پوست،مو و ناخن

معرفی کپسول ژلاتینی ب کمپلکس دانا

کپسول ژلاتینی ب کمپلکس دانا یک مکمل تخصصی ایرانی است که می تواند برای سلامت پوست و به ویژه موها استفاده شود. این کپسول حاوی ویتامین های گروه ب و مخمر بوده که هر کدام می توانند در افزایش ضخامت موها، کاهش ریزش موها و رویش مجدد موها موثر باشند.

ریزش مو و کاهش ضخامت موها از جمله مشکلاتی هستند که در سنین جوانی شیوع پیدا می کند و باعث تحت تاثیر قرار دادن زیبایی خانم ها و آقایان می شوند. به هر حال نداشتن تغذیه مناسب، استفاده از مواد غذایی با ارزش پایین، داشتن استرس شدید، مصرف داروهای مختلف و … از جمله عواملی هستند که می توانند باعث افزایش ریزش مو و نازک شدن موها شوند. بعضی از ترکیبات و ویتامین ها می توانند در افزایش ضخامت موها و کاهش ریزش مو موثر باشند. کپسول ژلاتینی ب کمپلکس دانا به عنوان یکی از کپسول هایی شناخته می شود که برای کاهش ریزش مو و حفظ سلامت پوست و مو مورد استفاده قرار می گیرد.

البته این کپسول فقط برای کاهش ریزش مو کاربرد ندارد؛ چرا که ترکیبات به کار رفته در این کپسول برای حفظ سلامت عمومی بدن، تقویت سیستم ایمنی بدن و … موثر می باشند. بنابراین، مصرف کپسول ژلاتینی ب کمپلکس دانا می تواند فواید بسیار زیادی برای بدن داشته باشد.

با کپسول ژلاتینی ب کمپلکس دانا بیشتر آشنا شویم

داشتن استرس شدید، در معرض شرایط روحی بد قرار گرفتن، مشکلات ارثی، نداشتن تغذیه مناسب و … از جمله عواملی هستند که می توانند باعث افزایش ریزش مو و کاهش ضخامت موها شوند. مصرف بعضی از مواد غذایی می توانند در کاهش ریزش موها موثر باشند. دلیل اثربخشی بعضی از مواد غذایی برای حفظ سلامت پوست و مو این است که در این مواد غذایی، سبزیجات و میوه ها، ترکیبات ویتامینه مختلفی وجود دارند که هر کدام در افزایش ضخامت موها و تقویت آن ها موثر خواهند بود.

کپسول ژلاتینی ب کمپلکس دانا به عنوان یک مکمل تغذیه ای خاص است که می تواند در جهت کاهش ریزش مو استفاده شود. در این کپسول ترکیبات ویتامینه مختلفی به کار رفته اند که هر کدام می توانند در کاهش ریزش مو و حفظ سلامت عمومی بدن مورد استفاده قرار گیرند و کارایی خوبی داشته باشند.

عمده مکمل های تغذیه ای که به صورت تخصصی برای حفظ سلامت پوست و مو مورد استفاده قرار می گیرند، دارای ویتامین های گروه ب می باشند. آزمایشات بالینی مشخص کرده اند که مصرف ویتامین های گروه ب، باعث افزایش ضخامت موها شود و در عین حال می توان با این ویتامین ها ریزش مو را کاهش داد.

البته مصرف ویتامین های گروه ب، فقط برای کاهش ریزش مو مناسب نمی باشد. ویتامین های گروه ب در انواع مختلفی وجود دارند و هر کدام وظیفه و نقش حیاتی را در بدن ایفا می کنند. به طور مثال ویتامین ب 12، در پیشگیری از کم خونی موثر می باشد؛ چرا که می تواند باعث سنتز و تولید گلبول های قرمز به صورت سالم شود.

اسید فولیک که به ویتامین ب 9 هم شناخته می شود که ویتامین محلول در آب بوده که می تواند در پیشگیری از بیماری های عصبی نقش بسیار مهمی داشته باشد. کمبود این ویتامین در دوران بارداری، می تواند باعث متولد شدن نوزادان با وزن کم شود. اسید فولیک دارای خواص درمانی متعددی بوده و در تقسیم سلولی نقش بسیار موثری دارد. اسید فولیک با سنتز و تولید گلبول های سفید و گلبول های قرمز، می تواند در تقویت سیستم ایمنی بدن هم موثر باشد.

کپسول ژلاتینی ب کمپلکس دانا به غیر از داشتن ویتامین های گروه ب، دارای ترکیب دیگری به نام مخمر هم می باشد. در سال های اخیر، پژوهش های علمی مختلفی برای رفع ریزش مو و حفظ سلامت پوست و مو انجام شده است و در بسیاری از این تحقیقات مشخص شد که مصرف مخمر، نه تنها برای کاهش ریزش مو اثربخشی دارد، بلکه می تواند در افزایش رشد موها هم موثر واقع شود.

با توجه به توضیحات داده شده، کپسول ژلاتینی ب کمپلکس دانا به عنوان یک مکمل تغذیه ای فوق العاده عالی در جهت کاهش ریزش مو، تقویت سیستم ایمنی بدن، افزایش سلامت پوست و مو و ناخن ها، پیشگیری از ابتلا به بیماری های مختلف و … موثر می باشد. دلیل تمامی خواص این کپسول، ویتامین های گروه به و مخمر به کار رفته در این کپسول می باشند.

کپسول ژلاتینی ب کمپلکس دانا در بسته بندی های 60 عددی تولید و به بازار دارویی کشور ایران عرضه شده است. این کپسول کاملا ایرانی بوده و در شرکت داروسازی دانا به تولید رسیده است.

ویژگی های کپسول ژلاتینی ب کمپلکس دانا

هر یک از مکمل های تغذیه ای برای مقاصد درمانی مختلفی مفید خواهند بود. کپسول ژلاتینی ب کمپلکس دانا به عنوان یک مکمل تغذیه ای خاص است که می تواند در جهت جبران کمبود ویتامین های گروه ب مورد استفاده قرار گیرد. کمبود این ویتامین ها، باعث بروز اختلال حواس، ریزش مو و نازک شدن موها می شوند.

کپسول ژلاتینی ب کمپلکس دانا می تواند برای تقویت سلامت پوست و مو استفاده شود و کارایی مناسبی هم داشته باشد. این کپسول برخلاف کپسول های مشابه دارای ویتامین های گروه ب، به صورت ژلاتینی تولید شده است و بلع و هضم راحت تری نسبت به محصولات مشابه دارد. در ادامه با خواص درمانی و ویژگی های مختلف کپسول ژلاتینی ب کمپلکس دانا آشنا می شویم.

 • جبران کمبود ویتامین های گروه ب مورد نیاز بدن
 • کمک به افزایش ضخامت موها و پیشگیری از نازک شدن موها
 • کاهش ریزش مو
 • موثر در افزایش رشد مجدد موها
 • موثر در فرم گرفتن ناخن ها
 • افزایش استحکام ناخن های بدن
 • کمک به تامین سلامت پوست و شادابی پوست
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • پیشگیری از ابتلا به بیماری های غیر پوستی مانند آلزایمر، اختلال حواس و …

نکاتی درباره استفاده از کپسول ژلاتینی ب کمپلکس دانا

ویتامین های گروه ب عمدتا بدون عوارض جانبی برای افراد زیادی قابل استفاده هستند. خانم هایی که مستعد ریزش مو می باشند، می توانند این ویتامین ها را به صورت ایمن دریافت کنند. کپسول ژلاتینی ب کمپلکس دانا، بسیار ایمن می باشد؛ اما بهتر است که برای مصرف این کپسول به نکات زیر توجه داشته باشید.

 • تداخلات دارویی: ویتامین های گروه ب می توانند باعث ایجاد تداخل با داروی لوودوپا شوند. به همین خاطر امکان بروز تداخل دارویی کپسول ژلاتینی ب کمپلکس دانا با این نوع دارو وجود دارد.
 • بازه سنی مصرف: بازه سنی مشخصی برای مصرف این کپسول ژلاتینی گزارش نشده است. به همین خاطر برای مصرف این کپسول در افراد زیر 12 سال حتما با پزشک متخصص مشورت کنید.
 • منع مصرف: منع مصرف خاصی برای مصرف این کپسول گزارش نشده است؛ اما در صورت حساسیت به هر یک از فرآورده های به کار رفته در این کپسول، از مصرف آن خودداری نمایید.
 • مصرف در مادران باردار و شیرده: کپسول ژلاتینی ب کمپلکس دانا برای مصرف در دوران بارداری و شیردهی فقط باید مطابق با دستور پزشک استفاده شود.
 • عوارض جانبی دارو: تاکنون هیچ عارضه جانبی جدی ناشی از مصرف کپسول ژلاتینی ب کمپلکس دانا گزارش نشده است.

شیوه مصرف

در صورتی که پزشک متخصص برای بیماری خاص و یا رفع مشکل و اختلالی کپسول ژلاتینی ب کمپلکس دانا را تجویز نموده است، حتما طبق دستور پزشک از این کپسول استفاده نمایید. در غیر این صورت می توانید با توجه به توصیه کارخانه داروسازی این مکمل، از این سافت ژل استفاده نمایید.

 • بزرگسالان بالای 12 سال می توانند روزانه 1 الی 2 عدد از کپسول ژلاتینی ب کمپلکس دانا استفاده نمایند.
 • بهتر است که این کپسول (برای جلوگیری از تحریک معده) بعد از یک وعده غذایی استفاده شود.

ترکیبات

کلیه ویتامین ها و ترکیبات به کار رفته در کپسول ژلاتینی ب کمپلکس دانا را در جدول زیر مشاهده می کنید.

نام ترکیب مقدار در 1 قرص
Yeast 80 میلی گرم
Vitamin B1 1.3 میلی گرم
Vitamin B2 1.5 میلی گرم
Vitamin B6 1.6 میلی گرم
Vitamin B12 3 میکروگرم
Biotin 60 میکروگرم
Folic Acid 200 میکروگرم
Nicotinamide 18 میلی گرم
Pantothenic Acid 6 میلی گرم

 

نتیجه گیری

کپسول ژلاتینی ب کمپلکس دانا دارای خواص درمانی متعددی بوده و می تواند به عنوان یک محصول تخصصی برای پیشگیری از ریزش مو استفاده شود. این کپسول برخلاف کپسول های حاوی ویتامین های گروه ب، به صورت ژلاتینی است و بلع راحت تری دارد.

افرادی که با مشکل کاهش رشد مو، ریزش مو و نازک شدن موها مواجه شده اند، می توانند از این کپسول ژلاتینی برای افزایش رویش موهای خودشان استفاده کنند. برای مشاهده اثربخشی این کپسول، بهتر است که یک بازه زمانی 2 ماهه و یا بیشتر از این کپسول استفاده شود.

کپسول ب کمپلکس دانا 60 عدد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *