پوست،مو و ناخن

پن پوست چرب چه کارایی دارد؟

آیا درباره پن پوست چرب اطلاعاتی دارید؟ پن پوست چرب برای شستشوی پوست های چرب، پوست مختلط و پوست های دارای جوش و مستعد بروز آکنه بسیار مناسب است.

توضیحاتی درباره پن پوست چرب

پن پوست چرب یک شوینده غیر صابونی ملایم با PH متناسب با PH پوست می باشد. این محصول  بدون ایجاد تحریک پوستی، جهت شستشوی پوست صورت و بدن بسیار مناسب است. از این نوع پن می توان برای شستشوی تمام پوست های چرب، پوست های مختلط، پوست های مستعد بروز آکنه و پوست های دارای جوش استفاده کرد.

پن پوست چرب با PH تنظیم شده حدود 5/5  ، سازگار با پوست بوده و می تواند موجب پاکسازی پوست از هر نوع آلودگی شود. این پن قدرت پاکسازی و کف کنندگی فوق العاده بالایی دارد. این نوع پن بدون ایجاد تحریکات پوستی می تواند در دفع چربی و سبوم اضافی پوست موثر باشد.

پن پوست چرب با خاصیت ضد التهابی خود  به بهبود جوش ها کمک می کند. این پن با ترکیبات آنتی اکسیدانی خود، موجب از بین رفتن باکتری های ایجاد کننده جوش می شود.

پن پوست چرب برای شستشوی پوست های چرب و جوش دار

پوست انسان، غدد ترشح کننده چربی زیادی دارد. چربی های ترشح شده در حد نرمال، برای حفظ سلامتی پوست لازم می باشند. چربی های مفید پوست باعث جلوگیری از بروز دهیدراته شدن پوست و خشکی پوست می شود. خشکی پوست موجب بروز مشکلات پوستی مانند پوسته پوسته شدن پوست، کاهش آب پوست، ترک برداشتن پوست، خارش و التهاب پوست می گردد.

علاوه بر موارد ذکر شده کم آب شدن پوست، باعث شل شدگی و افتادگی پوست می شود. در نتیجه چین و چروک های پوستی ایجاد می شوند. پوست سالم پوستی است که سطح رویی آن کمی چرب و  لایه های زیرین آن پر از آب باشد.

 استفاده از پن پوست چرب برای جلوگیری از خشکی  پوست و تنظیم ترشح چربی موثر است. زیرا ترشح بیش از حد چربی موجب بروز مشکلات دیگری در پوست می شود. وجود چربی زیاد در سطح پوست، موجب باز شدن منافذ پوستی می شود. چربی ها یک منبع غذایی خوب برای باکتری ها و قارچ ها می باشند. در نتیجه چربی های اضافی در داخل منافذ پوستی جمع شده و باکتری ها و میکروب ها در این بستر رشد و تکثیر می کنند. در این شرایط انواع جوش و آکنه بر روی پوست ایجاد می شوند.

خرید پن پوست چرب برای شستشوی پوست بهتر از صابون می باشد زیرا پن موجب حفظ رطوبت و چربی های مفید پوست می شود. اما استفاده از صابون با PH بالا، باعث از بین رفتن چربی های مفید و ایجاد التهاب و خشکی پوست می گردد. به همین دلیل بهتر است برای شستشوی پوست از شوینده های غیر صابونی ملایم به نام پن استفاده کرد.

برخی از ترکیبات موثر در پن پوست چرب

هر شرکت برای تولید و ساخت پن پوست چرب خود از ترکیبات ویژه ای استفاده می کنند. اما در اکثر پن های مناسب برای استفاده افراد دارای پوست چرب، از ترکیبات موثر زیر استفاده شده است.

سالسیلیک اسید

سالسیلیک اسید با جلوگیری از مسدود شدن منافذ پوستی و از بین بردن سلول های مرده پوست، موجب پاکسازی پوست می شود. مصرف این ترکیب باعث خروج راحت تر سبوم از پوست شده، در نتیجه از بروز آکنه جلوگیری می شود. اسید سالسیلیک موجب افزایش پوسته ریزی طبیعی پوست می شود. در اثر پوسته ریزی، لایه های خشن و قدیمی پوست از بین رفته و پوستی جوان و شاداب نمایان می شود. این ترکیب با خاصیت آنتی باکتریال خود به درمان جوش های پوستی کمک شایانی می کند.

 پیروکتون اولامین

وجود این ترکیب در پن پوست چرب از ترشح چربی اضافی پوست جلوگیری می کند. ترشح چربی اضافی موجب گشاد شدن بیش از حد منافذ پوستی می شود. در اثر باز شدن منافذ پوستی انواع باکتری، قارچ و میکروارگانیسم های مضر داخل پوست شده و موجب بروز جوش ها و آکنه می شوند. این ترکیب با تنظیم ترشح چربی پوست از باز شدن زیاد منافذ پوستی جلوگیری کرده، در نتیجه جوش های مختلف و آکنه ایجاد نخواهند شد. وجود این ترکیب در این نوع پن، باعث درمان انواع آکنه خفیف تا متوسط در طولانی مدت می شود. مصرف این ماده در پن، موجب کاهش قرمزی و التهاب آکنه می گردد.

سبومین

وجود ترکیب سبومین در فرمولاسیون پن پوست چرب باعث از بین رفتن تاثیرات تخریبی اشعه های ماوراء بنفش نور خورشید  بر پوست می شود.  این ترکیب با خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی خود به سلامت بیشتر پوست کمک می کند. این ترکیب با ایجاد اختلال در عملکرد باکتری ها و  قارچ های روی پوست، از بروز جوش  و آکنه جلوگیری می کند. با مصرف این ماده در ترکیب پن،  تنظیم PH پوست و کنترل ترشح غدد سبابه در پوست های چرب و مختلط، بهتر انجام شده، در نتیجه از بروز جوش و آکنه به طور چشمگیری جلوگیری می شود.

 

فواید استفاده از پن پوست چرب

شستشوی روزانه پوست صورت با پن پوست چرب، برای پوست های چرب و جوش دار لازم و ضروری می باشد. در طول روز انواع آلودگی اعم از ذرات ریز گرد و غبار، آلودگی هوا، مواد آرایشی مصرف شده و … بر روی پوست تجمع کرده  و موجب مسدود شدن منافذ پوستی می گردند.

  • جلوگیری از بروز جوش و آکنه
  • مناسب برای شستشوی پوست های چرب، مختلط، دارای آکنه و جوش
  • شوینده غیر صابونی
  • دارای PH = 5/5 که با پوست سازگار است.
  • تنظیم ترشح چربی پوست
  • برطرف کردن چربی اضافی پوست
  • بهبود قرمزی و التهاب پوست
  • ضد باکتریایی و ضد قارچ

طریقه مصرف پن پوست چرب

از پن پوست چرب در هر روز 2 بار صبح و شب بر روی پوست خود بمالید. پن را تا رسیدن به کف مطلوب، به آرامی بر روی پوست ماساژ دهید. بعد از کف کردن پن و پخش کف بر روی پوست، به مدت 1 دقیقه صبر کنید. سپس پوست خود را بشویید. بعد از مصرف پن حتما از کرم های مرطوب کننده و یا کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.

در زمان مصرف پن پوست چرب دقت کنید که محصول با چشم ها، زخم های باز و سطوح مخاطی بدن تماس نداشته باشد. پن فقط برای استعمال خارجی تهیه شده است. در صورت بروز حساسیت و یا التهاب پوستی مصرف پن را قطع کنید.

کلام آخر

استفاده از پن پوست چرب برای شستشوی پوست های چرب ، دارای جوش، مستعد بروز آکنه و مختلط بسیار مناسب است. در طول روز بسیاری از آلودگی ها، مواد آرایشی، باکتری ها، قارچ ها و مواد شیمیایی و … بر روی پوست جمع می شوند که می توانند باعث بروز بسیاری از مشکلات پوستی شوند. شستشوی پوست قبل از خواب، با یک محصول مناسب به حفظ سلامتی پوست کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *