پوست،مو و ناخن

چرا باید هر روز از کرم ضدآفتاب استفاده کنیم؟

کرم ضد آفتاب از جمله محصولاتی است که از پوست افراد در برابر اشعه های مضر ناشی از تابش نور خورشید محافظت و از ابتلای فرد به آفتاب سوختگی پیشگیری می کند.

توضیحاتی درباره  کرم ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب، از جمله یکی از مؤثرترین محصولات قابل استفاده برای افراد می باشد که با استفاده از آن می توان به حفاظت از پوست و سلامتی آن کمک و از ایجاد هر گونه ناراحتی و اختلال در آن از قبیل آفتاب سوختگی پیشگیری کرد. افراد با قرار گرفتن در معرض اشعه های مضر ناشی از تابش نور خورشید به اختلالاتی در پوست خود مبتلا می شوند که از جمله این عوارض و اختلالات می توان به جوش ها و آکنه ها و هم چنین لک های رنگی اشاره کرد. برای کمک به برطرف کردن این عوارض و پیشگیری از ایجاد مجدد آن ها، افراد باید قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، از کرم ضد آفتاب استفاده کنند.

برخی از افراد اعتقاد دارند که تنها زمانی که برای مدت طولانی قصد قرار گرفتن در معرض نور خورشید دارند باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنند در حالی که برخی دیگر فکر می کنند که باید هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده نمایند اما این کار را انجام نمی دهند. بسیاری از افراد دیگر نیز فقط در ماه های فصل تابستان کرم ضد آفتاب خود را در دست می گیرند و از آن استفاده می کنند، اما بهتر است که افراد هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنند، خواه هوا آفتابی و یا ابری باشد، استفاده از کرم ضد آفتاب ضروری می باشد چرا که در غیر این صورت ممکن است که پوست فرد در معرض خطر قرار گیرد.

لازم به ذکر است که اشعه ماوراء بنفش خورشید همواره وجود دارد و عامل اصلی آسیب خورشید و سرطان پوست می باشد و افراد باید در جریان باشند که پرتوهای فرابنفش توسط ابرها مسدود نمی شوند، بنابراین، افراد باید در جریان باشند که حتی زمانی که خورشید قابل مشاهده نمی باشد، آن ها هم چنان در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار دارند و با استفاده از کرم ضد آفتاب می توانند این اشعه ها را مسدود و احتمال ابتلای به آفتاب سوختگی را در خود کاهش دهند. افراد باید برای حفاظت از پوست خود همواره از نوعی از ضد آفتاب استفاده کنند که دارای spf 30 و بالاتر باشد تا بالاترین شانس حفاظت از پوست در برابر اشعه های مضر نور خورشید را داشته باشند.

استفاده کردن از کرم ضد آفتاب در طول روز، از پوست افراد در برابر اشعه های مضر UVA و هم چنین UVB محافظت می کند و افراد بهتر است که از کرم ضد آفتاب بر روی تمام قسمت های بدن خود بمالند و تنها بر روی صورت خود اکتفا نکنند.

افراد با قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید، ممکن است که به پیری و چین و چروک های پوستی مبتلا شوند و این باعث می شود که معمولاً افراد پیرتر از آن چه که هستند نشان داده شوند و طبق تخمین های صورت گرفته توسط بنیاد مراقبت از پوست، تقریباً 90 درصد پیری ناشی از ساعاتی می باشد که افراد زیر نور خورشید قرار می گیرند و با استفاده از کرم ضد آفتاب می توان پوست را از سال ها آسیب قابل مشاهده در سال های بعد نجات داد.

اگرچه افرادی که دارای پوست تیره تری می باشند، ملانین موجود در پوست آن ها از آفتاب سوختگی محافظت می کند اما هم چنان باید از پوست خود در برابر اشعه های مضر فرابنفش محافظت کنند و هم چنین افرادی که دارای پوست روشن تری می باشند، به دلیل قرار گرفتن در معرض نور خورشید بیش تر در معرض ابتلای به سرطان پوست می باشند و اما این که افرادی که دارای پوست تیره تری می باشند، در معرض ابتلا به انواع جدیدتری از سرطان پوست می باشند. بنابراین، لازم است بیان شود که همه افراد بدون توجه به رنگ پوست، باید هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنند.

افراد ممکن است که فکر کنند اثرات مضر ناشی از آفتاب سوختگی پس از محو شدن قرمزی به طور کامل از بین می رود، اما باید بدانند که این طور نیست و اشعه های ماوراء بنفش می تواند به عمق لایه های پوست افراد نفوذ کند، تا جایی که سلول ها می توانند آسیب ببینند و یا از بین بروند. آفتاب سوختگی را می توان واکنش پوست به اشعه ماوراء بنفش خورشید در نظر گرفت که اثرات طولانی مدت آن نه تنها می تواند منجر به چین و چروک شود، بلکه می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را نیز افزایش دهد که این دربرگیرنده ملانوم، خطرناک ترین نوع سرطان پوست می باشد.

افراد علاوه بر استفاده از کرم ضد آفتاب، بهتر است که برای حفاظت از پوست خود در برابر انواع عوامل محیطی و هم چنین اشعه های مضر ناشی از تابش نور خورشید، از لباس های محافظ استفاده کنند و تا جایی که برای آن ها امکان پذیر می باشد باید دست ها و پاهای خود را پوشانده و هم چنین از کلاه و عینک آفتابی استفاده کنند.

علاوه بر این، از آن جایی که پرتوهای خورشیدی بین ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر قوی ترین می باشند، دوری کردن از نور خورشید در قوی ترین حالت خود می تواند به پیشگیری از آفتاب سوختگی که باعث آسیب رساندن به پوست می شود کمک کند.

کلام آخر

 

افراد باید معمولاً برای حفاظت از پوست خود در برابر اشعه های مضر ناشی از تابش نور خورشید همواره از کرم ضد آفتاب استفاده کنند که با استفاده از این کار، می توانند از آفتاب سوختگی، چین و چروک و هم چنین لک ها پوستی پیشگیری و هم چنین از ابتلای به فرآیند پیری زودرس پوست نیز جلوگیری کنند. افراد باید سعی کنند که هر روز از کرم ضد افتاب استفاده نمایند تا به این ترتیب، بتوانند از ابتلای به فرآیند پیری زودرس پوست پیشگیری کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *