بدنسازی

مکمل بدنسازی چه تاثیری در کاهش وزن دارد

مصرف انرژی بیشتر از سوی ورزشکار بدنساز موجب می شود او حتما برای دریافت این میزان انرژی از مکمل بدنسازی استفاده کند.

مقدمه

ورزش کردن از دیرباز یکی از بهترین روش ها برای داشتن تناسب اندام بوده است. بهترین ورزش برای داشتن اندام متناسب و زیبا ورزش بدنسازی است. ورزش بدنسازی در باشگاه های مجهز و تحت نظر مربی های کاربلد انجام می گیرد. در چنین شرایطی می توان از این ورزش انتظار سوختن کالری و چربی اضافه موجود در بدن را داشت. همچنین لازم است ذکر کنیم که ورزش بدنسازی یکی از موثرترین و بهترین روش ها برای کاهش وزن است. به خاطر داشته باشید که ورزش بدنسازی زمانی موثر است که در محلی امن و بدون آسیب دیدگی انجام گیرد. مهمترین ویژگی این ورزش این است که با استفاده از مکمل بدنسازی موجب کالری سوزی و چربی سوزی می شود. موجبات عضله سازی را نیز فراهم می آورد. تفاوت بزرگ این ورزش با انواع دیگر نیز عضله سازی است که در مقابل کاهش وزن قرار دارد. در ادامه بیشتر در مورد ورزش بدنسازی و مکمل های مورد نیاز آن صحبت خواهیم کرد.

مکمل بدنسازی و کاهش وزن

همانطور که ذکر کردیم یکی از بهترین روش ها برای کاهش وزن ورزش کردن است. ورزش بدنسازی به صورت ویژه موجب چربی سوزی در بدن می شود. این ورزش موجب عضله سازی نیز خواهد شد. استفاده از مکمل بدنسازی در این ورزش موجب می شود عضله سازی و چربی سوزی اصولی و علمی انجام گیرد. در واقع استفاده از مکمل بدنسازی موجب می شود در کنار سوختن کالری، عضلات بدن ورزشکار به خوبی حفظ شوند. توجه به این نکته ضروری است که هر چه میزان عضلات موجود در بدن ورزشکار بیشتر باشد، در طول روز به انرژی بیشتری نیاز پیدا می کند. مصرف انرژی بیشتر از سوی بدنساز موجب می شود او حتما برای دریافت این میزان از مکمل بدنسازی استفاده کند.

به خاطر داشته باشید مصرف مکمل بدنسازی در کنار ورزش بدنسازی اگر درست و اصولی انجام شود موجبات رشد ماهیچه ها، استحکام استخوان ها و سلامت بدن را فراهم خواهد آورد. مهمترین مزیت این ورزش کاهش وزن و تناسب اندام است. به همین دلیل تمرینات این رشته ورزشی نه تنها برای برای بدنسازان بلکه برای تمام ورزشکاران مفید فایده می باشند. آنچه در ورزش بدنسازی مهم است و باید حتما مورد توجه قرار گیرد؛ توجه به رژیم غذایی است. نوع تمرینات ورزشی و نوع رژیم غذایی مورد استفاده از سوی ورزشکار به موارد مختلفی بستگی دارد. از جمله این موارد می توان به جنسیت، شرایط جسمی و فیزیکی، سن و غیره اشاره نمود.

 

نقش مکمل بدنسازی در رژیم غذایی ورزشکاران

همه متخصصین تربیت بدنی معتقدند برای رسیدن به نتیجه دلخواه با مصرف مکمل بدنسازی به رژیم غذایی توجه شایانی داشته باشید. ورزش بدنسازی نیز از این امر مستثنی نیست. بهترین روش برای توجه به رژیم غذایی این است که میزان کالری مورد نیاز بدن و کالری در دسترس را بدانید. مکمل بدنسازی کمک می کند تا ورزشکار کالری مورد نیاز خود را در اختیار بگیرد. در صورتی که ورزشکار بدنساز بیش از مقدار کالری در دسترس کالری بسوزاند، به تدریج موفق به عضله سازی خواهد شد. در حالی که  اگر میزان کالری ورودی به بدن با میزان کالری مصرفی برابر باشد وزن ورزشکار ثابت مانده و کاهش وزن یا عضله سازی صورت نمی گیرد. همچنین لازم است ذکر کنیم وجود عضله بیشتر در بدن ورزشکار موجب سوزاندن مقدار بیشتری کالری خواهد شد.

ورزشکار بدنساز می بایست میزان کربوهیدرات مشخصی دریافت کند. همچنین مقادیر پروتئین در دسترس نیز باید معین و مشخص باشند. دقت در مقدار مصرف انواع کربوهیدرات ها، پروتئین ها و ویتامین ها و غیره باعث می شود فرایند کاهش وزن و عضله سازی سریعتر و بهتر انجام شود. همچنین میزان اسید چرب موجود در رژیم غذایی بدنسازان می باست کنترل شده و معین باشد. استفاده از کربوهیدرات های مشخص و با کیفیت بالا باعث کنترل و کاهش اشتها شده و ورزشکار را سریعتر به هدف خود که عضله سازی است می رساند. بنابراین وجود مکمل بدنسازی در رژیم غذایی یک ورزشکار به ویژه ورزشکاران بدنساز الزامی و ضروری است.

 

مکمل بدنسازی و کاهش وزن ورزشکاران

استفاده از مکمل بدنسازی می تواند ورزشکار را سریعتر به وزن دلخواه برساند. مکمل بدنسازی علاوه بر این که باعث کاهش وزن می شود موجب عضله سازی نیز خواهد شد. مکمل بدنسازی در واقع نوعی مکمل غذایی است که فرایند چربی سوزی در بدن را آسان تر می کند. در نتیجه موجب کاهش وزن خواهد شد. توجه داشته باشید برای تهیه مکمل بدنسازی می بایست از داروخانه ها کمک بگیرید. مکمل بدنسازی با کیفیت می بایست تاییدیه وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو را داشته باشد. مکمل هایی که تاییدیه سازمان های مذکور را ندارند را نباید مورد استفاده قرار داد. به خاطر داشته باشید صرف مصرف مکمل بدنسازی نمی تواند موجب کاهش وزن و عضله سازی در بدن گردد.

در واقع علاوه بر این که مکمل بدنسازی را به عنوان مکمل رژیم غذایی مصرف می کنید لازم است ورزش های لازم را درست و مرتب انجام دهید تا نتیجه دلخواه را دریافت کنید. انجام ورزش ها و تمرینات مناسب در کنار مصرف کالری، ویتامین و پروتئین مناسب می تواند موجب کاهش وزن گردد. استفاده از مکمل بدنسازی نه تنها می تواند موجب کاهش وزن و چربی سوزی شود موجب عضله سازی و افزایش انرژی نیز خواهد شد. بنابراین با مصرف مکمل بدنسازی با کیفیت ورزشکار انرژی لازم برای عضله سازی را به دست خواهد آورد. مکمل های بدنسازی با توجه به نحوه فعالیتی که در بدن دارند می توانند موجب کاهش اشتها یا سیر نگه داشته شدن ورزشکار گردند. در نهایت موجب کاهش وزن خواهند شد.

 

مصرف مکمل ها در بدنسازی

مکمل بدنسازی باید به صورت دوره و مرتب مورد استفاده قرار گیرد. به طور مثال مدت زمان مصرف یک مکمل بدنسازی حداکثر شش هفته می باشد. پس از طی این مدت لازم است مصرف را قطع کرده و مکمل دیگری را استفاده کنید. دلیل تغییر دوره ای مکمل ها این است که پس از مدت زمانی که از مصرف مکمل می گذرد بدن به آن عادت خواهد کرد. در نتیجه این عادت بدن ورزشکار پاسخ درستی نخواهد داد. بنابراین فرایند کاهش وزن و عضله سازی دچار اختلال خواهد شد. نکته پایانی و مهم این است که برای انجام ورزش بدنسازی و استفاده از مکمل بدنسازی حتما از یک مربی با تجربه و یک متخصص تغذیه کمک بگیرید.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *