بدنسازی

پودر کراتین مونوهیدرات را بهتر بشناسیم

پودر کراتین مونوهیدرات

پودر کراتین مونوهیدرات 300 گرمی ژن استار محصولی از نوع پودر و از گروه کراتین و مورد استفاده برای عموم افراد اعم از زنان و مردان در جهت کمک به بازسازی عضلات می باشد.

کراتین یک اسید آمینه تولید شده توسط بدن و یک مکمل غذایی محبوب است که ممکن است تا حدودی اثرات ورزش بر قدرت، توده عضلانی و استقامت را افزایش دهد. کراتین می ­تواند برخی عوارض جانبی کوتاه­ مدت داشته باشد و اثرات بلند مدت آن به خوبی مورد بررسی قرار نگرفته است به گونه ای که یک رژیم غذایی متعادل و یک سبک زندگی سالم که شامل خواب کافی باشد باید برای تأمین انرژی بیش تر افراد برای فعالیت ­های روزانه مؤثر باشد. با این­حال، ورزشکاران بدن خود را به سمت بالای عملکرد سوق می ­دهند و با این وجود، این افراد ممکن است به تقویت انرژی نیاز داشته باشند.

کراتین یکی از مهم ترین محصولاتی است که بدنسازان برای انجام فعالیت های بدنسازی و تقویت عضلات و ماهیچه های خود از آن استفاده می کنند. بنابراین مکمل کراتین، در نزد این افراد موثرترین مکمل برای افزایش حجم و قدرت عضلانی است و این یک مکمل اساسی در جوامع بدنسازی و تناسب اندام است و نیز تحقیقات نشان می ‌دهد که مکمل کراتین در مقایسه با تمرین به تنهایی می ‌تواند قدرت و افزایش عضلات بدون چربی در فرد را دو برابر کند.

بنابراین، یکی از مهم ترین ویژگی ها و خصوصیات کراتین این است که کراتین تولید انرژی را افزایش می دهد. آدنوزین تری فسفات(ATP)  اساسی ترین شکل انرژی در سلول های بدن افراد می باشد و نقش اساسی و بسیار مهمی را در متابولیسم و ​​عملکرد عضلات بر عهده دارد. استفاده از مکمل ‌های کراتین ذخایر فسفوکراتین بدن فرد را افزایش می‌ دهند، که این عامل مؤثر برای تولید ATP جدید در طول تمرینات با شدت بالا استفاده می ‌شود.

در واقع، با استناد به مطالعات انجام شده، تنها با مصرف مستمر 6 روزه کراتین و به دنبال آن دوز نگهدارنده 2 گرم در روز می توان ذخایر عضلانی بدن افراد را به شدت افزایش داد. ضمن این که وجود کراتین اضافی در ماهیچه های افراد می تواند برای تولید ATP استفاده شود و مقدار کمی انرژی اضافی را قبل از شروع خستگی فراهم می کند.

کراتین هم چنین ممکن است به کاهش تجزیه عضلانی و حفظ عضلات در طول تمرین کمک های بسیار مفیدی کند. این ممکن است در دراز مدت باعث افزایش حجم عضلانی در بدن افراد و به ویژه ورزشکاران و بدنسازان شود. در ادامه این متن به ارائه اطلاعات بیش تر و کامل تری از مهم ترین ویژگی ها و خصوصیات استفاده از محصول مورد بررسی در این متن یعنی پودر کراتین مونوهیدرات 300 گرمی ژن استار پرداخته می شود.

با پودر کراتین مونوهیدرات 300 گرمی ژن استار بیشتر آشنا شویم

پودر کراتین مونو هیدرات یکی از مهم ترین مکمل ها و محصولات مورد استفاده افراد می باشد که مکملی بسیار اساسی و مهم از نوع پودر و از گروه کراتین و مورد استفاده عموم افراد اعم از زنان و مردان می باشد که سرشار از ترکیب و ماده بسیار مقوی و مهم کراتین مونوهیدرات به میزان 5 میلی گرم می باشد که افراد می توانند هم چنین با استفاده از این محصول به بهبود و تقویت عضلات و استخوان های خود کمک های بسیار مؤثر و مفیدی نمایند.

افراد با استفاده از مکمل مورد بررسی در این متن می توانند به پیشگیری از هر گونه عوارض و اختلالات در استخوان ها و مفاصل خود از قبیل نرم شدن استخوان ها و عدم انعطاف پذیری آن ها، پوکی و سائیدگی استخوان ها و سایر علائم دیگر کمک کرده و علاوه بر این، هر گونه درد و التهاب موجود در استخوان ها و مفاصل خود را تسکین دهند.

می توان بیان کرد که از مهم ترین مشخصات ظاهری محصول مورد بررسی این است که این محصول، مکملی بسیار مؤثر و مهم از نوع پودر و از گروه کراتین و مورد استفاده برای عموم افراد اعم از زنان و مردان می باشد که افراد می توانند با استفاده از آن به افزایش در میزان انرژی و استقامت بدن خود کمک کرده و به ترمیم ماهیچه های خود نیز کمک های بسیار مؤثر و مفیدی نمایند. هم چنین می توان بیان کرد که کمک به افزایش در حجم و تراکم عضلات و استخوان های افراد از دیگر ویژگی ها و خصوصیات استفاده از محصول مورد بررسی است.

در ادامه این متن به ارائه اطلاعات بیش تر و کامل تری از مهم ترین ویژگی ها و خصوصیات استفاده از مکمل مورد بررسی در این متن یعنی پودر کراتین مونوهیدرات 300 گرمی ژن استار پرداخته می شود.

ویژگی های پودر کراتین مونوهیدرات 300 گرمی ژن استار

از مهم ترین ویژگی ها و خصوصیات استفاده از مکمل موردنظر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مکملی بسیار اساسی و مهم از نوع پودر و از گروه کراتین و مورد استفاده عموم افراد اعم از زنان و مردان؛
 • مهم ترین محصول در راستای کمک به بهبود و تقویت عضلات و استخوان های افراد؛
 • مکملی بسیار مقوی در زمینه کمک به افزایش در حجم و تراکم استخوان های افراد؛
 • پیشگیری از هر گونه اختلال و عوارض در استخوان ها و عضلات از قبیل پوکی استخوان و سائیدگی و هم چنین نرم شدن آن ها؛
 • مکملی بسیار مؤثر در راستای کمک به انعطاف پذیری بیش تر در مفاصل و استخوان های افراد؛
 • محصولی بسیار مقوی در راستای کمک به افزایش استقامت و انرژی در بدن؛
 • محصولی بسیار قوی در راستای کمک به رفع خستگی های موجود در بدن افراد پس از انجام فعالیت های ورزشی و بدنسازی؛

هشدارهایی درباره استفاده از پودر کراتین مونوهیدرات 300 گرمی ژن استار

از مهم ترین هشدارها و نکاتی که افراد باید در مصرف مکمل موردنظر به آن توجه داشته باشند را می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افراد باید در جریان باشند که در صورت استفاده از مکمل کراتینی، روزانه بیش از 8 لیوان آب مصرف نمایند.
 • افراد باید قبل از استفاده از محصول مورد بررسی هشدارهای روی جلد را قبل از مصرف مطالعه نمایند.
 • استفاده از این مکمل برای مصرف افراد زیر 18 سال مجاز نمی باشد.
 • در صورتی که افراد به بیماری های خاصی مبتلا می باشند باید در جریان باشند که قبل از مصرف این مکمل با پزشک خود در این باره مشورت کنند.
 • در صورتی که افراد به مواد و ترکیبات تشکیل دهنده محصول مورد بررسی حساسیت داشته باشند باید از مصرف آن خودداری نمایند.
 • در صورتی که افراد در حال استفاده از داروهای خاصی می باشند باید از مصرف مکمل مورد بررسی خودداری کرده و قبل از مصرف با پزشک خود در این زمینه مشورت کنند.
 • افراد باید در جریان باشند که میزان استفاده از این محصول را بدون تجویز پزشک خود افزایش ندهند.
 • در صورت مشاهده هر گونه آسیب در درپوش ظرف و یا جعبه آن، باید از مصرف آن خودداری نمود.
 • لازم به ذکر است که محصول مورد بررسی نوعی مکمل تغذیه ای می باشد که برای تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری نمی باشد.
 • افراد باید در نظر داشته باشند که محصول مورد بررسی را به دور از دسترس کودکان نگهداری نمایند.
 • افراد باید مکمل مورد بررسی را در جای خشک و خنک و به دور از نور آفتاب و رطوبت و هم چنین در دمای مناسب نگهداری کنند.

شیوه مصرف

روش استفاده از مکمل مورد بررسی در این متن به این طریق می باشد که افراد باید 1 قاشق مربا خوری معادل حدود 5 گرم از پودر موردنظر را در 150 میلی لیتر آب و یا آبمیوه شیرین به طور کامل حل نموده و مخلوط موردنظر را در دو یا سه وعده در طی روز میل نمایند. بهترین زمان مصرف مکمل مورد بررسی این است که افراد باید پس از تمرین و یا قبل از خواب آن را میل نمایند.

ترکیبات

در این متن به بررسی یکی از مهم ترین محصولات سرشار از ترکیب و ماده کراتین پرداخته شده است که پودر کراتین مونوهیدرات 300 گرمی ژن استار نام دارد و افراد می توانند با استفاده از آن به بازسازی در عضلات و استخوان های خود کمک های بسیار مؤثر و مفیدی نمایند. در جدول زیر به بررسی مهم ترین مواد و ترکیبات تشکیل دهنده مکمل مورد بررسی به ازای میزان موجود از هر ترکیب در این محصول و نیز درصد نیاز روزانه افراد به آن اشاره شده است:

نام ترکیب مقدار موجود به ازای یک پیمانه (5 گرمی) درصد نیاز روزانه
کراتین مونوهیدرات 5 گرم *

 

نتیجه گیری

در این متن به بررسی یکی از مهم ترین محصولات و مکمل های مورد استفاده افراد که سرشار از کراتین به میزان 5 گرم می باشد پرداخته شده است و پودر کراتین مونوهیدرات 300 گرمی ژن استار نام دارد و محصولی از نوع پودر و از گروه کراتین و مورد استفاده عموم افراد اعم از زنان و مردان می باشد که می تواند به افزایش در میزان استقامت و انرژی در بدن کمک کرده و خستگی ها را از بدن رفع کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *