سلامت

پودر گینر چاق کننده است؟

برای اضافه وزن، مکمل های بسیار مؤثری وجود دارد که بدنسازان از آن ها استفاده می کنند و یکی از مؤثرترین این محصولات و مکمل ها استفاده از پودر گینر می باشد.

توضیحاتی درباره پودر گینر و خاصیت آن در اضافه وزن  

باید بیان کرد که کمبود وزن و یا لاغری های افراطی به همان اندازه که چاقی بیش از حد می تواند برای فرد خطرناک باشد، می تواند برای حفظ سلامتی فرد بسیار خطرناک باشد و حال باید بیان کرد که بسیاری از افراد به دنبال اضافه وزن خود و به دست آوردن وزن نرمال و طبیعی خود می باشند و به استفاده از راهکارهای مختلفی روی می آورند، بسیاری از آن ها از روش های طب سنتی استفاده کرده و حال آن که بسیاری دیگر نیز به باشگاه های بدنسازی و ورزشی می روند تا بتوانند به افزایش در عضلات و استخوان های خود کمک کنند و به این ترتیب با افزایش در تراکم و حجم عضلات خود، بتوانند به اضافه وزن نیز دست پیدا کنند.

بسیاری از بدنسازان و ورزشکاران به منظور بهبود و تقویت فعالیت های ورزشی و بدنسازی خود، شروع به استفاده از انواع مواد معدنی، پروتئینی و ویتامینی می کنند تا بتوانند به افزایش در رشد عضلات و توده های عضلانی بدن خود کمک و از ایجاد هر گونه عوارض و اختلال در آن ها از قبیل تحلیل، نرمی، عدم انعطاف پذیری و هم چنین ریزش پیشگیری کنند.  باید بیان کرد که افراد از مکمل های بسیار زیادی که در این زمینه وجود دارد می توانند استفاده نمایند که یکی از مؤثرترین این محصولات و مکمل ها استفاده از پودر گینر می باشد که با دارا بودن کربوهیدرات ها و مواد پروتئینی افراد می توانند با استفاده از آن ها به بهبود و تقویت فعالیت های بدنسازی خود کمک کنند و مهم تر از همه این که منجر به اضافه وزن خود شوند. به طور کلی افراد باید در جریان باشند که گینر به مکملی گفته می شود که سرشار از ذخایر پروتئینی، کربوهیدرات، اسید آمینه های ضروری و غیر ضروری، مواد معدنی و هم چنین ویتامین ها می باشد و باید ذکر کرد گینری با کیفیت و دارای خواص بسیار مؤثر و مفیدی برای استفاده افراد می باشد که از پروتئین های با کیفیت تری تشکیل شده باشد از قبیل پروتئین وی. هم چنین کربوهیدرات های به کار رفته در آن ها سریع تر هضم می شوند و باید هم چنین ذکر شود که تنوع آمینو اسیدها و ویتامین های به کار رفته در آن ها نیز  زیاد باشد.

افراد باید همواره در جریان این نکته بسیار مهم باشند که دو نوع گینر وجود دارد، یک، گینر حجم و دیگری گینر وزن که مواد تشکیل دهنده آن ها با یک دیگر فرق می کند. به گونه ای که باید بیان کرد که در گینر وزن، نسبت کربوهیدرات نسبت به پروتئین ها بیش تر بوده، اما گینر حجم نسبت به کربوهیدرات ها، دارای مقدار بیش تری پروتئین می باشد و افراد باید همواره در هنگام خرید به این نکته توجه کنند که در صورتی که برای اضافه وزن در حال خرید این مکمل می باشد از پودر گینر وزن خریداری کنند.   

افراد باید در نظر داشته باشند که از آن جایی که بدنسازان ممکن است به دنبال افزایش در میزان وزن خود باشند و گینر موردنظر نیز دارای مقدار زیادی کالری می باشد که با استفاده از آن می توانند این هدف آن ها را برآورده کند. بنابراین، کسانی که به لاغری های مفرط مبتلا می باشند و یا دارای اختلالاتی در اضافه وزن خود می باشند، می توانند با استفاده از پودر گینر، تا حد زیادی این اختلالات را برطرف نمایند. باید بیان کرد که این مکمل ها، سرشار از پروتئین، کربوهیدرات ها، کالری و ترکیباتی از قبیل آمینو اسید می باشند که به منظور اضافه وزن، تراکم و حجم توده های عضلانی توسط ورزشکاران و بدنسازان مورد استفاده قرار می گیرند.

افراد و به ویژه ورزشکاران و بدنسازان باید در جریان باشند که بهترین زمان برای استفاده از پودر گینر، قبل از تمرین و بلافاصله پس از آن می باشد و باید در نظر داشته باشند که این زمان معمولاً بهترین زمانی است که این پودر به خوبی می تواند وارد بدن و جذب آن شوند. افرادی که از پودر گینر استفاده می کنند باید در جریان باشند که مصرف آن قبل از تمرین منجر به افزایش انرژی شده و خستگی های در طول تمرینات را از بدن و عضلات آن ها کاهش می دهد. بعد از تمرین نیز استفاده از آن ها می تواند به بازسازی ذخایر گلیگوژن کمک کرده و هم چنین باید در جریان باشند که استفاده از آن می تواند در ترمیم و رشد و جلوگیری از متابولیسم عضلات نقش مؤثری داشته باشد. یکی از نکاتی که افراد باید به آن توجه داشته باشند این است که گینرها، علاوه بر اضافه وزن و هم چنین افزایش در توده های عضلات، می تواند هم چنین توده های چربی در بدن افراد نیز افزایش دهد، بنابراین می توان بیان کرد که این مکمل بیش تر مناسب برای استفاده افرادی می باشد که به سختی وزن می گیرند و مورد استفاده برای مصرف افرادی است که به دنبال اضافه وزن می باشند و باید بیان کرد که استفاده کردن از این محصول، برای بدنسازان حرفه ای که به دنبال افزایش توده های عضلانی بدون توده چربی می باشند، مناسب می باشد.

در رابطه با عوارض جانبی ناشی از مصرف مکمل مورد بررسی باید بیان شود که در صورتی که مکمل های پودر گینر متناسب با نیاز روزانه افراد مصرف شوند هیچ گونه عوارضی را به دنبال نخواهند داشت، ولی باید بیان کرد که در برخی از گینرها که دارای پروتئین با ترکیب گیاهی می باشند ممکن است که استفاده از آن ها منجر به ایجاد عوارضی از قبیل عوارض گوارشی در فرد از قبیل اسهال، استفراغ، سرگیجه و هم چنین حالت تهوع شود. هم چنین باید بیان شود که بالا بودن میزان شکر و قند ساده در برخی از مکمل های پودر گینر، می تواند عوارض افرادی که دارای آکنه هستند، را تشدید کند. اضافه وزن کنترل نشده و تجمع چربی ها در پهلو و شکم و به عبارتی چربی کبد از دیگر عوارض مرتبط با استفاده از پودر گینر است.

کلام آخر

بدنسازانی که به دنبال اضافه وزن و رشد توده های عضلانی خود می باشند باید برای کمک به این امر، همواره سعی کنند که از مکمل های بسیار مؤثر در این زمینه از قبیل پودر گینر استفاده کنند تا علاوه بر کمک به رشد عضلات و تقویت آن ها به بهبود و اضافه وزن خود نیز دست یایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *