریک پذیری در افراد قبل از شروع قاعدگی؛
 • محصولی بسیار مقوی و مفید برای کمک به درمان حالت تهوع موجود در دوران بارداری؛
 • کمک به ارتقای سلامت چشم و جلوگیری از بیماری های چشمی؛
 • کمک به درمان التهاب مرتبط با آرتریت روماتوئید؛

هشدارهایی درباره استفاده از قرص ویتامین B6 امی ویتال 100 عدد

از مهم ترین هشدارها و نکاتی که افراد باید در مصرف مکمل موردنظر به آن توجه داشته باشند را می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در صورتی که فرد دارای سابقه حساسیت به پیرودوکسین و یا هر نوع فرآورده غذایی، مواد محافظ و ماده های رنگی داشته باشد باید قبل از مصرف این محصول با پزشک مورد نظر خود مشورت کند.
 • افرادی که به بیماری های خاصی مبتلا می باشند، باید قبل از مصرف این مکمل با پزشک خود مشورت کنند.
 • زنان باردار و یا شیرده باید در نظر داشته باشند که در صورت تمایل به مصرف این محصول، می بایست حتماً با پزشک خود مشورت کنند.
 • محصول موردنظر با داروهایی از قبیل لوودوپا، سیکلوسرین، هیدرالازین، استروژن ها و داروهای کاهنده ایمنی بدن از قبیل ایزونیازیدها یا پنی سیلامین دارای تداخل می باشد و فرد باید در صورت تمایل به استفاده از مکمل موردنظر و همزمان مصرف این داروها، با پزشک موردنظر خود مشورت کند.
 • لازم به ذکر است که افراد باید محصول موردنظر را در جای خشک و خنک و به دور از دسترس کودکان و نور آفتاب و در دمای مناسب و کم تر از 30 درجه سانتی گراد نگهداری کنند.

شیوه مصرف

بهترین روش مصرف مکمل موردنظر باید بر اساس دستورات و تجویز پزشک موردنظر فرد باشد ولی بهترین حالت استفاده این است که فرد باید روزانه یک عدد از محصول موردنظر را به همراه با آب مصرف کند.

ترکیبات

قرص ویتامین B6 امی ویتال 100 عدد از ترکیبات و مواد بسیار مؤثری تشکیل شده است که برای تقویت و بهبود سلامتی بدن افراد از قبیل کمک به رفع کم خونی، متابولیسم چربی ها و کربوهیدرات ها و بهبود عملکرد مغز و قلب افراد و جلوگیری از ابتلای فرد به آلزایمر بسیار مهم می باشد. در جدول زیر به بررسی مهم ترین ترکیبات تشکیل دهنده این مکمل به ازای مقدار موجود از هر ترکیب در یک عدد قرص و درصد نیاز روزانه مشخص شده است:

نام ترکیب مقدار موجود در هر 1 عدد قرص درصد نیاز روزانه
ویتامین A IU 5000 *
ویتامین B1 1.5 میلی گرم *
ویتامین B2 1.7 میلی گرم *
ویتامین B6 2 میلی گرم *
ویتامین B12 6 میکروگرم *
ویتامین C 60 میلی گرم *
ویتامین D3 IU400 *
ویتامین E IU 15 *
نیاسین آمید 20 میلی گرم *
فولیک اسید 400 میکروگرم *

 

نتیجه گیری

قرص ویتامین B6 امی ویتال 100 عدد از جمله مهم ترین مکمل های موردنیاز برای بدن افراد است که سرشار از ویتامین های مهمی از قبیل B6 می باشد. ویتامین B6 ممکن است با کاهش سطح هموسیستئین که با بیماری آلزایمر و اختلالات حافظه مرتبط است، از کاهش عملکرد مغز جلوگیری کند. دریافت نکردن ویتامین B6 کافی می تواند منجر به کاهش هموگلوبین و کم خونی شود، بنابراین مصرف مکمل با این ویتامین ممکن است از این مشکلات پیشگیری یا درمان کند. برخی تحقیقات نشان داده اند که دوزهای بالای ویتامین B6 به دلیل نقش آن در ایجاد انتقال دهنده های عصبی ممکن است در کاهش اضطراب و سایر مشکلات خلقی مرتبط با PMS موثر باشد. یک مطالعه بر روی 342 زن در 17 هفته اول بارداری نشان داده است که مکمل روزانه 30 میلی گرم ویتامین  B6 به طور قابل توجهی می تواند احساس تهوع را پس از پنج روز درمان در مقایسه با دارونما کاهش دهد. مکمل های ویتامین B6 در دوزهای 30 تا 75 میلی گرم در روز به عنوان یک درمان موثر برای تهوع و استفراغ در دوران بارداری استفاده شده است. ممکن است از گرفتگی عروق جلوگیری کند و خطر بیماری قلبی را کاهش دهد. بیشتر افراد می توانند ویتامین B6 کافی را از طریق رژیم غذایی خود دریافت کنند. در برخی موارد، مصرف مقادیر بالاتر ویتامین B6 از مکمل ها تحت نظر پزشک ممکن است مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *