پوست،مو و ناخن

پیگمنتا بهترین مکمل پوست مو و ناخن

پیگمنتا به عنوان یکی از بهترین مکمل های تغذیه ای پوست و مو می باشد که می تواند از پوست در مقابل اثرات مخرب رادیکال های آزاد محافظت کند.

پوست، مو و ناخن های ما همیشه برای ما اهمیت بسیار زیادی دارند. به همین خاطر، همیشه سعی می کنیم از آن ها محافظت کنیم. مصرف برخی از مواد غذایی بی کیفیت به صورت مستقیم بر روی کاهش کیفیت پوست و مو و ناخن های ما موثر هستند. مکمل پوست و مو به عنوان یک مکمل تغذیه ای کمکی است که می تواند در کنار رژیم غذایی مناسب مورد استفاده قرار گیرد. پیگمنتا یکی از بهترین مکمل های تغذیه ای است که برای پوست و مو و ناخن ها قابل استفاده می باشد.

این مکمل تغذیه ای با کیفیت بالا قابل خریداری بوده و می تواند باعث محافظت از پوست و مو و ناخن ها شود. ترکیبات موثر به کار رفته در این مکمل، باعث بهبود سلامت پوست و مو و ناخن ها می شوند. اگر علاقه مند هستید که بیشتر با پیگمنتا و اثربخشی آن آشنا شوید، با ما در ادامه این مقال همراه باشید.

کاهش کیفیت پوست و مو و ناخن ها و عوامل موثر بر آن ها

عوامل بسیار مختلفی وجود دارند که می توانند باعث کاهش کیفیت پوست و مو و ناخن های ما شوند. به طور مثال، عوامل ارثی از جمله عواملی هستند که باعث بروز این مشکلات می شوند. در معرض نور خورشید قرار گرفتن، آلودگی های محیطی، افزایش سن و … از جمله عوامل موثر بر کاهش کیفیت پوست و مو و ناخن ها می باشند.

هر یک از ارگان های موجود در بدن ما برای داشتن سلامتی نیاز به مصرف ویتامین ها و برخی از مواد مغذی دارند. زمانی که ما نتوانیم از طریق مصرف مواد غذایی این ویتامین ها و مواد معدنی را برای بدن تامین کنیم، بدیهی است که باید با کاهش کیفیت پوست و مو و ناخن های خودمان مواجه شویم. فاکتورهای مختلفی وجود دارند که می توانند نشان دهنده کمبود برخی از ترکیبات مغذی در بدن باشند. از جمله این فاکتورها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • تیره شدن پوست صورت و دست ها
 • از بین رفتن شادابی پوست
 • شکننده شدن ناخن ها
 • ریزش موی شدید
 • کاهش ضخامت تارهای مو
 • بروز چین و چروک های پوستی آن هم در سنین پایین

مصرف آنتی اکسیدان ها؛ ضروری برای حفظ سلامت پوست

رادیکال های آزاد، موادی هستند که در تمامی بافت های ما یافت می شوند. این ترکیبات به صورت آزاد در بدن وجود دارند و می توانند با متلاشی کردن سلول های سالم، باعث از بین رفتن آن ها شوند. متلاشی شدن سلول های سالم پوست، مضرات بسیار زیادی دارد و می تواند باعث ایجاد چروک های پوستی و پیری زودرس پوست شود.

در اثر اشعه های مضر خورشید، رادیکال های آزاد در پوست پدیدار می شوند و فعالیت خود را با از بین بردن سلول های سالم پوستی آغاز می کنند. حال می توان با مصرف آنتی اکسیدان ها، اثرات مخرب رادیکال های آزاد موجود در بدن را از بین برد. به همین خاطر، توصیه می شود که افراد حتما از آنتی اکسیدان ها برای محافظت از پوست و سلامت خودشان استفاده کنند.

البته آنتی اکسیدان ها فقط دارای فواید زیبایی نمی باشند. بلکه می توانند باعث کاهش ریسک ابتلا به بیماری سرطان و بیماری های مختلف دیگر هم شوند.

پیگمنتا؛ یکی از بهترین مکمل های تغذیه ای پوست و مو

مکمل پوست و مو می تواند در کنار رژیم غذایی مناسب، برای تامین ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز بدن مورد استفاده قرار گیرد. امروزه، تنوع مکمل های تغذیه ای که برای پوست و مو به تولید می رسند، بسیار زیاد است. همین موضوع باعث می شود که انتخاب میان این مکمل ها کار ساده ای نباشد.

پیگمنتا یکی از انواع مکمل های تغذیه ای تولید شده برای پوست و مو می باشد. این مکمل حاوی ترکیبات متنوعی است که هر کدام برای بهبود سلامت پوست و مو و ناخن ها موثر می باشند. ترکیبات آنتی اکسیدانی، ویتامین ها و یک نوع اسید آمینه، ترکیبات موثر به کار رفته در این محصول می باشند.

افرادی که نیاز به مصرف این مکمل تغذیه ای دارند، می توانند در کنار مصرف رژیم غذایی مناسب، از پیگمنتا نیز استفاده کنند.

اثربخشی مکمل پوست و مو پیگمنتا

پیگمنتا به عنوان یک مکمل تغذیه ای فوق العاده عالی برای پوست و مو شناخته می شود. ترکیبات به کار رفته در این مکمل می توانند خواص بسیار زیادی برای پوست و مو داشته باشند. به همین خاطر، مصرف پیگمنتا برای بهبود عملکرد پوست، مو و ناخن ها توصیه می شود. از جمله خواص و ویژگی های مختلف دیگری که برای این مکمل پوست و مو می توان ذکر کرد، شامل موارد زیر می باشند.

 • این مکمل تغذیه ای می توانند جای آکنه و جوش های ایجاد شده بر روی پوست را از بین ببرد.
 • با توجه به ترکیبات موثر به کار رفته در پیگمنتا، این مکمل باعث کاهش تیرگی پوست و روشن شدن پوست صورت و دست ها می شود.
 • این محصول با داشتن ترکیبات آنتی اکسیدانی هم از چین و چروک های پوستی پیشگیری می کند، هم می تواند باعث کاهش چین و چروک های پوستی شود.
 • پیشگیری از پیری زودرس پوست، از جمله وظایف پیگمنتا می باشد.
 • این مکمل می تواند از پوست در مقابل استرس های اکسیداتیو محافظت کند.
 • پیگمنتا می تواند باعث افزایش رشد ناخن ها شود و از طرفی از شکننده بودن آن ها جلوگیری کند.
 • این مکمل تغذیه ای در افزایش رشد موها موثر بوده و باعث کاهش ریزش مو نیز می شود.

ترکیبات به کار رفته در پیگمنتا

مکمل پیگمنتا با داشتن ترکیبات متنوع، می تواند خواص ذکر شده را داشته باشد. از جمله ترکیبات موثر به کار رفته در این محصول شامل موارد زیر می باشند.

 • ویتامین سی: ویتامین سی یک ویتامین محلول در آب می باشد. این ویتامین دارای خاصیت آنتی اکسیدانی بوده و از پوست در مقابل پیری زودرس محافظت می کند. ویتامین سی باعث تولید کلاژن در پوست شده و از پیری زودرس پوست جلوگیری می کند.

این ویتامین با تولید کلاژن، استحکام پوست را افزایش می دهد. همچنین، می تواند باعث افزایش خاصیت انعطاف پذیری پوست شود و از شل شدگی و افتادگی پوست جلوگیری کند.

 • ویتامین ای: ویتامین ای یک آنتی اکسیدان قوی برای پوست می باشد. این ویتامین خواص بسیار زیادی برای بدن دارد و می تواند اثرات مخرب رادیکال های آزاد را خنثی کند. ویتامین ای از پوست در مقابل اشعه های مضر خورشید محافظت می کند. از این رو باعث حفظ جوانی و زیبایی پوست می شود.
 • ال گلوتاتیون: ال گلوتاتیون به عنوان یک اسید آمینه در بدن شناخته می شود. این اسید آمینه می تواند لک های تیره پوست را به لک های روشن تر تبدیل کند. از طرفی این ترکیب می تواند باعث کاهش تولید رنگدانه های ملانین در پوست شود. از این رو در کاهش لک های پوستی موثر بوده و باعث افزایش سفیدی و درخشندگی پوست می شود.
 • عصاره دانه انگور: دانه انگور یک ترکیب آنتی اکسیدان قوی است. این عصاره می تواند از پوست در مقابل استرس های اکسیداتیو محافظت کند و مانع از ایجاد آسیب های پوستی شود. این عصاره باعث پیشگیری از پیری زودرس پوست نیز می شود. این عصاره می تواند باعث استحکام بخشیدن به غشاء سلول ها شود. از این رو در افزایش استحکام پوست و ناخن ها موثر است.

نحوه مصرف این مکمل تغذیه ای برای مشاهده اثربخشی مطلوب آن

برای مشاهده اثربخشی مکمل پیگمنتا، باید از نحوه مصرف این مکمل پوست و مو اطلاع داشته باشید. به طور کلی اگر پزشک برای مصرف این مکمل، تجویز خاصی داشت، مطابق با نظر پزشک پیش بروید. در غیر این صورت می توانید روزانه 2 عدد از کپسول پیگمنتا را به همراه مقداری آب و غذا مصرف نمایید. بهتر است که این مکمل تغذیه ای با معده پر مورد استفاده قرار گیرد که باعث تحریک معده نشود.

نتیجه گیری

پیگمنتا یکی از انواع مکمل های تغذیه ای است که می تواند باعث حفظ سلامت پوست شود. این مکمل تغذیه ای، با داشتن ترکیبات آنتی اکسیدانی قوی، از پوست در مقابل اثرات مخرب رادیکال های آزاد محافظت می کند. از طرفی این مکمل از پیری زودرس جلوگیری کرده و باعث ایجاد حس زیبایی بر روی پوست می شود. با توجه به ترکیبات موثر به کار رفته در این مکمل، این مکمل برای ناخن ها و موها نیز مفید خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *