بدنسازی

مکمل بدنسازی را از کجا تهیه کنیم

مکمل های ورزشی را مکمل بدنسازی نیز می نامند. به خاطر داشته باشید خرید مکمل بدنسازی اصل تضمین کننده سلامتی شما است.

مقدمه

مکمل بدنسازی، محصولی است که مصرف آن برای ورزشکاران ضروری است. فروشگاه های سطح شهر و انواع داروخانه ها، چه داروخانه های معمولی و چه داروخانه آنلاین انواع مکمل های ورزشی و بدنسازی را می توانند در اختیار کاربران قرار دهند. ما در طول این محتوا نکاتی ارائه خواهیم داد که به کمک آن ها می توان یک مکمل بدنسازی اصل را شناسایی و خریداری نمود. همچنین بیان خواهیم کرد بهتر است انواع مکمل ها را از کجا خریداری کنید. بنابراین توصیه می کنیم تا پایان این محتوا ما را همراهی کنید.

مکمل بدنسازی چیست؟

مکمل ها انواع مختلف و متعددی دارند. به طور مثال مکمل های دارویی و تغذیه ای و مکمل های ورزشی از جمله انواع مکمل های موجود در بازار هستند. مکمل های ورزشی را مکمل بدنسازی نیز می نامند. این نوع از مکمل ها همانطور که از نام آن ها پیدا است بیشتر مورد استفاده ورزشکاران قرار می گیرند. ورزشکاران حرفه ای برای این که بتوانند مدت زمان بیشتری بدون احساس خستگی مفرط ورزش را ادامه دهند و همچنین مواد مغذی مورد نیاز بدن خود را تامین کنند از انواع مکمل های ورزشی و بدنسازی استفاده می کنند. استفاده از مکمل بدنسازی در کنار داشتن یک برنامه غذایی مناسب و متنوع برای ورزشکاران حرفه ای ضرورت دارد. بنابراین این ایده که در صورت مصرف مکمل های ورزشی و بدنسازی می توان برخی از وعده های غذایی را نادیده گرفت درست نیست. مصرف مکمل ها و مصرف وعده های غذایی باید طبق روال عادی انجام گیرد.

انواع مکمل بدنسازی

مکمل بدنسازی انواع مختلفی دارد. به طور مثال مکمل های حاوی کربوهیدرات، پروتئین و ویتامین ها را می توان نام برد. همچنین برخی از مکمل های ورزشی و بدنسازی هستند که فقط حاوی نوع خاصی آمینو اسید بوده و برخی دیگر نیز فقط حاوی مقادیر مشخصی از مواد معدنی می باشند. علاوه بر موارد ذکر شده در بالا کراتین و کافئین نیز دو نوع از مکمل های بدنسازی هستند که مورد استفاده ورزشکاران قرار می گیرند. هر ورزشکار با توجه به دستورات کارشناس تغذیه و مربی خود می تواند مناسب ترین مدل از مکمل بدنسازی را انتخاب کرده و مصرف نماید. انتخاب مکمل بدنسازی برای ورزشکار حرفه ای و ورزشکار مبتدی تفاوت دارد. همچنین میزان مصرف مکمل های ورزشی برای هر گروه از ورزشکاران با یکدیگر تفاوت اساسی دارند.

خرید مکمل بدنسازی

تمام نکاتی که در بالا در ارتباط با مکمل بدنسازی و ویژگی های منحصر به فرد آن ها ذکر کردیم زمانی قابل دسترس است که شما محصول را از یک فروشگاه معتبر تهیه کنید. خرید مکمل های بدنسازی تقلبی نه تنها هیچ سودی نخواهد داشت بلکه موجب به خطر افتادن سلامتی فرد مصرف کننده به صورت جدی خواهد شد. مصرف مکمل بدنسازی تقلبی می تواند خطر از کار افتادن کلیه ها و کبد را افزایش دهد.

همانطور که در ابتدای محتوا ذکر کردیم شما می توانید مکمل بدنسازی مورد نظر خود را از فروشگاه های موجود در سطح شهر تهیه کنید. همچنین این امکان وجود دارد که شما مکمل های مورد نیاز خود را از یک داروخانه آنلاین معتبر تهیه کنید. به هر حال این که شما مکمل های بدنسازی را از کجا تهیه میکنید خیلی مهم نیست. بلکه اصل بودن آن است که اهمیت دارد. ما در ادامه یکسری نکات ارائه می دهیم که به شما در تشخیص اصل بودن یک مکمل ورزشی و بدنسازی کمک شایانی خواهند کرد.

بررسی معتبر بودن مکمل های بدنسازی

اولین قدم برای این که شما به عنوان خریدار تشخیص دهید مکمل بدنسازی مورد نظر قاچاق است یا خیر استفاده از کد 16 رقمی روی قوطی است. روی تمام قوطی های مکمل های بدنسازی یک کد 16 رقمی درج شده است که با ارسال آن به شماره 20008822 می توانید از سلامت محصول مطلع شوید. به کمک این فرایند شما متوجه خواهید شد آیا محصول مورد نظر تحت نظارت سازمان غذا و دارو وارد کشور شده است یا خیر. در صورتی که مکمل بدنسازی مورد نظر شما از مراجع قانونی وارد کشور شده باشد پیامکی حاوی تایید این امر به خط شما ارسال خواهد شد.

مورد دیگر که به شما در تشخیص اصل بودن مکمل بدنسازی کمک خواهد کرد، شکل و ظاهر قوطی مکمل است. کیفیت قوطی و درپوش آن نشان از اصالت محصول دارد. بنابراین اگر پلاستیک به کار رفته برای بدنه قوطی و درپوش از کیفیت مناسب برخوردار نباشد، نشان از تقلبی بودن محصول دارد. به خاطر داشته باشید خرید مکمل بدنسازی اصل تضمین کننده سلامتی شما است. بنابراین در این امر مماشات نکرده و تمام جوانب را در نظر بگیرید. تلاش کنید تا بتوانید روش های متعدد شناخت محصولات اصل و اورجینال را از محصولات تقلبی بشناسید..

هولوگرام و برچسب شبنم

برخی از شرکت های تولید کننده مکمل بدنسازی محصولات خود را با یکسری نشانه ها و هولوگرام های مخصوص متمایز می کنند. استفاده از این نشانه های خاص موجب می شود شرکت های متقلب امکان سو استفاده از محصول مورد نظر را از دست بدهند. بنابراین پس از شناخت مکمل بدنسازی مورد نظر، شرکت تولید کننده آن را نیز بشناسید و با نشان و هولوگرام آن آشنایی پیدا کنید. این امر مانع از خرید مکمل های ورزشی تقلبی خواهد شد. هولوگرام ها را ممکن است فقط روی درپوش نصب کنند. در حالی که برخی از انواع تقلبی، هولوگرام را روی بدنه قوطی نصب می کنند. بنابراین مکان نصب هولوگرام اهمیت دارد.

وجود برچسب شبنم نشان از سلامت محصول مورد نظر دارد. این برچسب برای رهگیری و کنترل سلامت و اصالت محصولات روی آن ها نصب می شود. استفاده از این برچسب برای تمام محصولات خوراکی، بهداشتی، دارویی و تجهیزات پزشکی ضروری است. بنابراین عدم وجود این برچسب نشان از قاچاق بودن و تقلبی بودن محصول است.

خرید اینترنتی مکمل بدنسازی

نکته مهمی که در خرید مکمل بدنسازی اصل باید به آن توجه کرد، تفاوت قیمت در فروشگاه های آنلاین و فیزیکی است. اگر شما متوجه تفاوت قیمت بالا شدید شک نکنید که این محصول تقلبی است. خرید از داروخانه آنلاین به شما این امکان را می دهد تا محصولات متعدد موجود در سایت داروخانه را به دقت مورد بررسی قرار دهید و سپس خرید کنید. همچنین استفاده از این مراکز برای خرید، در وقت و هزینه شما صرفه جویی به عمل خواهد آورد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *