سلامت

مکمل آوودین و تاثیر آن بر غضروف سازی

مصرف مکمل آوودین تولید و ترشح پروتئوگلیکان را افزایش خواهد داد. در نتیجه این امر فرایند تخریب غضروف و پیشرفت آرتروز کاهش پیدا می کند.

مقدمه

ما قصد داریم در این محتوا در مورد مکمل آوودین و تاثیر آن بر غضروف سازی مطالبی را بیان کنیم. مکمل آوودین یکی از بهترین مکمل های موجود در زمینه غضروف سازی است. درد مفاصل به ویژه درد در زانوها موجب شده تا توجه به سوی مکمل های غضروف ساز جلب شود. مصرف این مکمل ها برای بزرگسالان و خردسالان امکان پذیر است. دلیل این امر این است که افراد در سنین مختلف و با جنسیت متفاوت ممکن است به مکمل های تقویت استخوان و غضروف ساز نیاز داشته باشند. تا پایان این محتوا ما را همراهی کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد مکمل آوودین و اثر آن بر غضروف سازی ارائه دهیم.

 

آوودین، یک مکمل غضروف ساز

 

آوودین، یک مکمل غضروف ساز

استخوان ها از مهمترین قسمت های بدن هستند. اسکلت بدن انسان به طور کلی از استخوان ها و کلسیم ساخته شده است. ظهور انواع بیماری ها در استخوان های مختلف بدن ناشی از کمبود میزان پروتئین و کلاژن می باشد. مکمل آوودین این کمبود را جبران می کند. به طور کلی با افزایش سن در زنان و مردان، میزان کلاژن تولید شده در بدن کاهش چشمگیری پیدا می کند. مصرف مکمل آوودین موجب می شود میزان کلاژن و پروتئین مورد نیاز بدن برای استحکام استخوان ها و غضروف ها در دسترس قرار بگیرد. همانطور که ذکر کردیم هدف ما از تحریر این محتوا بیان تاثیر مکمل آوودین بر فرایند غضروف سازی است. بر این اساس لازم است ابتدا به معرفی انواع غضروف بپردازیم. به طور کلی چهار نوع غضروف در بدن انسان وجود دارد.

 • غضروف شفاف
 • غضروف الاستیک
 • فیبرو غضروف
 • غضروف مفصلی

انواع شفاف غضروف در مفاصل مشاهده می شوند. وظیفه اصلی این نوع غضروف تحمل وزن وارد شده بر مفاصل است. غضروف شفاف، قوی و منعطف است. تنها ویژگی منفی این غضروف توانایی بازسازی کم آن می باشد. غضروف های الاستیک میزان انعطاف پذیری تقریبا خوبی دارند. این نوع غضروف در ساختمان گوش، حنجره و اپی گلوت مشاهده می شود. نوع دیگری از غضروف ها که در ستون فقرات مشاهده می شود، فیبرو غضروف نامیده می شود. این غضروف کاملا غیر قابل انعطاف است. غضروف هیالین یا مفصلی تمام سطح استخوان را پوشش می دهد. انعطاف این غضروف ها از انواع الاستیک کمتر است.

 

مکمل آوودین و مصرف آن

مکمل آوودین یکی از بهترین مکمل های غضروف ساز است. این مکمل منشا گیاهی دارد. بنابراین کمترین خطر و عارضه را برای بدن خواهد داشت. در تولید این مکمل غضروف ساز از گیاهانی از جمله زنجبیل، سویا، آووکادو و غیره استفاده شده است. همچنین در این مکمل خوراکی از ویتامین D نیز استفاده شده است. مصرف مکمل آوودین تولید و ترشح پروتئوگلیکان را افزایش خواهد داد. در نتیجه این امر فرایند تخریب غضروف و پیشرفت آرتروز کاهش پیدا می کند. همچنین مصرف مرتب این مکمل دردهای مفاصل را کاهش می دهد.

در صورتی که مکمل آوودین را برای غضروف سازی و کاهش دردهای مفاصل مصرف می کنید توصیه می کنیم به شرح زیر استفاده کنید. برای این منظور می بایست برای مدت حداقل سه ماه و حداکثر سه سال از این مکمل استفاده کنید. تنها مورد منع مصرف مکمل مذکور برای بیماران مبتلا به آرتروز می باشد. علاوه بر این بیماران مبتلا به دردهای عضلانی نیز توصیه می شود این مکمل خوراکی را مصرف نکنند.

آوودین، یک مکمل غضروف ساز

 

فواید مصرف آوودین

ما در بالا توضیح دادیم مکمل آوودین از عصاره گیاهان زنجبیل، سویا و آووکادو تهیه شده است. بنابراین کمترین عوارض و حساسیت ها را خواهد داشت. در نتیجه افراد مختلف با ویژگی های متفاوت می توانند از این مکمل استفاده نمایند. در زیر برخی از مهمترین مزیت ها و فواید مکمل آوودین را به اختصار ذکر خواهیم کرد.

 • کاهش درد مفاصل و عضلات
 • کاهش التهاب مفاصل
 • کمک به بازسازی مفاصل
 • کمک به جلوگیری از تخریب غضروف های بدن
 • بهبود حرکت مفاصل

 

نقش ترکیبات آوودین در بدن

همانطور که در بالا ذکر کردیم مکمل آوودین حاوی عصاره های گیاهی مشخصی است. یکی از گیاهان مورد استفاده در ساخت مکمل آوودین، گیاه زنجبیل است. عصاره زنجبیل بر ترشح دو آنزیم لیپواکسیژناز و سیکلواکسیژناز اثر گذاشته و میزان تولید آن ها را کاهش می دهد. در نتیجه کاهش میزان دو آنزیم ذکر شده، التهاب و درد مفاصل کاهش می یابد. ماده دیگری که در این مکمل به کار رفته، ویتامین دی سه است. ویتامین D به کار رفته در مکمل ذکر شده عاری از ماده لانولین است. یکی از مشکلات رایج در زمینه سلامت استخوان ها و غضروف ها عدم مصرف ویتامین دی می باشد.

مصرف مداوم و مرتب ویتامین ذکر شده از ابتلا به پوکی استخوان، التهاب مفاصل، سرطان، بیماری های خودایمنی مختلف، فشار خون و غیره جلوگیری به عمل می آورد. به طور کلی دو نوع ویتامین دی وجود دارد. این دو نوع شامل ویتامین دی دو و دی سه می باشند. نوع دی سه کیفیت بالاتر و بهتری دارد. ویتامین دی سه به محض ورود به بدن در کلیه تجزیه شده و به شکل تریول تبدیل می شود. کلسی تریول تولید شده وارد خون شده و در بدن گردش می کند. تریول موجود در خون، موجب افزایش میزان کلسیم خون خواهد شد. در نتیجه افزایش میزان کلسیم خون، رشد و استحکام استخوان ها افزایش پیدا می کند.

کمبود ویتامین D در کودکان موجب بروز بیماری نرمی استخوان خواهد شد. بروز بیماری نرمی استخوان موجب بروز پای پرانتزی و مشکلات عدیده دیگری می شود. همانطور که ذکر کردیم ویتامین دی به کار رفته در مکمل آوودین منشا حیوانی ندارد. این ویتامین از نوعی گل سنگ مخصوص که در ایرلند و کانادا یافت می شود به دست می آید. مورد دیگر در خصوص مکمل خوراکی آوودین این است که در تولید آن ها از اشعه گاما و نانو ذرات استفاده نشده است. بنابراین از هر نظر پاک و سالم می باشد.

 

موارد منع مصرف

در بالا ذکر کردیم مصرف مکمل آوودین برای بیماران مبتلا به آرتروز توصیه نمی شود. همچنین مصرف این مکمل برای زنان باردار و شیرده توصیه نمی شود. علاوه بر این بیماران مبتلا به قند خون و فشار خون نیز می بایست تحت نظر پزشک از این مکمل خوراکی استفاده کنند. همانطور که ذکر کردیم در این مکمل از عصاره زنجبیل استفاده شده است. مصرف مداوم زنجبیل موجب افت قند خون و فشار خون خواهد شد. بنابراین لازم است تحت نظر پزشک متخصص مصرف گردد. مقدار مصرف این مکمل را بدون مشورت با پزشک نباید تغییر داد.

 

 

مطالب مرتبط

1 نظر در “مکمل آوودین و تاثیر آن بر غضروف سازی

 1. مهسا گفت:

  سلام خیلی مفید بود ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *