بدنسازی

مکمل‌ بدنسازی چه تاثیری در کاهش وزن دارد ؟

مکمل‌ بدنسازی، نوعی فرآورده غذایی است، که به منظور جبران کمبود مواد و املاح مغذی در بدن استفاده می‌شود. همچنین در کنار ورزش برای رسیدن به تناسب اندام مصرف می‌شود.

شرح و وصف مکمل‌ بدنسازی

بطور کلی هنگامی که موضوع سلامتی و تناسب اندام مطرح می‎شود، دانستن اطلاعاتی در رابطه با محصولاتی که قرار است مصرف شوند، اهمیت ویژه‌ای پیدا خواهد کرد. از آنجا که این مطلب را برای خواندن انتخاب نموده‌اید، بدون شک به دنبال راهکارهایی برای کاهش وزن، داشتن اندامی زیبا و انواع مکمل‌ بدنسازی سالم و بدون عوارض هستید. پس تا انتها با ما همراه باشید.

اینگونه فرآورده‌های غذایی طبق استاندارد سازمان بهداشت جهانی تهیه می‎شوند. مصرف مکمل‌ بدنسازی در صورتی که متناسب با  نیاز افراد و بر اساس دستورالعمل باشد از ایجاد بیماری‎ چاقی جلوگیری خواهد نمود. بنابراین استفاده از مکمل‌ بدنسازی مناسب و سالم می‎تواند در کنار یک رژیم غذایی صحیح و انواع تکنیک‌های ورزشی شیوه‌ای سازگار با سبک زندگی امروزی افراد باشد.

اینگونه مکمل‎های ورزشی، سرشار از انواع ویتامین‎های همچون E، B،C، اسیدهای چرب و عناصر ضروری مانند آهن، کلسیم، پتاسیم، و گروه‌های مختلفی از کربوهیدات‌ها می‌باشند. ولی تاکنون به تنهایی به عنوان عامل اصلی کاهش وزن معرفی نشده‌اند. مکمل‌ بدنسازی در قالب‌های متنوعی در بازار در حال عرضه به مردم می‌باشند. پودر، ژله، قرص و نوشیدنی‌های گوناگون انواع متعددی از این مکمل‌ها هستند.

حتما تاکنون تعداد زیاد و متنوعی از مکمل‌ بدنسازی ، در داروخانه‌ها، ورزشگاه‎ها و سایت‌های مختلف به شما معرفی شده است. با توجه به طیف گسترده‌ای از این نوع فرآورده‌های غذایی لازم است، شما قبل از خرید و مصرف آن‌ها از تاییدیه سلامت این محصولات اطمینان حاصل نمایید. بنابراین لازم است تهیه و مصرف آن بر اساس نوع و میزان فعالیت ورزشی و هدفی که شما برای تناسب اندام خود مشخص نموده‌اید صورت گیرد. بنابراین اگر قصد کاهش وزن را دارید در هنگام خرید مکمل بدنسازیی را تهیه کنید، که این هدف را برای شما محقق نمایید. در غیر این صورت عوارض جانبی را در پی خواهد داشت. و نتایج دلخواه برا شما حاصل نخواهد شد.

نقش‌های کلیدی مکمل‌ بدنسازی در کاهش وزن

نقش‌های کلیدی مکمل‌ بدنسازی در کاهش وزن

عادت‌های غذایی ناسالم، عدم تحرک ناشی از سبک زندگی مدرن، که باعث کاهش تحرک افراد شده‌اند، عوامل بروز مشکلاتی از جمله چاقی و اضافه وزن می‌باشند. بنابراین کاهش وزن، لاغری و تلاش برای رسیدن به اندامی متناسب و زیبا خواسته‌ی اصلی چنین افرادی می‎باشد. با این وجود این افراد پیوسته به دنبال راهکارهایی کارآمد، با کمترین عوارض جانبی و ارزان قیمت مانند استفاده از مکمل‌ بدنسازی هستند. چرا که تناسب اندام و داشتن وزن متعادل برای تمام افراد اهمیت ویژه‌ای دارد.

ورزش و انجام تکنیک‌های مختلفی ورزشی به عنوان اولین و بهترین شیوه برای حفظ سلامت افراد، از سوی تمام پزشکان توصیه می‌شود.  این تکنیک، اگر قرار باشد با هدف دستیابی به اندامی شکیل و زیبا به همراه کاهش وزن انجام گیرد، به تنهایی کافی نخواهد بود. چرا که انجام این نوع فعالیت‌ها علاوه بر چربی سوزی با مصرف مقدار زیادی انرژی همراه می‎باشد. بنابراین استفاده از مکمل‌ بدنسازی در کنار ورزش از سوی مربیان ورزشی و پزشکان نیز توصیه می‌شود. مصرف صحیح  این مکمل‌های ورزشی شرایطی را برای بدن فراهم می‌آورد، که باعث سوختن کالری و چربی در بدن افراد بطور اصولی می‌شود. از بین رفتن چربی‎های اضافه از دیگر مزایای استفاده از مکمل‌ بدنسازی به همراه انجام تمرینات ورزشی و استفاده از یک رژیم غذایی مناسب می‎باشد. شاید بهتر است بدانید که راز اندام‌های تماشایی در بکارگیری این سه عامل برجسته است.

ورزشکاران، عمده‌ترین گروه مصرف کننده مکمل‌ بدنسازی می‌باشند، اما استفاده از این مکمل‎ها مختص این گروه نمی‎باشد. استفاده از این نوع مکمل‌ها برای این افراد در کنار ورزش علاوه بر چربی سوزی، باعث ورزیده شدن عضلات آن‌ها می‌شود.  شما نیز می‌توانید برای رسیدن به وزنی دلخواه و اندامی لاغرتر نیز از این مکمل‌ها استفاده در کنار حرکات ورزشی استفاده کنید. همچنین توجه داشته باشید که برترین مزیت استفاده همزمان مکمل‌ها و ورزش، کاهش وزن و تناسب اندم می‌باشد.

مصرف مکمل‌ بدنسازی، فرآیند کاهش وزن را تسریع خواهد نمود، بنابراین استفاده از مکمل‌های ورزشی باید بطور منظم و دوره‌ای و طبق دستورات مربی یا پزشک مصرف شود.

چند نکته در رابطه با مکمل‌ بدنسازی

مصرف مکمل‌ بدنسازی، فرآیند کاهش وزن را تسریع خواهد نمود، بنابراین استفاده از مکمل‌های ورزشی باید بطور منظم و دوره‌ای و طبق دستورات مربی یا پزشک مصرف شود. چرا که بعد از گذشت زمان، سیستم بدن به طور خودکار بر اساس مصرف این نوع مکمل‌ها فعالیت خواهد داشت. بنابراین اگر استفاده از آن‌ها طبق دستورالعمل صورت نگیرد، پاسخ معکوسی دریافت خواهید کرد. به علاوه چربی سوزی بدن با مصرف مکمل‌های ورزشی به بالاترین میزان خود می‌رسد، پس توجه داشته باشید با کاهش وزن شدید روبه رو نشوید. بنابراین از مصرف خودسرانه اینگونه مکمل‏ها بپرهیزید. همچنین از مصرف مکمل‌ بدنسازی که دارای تاییده سازمان غذا و دارو نمی‎باشد، خودداری کنید.  استفاده از مکمل‌های که از سوی این سازمان تایید سلامت نشده‌اند، سلامت شما را به طور جدی به خطر می‌اندازد.

پروتئین‌ها، آمینواسیدها، مولتی ویتامین‎ها، گروه‌های مختلفی از مکمل‌های چربی سوز می‎باشند. بنابراین به منظور کاهش اضافه وزن باید مکمل‌ بدنسازی را تهیه کنید که شامل این مواد باشند.

استفاده از مکمل‌ بدنسازی علاوه بر چربی سوزی اگر به صورت اصولی انجام گیرد، باعث استحکام ماهیچه‌ها و استخوان‌ها خواهد شد. همچنین توانایی افزایش ایمنی سیستم بدن را نیز دارد. بنابراین شما در کنار کاهش وزن می‌توانید به اندامی متناسب با عضلاتی قوی برسید. البته توجه داشته باشید که مکمل‌ بدنسازی مناسب‌تر است، که  دارای مزیت‌های زیر باشد:

1-تهیه آن بر اساس دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی باشد.

2- فقط بافت‌های چربی را ازبین ببرد و به دیگر بافت‌های بدن آسیب نزند.

3- کاهش اشتها و میل به غذا را با گذشت به همراه داشته باشد.

4-دارای عوارض جانبی مانند سردرد، معده درد و اسهال و استفراغ نباشد.

5-علاوه بر چربی سوزی، توانایی کمک به عضله سازی و استحکام ماهیچه‌ها را داشته باشد.

6-فاقد قند باشد و دارای طعم دهنده‌های خوشمزه و طبیعی باشد.

7-عدم استفاده از مواد غیر طبیعی و مضر در تهیه‌ی آن

مزایا و معایب استفاده از مکمل‌های‌ بدنسازی چربی سوز

1-تنظیم غده تیروئید

2-کاهش اشتها

3- جلوگیری از جذب اضافی کربوهیدات

4-جلوگیری از جذب چربی در بدن

5-جلوگیری از تشرح هورمون کورتیزول در بدن

6-افزایش انرژی و پیش فعالی

7-ایجاد اختلال در ضربان قلب. نامنظم شدن یا تپش قلب

8-اختلال در خلق و خو

9-کاهش قند در افراد دیابتی

10-آسیب به کبد و کیسه صفرا

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *